2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim doktorumun anlattığı ve araştırdığım kadarıyla gebelik zehirlenmesinde bebek kordondan yeterince beslenemiyor ve ölçümleri geride kalıyor. Bebeğiniz önden gidiyorsa ki benim de öyle demek ki besleniyor. Gebelik zehirlenmesi olmasa bile tansiyon başlıbaşına problem olabiliyor diye biliyorum. Zaten çok az zamanınız kalmış, hiç endişe edip tansiyonunuzu daha da tetiklemeyin. Ki doktor ciddi birşey görseydi ilaca başlardı. İçinizi ferah tutun. Benim daha 8 haftam var ve bu süreçte moral gerçekten önemli :) İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız.
Evet evet hazırlıklara ağırlık verdim ben de kafamı o şekilde dağıtıyorum😬Geleceği zamanı en iyi o biliyor bol bol konuşuyorum oğlumla anlaşma yapıyoruz 😄sağlıkla gelsinler de en önemlisi o.

Günaydın herkese…Bebek eşyalarını koymak için nasıl dolap aldınız ☺️
İlk sene zaten odasını ayırmak istemediğim için almam herhalde 😅 yoyko beşik aldım 3 yaşa kadar kullanılıyor. Dolapta zaten eşyası az yer kaplıyor şimdilik bizim dolapta yer açtım. Seney inşallah kendi evimizd çıkarsak orada almak isterim bir daha sök tak olup yıpranmasın 😅

Ben evde olan dolabimi kullanacagim ilk etapta. Ama tavsiyem raf sayisi veya çekmece sayisi fazla olan dolaplar. Ogluma aldigim oda takiminin raf aralıklari çok büyüktü ara katlara mobilyaciya tekrardan raf koydurdum daha kullanişlı oldu.

İkea brimnes gardrop ve kullen şifonyer aldım ben. Daha doğrusu gardrop kardeşimin evinde boşta duruyordu, o verecek ☺️ İçlerine düzenleyiciler aldım miniş kıyafetler için 🤗 İleride de kullanabileceği eşyalar olsun istedim.

Kızlar ben daha önce hiç smear testi yaptırmadım. Doğumdan önce doktordan istesem yaparmı acaba. Dr. Banu çifçi yaptırılmasını önermiş. Sadece rahim ağzı kanserinemi bakılıyor yoksa hpv falan öbür hastalıklar içinde tarama yapıyormu. Şuanlık normal doğum gözüküyoruz hayırlısı olsun tabi de. Normal doğumla bakteri falan geçermi benim akıntım hiç bitmedi mantar ne ilaç kullansamda geçmedi. O tereddütte bıraktı şimdi beni ? Doğuma kadar geçmez hamile kaldım başladı kurtulamadım maalesef. Doğumdansonra geçer dedi doktor. Ama aklıma takılıyor bu durumda normal doğum risklimi acaba
Benden de smear testi almadı. O test sadece rahim ağzı kanserini erken teşhis için yapılıyor diye biliyorum. Hpv testi ile beraber yapılanı da varmış. Bebeğe bir zararı olacak olsa mutlaka yaparlardı bence bize de 😌

Günaydın kızlar
Kolostrum geldi mi hepinizden ? Rüyamda sütüm gelmişti ıslanmıştı üstüm 😅 ama hala tık yok bende😬
Bende de tık yok valla, normal diye dusunuyorum oyle herkeste gelmiyormus onceden. Kafama takarsam hic gelmez diye dusunup hic bakmiyorum😅 zaten goguslerim eskisi gibi dolgun da degil söndüler resmen😅

