2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ahh canimm benim cevabin icin cok tesekkur ederim aynen aynen benim de oyle oluyor...son gunlerimiz bizim de saglik olursa ve elimde olmadan panik yapiyorum.... hele su 2 gundur izmirde vefat eden anne haberini aldigimdan beri kahroldum ve korkuyorum...Rabbim kimsenin basina vermesin😢
Kuzum düşünme kötü şeyleri çok acı evet Allah göstermesin ama güzel şeyler düşün ki hersey iyi olsun, sağlıkla kavuşcaksın kızına burdan bize haber verceksin şuanda Arwenim kollarımda diye 🥰 bak en başından beri ne korktuk ne evhamlar yaptık oğlum Arenim kollarımda şuanda emziriyorum 🙈 sen de biraz rahat ol az kaldı yavruşuna kavuşmana ve sana şunu söyleyeyim tadını çıkar kucağımda olması müthiş bir duygu ama karnımdaki halini de özlüyorum her anın tadını çıkarmaya bak ve uyu bol bol 😂

Suni sancıyla denemek istemedi mi
Deneyecek canım sezeryan için vermişti son tarihi 2 eylül olarak. Haftaya Perşembe bakacak kontrolde. 39+2 olmuş olacağız açılma yumuşama ya da kanala girme durumuna göre ya bekleyeceğim 1 hafta daha ya da açılma durumuna göre suni sancı verecek. artık bebek hiç inmemişse ve diğer kontrollerde de bebekle ilgili bir problem olursa diye 2 eylül son tarih. O güne kadar gelmezse sezeryan olacağım. Normalde 24 ağustos 40. Haftam son gün. 40. haftdan sonra her gün gideceğim. Komplikasyon riskine karşı. Ama bi 10 gün daha bekleme süresi veriyor doktor başı aşağıda olduğu için. İlk gebeliklerde normal dedi hemen inmeyebilir biz ne zaman gelmek isterse önceliğimiz onun sağlığına dikkat ederek bekleyeceğiz dedi.

Kuzum düşünme kötü şeyleri çok acı evet Allah göstermesin ama güzel şeyler düşün ki hersey iyi olsun, sağlıkla kavuşcaksın kızına burdan bize haber verceksin şuanda Arwenim kollarımda diye 🥰 bak en başından beri ne korktuk ne evhamlar yaptık oğlum Arenim kollarımda şuanda emziriyorum 🙈 sen de biraz rahat ol az kaldı yavruşuna kavuşmana ve sana şunu söyleyeyim tadını çıkar kucağımda olması müthiş bir duygu ama karnımdaki halini de özlüyorum her anın tadını çıkarmaya bak ve uyu bol bol 😂
Yaaa hayali bile guzel😍masallah Arenine Rabbim saglikli ve uzun bir omur versin..bu uzun omrunde de Annesi-babasi ve tum sevdikleri olsun yaninda🙏haklisin canim iste insan elinde olmadan evham yapabiliyor....korkabiliyor....ben de saglikla bebegimi kollarima alabilecekmiyim diye dusunmeden edemiyor insan😬insallah saglikla Arwenikomu da.kollarima alinca burdan o sevincimi de paylasmak kismet olsun insallah🥰🙏

Yaaa hayali bile guzel😍masallah Arenine Rabbim saglikli ve uzun bir omur versin..bu uzun omrunde de Annesi-babasi ve tum sevdikleri olsun yaninda🙏haklisin canim iste insan elinde olmadan evham yapabiliyor....korkabiliyor....ben de saglikla bebegimi kollarima alabilecekmiyim diye dusunmeden edemiyor insan😬insallah saglikla Arwenikomu da.kollarima alinca burdan o sevincimi de paylasmak kismet olsun insallah🥰🙏
Amin canım çoookk amin 🙏🏻💗Güzel haberlerini bekliyorum 😍

Kızlar sezaryan sonrası kanamanın hala sürüyor mu ne kadar sürüyor bu kanama bitiyor gibi oluyor sonra yine başlıyor.
Zaten başlamadan rahmimde kasılma oluyor anliyorum.

