2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhabalar, mekonyumlu doğmuşlar ama belli ki aspire etmemiş sizinkiler çok şükür🙏🏻 çünkü bu çok tehlikeli bir şey. 42. Haftalık doğumu bırakmayı doğal bulmuyorum ben, doğal gidişatı 38+5 te yapılan sezaryen doğum bozmuyor o zaman 50 inci haftaya kadar gelmezse de beklemeye devam edelim doğal gidişat bozulmasın diye… Zaten çocuğun gelmeyi tercih etmesi diye bi şey de yok çocuk hadi artık doğayım gelişimim tamam annemi babamı göreyim diye suyu bilinçli olarak patlatmıyor zaten hepsinin dünyaya alışma süreci olan 0-3 ay yani 4. Trimester dönemi oluyor. Endişe de şüphe de hayatın içinde olan duygular, yeteri kadar olması gerekiyor her şeyden şüphe duymak da hayatı yeterince zorlaştırır, yukarıda sizin yorumunuzdu sanırım doktorların 38de çocuğu aldığını çünkü yeni gebelere yer açmak için bunu yaptıklarını yazmışsınız esas dert para kazanmak olsaydı yeni gebelikler 3-4 haftada bir muayene edilirken 38 den sonra zaten esas sık sık muayeneden para kazanılıyor dert para kazanmak olsa zaten esas 38den sonra bekletirler haftada bir üç günde bir muayeneyle para kazanma derdine düşerlerdi doktorlar. Bence şüphe güvensizlik duyuluyorsa doktorun tek derdinin para olduğu düşünülüyorsa zaten o an vazgeçmek gerek o kişiden hizmet almaktan. 42. Haftadan sonra doğan bebek artık postmatüre oluyor aynı prematüre gibi birtakım tıbbi sorunlar doğuruyor. (Endişe değil bu tamamen bilimsel gerçekler) Ben o komplikasyonlar için 42. Haftayı beklemezdim endişe ettiğim için değil komplikasyonlar çoğaldığı için siz göze alıp beklersiniz sizin seçiminiz🙏🏻Amin inşallah ne prematüre bebeklerimiz ne postmatüre bebeklerimizde hiçbir sıkıntı sorun olmaz tek önemli şey sağlıkla kucağa almak 🙏🏻❤️
her cümleye katılıyorum. cogu özel doktor ztn son haftalarda her hafta muayane yapıp aylık ödemeyi alıyor. yani gebeligin basında 4 haftada 1 gidince verdiginiz para ile son haftakardw 3-4 kontrole gidebiliyorsunuz.
doktorların herseyi para için yaptıgını düşünmüyorum. adam ztn bizden kazanmasa başkasından kazanır .:) hele ki kadın dogum sektörü yani😂

normal dogsun diye 41-42 e kadar beklenmenin öantıklı oldugunu bende düşünmüyorum. ama gebelik dogum herkesin bakış açısı farklı.

hepimizin duası saglıkla kucagına almak.
biri için saglıklı olan bi yöntem başkası için saglıklı olmayabilr.
bizim eşimle tedavi sebebiyle oldugu için nerdeyse 9-10 aydır ilişkimiz olmadı. bir de kanama zarf zurt plasenta aşagıda dendi.

nırmal dogum yapanlar deli gibi yürüyüş yapıp ilişki yasıyor kolay olsun diye:)
yani normal dogum yaparken benim oram artık ne kadar dardır bilemiyorum 🙈🙈 çıkartamam gibi geliyor bana da 😂😂😂😂

kesip alsınlar diyorum cok korksamda, öyle ya da böyle cıkacaklar . saglıklaaa gelsinnn tüm bebiişlerimizzzz .

annelik zaten şahsi bi durum. herkes cok biliyo.
büyütürken de gebelikte de herkesin dogrusu kendinee olmalı bence

