Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

ilkem05

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Nisan 2010
640
540
Siz de serklaj mı yaptırdınız? Benim 16.5-17mm gibi oldu ve serklaj atıldı bir 5 gün önce. Epey gerginim açıkçası. Doktorum yataktan çıkma demedi ama genel istirahat halinde ol dedi.
Sürekli kendimi dinlediğim için, ister istemez oram buram ağrıyo gibi geliyor ya da değişik rahatsızlıklar hissediyorum. Sizin serklaj sonrası süreciniz nasıl geçti acaba? Full yatış hali mi yoksa ev içi işleri ( en azından hazır yemeği tabağına alıp yeme vs. gibi ) yapabildiniz mi? Böyle yerimden kalkmadan her şeyi de eşim ya da annemden istiyorum, insan hiç rahat edemiyo.
Serklaj sonrası ilk bir kaç gün çok önemli dikişin tutması için. Olabildiği kadar yat. Eğilip kalkma, yukarılardan bir şeyler almak için falan uzanma. Tuvalet dışında kalmadım desem yeridir. Yemeğimi falan yatağa getirdiler o şekilde yedim yemeklerimi. Annenizde yanınızdaymış ne güzel, şanslısınız benim bu sefer annem gelemedi Kv var Allah razı olsun ondan yoksa tek başıma küçük çocukla çok zorlanırdım. Bunlar geçici bi süreç öyle düşün.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
651
739
Kızlar 19.hafta içerisindeyim, çok spesifik bi şekilde tarif etmeye çalışıcam ama umarım anlarsınız, bazen ayaktayken nefes verdiğimde yani karnımı serbest bıraktığımda karnımın altında tam çamaşır bitiş hizasında ağrı oluyor, daha önceki kramp ağrılarına çok benzemiyor gibi geldi. Bazen bununla birlikte sağ veya sol alt kasığımda da ağrı oluyor. Ama sadece ayaktayken oluyor bu? Böyle hisseden var mı normal midir sizce bu? Haftaya doktora soracağım ama hala bir hafta var kontrolüme
19.haftada bendede oluyordu doktor rahmın buyuyor bebek buyuyor normal demısti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Haberdar et hemen doktordan çıkınca umarım sıkıntı yoktur🙏
Çıktım canım açılmam yok çok şükür bebeklerin sularında azalma da yok. Idrar yolu enfeksiyonunda olur erken fark etmişsin dedi. Iyi ki gitmişim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
651
739
22-23 haftalarda olup , bazen çamaşırında akıntı kaygan şeklinde değil de , böyle sıvı sarı pütürcükleri olan avuc içinin yarısı kadar ıslaklık görüyorum kendimde. özellikle tuvalete sıkıştıysam bunla karşılaşıyorum .
ama kokladıgımda idrar gibi degil. Böyle detaylı bilgi verdim ama merak ediyorum başına gelen var mı?
Benımde oyle oluyordu doktor bana vajınal krem verdı aynen ozellıkle cok sıkıstıysam baya ıslaklık oluyor enz ıkı kere degstrmk zorunda kalıyorum ıc camasrmı

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
299
361
Bizde şeker yüklememizi yaptık teyzeleri ☺️ Önce suyum ve bebeğin haftası kontrol edildi ikiside haftayla uyumlu bir sorun yok dedi çok şükür. Ben 50 lik içtim bir saat sonra tek kan alındı. İçtiğim elmalı gazoz gibiydi 😅 içimi ferahlattı bir tane daha içerdim bildiğiniz elmalı gazoz . Meyveli gazozu çok severim belki ondan zorlanmadım 😅 benim değerim 100 çıktı 140 altı olmalıymış çok şükür bende şeker yok ☺️ Kesin çıkar gözüyle bakıyordum ama 😃

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.831
21.120
Bizde şeker yüklememizi yaptık teyzeleri ☺️ Önce suyum ve bebeğin haftası kontrol edildi ikiside haftayla uyumlu bir sorun yok dedi çok şükür. Ben 50 lik içtim bir saat sonra tek kan alındı. İçtiğim elmalı gazoz gibiydi 😅 içimi ferahlattı bir tane daha içerdim bildiğiniz elmalı gazoz . Meyveli gazozu çok severim belki ondan zorlanmadım 😅 benim değerim 100 çıktı 140 altı olmalıymış çok şükür bende şeker yok ☺️ Kesin çıkar gözüyle bakıyordum ama 😃

