Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    279

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
2.265
3.148
3saatte bir değil de 2 saatte bir verdiniz mi hiç mamasını
Bu bana miydi 🙄 bana ise evt denedim emmiyor 3 saati doldurmadan istemiyor galiba bu da benim sucum doktor 3 saatten once verme dedi acikinca bile 3 saati doldurmadan vermedim emzikle oyaladim suan doktoru sesledigim icin pismanlik duyorum ben 2 saate bir emzirmeye devam etseydim belki suan fazla ml içerdi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 80 gün geçti.

zoryol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
358
642
Aynen benim bebeğim de beni emzik yerine kullanıyor ama emziği almıyor. Her çeşit emzik aldım ama bir türlü tutmadı emziği. Alıyor ağzına bakıyor birşey gelmiyor geri atıyor. Elimle tutturamaya çalışsam da kusacak gibi oluyor :KK43:
Ayy aynı aynı benimki mememi cok güzel emiyor emme refleksi cok kuvvetli. Hatta benimki anne karnında öğrenmiş emmeyi. Bileklerini emmiş hep karnımda iki bileği de yaralı doğdu kan oturmuş emmekten 😊 doğar doğmaz da mememi aldı cok şükür. Ama gel gelelim emziği asla kabul etmiyor cok istiyorum emmesini emziğe alıştıemak için önerisi olan varmı ?

zoryol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
358
642
Kızlar merhaba, Nurse Harvey's Colex kullananlar vardı galiba, günde kaç ölçek nasıl kullanıyorsunuz? Doktor söylemişti ama unuttum, sub simplex kullaniyordum işe yaramıyor artık. Günde 4-6 defa 1 ölçek demiş eczacı, 1 ölçek yani 5 ml çok değil mi? Kafam karıştı 🤔
Ben baştan nurse ile metsil kullanmıştım bende işe yaramadı bebeğim o dönem gece hiç uyumuyordu gazdan. Sonra doktoruma söyledim sup simplexe geç dedi. O ilaç kızımı baya rahatlattı gaz sancısı yok denecek kadar azaldı diyebilirim. Nurseyi de günde 3 defa 1 çay kaşığı yani 1 ml içiriyordum tok karnına.

• Beğen
Reactions: Hyl

huzun kovan kusu

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2010
952
1.986
Ben daha önce burada emzirme danışmanlığı ile ilgili soru sormuştum belki biri daha merak eder diye anlatmak istedim.Bugün Gazi Hastanesi'nin emzirme danışma merkezine gittim.Orada online danışmanlık da veren Nihal hanım var.Çok memnun kaldım.Ankara'da Koru Hastanesi'nde doğum yapmıştım maalesef emzirme bilgilendirmesi konusunda çok zayıftı oradaki hemşireler.Oğlum 15-20 gündür memeyi asla almıyordu tamamen biberona geçmiştik ilk kez emdi bugün.Biraz zor oldu tabii ama sonuca ulaştık.Bu gibi durumlarda bebeğin algısına göre renkli oyuncaklar vs asabilirsin memene dedi.Benim oğluş uyanık kandırması zor ama oyuncaklara da hemen tav oluyor o nedenle deneyeceğim bunu.Ben memeyi almadığı zamanlar hastane tipi pompayla sağım yapmıştım onu günde 5-6 sefere çıkar dedi ki ne kadar pompa o kadar süt gelimi o noktada haklı.Bunun dışında lacmix kapsül kullanıyordum solgarı önerdi.Solgar benim de aklımdaydı.
Benim gibi meme+mama ile devam eden arkadaşlara önerim eds'yi hiç bırakmayın.Ben sadece 2-3 sefer biberon verdim ve durum anında değişti maalesef.Bir de biberon lansinoh marka en yavaş akımdı.Bu sürede ten tene temas çok önemli diye okumuştum aynısını Nihal hanım da söyledi.Sling kullanıyordum zaten onu göğüslerim açık şekilde evde takacağım.
1 hafta sonra yeniden gidip kilo alımına göre mamayı düzenleyeceğiz.Bakalım inşallah memeyi tutabilir yeniden!
3.günden bildiriyorum.Dün akşama kadar her şey yolundaydı çok güzel tutuyordu eda ile devam ettik ne olduysa akşam oldu asla asla asla istemedi memeyi eds 5 numara yetersiz 6 çok geldi boğulacak gibi oldu ve belki de korktu.Her yolu denedim parmakla beslemeye çalıştım gezdirdim ya da oyalamaya çalıştım ama yok!Meme uçlarım doğum sonrasına döndü yaradan acıdan ben ağladım o ağladı sonuç yine biberon😣Kendimi suçluyorum sürekli hiç vermeyecktim biberonu gerçi bu sefer de beslenmiyordu süt gelmeyince eds de işe yaramıyordu.
Anne sütünün çok kıymetli olduğunu biliyorum onun için sağıp vermeye çalıştım çalışacağım ama bazen bazı söylemlerin çok katı olduğuna inanıyorum.Söylemlerdeki bebek anne sütü almazsa sağlıksız olabilir eğilimleri bence anneleri ya da beni çok üzüyor.Çevremde 2 yaşa kadar emziren zorla bırakan insanlar dolu bu da kemdimş hepten yetersiz hissetmeme yol açıyor.Çok minik daha 2 ay emmek ne demek 😞Sağıp vermek ne derece yetecek bilmiyorum.Pff annelik sürekli vicdan azabı duymak demişti biri çok haklıymış.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 78 gün geçti.