42. Haftayi beklemenin dogru olup olmadigiyla ilgili fikir belirtmemistim.sadece ingiltere de 40+ Dan sonra siyirma oneriliyor ama bazi anneler, Burada sunulan, sistem isleyisinde olan 42. Haftayi bekliyor.42 den sonra mudahale ediliyor sezeryan ve ya suni sanci vs.ile. gebe normal dogum a uygun degilse 39 da sezeryana aliniyor.ha biz bu konuya nereden geldik kacirdiysaniz yazayim.gecen 1 arkadas doktoru bayrama gidecek diye erken sezeryana alindi hicbir saglik sorunu yokken ve Hala bebek kuvozde sanirim.dun de normal dogum bekleyen bir arkadasa 38. haftada siyirma islemi yapilmis, 1cm lik acilmasi var diye.ilk dogumda ozellikle cogu Kisi 1-2cm lik aciklikla haftalari deviriyor.dun siyirma yapilan arkadastan Hala ses yok.umarim iyilerdir.ve tabii ki doktorlar bayram tatiline cikacak diye, 38i bile doldurmadan hastanelerde dogum sirasini bekleyenleri siz daha iyi bilirsiniz esinizden dolayi. Turkiye'de doktor tecrubem cok Yok ama gerek buradan okuyup sahit olduklarim gerekse orada ki tanidiklarimin paylastiklari tecrubelere dayanarak cogu doktorun maddiyata onem verip, ozellikle gebelik ve dogumda hasta haklarini ve sagligini hice saydigini goruyoyorum.bu arada, tabii ki hicbir doktor AC acikta degildir ama sunu unutmayin dunyada ki aclik ve sefalet zenginlerin doyumsuzlugundan kaynaklidir.
daha 37 nci haftada kakasını yapıp vefat eden bebekler varken . illa 42 i beklenmesi gibi bi bakış açısı cok yanlış. sizin cocugunuzda olmayabilir başkasında olabilir.
bunları bilsek ztn doktor olurduk. doktorlarda bişey biliyor ki ona göre yönlendriyor.

her cümleye katılıyorum. cogu özel doktor ztn son haftalarda her hafta muayane yapıp aylık ödemeyi alıyor. yani gebeligin basında 4 haftada 1 gidince verdiginiz para ile son haftakardw 3-4 kontrole gidebiliyorsunuz.
doktorların herseyi para için yaptıgını düşünmüyorum. adam ztn bizden kazanmasa başkasından kazanır .:) hele ki kadın dogum sektörü yani😂

normal dogsun diye 41-42 e kadar beklenmenin öantıklı oldugunu bende düşünmüyorum. ama gebelik dogum herkesin bakış açısı farklı.

hepimizin duası saglıkla kucagına almak.
biri için saglıklı olan bi yöntem başkası için saglıklı olmayabilr.
bizim eşimle tedavi sebebiyle oldugu için nerdeyse 9-10 aydır ilişkimiz olmadı. bir de kanama zarf zurt plasenta aşagıda dendi.

nırmal dogum yapanlar deli gibi yürüyüş yapıp ilişki yasıyor kolay olsun diye:)
yani normal dogum yaparken benim oram artık ne kadar dardır bilemiyorum 🙈🙈 çıkartamam gibi geliyor bana da 😂😂😂😂

kesip alsınlar diyorum cok korksamda, öyle ya da böyle cıkacaklar . saglıklaaa gelsinnn tüm bebiişlerimizzzz .