Gozunaydın canim saglıkla devam eder inşallah

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.527
1.709
kızlar bügün ile beraber 3 gün oldu wc gidemiyorum ağizdan çikolata şeklinde ilaç verdiler işe yaramadı fitil verdiler o da işe yaramadı fitil karın ağrısı yapti wc gittim fitili çıkartım sadece :KK43: lavman yapmayı duşünüyorum ama bebeğe zararı olur mu bilmiyorum karnım taş gibi oldu ağrım oluyor yemek yemek istemiyorum tüm gündür sivi tukettim sicak su bile içtim sabah aç karnına çayıma yağa katım içtim akşam erik yedim yatmadan yapacak birşeyim kalmadı çaresizlikten ağlayacağim artık o dereceye geldim 😕😕

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
299
361
Gozunaydın canim saglıkla devam eder inşallah
İnşallah 🤲🏻 Hepimizin sağlıkla devam eder☺️ Aslında bana 50 lik verdiler başkalarına 75 lik verdiler bir kısmımıza 50 lik bir kısmımıza 75 lik neden öyle oldu anlamadım bende direk 75 lik içerim diyordum. Bana. Sadece ailede şeker hastası varmı diye sordular yok dedim 🤔 aklım karıştı

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
299
361
Enfeksiyon varmış kızlar erken fark etmişim çok şükür sularında azalma yok. Cok kilo almışım yalnız hamur işi tatlıyı yasakladı.😓
Geçmiş olsun canım benide bu gün enfeksiyon için yatıracaklardı ama enfeksiyon bölümüde görsün dedi . Enfeksiyon bölümü augmentin 1000 mg verdi bir hafta iç gel dedi bakalım dozu fazla gibi ama kullansammı muallakta kaldım.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Geçmiş olsun canım benide bu gün enfeksiyon için yatıracaklardı ama enfeksiyon bölümüde görsün dedi . Enfeksiyon bölümü augmentin 1000 mg verdi bir hafta iç gel dedi bakalım dozu fazla gibi ama kullansammı muallakta kaldım.
Hastanede yatacak kadar ciddiyse kullan canım doktor sonuçta hamile olduğunu biliyor dozu da mutlaka ona göre yazmıştır

papatyamrm

Umudum gel artık..
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2008
1.950
3.008
43
kızlar bügün ile beraber 3 gün oldu wc gidemiyorum ağizdan çikolata şeklinde ilaç verdiler işe yaramadı fitil verdiler o da işe yaramadı fitil karın ağrısı yapti wc gittim fitili çıkartım sadece :KK43: lavman yapmayı duşünüyorum ama bebeğe zararı olur mu bilmiyorum karnım taş gibi oldu ağrım oluyor yemek yemek istemiyorum tüm gündür sivi tukettim sicak su bile içtim sabah aç karnına çayıma yağa katım içtim akşam erik yedim yatmadan yapacak birşeyim kalmadı çaresizlikten ağlayacağim artık o dereceye geldim 😕😕
Merhaba kuru kayısıyı ılık suyun içene koy biraz beklet sonra kayısıyı yersin suyu da üzerine iç. Suyu içmeye devam et. Bende işe yaradı. Kefir ve armut da işe yarıyor.

bacardi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2012
65
110
Yaa bence doktora sormadan lavman yapmayın derim. bilmediğiniz bi etkisi olur falan. sonra daha endişe edersiniz. Ben hamilelikte değil ama onun dışında çok yaşardım kabızlık sıkıntısı. Mideyi sıcak tutunca (sıcak su torbası ile- şu durumda ancak ılık su olur gerçi ) etkisi oluyordu. Direkt sıcak su da çok içiyordum, kettle da kaynatıp. Bir de kahve ama böyle americano gibi mümkünse espresso bazlı sütsüz şekersiz kahve bende epey işe yarıyor diyebilirim.
Bir de göbek deliği çevresinde saat yönünde okşama hareketi ama ayakta oluncak yatarak değil. Belki bir de bunu arkadan srttan yapan biri olursa daha iyi olur bu durumda. Az değil ama 10 dakikadan aralıklarla 30 dakika kadar yapardım.
Belki işinize yarar, arada denemediğiniz bir şey kaldıysa.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.831
21.120
İnşallah 🤲🏻 Hepimizin sağlıkla devam eder☺️ Aslında bana 50 lik verdiler başkalarına 75 lik verdiler bir kısmımıza 50 lik bir kısmımıza 75 lik neden öyle oldu anlamadım bende direk 75 lik içerim diyordum. Bana. Sadece ailede şeker hastası varmı diye sordular yok dedim 🤔 aklım karıştı

50 lik 75 lik olayini bende pek anlamadim canim. Olsa ondada cikardi diye tahmin ediyorum.

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.379
1.397
31
Enfeksiyon varmış kızlar erken fark etmişim çok şükür sularında azalma yok. Cok kilo almışım yalnız hamur işi tatlıyı yasakladı.😓
Merhaba ne enfeksiyonu idrar yolu mu acaba ?bir de nasil farkettiniz tesadufen mi verdiniz idrar kulturunu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 113 gün kaldı.

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)