Kızlar sezaryan sonrası kanamanın hala sürüyor mu ne kadar sürüyor bu kanama bitiyor gibi oluyor sonra yine başlıyor.
Benimki de aynı canım bitmiş gibi oluyor bir süre sonra tekrar başlıyor. 40ı çıkana kadar devam eden bile varmış beklemekten başka çare yok :/

Avent soothie ve Chicco kauçuk denedik almadı maalesef soothieden umitliydim ama olmadı bir tanede bakkal emziği denilen tarz var ona çok güvenemedim denedim yine de.. Beni emzik gibi kullanıyor aşırı arttı gazı emzik alsaydı bir nebze kurtarıcı olacaktı ama olmadı 😞
Ben biraz araştırmıştım Mam marka emziğin bebeklerde tutma oranı yüksekti ondan aldım, hemen de tuttu. Aklınızda olsun
Sanki bana da sadce kuru tut dediler başka bşey hatırlamıyorum
Evet canım ben ısrarla sordum batikonla temizleyim mi fln diye gerek yok yapma sakın dedi
Benim 16. Gün hala devam ediyor

İlk 14,89 du. Sürekli emzirerek 14,2 ye düşürdük bir gecede. Tam geçiyor artık , bundan sonra düşer diye beklerken 18,2 oldu sarılığı. Bir gece mavi ışık tedavisi aldı.
10 ile taburcu ettiler dün. Rabbim size de şifa versin inşallah.
Amin inşallah bebeği orda bırakıp eve gelmek çok zor bizimde bugün öğlen 18e düşmüş inşallah yarın çıkar

AAA deli olacam ya.39+4 um ve annem Hala basimda degil.o kadar laf sokuyorum vazgecmedi ise gitmekten.2 gun once kasilmalarim slklasti bir Ara aradim dedim bir ilerleme var gibisinden.yok gidersem Geri yollarlarmis zaten Dedi kapatti.telefondan muayenemi yapti kadin.bu sabah ugradi yine tabi dayanamayip 1-2 espriyle karisik laf ettim.keyfinizi bekliyor bu cocuk dogmaya ..vs. Yok karnim Hala yukardaymis daha vakti varmis.he dedim 3 Aya kadar yolu var.sorun sanki Benim sancimin gelip karnimin dusmesi ve dogurmam.evde 2 cocuk var ilgilenemiyorum.dogru durust besleyemiyorum.sinirliyim stresliyim onlara patliyorum yarMazlik yaptiklarinda. gitti isine.aradi biraz once nasilmisim.superim dedim aciklama yapmadim. cocuklar kudurdu bugun. Biri merdivenden yuvarlandi biri ayak parmagini morartti....neyse arkadasim aradi acmadim.sonra annemi aramis.konusmuslar.annem beni Geri aradi arkadasin aradi herkes gibi fircaladi beni diye.niye ki dedim.basinda durmam gerekiyormus.sancin varmis ..vs. Geliyorum diyor.yok dedim konusmadim onunla dogum baslayinca ararim seni musaitsen gelirsin.yok Yok gelecem kapida bekliycem diyor acmazsan.yani herkes basimda durmasi gerektigini dusunebiliyor ama kendinde tik Yok.ne oldu anlamiyorum.ilk iki dogumumda basimdan ayrilmadilar son haftalar.4/5 Kisi doguma gittik.bir heyecan bir panik herseyle kendileri ilgilendi.simdi sanki tanimiyorlar beni bir baglari Yok gibi davraniyorlar.bir umursamazlik bir bosvermislik.benim bile heyecanimi sevincimi sondurduler.
Kusura bakmayin bu kadar hassad bir konuyu hickimseyle konusamam diye buraya yazdim icimi dokmek icin.