annelik zaten şahsi bi durum. herkes cok biliyo.
büyütürken de gebelikte de herkesin dogrusu kendinee olmalı bence
Benim doktorum bana açıkça söyledi sanma ki sezaryen kolay her şeyi hissedeceksin kesi izi kalacak dedi ben sezaryen yapmak istiyorum ama en az iki hafta eğilip kalkmada bile sorun yaşayacağım ( şu an 37+3üm mutfağı hemen her gün elimle silerim yarın kv ler gelecek bugün ev temizliği yapıcam mesela) geçen sezaryen yapan arkadaşıma sordum ya ne zamana evimin işini yapabilecek duruma gelirim ben diye benim de derdim bu mesela 🤣🙈yani sezaryen de kolay değil ki sonrasında çekiyorsun 🙈Umarım bol yürüyerek vs toparlanırız biz de 🙏🏻vajinal doğum yapan o an çekiyor acıyı sonrası rahatlık bir gün sonra evini süpüren var bu müthiş bi şey bence 🙏🏻 her doğumun kendine göre zorluğu var keşke daha kolay yolu olsa çocuk doğurmanın😊 güven duymadığın insanla zor inan sen gitme başkası gider o doktora zaten yani ölmüyor doktorlar ille de o hasta gelsin diye. Hakkımızda hayırlısı inşallah sana gün verdiler mi 😊

Çok zor zamana denk geldik kışın doğan çocukta ne var giydirirsin kalorifer zaten her yerde var ama yenidoğanı nasıl soyucaz üşürler diyolar 😔 hakkımızda hayırlısı şu iki ayı atlatsak biz de çocuklar da rahat eder sonbahara 😔
bayramda annemlere geldik . mahvoldum kendi evimizde klima vardı yeni aldık ne büyük nimetmiş.
zaten klima calıştırdıgımız oda 26 dereceye düşüyor , klimasız o da 32 dereceye .
annemi şididen tembihliyorum cocuk gelşnce klimalı odada yatırcam hiç karışma diye.

23-24 derece ztn bebekler için ideal . yapacak bişi yok .ilk 10 gün ızun kollu giyinir de sonra eylülde serinlerse zıbınla klimasız durur napalım.
bu sıcaklara biz dayanamıyorz cocuk nasıl dayansın valla

Bende erken dogurtulmaya karsı degılım almanyada yasıyorum hersey bedava burdada yanı sıgortamız karsılıyor,, ama doktorum bebegın harekerınde azalma oldumu rıske atamayız dedı ve suni sancıyla dogurtucaz dedı,, yanı doktorlarında bır bıldıgı var boşuna nıe dogurtsunlarkı bır rısk görmedılermi,,,

Benim doktorum bana açıkça söyledi sanma ki sezaryen kolay her şeyi hissedeceksin kesi izi kalacak dedi ben sezaryen yapmak istiyorum ama en az iki hafta eğilip kalkmada bile sorun yaşayacağım ( şu an 37+3üm mutfağı hemen her gün elimle silerim yarın kv ler gelecek bugün ev temizliği yapıcam mesela) geçen sezaryen yapan arkadaşıma sordum ya ne zamana evimin işini yapabilecek duruma gelirim ben diye benim de derdim bu mesela 🤣🙈yani sezaryen de kolay değil ki sonrasında çekiyorsun 🙈Umarım bol yürüyerek vs toparlanırız biz de 🙏🏻vajinal doğum yapan o an çekiyor acıyı sonrası rahatlık bir gün sonra evini süpüren var bu müthiş bi şey bence 🙏🏻 her doğumun kendine göre zorluğu var keşke daha kolay yolu olsa çocuk doğurmanın😊 güven duymadığın insanla zor inan sen gitme başkası gider o doktora zaten yani ölmüyor doktorlar ille de o hasta gelsin diye. Hakkımızda hayırlısı inşallah sana gün verdiler mi 😊
Normal dogumds o an cekıyorsun ama cocuk dogdugu an sankı hıc bısey yasamamıssın 9 ay cekmemıssın gıbı, kus gıbı hafıflıyor ınsan,, yanı bende sezeryandsn cok korkuyorum o cekecegım sancılara ragmen

kesinlikle katılıyorum .
önemli olan doktora güvenip kendini bırakabilmek.
ben doktoruma cok güvensemde mesela 34 te nst e girmene gerek yok ben kan akışına baktım dedi. şimdi uyanık olmayacak zorlayacak seni bir daha cektir bir daha cektir dedi
bende girmemiştim . nst sırası azdı bekledim nst i cektirdim.
cıkışta gösterdim yine beni dinlemedin ama sakalım yok ondan diyo:)
bi sıkıntı cıkmamış allahtan diyor. her doktor iyidir ama seni kendi eşiymiş kızıymış gibi düşünmez.
ben bu sayede 3 kadın dogumcunun bulamadıgı pıhtı meselesinş kendim buldum .