berrin89

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2011
179
214
32
3.günden bildiriyorum.Dün akşama kadar her şey yolundaydı çok güzel tutuyordu eda ile devam ettik ne olduysa akşam oldu asla asla asla istemedi memeyi eds 5 numara yetersiz 6 çok geldi boğulacak gibi oldu ve belki de korktu.Her yolu denedim parmakla beslemeye çalıştım gezdirdim ya da oyalamaya çalıştım ama yok!Meme uçlarım doğum sonrasına döndü yaradan acıdan ben ağladım o ağladı sonuç yine biberon😣Kendimi suçluyorum sürekli hiç vermeyecktim biberonu gerçi bu sefer de beslenmiyordu süt gelmeyince eds de işe yaramıyordu.
Anne sütünün çok kıymetli olduğunu biliyorum onun için sağıp vermeye çalıştım çalışacağım ama bazen bazı söylemlerin çok katı olduğuna inanıyorum.Söylemlerdeki bebek anne sütü almazsa sağlıksız olabilir eğilimleri bence anneleri ya da beni çok üzüyor.Çevremde 2 yaşa kadar emziren zorla bırakan insanlar dolu bu da kemdimş hepten yetersiz hissetmeme yol açıyor.Çok minik daha 2 ay emmek ne demek 😞Sağıp vermek ne derece yetecek bilmiyorum.Pff annelik sürekli vicdan azabı duymak demişti biri çok haklıymış.
İlk çocukta yaşamıştım sizi çok iyi anlıyorum. Sürekli sağarak biberonla verdim. Nacizane tavsiyem hastane tipiyle sağmanız. Çünkü normal pompalarda bir süre sonra sütte azalma oluyormuş o dönem çok araştırmıştım. Vicdan azabı duymayın çünkü yarı anne sütü bile alsa bu iyi bişey alcağını alıyor bebekler. Bir süre sonra kızım tekrar tutmaya başlamıştı memeyi o konuda da ümidinizi kesmeyin. Ama benim öyle yeterli sütümde yoktu. Lansinoh biberonla veriyordum. O kadar biberonla beslememe rağmen tuttu memeyi aylar sonra.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 63 gün geçti.

archerwoman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
1.236
2.406
29
Aynen benim bebeğim de beni emzik yerine kullanıyor ama emziği almıyor. Her çeşit emzik aldım ama bir türlü tutmadı emziği. Alıyor ağzına bakıyor birşey gelmiyor geri atıyor. Elimle tutturamaya çalışsam da kusacak gibi oluyor :KK43:
Benim eve emzirme danışmanı gelmişti emzik tutturalım bu çocuk memeyi bırakmaz biberon vermedikçe dedi. Evdeki tüm emzikleri denedik dört çeşit emziğim vardı öğürdü. O zaman tutmaz bu boşuna denemeyin dedi nitekim asla tutmuyor. Bazen sadece memede takılıyor süt gelirse karnı toksa bide memeye kızıyor sinirleniyor. Yani özür dilerim bir butonu yok da süt gelsin süt dursun diye pkpmğkğmpmojlnlb ve işin kötülüğü şu memeyle uykuya geçiyor büyüdükçe süresi uzadı daha da uzayacak diyolar 4. Ay ile birlikte 😖

archerwoman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
1.236
2.406
29
Birde bizim doğduğundan beri gözlerinde çapaklanma oluyor, gözyaşı kanalları kapalı büyük bir ihtimal sürekli masaj yapıyorum ama hâlâ aynı, 3-4 gündür de çok sulanmaya başladı gözleri, yaşarması da kanalları kapalı olduğu için mi acaba? Var mı bu durumla ilgili bilgisi olan?
Biz kaynamış soğumuş suya bir pompa bebe şampuanı sıkıp onunla gözlerini siliyoruz eşimin göz doktoru arkadaşı bunu önerdi eğer geçmez ise antibiyotikli bir damla alınabilir. Biz geçmeyince birkaç gün gentagut kullandık annem de emekli hemşire gözde çalıştı yıllarca. Yine de hala oluyor ama çok da kafaya takmıyorum artık bebe şampuanıyla silip geçiyorum.

berrin89

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2011
179
214
32
Biz kaynamış soğumuş suya bir pompa bebe şampuanı sıkıp onunla gözlerini siliyoruz eşimin göz doktoru arkadaşı bunu önerdi eğer geçmez ise antibiyotikli bir damla alınabilir. Biz geçmeyince birkaç gün gentagut kullandık annem de emekli hemşire gözde çalıştı yıllarca. Yine de hala oluyor ama çok da kafaya takmıyorum artık bebe şampuanıyla silip geçiyorum.
Benimkinde de var ben de deniycem şampuanlı suyu.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 63 gün geçti.

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.951
2.239
32
Arkadaslqr merhaba..ben sezeryanla dogum yapmistim ve halen ara ara sicak basmasi oluyor bu normal mi?size de oluyor mu?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 62 gün geçti.

Kralice55

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
1.668
1.588
31
Kızlar sizin bebişler nasıl uykuya dalıyor benimki ya memede,ya sallayarak yada elimde ayakta sallayarak yani kucağımda o şekilde dalıyor tabi gunduzse bıraktığım gibi uyanıyor bazen dalıyor bu neden biyle acaba gündüz olduğu için mi gerçi perdeleri fln çekiyorum ama😑

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 77 gün geçti.

Laleeeem

İçimde büyüyen minik kalp❤
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2020
164
154
23
Kızlar 2. Ay kontrolde kalça ultrasonu yapıldıktan sonra göz muayeneside mi ediliyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 66 gün geçti.