2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Özel evet. Bi de devlette mi sorsam?
Yani doktorunuz bir şeyler için ısrar edemez size sadece seçenek sunar gerisi size kalır. İsterseniz hiç test yaptırmazsınız. Eğer bu doktorla devam edecekseniz kararlılığınızı gösterin ve içiniz nasıl rahat edecekse öyle hareket edin. 🌸

Kızlar doktorunuza danıştınız mı ilk aylarda cinsel hayat konusunda nasılsınız aktif misiniz :KK53: doktorum dün rahme sağlam tutunmuş yukarda duruyor herhangi bir durumdan etkilenmez dedi ben de herhalde biz sormaya çekindik o da üstü kapalı bir sorun teşkil etmez demek istedi diye düşündüm ama yine de öğrendiğimden beri yanaştırmıyorum eşimi 😬
Doktor belirtmediyse perhize gerek yok.

Hakkinizds hayirlisi. Bazen düsük oluyor uzuluyoruz ama insan vucudu öyle muhtesem yaratilmiski rahim saglikli olmayan bebegi kabul etmiyormus bende 2 kayip yasadim ve doktorum anlatti. 2. dusugum sagliksizdi tam gelismiyordu ama kalbi attti aldir dediler Allahdsn korktum düsegi varsa kendisi dussun dedim ve hep dua ettim saglikli degilse senin tarafindan düssün dedim cok sukür kendiliginden dusuk oldu. Cunku doktor diyordu 8 ayda tasisan dogsa yasamaz
Haklısın canım neden bilmiyorum ama benimde iki sağlıklı gebeliğim üzerine bir kimyasal bir 16 haftalık kayıp ve nedense bide bu başıma geldi hafta içi gideceğim artık duruma göre bakacağız ben hiç bir zaman isyan etmedim Allah'a etmemde çünkü o bizim icin doğrusunu en iyi bilendir ona sığındım bakalım bekleyip göreceğiz artık nasipte varsa doğacak yoksa oda kuş olup uçacak zaten ben gebelik planlamiyordum önümüzdeki iki üç sene ama sürpriz oldu bu bebek

Sizin kac haftalik oldu? Benim dr 12den once kesilmez 12de kesinlikle cok azalacaktir dedi bu 3 hafta dolsun diye gun sayiyorum artik🙈
Benim 11+0 oldu öğlen uyudum yine mide bulantım var hadi bu hafta son olsun hiç kusmadım ama hayat kalitem sıfır bulantı yüzünden inşallah doktorunuz haklı çıkar şu an umut doldum 😣

Benim 11+0 oldu öğlen uyudum yine mide bulantım var hadi bu hafta son olsun hiç kusmadım ama hayat kalitem sıfır bulantı yüzünden inşallah doktorunuz haklı çıkar şu an umut doldum 😣
Ben ilk gebeligimde 12.haftada normale donmustum bazen daha ileri haftalari bulabiliyormus ama 12.haftada azalmaya baslayacagi kesin sizin cok da az kalmis 1 hafta daha sabir😊 benim maalesef 3 haftam var Allah hepimizin yardimcisi olsun🙏

Kızlar doktorunuza danıştınız mı ilk aylarda cinsel hayat konusunda nasılsınız aktif misiniz :KK53: doktorum dün rahme sağlam tutunmuş yukarda duruyor herhangi bir durumdan etkilenmez dedi ben de herhalde biz sormaya çekindik o da üstü kapalı bir sorun teşkil etmez demek istedi diye düşündüm ama yine de öğrendiğimden beri yanaştırmıyorum eşimi 😬

Insan korkuyor ya ...benin 3dusugum var nedeni bilinmeyen ...bu 4. Gebeligim sukur kalp atisink gecen hafta duydum ama 9 ay boyunca esimle oyle bir munasebete girmem herhalde...saglikla bir bebegim dogsun hele.. az da olsa riske atamam yani 🙄

Kizlar benimde 10+3 de randevum var.Hic bir testi yaptirmak istemiyorum cunkü 20. haftada detayli ultrasyona giricem insallah organlarina falan detayli bakilacak ozaman herseyi butun organlari belli oluyor Inslah o günleri görürüz🤲

Arkadaşlar perinatolog yalnızca riskli gebelik mi bakar, keseyi göremediğim için tekrar gidicem ama sadece perinatolog doktora randevu var gitsem bakar mı sizce

Benim zaten gobegim vardi ama su an 9+5 degilde 4/5 aylik hamile gibiyim belki ikizdir diye . hamile koyafetine gecmem lazim artik tayt ile idare ettim ama rahatsiz oluyor karnim yavas yavas 🤦🏻‍♀️ icini ferah tut hersey yolundadir iyi dusun iyi olsun 🙏🏼🙏🏼
Amin canım inşallah, ben 2-3 hafta önce geçmiştim hamile taytına. İnşallah iyilerdir 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Kızlar merhaba geçtimiz pazartesi gitmiştim doktora vajinal baktı bebeği gördük kalp atışınıda dinledik şükür. Merak ettiğim 6. Haftada kese boyutu kaç olur normalde. Bir de cinsiyet tahmininiz var mı merak işte🙃 vajinal baktı

Eklentiler

• 137CFBE8-7C56-46D7-8A7D-9ED60F1BD0D1.jpeg
    137CFBE8-7C56-46D7-8A7D-9ED60F1BD0D1.jpeg
    121,2 KB · Görüntüleme: 38
Kızlar mide bulantısı çekenler bulantılarını ne durumda ya ben 10+1 oldum ve 2 gündür resmen birden kesildi aslında bulantı oluyor ama kusmam kesildi günde 3 kez kusunca ve şimdide kesilince birden paniğe girdim malum internete bu tarz sorular sormayacaksın 🙈
Öf kusmak bile kıymetliymiş şu bebişler tekmeye başlasa da bi içimiz rahat etse ya 🤣
Amiiiin Allah'ım göstersin o günleri bize inşallah 🙏

Merhaba ben danıştım doktoruma hiç bir şekilde kanamam falan olmadigi için normal hayatınıza devam edebilirsiniz dedi ☺️

X