ama ameliyatta tuttup da kendimi sezeryan yapamayacagıma göre enerjimin tuttugunu seciyorum ❤️🙏🙏

doktorun yüzüne de dedim size kendimi ameliyatta bırakıcam . e yani o zaman yapabilecegin bişi yok dedi.:)

herseyi kontrol edemeyiz ama herseyi artık arastırabiliyoruz önlemimizi alıyoruz.
gerisi allahtan . bende cok korkuyorum 7-23 ncü haftalar arası benim için zor gecti.
hala karnımda bi bebiş oldugunu idrak edemiyorum .

kolay gebe kalıp kolay dogum yapan hiç bir bayan zor olan halini anlayamaz. Allah ta yaşatmasın kimseye . ne diyelim

Yeni ev aldik ama içinde oturanlar bir türlü çıkmıyor. Şimdi oturduğumuz eve taktirsam 15 gün için tak çıkar olacak. 21 gün sonra doğumum var. Ne olacak bilemiyorum. Zaten ben yerleşene kadar eylül gelecek şu sıcakları cektigimle kalacağım. Cinnet geçiriyorum resmen ya. Ev bulamadık deyip duruyorlar. Iki aydır bir ev bulunamaz mı
Allah yardımcınız olsun bu durumda insan en ufak aksiliklere bile sinir oluyo keşke doğumdan önce yerleşebilseymişsiniz. Olsun az kalmış inş bir yağmur bir serinlik gelir yoksa bebekler napıcak bu sıcakta

Allah yardımcınız olsun bu durumda insan en ufak aksiliklere bile sinir oluyo keşke doğumdan önce yerleşebilseymişsiniz. Olsun az kalmış inş bir yağmur bir serinlik gelir yoksa bebekler napıcak bu sıcakta
Allah razi olsun.
Biz bile dayanamıyoruz bebekler ne yapsın.

Yaa bende dusunuyorum klima almayi normalde evimiz sıcak olmazdi ama bu sene cok sıcak. Korkuyorum da bi yandan klima carpar diye. Cok muallakta kaldim ama ev bakiyorum 28 dereceyi aşıyo sıcaklık. Bebekler için cok fazla iyi degil bu kadar sıcak olması da. Bende alacagım sanirim 🥴 iyi de klima almak lazim önemli o da hangisi bebekler için en iyisiyse artık..
Bende hep eşime aman boşver derdim ama bu sene ayrı sıcak 30derece oluyo akşamları bile😣 aldık bekliyoruz sabırsızlıkla gelmesini 😂
Arkadaşlar selamlar, bu araya bayram girmesi çok fena oldu yaaa, ya bu arada Allah korusun sancı gelse bişiy olsa napıcaz.. doktorum benim yerime başka doktor olacak hastane dedi gerçi, hastane de çok yakın ama ben yine de korkuyorum. Bebiş de büyüdü iyice sanki sığmıyor durduğu yerde yavrum.. Doktorum da ayın 29 una gün verdi doğum için.. son 9 gün bakalım inşallah, sağ salim geçse şu son günler inşallah 🙏
Valla memlekete geldik bayram için hastane çantası hazırladım geldim nolur nolmaz diye😂 son gelisimiz bir daha gelmeyiz zaten artık denk de gelmez inşallah doğum bu araya daha 4haftamiz var normalde çünkü 😂

