Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

Sunset in the mirror

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2017
277
462
30
22-23 haftalarda olup , bazen çamaşırında akıntı kaygan şeklinde değil de , böyle sıvı sarı pütürcükleri olan avuc içinin yarısı kadar ıslaklık görüyorum kendimde. özellikle tuvalete sıkıştıysam bunla karşılaşıyorum .
ama kokladıgımda idrar gibi degil. Böyle detaylı bilgi verdim ama merak ediyorum başına gelen var mı?
Merhaba benimde öyleydi enfeksiyondan şüphelendim vee enfeksiyon çıkmış bugün hemen ilaca başlattı dr. Um ama benim yanma hırsım de oluyordu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
Merhaba benimde öyleydi enfeksiyondan şüphelendim vee enfeksiyon çıkmış bugün hemen ilaca başlattı dr. Um ama benim yanma hırsım de oluyordu.
benim enfeksiyonum vardı antibiyotik falan kullandım 2 kutu . şuan yanma hissim yok . sirkeli su ile siliyorum . bakalım :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Kızlar benim sabahtan beri su gibi alıntım var idrar kaçırıyormuşum gibi. Altım sükekli ıslak. Bu gelen bebeklerin suyu değildir dimi?
Sağdaki yine iyi de soldakinin hareketleri az bugün.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Processes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2015
3.299
8.008
Canım çok istediyse iyice pişirip tadına bakıyorum, doyumluk değil ama tadımlık. Bakla da yedim, sucuk da yedim, hatta pişirilmiş bazı sışilerden bile yedim bir kaç kez. Kelle paça içtiğim de oldu, ciğer yediğim de oldu. Nutellanın zararlı olduğu da burada gördüm onu da tükettim azıcık azıcık. Nescafe hiç içmedim, kahveyi iki üç haftada bir fırt belki içmişimdir. Çok açık renkli su gibi çay tüketiyorum, doktor zararı yok dedi. İyice pişirmeden yumurta yemiyorum, tereyağında pişip yemek en güzeli, isterseniz sebzelerle avakadoyl vs omlet yapıp tüketin.
kuru meyveler, ceviz- badem gibi kuruyemişler, bolca süt-yoğurt-ayran, meyve derken kilo üzerine kilo ekliyorum bu işin sonu ne olacak bakalım.

Processes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2015
3.299
8.008
Kızlar benim sabahtan beri su gibi alıntım var idrar kaçırıyormuşum gibi. Altım sükekli ıslak. Bu gelen bebeklerin suyu değildir dimi?
Doktorunuzla iletişime geçin, su olabilir belki. Benim doktorum üç durumda kesinlikle ara demişti: biri su gelmesi, diğeri kanama, üçüncüsü geçmeyen ağrı

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
canım gecen haftalarda sudan süphelenip gitmiştim bende . alttan muayene ile baktı . rahim kapalı dedi. eger imkanın varsa bi acile görün cok su geliyorsa

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

bacardi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2012
65
110
İnşallah tek umudum bu çünkü sizin ne kadar kısa ben hastaneye girdigimde 1.8 dedi doktor 2 gün içinde 1.1 e düştü
Siz de serklaj mı yaptırdınız? Benim 16.5-17mm gibi oldu ve serklaj atıldı bir 5 gün önce. Epey gerginim açıkçası. Doktorum yataktan çıkma demedi ama genel istirahat halinde ol dedi.
Sürekli kendimi dinlediğim için, ister istemez oram buram ağrıyo gibi geliyor ya da değişik rahatsızlıklar hissediyorum. Sizin serklaj sonrası süreciniz nasıl geçti acaba? Full yatış hali mi yoksa ev içi işleri ( en azından hazır yemeği tabağına alıp yeme vs. gibi ) yapabildiniz mi? Böyle yerimden kalkmadan her şeyi de eşim ya da annemden istiyorum, insan hiç rahat edemiyo.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
719
981
30
Seninki ikiz gebelik dikkat et canim hemen doktoruna danis en azindan icin rahat eder

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Doktorunuzla iletişime geçin, su olabilir belki. Benim doktorum üç durumda kesinlikle ara demişti: biri su gelmesi, diğeri kanama, üçüncüsü geçmeyen ağrı
Kontrolüm vardı zaten doktora geldim bakalim ne diyecek

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
canım gecen haftalarda sudan süphelenip gitmiştim bende . alttan muayene ile baktı . rahim kapalı dedi. eger imkanın varsa bi acile görün cok su geliyorsa
Çok değil canım ama idrar kaçırmışım gibi sürekli altın ıslak bugün. Soldaki bebek de hareketlerinde azalma var geldim doktora

blgk

30.05.2017 mucizem hoşgeldin:)
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
2.068
1.020
Çok değil canım ama idrar kaçırmışım gibi sürekli altın ıslak bugün. Soldaki bebek de hareketlerinde azalma var geldim doktora
Haberdar et hemen doktordan çıkınca umarım sıkıntı yoktur🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sarihul

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2020
147
157
Ay ben de hiç sevmem katı katı. Bi de sucuklu yapıp banmaya da bayilirim🤣 arada sırada yiyebilirsiniz ya bizimki de can🤭 ben de cesaret edemiyordum ama bi gün aman dedim ne olacak. Oh be dedim özlemisim böyle yemeyi :)) Bebeğin de hoşuna gitti tekmelemişti baya kahvaltıdan sonra🤪 anne mutlu bebek mutlu bence.. sakatat midye kokoreç çok sevmeme rağmen onları tüketmiyorum ne olur ne olmaz ama diğerlerinden bişey olmaz 9 ay geçmiyo yasak olan cezbediyo valla :))
Yemek konusunda ruh eşimi buldum resmen 😂😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

kuzeyperisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2021
21
15
34
Teşekkür ederim cevabınız için benimde en çok otururken ağrıyo tam ortasında belimin 🥴
Rica ederim 😊 Malum korona tehlikesi nedeniyle mümkün olduğunca az risk almak istiyoruz ama ben mecburen fizik tedavi doktoruna gidiyorum ağrılarım arttıkça. Şimdi osteopati tedavisine başladım, bu hafta 2. seansa gideceğim. Onun dışında ağrılı günler sıcak uygulama beni rahatlatmıştı. Doktor belimi soğuktan, cereyandan mutlaka korumam gerektiğini söyledi. Ve tabii ters hareketler, ağır kaldırma da yasak bizim için. İstirahat iyi geliyor, mümkün olduğunca. Yaz kış pamuklu atlet giymeye dikkat ediyorum. Artık dikkat ede ede bu süreci sağlıkla atlatırız inşallah 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.611
5.805
25
Canım 1 çay bardağından azsa sorun yok diyorlar ama gidip muayne olmanda fayda var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Kelebeginruyasi35

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
240
191
29
Umarım sıkıntılı bir durum yoktur. Haberlerini bekliyoruz..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.