Slm kızlar. Benimde bugün kontrolüm vardı 32. Hafta raporu için gittim. Kilomuz 2080 çıktı. Herşey normal dedi sadece bir hafta ileride çıktı değerlerden biri şekerimiz olmadığı için önemli değilmiş şeker olsaydı sorun olurmuş. Sanırım doğum için gününü beklemeyeceğiz tüp bebek olduğu için ,ben de pıhtılaşma sorunu olduğundan ve Rahim y şeklinde olduğundan riskli gebelik sayılıyor. O yüzden 18 temmuzdan sonra son aya girmiş oluyoruz yeterli olgunluğa ulaşır ulaşmaz alacağız dedi. Artık her hafta kontrol olacak. NSTde sancı çıkmadı bugün. @Aharven Parmak uyuşmalarım için normal olduğunu magnezyum ve kalsiyum kullanmaya devam etmemi söyledi.
Ben 30. haftada gitmiştim, kistim 15 cm olmuş, gerilmiş çocuğu sıkıştırıyor, erken doğum riskim de olmasına rağmen doktor beni yine bir ay sonra çağırdı.

Merhaba kızlar,

Eşimin iş durumu dolayısıyla küçük bir ilçedeydik. Doktor 2 aydır olmadığı için kontrollere VS gidemedim. İstanbul a ailemin yanına geldim. Şuan 33. Haftadayım ve bugün kontrole gittim. Doktor çocuk 36. Haftada gözüküyır dedi. Sebebi şeker olabilir dedi. Tahlil VS verdi benim gibi durumu olan varr mı??

Tekrar çarşamba gideceğim.
Kilosu 2.750 ve 45 cm boyunda imiş bebek.

Cevaplar için teşekkürler😊😊
Benim 31+5 12te 1985 gr. gibi bir şeydi, doktor normal, sadece iri bir bebek olacak demişti. Eşimle biz de minyon değiliz, aklıma yatmıştı ama şimdi endişelendim.

Ben çok beğendim bi arkadaş da yazmış havalı sporla ilgilenen özgürlüğüne düşkün tatlı bir gülümsemesi olan bir erkek canlanıyor benim de gözümde 😍isim konusu çok zevk meselesi burada olumsuz yorum yapan olursa hiç takmayın olur mu 😍sağlıkla gelsin oğluşlarımız ❤️❤️❤️
Tşk Ederim orduluyuz orduda çok dalga geçerler diye düşündüm 😀

Merhaba kızlar.
Ben 31+6 dayım geçen hafta suyum sınırın altında az diye erken doğum riskine karşı doktorum istirahate çıkardı.
Dünkü kontrolde suyu yükselmiş nst iyi dedi.
Ancak sabah beri bel ve adet ağrısı gibi ağrım ara ara vurup geçiyor.
Midem bulanıyor ve afersiniz istifrada yaptım.
Sizde bu şekilde olan varmı

Günaydın kızlar
Kolostrum geldi mi hepinizden ? Rüyamda sütüm gelmişti ıslanmıştı üstüm 😅 ama hala tık yok bende😬
Benim de gelmedi ilk gebeligimde de gelmemisti dert etmeyin hic gelmesi sart degil onemli olan doğumdan sonra gelmesi☺️

Merhaba kızlar.
Ben 31+6 dayım geçen hafta suyum sınırın altında az diye erken doğum riskine karşı doktorum istirahate çıkardı.
Dünkü kontrolde suyu yükselmiş nst iyi dedi.
Ancak sabah beri bel ve adet ağrısı gibi ağrım ara ara vurup geçiyor.
Midem bulanıyor ve afersiniz istifrada yaptım.
Sizde bu şekilde olan varmı
Geçmiş olsun canım. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir. O yüzden kontrole gitsen iyi olur...

Günaydın kızlar
Ben krem rengi birşeyler görüyorum ama hamilelikten önce de olurdu kolostrum mu değil mi bilemiyorum kızım doğmadan önce son günler çamaşırım ıslanırdı az az ama sütüm tam manasıyla 5.günde gelmişti kafanıza takmayın hiç böyle şeyleri göğüslerim büyüdü ama şu an benim göğsüm de yumuşak Allah’ın izniyle emzireceğiz bebişlerimizi bol bol 🥰🙏

X