2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba 3.dogumum olacak ve yine kulot depend aldim.normal dogum yaptim hep.dogum bitip ebe isini bitirince, hastanenin hasta bezini slklstiriyor bacak arasina,altinda da hasta bezi tabii ki.sonra hemen yiyecek ve icecek getiriyorlar.o bitince de Dus aliyorum .depend kulot ve ustune gecelikle kaliyorum.ne zaman kontroller tamamlanip cikisa hazir oluyoruz o zaman disari kiyafetlerimi giyip baska bolumde ki yataga aliniyorum.yani sonuc olarak kulotu tavsiye ederim.emme kalitesi cok iyi.hic batmadim.ustunede gecelik giyince alttan kanama ve dikis kontrolu daha rahat oluyor.
merhaba ,ah ne güzel bu bebeginizi de saglikla kucaginiza alin insallah. Benim sezaryen ya da normal olacagi belli degil hala ama her ihtimale karsi hepsinden alip koyacagim valize. Sonradan keşke sundanda alsaydim demeyeyim ☺️

Ya valla ban aoyle bisey denmedi..aclik da olcuyom 105 altiysa korkma demsiti doktorum sukur genelde 90-102bandinda.ama bazi doktorlarw gore bu deger de yuksek hatta insulin basltma sebebi..doktorum perinatolog gerek ona gerekse ailemdeki 2dahiliyeciye sordum onlar da unsuline gerek yok dedi
Bende açlık ile 80 120 oynuyor dedim iyi dedi 90 100 bandında gitmeye çalış dediler.
Birde bizim bebek suyu problemi var ona rağmen insülin gerek yok dedi doktor.

Kizlar ayakları ödem toplayan var mi? Tuzlu yemediğim halde ayaklarım çok şişti.. üstelik çok kiloda almadim 9 kilo aldim
Benim de cok fazla odemim var. Ayaklarimdaki kemikler uzun zamandir gorunmuyor :KK43: odem hic inmiyor. Azicik ayakta kalsam ya da ayaklarim asagi sarksa daha da sisiyor. Ama bende protein kacagi var, hatta kan degerlerim de yukselmeye basladi. Suan doktor haftalik takip ediyor, yukselme durumuna gore doguma karar verecek. Bol bol su icin ve gunde 1 defa tansiyon takibi yapin mutlaka.

al benden de o kadar sonda dan cok korkarım yaptırmadım hiç.
tüp bebekte trasnferde de söylemediler bende tutabilirim çişimi dedim sırf korkuma taktırmadım 🙈🙈🙈
Kızımın doğumunda çişim yok takmayın demiştim hemşirelere sonda takılınca da güldük torbaya giden idrarı görünce😂 ameliyattan önce takmayın diye sonrasında da çıkarmayın diye çok söylendim ama tabiki dinlemediler😂

Kizlar ayakları ödem toplayan var mi? Tuzlu yemediğim halde ayaklarım çok şişti.. üstelik çok kiloda almadim 9 kilo aldim
Ben. günlerdir davul gibiydi bugün çok gezdim dolaştım hiç bir şey yok, geçen hafta doktor da hareketsizliktendir çok yoğun görünmüyor demişti ama ayak parmaklarım bileklerim çok şiş. Bol su iç dedi bir de.
Ben anlayamadim, külot gibi sadece onu giyip üstüne pijama alti giyilmiyor mu😕 Tamamen bilmedigimden sormustum lk gebelik ,dependi hayatimda ilk defa goruyorum. Aslinda size sadece sormustum ,neden dalga gercer gibi cevap verdiniz ki. Gülme emojisi atan arkadaslarim ,sizin de herseyi cok bildiginizi düsünmüyorum zira bu platformda olmazdiniz ,sorulariniza da şahit olmazdim. Ama keşke emoji yerine bilginizi paylaşsaydiniz da ben de ogrenmis olsaydim
Emoji koyanlardan biri de benim. Evet güldüm çünkü külot şeklinde demiş arkadaşlar pijamayı neden çıkarmak gerekiyor ki gibi bir şey demişsiniz. Yani 3 - 5 çocuk doğurmaya gerek yok bunu tahmin etmek için külot giymek için pijama çıkarmak gerekli :olamaz: Sezaryen olan biri için de bu biraz uğraştırıcı, gecelikle daha kolay demişler. Bu arada benim de ilk gebeliğim.
Off bu doğum sonrası muayeneler aklımı başımdan alıyor benim bir de sonda takılması😭 zaten normal muayenede bile stresi yetiyor Allahım sen yardım et bütün annelere😮‍💨
Sondayı ameliyatta uyuşukluk yapıldıktan sonra takıyorlarmış çıkarması da takmasından daha kolaymış. Böyle denildi umarım böyledir
Evet canim var 2 3 sefer yapildi digum sonrasi temizliyorlar
Yaaa nasıl bi muayene acaba alttan:KK14: nasıl bir temizlik yapıyorlar ki

Teyzeleri size miniş parmaklar atıyorum moral olsun. Hepinizden güzel haberler bekliyoruz.
Eki Görüntüle 2885987
Bayadir giremiyordum sizin doğum yaptığınızı görünce heyecanlandim 😊 minik kızınız analı babalı büyüsün inşallah, sağlıkli ömürler dilerim. Darısı bizim başımıza kızıma kavuşmak için gün sayıyorum bende 🥰❤️

