Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Sunset in the mirror

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2017
273
458
30
22-23 haftalarda olup , bazen çamaşırında akıntı kaygan şeklinde değil de , böyle sıvı sarı pütürcükleri olan avuc içinin yarısı kadar ıslaklık görüyorum kendimde. özellikle tuvalete sıkıştıysam bunla karşılaşıyorum .
ama kokladıgımda idrar gibi degil. Böyle detaylı bilgi verdim ama merak ediyorum başına gelen var mı?
Merhaba benimde öyleydi enfeksiyondan şüphelendim vee enfeksiyon çıkmış bugün hemen ilaca başlattı dr. Um ama benim yanma hırsım de oluyordu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
Merhaba benimde öyleydi enfeksiyondan şüphelendim vee enfeksiyon çıkmış bugün hemen ilaca başlattı dr. Um ama benim yanma hırsım de oluyordu.
benim enfeksiyonum vardı antibiyotik falan kullandım 2 kutu . şuan yanma hissim yok . sirkeli su ile siliyorum . bakalım :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648
Kızlar benim sabahtan beri su gibi alıntım var idrar kaçırıyormuşum gibi. Altım sükekli ıslak. Bu gelen bebeklerin suyu değildir dimi?
Sağdaki yine iyi de soldakinin hareketleri az bugün.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Processes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2015
3.296
7.993
Canım çok istediyse iyice pişirip tadına bakıyorum, doyumluk değil ama tadımlık. Bakla da yedim, sucuk da yedim, hatta pişirilmiş bazı sışilerden bile yedim bir kaç kez. Kelle paça içtiğim de oldu, ciğer yediğim de oldu. Nutellanın zararlı olduğu da burada gördüm onu da tükettim azıcık azıcık. Nescafe hiç içmedim, kahveyi iki üç haftada bir fırt belki içmişimdir. Çok açık renkli su gibi çay tüketiyorum, doktor zararı yok dedi. İyice pişirmeden yumurta yemiyorum, tereyağında pişip yemek en güzeli, isterseniz sebzelerle avakadoyl vs omlet yapıp tüketin.
kuru meyveler, ceviz- badem gibi kuruyemişler, bolca süt-yoğurt-ayran, meyve derken kilo üzerine kilo ekliyorum bu işin sonu ne olacak bakalım.

Processes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2015
3.296
7.993
Kızlar benim sabahtan beri su gibi alıntım var idrar kaçırıyormuşum gibi. Altım sükekli ıslak. Bu gelen bebeklerin suyu değildir dimi?
Doktorunuzla iletişime geçin, su olabilir belki. Benim doktorum üç durumda kesinlikle ara demişti: biri su gelmesi, diğeri kanama, üçüncüsü geçmeyen ağrı

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
canım gecen haftalarda sudan süphelenip gitmiştim bende . alttan muayene ile baktı . rahim kapalı dedi. eger imkanın varsa bi acile görün cok su geliyorsa

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

bacardi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2012
65
110
İnşallah tek umudum bu çünkü sizin ne kadar kısa ben hastaneye girdigimde 1.8 dedi doktor 2 gün içinde 1.1 e düştü
Siz de serklaj mı yaptırdınız? Benim 16.5-17mm gibi oldu ve serklaj atıldı bir 5 gün önce. Epey gerginim açıkçası. Doktorum yataktan çıkma demedi ama genel istirahat halinde ol dedi.
Sürekli kendimi dinlediğim için, ister istemez oram buram ağrıyo gibi geliyor ya da değişik rahatsızlıklar hissediyorum. Sizin serklaj sonrası süreciniz nasıl geçti acaba? Full yatış hali mi yoksa ev içi işleri ( en azından hazır yemeği tabağına alıp yeme vs. gibi ) yapabildiniz mi? Böyle yerimden kalkmadan her şeyi de eşim ya da annemden istiyorum, insan hiç rahat edemiyo.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
719
980
30
Seninki ikiz gebelik dikkat et canim hemen doktoruna danis en azindan icin rahat eder

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648
Doktorunuzla iletişime geçin, su olabilir belki. Benim doktorum üç durumda kesinlikle ara demişti: biri su gelmesi, diğeri kanama, üçüncüsü geçmeyen ağrı
Kontrolüm vardı zaten doktora geldim bakalim ne diyecek

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648
canım gecen haftalarda sudan süphelenip gitmiştim bende . alttan muayene ile baktı . rahim kapalı dedi. eger imkanın varsa bi acile görün cok su geliyorsa
Çok değil canım ama idrar kaçırmışım gibi sürekli altın ıslak bugün. Soldaki bebek de hareketlerinde azalma var geldim doktora

blgk

30.05.2017 mucizem hoşgeldin:)
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
2.065
1.007
Çok değil canım ama idrar kaçırmışım gibi sürekli altın ıslak bugün. Soldaki bebek de hareketlerinde azalma var geldim doktora
Haberdar et hemen doktordan çıkınca umarım sıkıntı yoktur🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sarihul

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2020
140
148
Ay ben de hiç sevmem katı katı. Bi de sucuklu yapıp banmaya da bayilirim🤣 arada sırada yiyebilirsiniz ya bizimki de can🤭 ben de cesaret edemiyordum ama bi gün aman dedim ne olacak. Oh be dedim özlemisim böyle yemeyi :)) Bebeğin de hoşuna gitti tekmelemişti baya kahvaltıdan sonra🤪 anne mutlu bebek mutlu bence.. sakatat midye kokoreç çok sevmeme rağmen onları tüketmiyorum ne olur ne olmaz ama diğerlerinden bişey olmaz 9 ay geçmiyo yasak olan cezbediyo valla :))
Yemek konusunda ruh eşimi buldum resmen 😂😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

kuzeyperisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2021
21
15
34
Teşekkür ederim cevabınız için benimde en çok otururken ağrıyo tam ortasında belimin 🥴
Rica ederim 😊 Malum korona tehlikesi nedeniyle mümkün olduğunca az risk almak istiyoruz ama ben mecburen fizik tedavi doktoruna gidiyorum ağrılarım arttıkça. Şimdi osteopati tedavisine başladım, bu hafta 2. seansa gideceğim. Onun dışında ağrılı günler sıcak uygulama beni rahatlatmıştı. Doktor belimi soğuktan, cereyandan mutlaka korumam gerektiğini söyledi. Ve tabii ters hareketler, ağır kaldırma da yasak bizim için. İstirahat iyi geliyor, mümkün olduğunca. Yaz kış pamuklu atlet giymeye dikkat ediyorum. Artık dikkat ede ede bu süreci sağlıkla atlatırız inşallah 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.605
5.785
25
Canım 1 çay bardağından azsa sorun yok diyorlar ama gidip muayne olmanda fayda var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Kelebeginruyasi35

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
240
191
29
Umarım sıkıntılı bir durum yoktur. Haberlerini bekliyoruz..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.