Canım bu sıyırma islemini dogumu baslatmak icin mi yapiyololar.? Senin ilk mi ikinci dogumun mu. Benim ikinci dogumum olucak doktor haftaya masaj yapıcam vajinaya falan biseyler geveledi sıyırma işleminden mi bahsetti acaba. Ilk dogumumda yapmamisti ama hic bu tarz bisey. Hic dokundurtmayayim en iyisi sıyırma demedi de masaj dedi herhalde 🥴🥴🥴🥴🥺🥺🥺
Benim ilk canım bi işlem yapıcam açılman hızlansın diye dedi daha önce duymuştum sıyırma işlemi olduğunu baya eliyle kurcaladı ve kanattı. Umarım senin doktor nazik bi masaj yapar canım.

Keşke gidip şikayet etseniz size sorulmadığı için. Çünkü hayatımda hiç böyle bi şey duymadım hele ki devlette. Sizi erken doğurtmasının hiçbir faydası yok cebine para da girmiyor siz ille de o doktoru istemiş miydiniz?
Hayır istememiştim canım. Ama bende böyle olduğunu bilmiyordum kendi doktorum izindeymiş bana ben izinde olucam ama sen mutlaka nst çektir dedi. O yüzden farklı doktora gittim ve bana bu işlemi yaptı hemde birden yapıverdi neye uğradığımı şaşırdım.

Çok zor zamana denk geldik kışın doğan çocukta ne var giydirirsin kalorifer zaten her yerde var ama yenidoğanı nasıl soyucaz üşürler diyolar 😔 hakkımızda hayırlısı şu iki ayı atlatsak biz de çocuklar da rahat eder sonbahara 😔

Valla canim ilk 2 gün hastanede ellerini ayaklarini cift giydir üşür dediler. Eve gelince sadece 5 li hastane çıkışı giydirdik heryeri isilik oldu kızardı ateşlendi. göbeği dün yani 10 günlükken düştü bugün ilk kez banyo yaptırıcaz ama diğer günlerde de ılık suya şampuan koyup sildik. Şimdi sadece askılı zıbınla duruyor. Çocuk doktoru oda sicakliğina göre askıli veya kısa kollu zibınla tut dedi. Diger türlü hemen ateşleniyor. Onca 5 li takımi boşuna almışım 😂

bayramda annemlere geldik . mahvoldum kendi evimizde klima vardı yeni aldık ne büyük nimetmiş.
zaten klima calıştırdıgımız oda 26 dereceye düşüyor , klimasız o da 32 dereceye .
annemi şididen tembihliyorum cocuk gelşnce klimalı odada yatırcam hiç karışma diye.

23-24 derece ztn bebekler için ideal . yapacak bişi yok .ilk 10 gün ızun kollu giyinir de sonra eylülde serinlerse zıbınla klimasız durur napalım.
bu sıcaklara biz dayanamıyorz cocuk nasıl dayansın valla
Evet şu an bizim ev de 24 derece fln çok iyi ❤️ kimseye karıştırtmayalım benimkiler de laf edebilir ama eşimle bastırırız biz çocuklara esas sıcak kötü penye battaniyeyle kundak yaparım üşümemesi için ❤️ Bizim ev eylülde de sıcak oluyor tüm gün güneş alıyor ekimde anca düze çıkarız inşallah 🙏🏻

Hayır istememiştim canım. Ama bende böyle olduğunu bilmiyordum kendi doktorum izindeymiş bana ben izinde olucam ama sen mutlaka nst çektir dedi. O yüzden farklı doktora gittim ve bana bu işlemi yaptı hemde birden yapıverdi neye uğradığımı şaşırdım.
İstersen başhekimliğe bir dilekçe verebilirsin veua bimer/cimere yazabilirsin doktordan savunma isterler bu işlemi neden yaptığını öğrenirsin. Çünkü daha vakti gelmemişken bunu yapması hele sormadan hiç ama hiç doğru değil. İlk defa devlette duydum böyle bi şey aceleye getirmezler çoğu kere. Haftası da iyi gerçi korkmana gerek yok 🙏🏻