Benim de ilk gebeligim ve asiri tirsiyorum😂😂nirmal de olsa ameliyat da olsa bu bebis cikacak😂😂😂yani agri illa olacaktir ama bu agriya da bin sukur🙏canimizdan cann cikacak ve o can omrumuz boyunca en kiymetimiz olacak ...varsin boyle cekmis olalim...sonu saglikla.bitsim yeter ki... Sondasiymis ,muayenesiymis ,wc siymis..ben tup bebekte transferine kadar geldim ve oncesinde de 3kuretajim var..Rabbim kimseye yasatmasin ozellikle o kuretajdan uyaninca caniniz yanmiyor fiziken ama ruhen bana verdigi o izdirap inanin cok ama cok daha kotuydu ..hele yan odadan bebeklerin sesleri gelirken......yani diyecegim o ki uyandigimda sgalikla bebegim yanimda olsun ,kokusunu icime cekeyim fiziki agrimin soz konusu bile olmayacagini dusunuyorum...yerimizde olmak isteyen tonlarca insan var onlari dusundukce hic bir agri gozume gelmiyor....Rabbim saglikla onlara da nasip etsin ve biz de bebislerimizi saglikla kollarimiza alalim...aci olsa da gececektir ve en guzel aci bu aci olacaktir🙏
Merhaba yazınızı okuyunca anımsadım... Geçen yıl haziran ayı transfer grubunda da birlikteydik sanırım... ☺️

Kızlar hasta bezini külot şeklinde olanlardan değilde bebek bezi gibi olanlardan alsak daha mı rahat olur acaba, depend dikişleri sıkacak gibi duruyor sezaryen için. Diğerinin bolluğunu ayarlayabiliriz sanki.
Ben depend ve normal ped aldım ama bebek bezi gibi olan hangi markada var acaba onu bilmiyorum

Son düzenleme:
Göğüs ucu kremi ya da gümüş kapak kullanmaya başlayan var mı acaba ben kreme yeni başladım ama şuan 3-4 hafta var olduğunu düşünürsek gümüş kapağı da kullanmaya başlasam mi acaba? Ucu da hala yok görüntü ve boyut olarak da pek degismedi göğüslerim 🙄 çıkmazsa göğüs ucu çıkarıcı aldım onu denicem mecbur.

Kızlar ya, bu akşam karnımda ve sırtımda tuhaf bi ağrı var.
Mideni üşütürsün de, ishal olursun ya, öyle bir ağrı. Ama ortada öyle bir durum yok sadece ağrısı var, ara ara gelip gidiyo ama özellikle sırtımda bu ağrı. Yaşayan var mı?

Kızlar merhaba. Iki gündür tansiyonum yükseliyor, zaten takipteydim preeklampsi geçmişinden dolayı. Simdi 24 saatlik idrar topluyorum. Yarin sabah gideceğim inşallah ciddi bir protein kaçağı yoktur.Cok tedirgin ve mutsuzum😔

Ön
Ben anlayamadim, külot gibi sadece onu giyip üstüne pijama alti giyilmiyor mu😕 Tamamen bilmedigimden sormustum lk gebelik ,dependi hayatimda ilk defa goruyorum. Aslinda size sadece sormustum ,neden dalga gercer gibi cevap verdiniz ki. Gülme emojisi atan arkadaslarim ,sizin de herseyi cok bildiginizi düsünmüyorum zira bu platformda olmazdiniz ,sorulariniza da şahit olmazdim. Ama keşke emoji yerine bilginizi paylaşsaydiniz da ben de ogrenmis olsaydim
Öncelikle dalga geçmek gibi bi niyetim olmadı hiç. Öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın. Ben kendi yaşadığım tecrübeyi anlatmak istedim. Önceki sezaryende ilk gün kanamam çok olmuştu sürekli lavaboya gidip külot şeklinde olanları yardım almadan giyinmek benim için zor olmuştu. Sonra eşim eczaneden bebek bezi şeklinde olanlardan aldı daha rahat oldu. Diğer şekilde her seferinde eğil doğrular falan sezaryen yeri ister istemez acıyor, zorluyorsunuz. Ki bu durumu Umutumut82 Umutumut82 çok güzel anlatmış. Normal doğum için bir şey diyemem.

Bi an 3ngün 4 gece tatili sandım da 🤣🤣
Valla Allah korusun bazen insanlar ongoremedigi seyler olur ve tam dediginiz gibi 3gun 4gece yatabiliyor hastanede ....iste ben her ihtimale karsi yanimda herbiseyim olsun isterim 🙃sonucta sirtimda tasimayacam arabayla gidip arabayla donecegiz nasip olursa...😬😂o hengamede esime su surda git evden al demek yerine bavulda gani gani olsun isterim hersey🙃

Bende açlık ile 80 120 oynuyor dedim iyi dedi 90 100 bandında gitmeye çalış dediler.
Birde bizim bebek suyu problemi var ona rağmen insülin gerek yok dedi doktor.
Benim de bebeginn suyu fazlaydi bi onceki.gidisimde ama em son gittigimde suyu normal suan dedi.tabi siki bir diyet uygulamistim ...benim de insulinn vemlrmedi doktor ama bi arkadas vardi grupta yanlis hatirlamiyorsam 90ustu cikiyor diye doktoru unsilulinn vermisti...her doktor ayri kafa anladim.gitti zaten dogru egrisi ne

X