AAA deli olacam ya.39+4 um ve annem Hala basimda degil.o kadar laf sokuyorum vazgecmedi ise gitmekten.2 gun once kasilmalarim slklasti bir Ara aradim dedim bir ilerleme var gibisinden.yok gidersem Geri yollarlarmis zaten Dedi kapatti.telefondan muayenemi yapti kadin.bu sabah ugradi yine tabi dayanamayip 1-2 espriyle karisik laf ettim.keyfinizi bekliyor bu cocuk dogmaya ..vs. Yok karnim Hala yukardaymis daha vakti varmis.he dedim 3 Aya kadar yolu var.sorun sanki Benim sancimin gelip karnimin dusmesi ve dogurmam.evde 2 cocuk var ilgilenemiyorum.dogru durust besleyemiyorum.sinirliyim stresliyim onlara patliyorum yarMazlik yaptiklarinda. gitti isine.aradi biraz once nasilmisim.superim dedim aciklama yapmadim. cocuklar kudurdu bugun. Biri merdivenden yuvarlandi biri ayak parmagini morartti....neyse arkadasim aradi acmadim.sonra annemi aramis.konusmuslar.annem beni Geri aradi arkadasin aradi herkes gibi fircaladi beni diye.niye ki dedim.basinda durmam gerekiyormus.sancin varmis ..vs. Geliyorum diyor.yok dedim konusmadim onunla dogum baslayinca ararim seni musaitsen gelirsin.yok Yok gelecem kapida bekliycem diyor acmazsan.yani herkes basimda durmasi gerektigini dusunebiliyor ama kendinde tik Yok.ne oldu anlamiyorum.ilk iki dogumumda basimdan ayrilmadilar son haftalar.4/5 Kisi doguma gittik.bir heyecan bir panik herseyle kendileri ilgilendi.simdi sanki tanimiyorlar beni bir baglari Yok gibi davraniyorlar.bir umursamazlik bir bosvermislik.benim bile heyecanimi sevincimi sondurduler.
Kusura bakmayin bu kadar hassad bir konuyu hickimseyle konusamam diye buraya yazdim icimi dokmek icin.
Canım benim eminim çok zordur ben ilk doğumum olmasına rağmen annemi çok aradim ne geldi ne gitti, lohusalığımda da aynısı oldu malesef gelip sadece yemek yapti ben emzirmeye cebelleşirken telefondan oyun falan oynadi insanın içine oturuyor yaşananlar malesef, başka yardima gelecek biri yok mu rica etsen yakınınız vs

Canım benim eminim çok zordur ben ilk doğumum olmasına rağmen annemi çok aradim ne geldi ne gitti, lohusalığımda da aynısı oldu malesef gelip sadece yemek yapti ben emzirmeye cebelleşirken telefondan oyun falan oynadi insanın içine oturuyor yaşananlar malesef, başka yardima gelecek biri yok mu rica etsen yakınınız vs
Fazla akrabam Yok .yurtdisindayim canim.kardesim sehir disinda.hic gelesi yok.agiz degistirip durdu.aramiyorum artik.o da arayip sormuyor bile.arkadaslarim var.cogu calisiyor.kiminin kucuk Cocuklari var.tatilde olanlar var.dun Dogum aninda Cocuklari teslim etme ihtimali en yuksek olan arkadasimin kocasi hastalanmis evde yatiyordu.yani daha once Boyle bir dusuncesizligi gormedigim icin annemden kendimi ayarlamadim.yardimci arastirip bulabilirdim bilseydim.esim zaten isyerini birakamiyor. Neyse saglikla gelsinde oglum bir sekilde atlatacam insallah.
Sizin aile iliskiniz daha once de boylemiydi ? Ben 37 yasimda ilk defa bu durumu yasiyorum belki o yuzden cok icerledim.Allah kendinden baska kimseye muhtac etmesin darda olani insallah.

X