Evet şu an bizim ev de 24 derece fln çok iyi ❤️ kimseye karıştırtmayalım benimkiler de laf edebilir ama eşimle bastırırız biz çocuklara esas sıcak kötü penye battaniyeyle kundak yaparım üşümemesi için ❤️ Bizim ev eylülde de sıcak oluyor tüm gün güneş alıyor ekimde anca düze çıkarız inşallah 🙏🏻
havalar serinlemezse bizim de öyle:) evde kacacak tek yer koridor .
güney cephe olsun diye kendimi parçalamıştm ama yazın cekilmiyo. bir de en üst kat pişiyoz

Valla canim ilk 2 gün hastanede ellerini ayaklarini cift giydir üşür dediler. Eve gelince sadece 5 li hastane çıkışı giydirdik heryeri isilik oldu kızardı ateşlendi. göbeği dün yani 10 günlükken düştü bugün ilk kez banyo yaptırıcaz ama diğer günlerde de ılık suya şampuan koyup sildik. Şimdi sadece askılı zıbınla duruyor. Çocuk doktoru oda sicakliğina göre askıli veya kısa kollu zibınla tut dedi. Diger türlü hemen ateşleniyor. Onca 5 li takımi boşuna almışım 😂
Ya küçük prensesi büyüdü de düştü mü göbek bağı 🥲darısı bizimkilere inşallah 🥲 evet zaten eklem yerlerine bakın diyolar kızarıksa çocuğa o giyim fazladır diyolar, deneye deneye görüyoruz iştehele sen tecrübeli annesin ama olabiliyor demek ki biz neler yaşıcaz kimbilir 😅 demek boşuna aldık 5li leri e bebekten beyaz zıbınları doldursak yetermiş 🤣

Bence de akışına bırakmak gerek seçimimiz var iyi kötü hepimizin sağlıkla gelsinler inşallah 🙏🏻🤩ya maşşallah ne tombiş bebek doğuruyormuşsun sen 🤣🤣🤣genetik heralde senin bu bebeğin de tombiş olabilir 🤣 benim bebiş normal sınırlarda gidiyor inşallah son 9 heyecan dorukta 🙈
Ben 4200 doğmuşum eşim de 4kg kızım normalden fazla kaldığı için tombik oldu 42.haftada doğması içerde 10gün fazla yapar😂 ama beslenmeme dikkat etmiştim kola vs asla içmedim bunda da kısmadım hele susadıysam tepeme diktim kolayı vs😂 bu kez daha minik geliyor gibi bakalım bir de sezeryan olduğu için ablasından 2-3 hafta önce doğacak 3500 ü geçmesi mükemmel benim için tabi önce sağlıklı olsunlar da kilo gelir bol bol sütümüz olur bebişlerimiz doyar inşallah

Ya küçük prensesi büyüdü de düştü mü göbek bağı 🥲darısı bizimkilere inşallah 🥲 evet zaten eklem yerlerine bakın diyolar kızarıksa çocuğa o giyim fazladır diyolar, deneye deneye görüyoruz iştehele sen tecrübeli annesin ama olabiliyor demek ki biz neler yaşıcaz kimbilir 😅 demek boşuna aldık 5li leri e bebekten beyaz zıbınları doldursak yetermiş 🤣
Ablamız 8 yaşında şu an ondan sakladığım bütün kıyafetler tertemiz duruyordu lastikleri bile gevşememiş çok az birkaç parça attım onun dışında doğunca giymesi için 5li takım ve 6 aylık biriki kıyafet aldım başka da kıyafet almadım çabucak büyüyor yenidoğan elinde kalıyor insanın havalar da çok sıcak Ankara beni çok şaşırttı bu yaz gece olacakta uyuyacağız diye korkuyorum resmen 1 haftalık oldun ben zıbınla bırakırım sadece dedim hava böyle giderse

X