2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
kızlar hastanede giymek icin nasil bir terlik aldiniz? Ucu açık ya da kapali farkedermi, bir de çekim yaptiracaksaniz onun icin ayri bir terlik falan aldiniz mi 🤗

31+2’de 1950gr dedi doktorumuz minyon olmayacak dedi ama bana az geldi nedense sezeryana kadar böyle devam etse 3500ü geçmez gerçi sağlıklı olsunlar da inşallah Rabbim hepimize bol bol da süt verir alırlar kilo🥰
Amin canım inşallah ya benmde şekerim olduğu için çok kilolu mu acaba die merak ettim 1 ay önce kilosu ortalamnıj üzerinde dedi şimdi normal e döndü demekki 2055 gr dedi iyi bari

Kızlar hastaneye giderken bildiğiniz valiz mi hazırlıcaz ya 🤔 ben bebişin kıyafetlerini falan yarın yıkayıp ütü yapıcam hastane çantamı da hazırlıcam daha fazla ağırlaşmadan. Valiz gibi hazırlasak komik mi olur 😅 bir de yenidoğan çeşitim çok fazla isimli yaptırmadım(gerçi kararda vermedik😄) ama çok güzel kıyamayacağım kıyafetleri var. Hastanede ilk vereceğim kıyafet çok mu kirlenir ona göre seçim yapıp koymayı düşünüyorum. Daha önce doğum yapan,bilgisi olan anneler yardımcı olabilir misiniz 😊

Kızlar hastaneye giderken bildiğiniz valiz mi hazırlıcaz ya 🤔 ben bebişin kıyafetlerini falan yarın yıkayıp ütü yapıcam hastane çantamı da hazırlıcam daha fazla ağırlaşmadan. Valiz gibi hazırlasak komik mi olur 😅 bir de yenidoğan çeşitim çok fazla isimli yaptırmadım(gerçi kararda vermedik😄) ama çok güzel kıyamayacağım kıyafetleri var. Hastanede ilk vereceğim kıyafet çok mu kirlenir ona göre seçim yapıp koymayı düşünüyorum. Daha önce doğum yapan,bilgisi olan anneler yardımcı olabilir misiniz 😊
Temiz, düzenli durması için ben çekçekli bildiğimiz valize hazırlıcam🙂 Diğer türlü karışır, düzensiz olur belki. Kabin boy valize benim pijamalar fln bebek eşyalarıyla sığmaz sanırım, bebek için daha küçük boy valize ayrı hazırlıcam. İlk takımda. gittiğim hastane önce kendi takımlarını giydiriyo en sevdiğimi fotograf çekimi için ayırcam☺️ Sende en beğendiğini ayır ilk giydirme bence hemen kirlenebiliyomuş.

Kizlar yardim edin çok ağrım var vajina kemiğim birde yanlarındaki kemiklerim çok ağrıyor dünden beri dayaniyorum .ama biraz önce bir ağrı girdi dayanamadım normal mi nu ağrı belim.sirtim ağrımıyor ama.kemiklerim.agriyor resmen
Benim de ayni hatta sagimdan soluma donerken bile inanilmaz agriyor.. ben doktoruma sordum normal dedi.. magnezyum kullaniyor musun rahatlatıyor beni baya..

Kızlar ben her sabah hatta geceleri yatarken kalça ağrısıyla uyanıyorum..yatakta hareket ederken bile acı çekiyorum..ama müthiş bir kalça ağrısı hem sağ ve sol kalçam.Bu pazartesi 32. haftam ama ben 37ye kadar çalışmak istiyorum .Umarım dayanırım çünkü dayak yemişim gibi uyanıyorum.Bir arkadaşım doğuma hazırlanıyor vücut dedi leğen kemiği dedi.Sizdede oluyor mu kalça ağrıları.

1 aydir inanilmaz agriyor.. hatta kasik kemiklerim agriyor benim.. doktorum bi sorun yok dedi.. bebek vucudu doguma hazirliyormus

magnezyum rahatlatiyor..

Kızlar sisteme sinovac aşısı yeniden tanımlanmış, çin aşısı yaptırmayı düşünenlerin haber olsun.
Hastane ücreti de, ben acıbademe gidiyorum 7000 tl en düşük paket epidural istersem de +1000 tl. Normal, sezaryen farketmiyor. Fiyatlar aşağı yukarı 5000 tl bandının üzerinde genelde.
Demekki normal fiyatlar.. b
Ben bir tane kabin boy valiz hazirladim.. birde kucuk el cantasi yaptim.. onada acil lazım olacak seyleri koymayi planlıyorum.. sarj aleti islak mendil kendime atistirmalik vs vs.. elimin altinda olmasını isteyecegim seyleri el cantama koyuyorum.. cocuga kıyafette normal zibin olacak ozel bisey vermeyi dusunmuyorum.. zaten eve gidince hemen degisiyorsun..

Öğretmen arkadaşlar sizlere sorum olacak. Dün müdürümüz temmuz ayında kurs açmak isteyen var mı diye sordu. Aslında doğum öncesini sonraya ekletmek için iki üç haftalık istiyordum ama diğer arkadaşlar istemeyince ben de yok dedim. Sizlerden çalışacak olan var mı? Benim haftaya 32+0 oluyor. Çalışabilir aldığımda fiili olarak 10 gün çalışmış oluyorum
Sizin okul idareniz 32-37 arası haftalarınızı doğum sonrasına erteliyor mu. Bazıları tatile denk geldiği için yanıyor diyor. Ben de henüz konuşmadım idaremle. Bununla ilgili yazı vs var mı bir bilginiz?

X