2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar bugün 9+6 görünüyor programda. Şubat 3 de randevumuz var. Doğru hesapladıysam 11+1 olacağız o gün. Peki 11+1 de ense kalınlığı ölçülebilir mi yoksa bir hafta sonra gel falan der mi sizce acaba sizinkiler ne zaman ölçüldü? Ben zaten fetal DNA isteyeceğim ama yine de merak ettim☺️

Arkadaşlar sağlık ocağına ebe kaydınızı yaptırdınız mı ? Neyi takip ediyorlar yaptırmak gerekiyor mu mutlaka ?
Evet ben yaptırdım, aslında hamilemiyim diye kan testi vermiştim gebe oluncada ebe ile görüştüm otomatik kayıt yapıyorlar. Tetenoz aşım var martta, insallah cümlemiz sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun bebeklerimizi🐣 yavrumun da doğumdan sonraki tüm aşılarını ay gün olarak tarihlerini girmişler 👍

Evet ben yaptırdım, aslında hamilemiyim diye kan testi vermiştim gebe oluncada ebe ile görüştüm otomatik kayıt yapıyorlar. Tetenoz aşım var martta, insallah cümlemiz sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun bebeklerimizi🐣 yavrumun da doğumdan sonraki tüm aşılarını ay gün olarak tarihlerini girmişler 👍
Anladım teşekkürler canım, kaçıncı hafta da tetanoz aşısı ?

Arkadaşlar ikili test sonucum 1/572 çıkmış . Bu yüksek risk mi demek? Allah rızası için bilen varsa söylesin 🥺🥺🥺
Canım bilmiyorum ben bu sonuçları benim de çıktı sonucum eşime gösterdim sorun yok dedi daha doktorumla görüşmedim Sen doktoruna sormadın mı hemen onu arasan ya 😔

Kesinlikle katılıyorum canim fit anneler olalım, sağlıklı olalim👍 🥰. Ben bugün verdiğim sözü tuttum. Leslie yerine 1 saat yürüyüş yaptim aksam. Sen de durumlar nedir? Aynen ayda 1 kilo da olur 😁😁 fazla kaçmasın da
Dün 1 saat pilates yaptım. Bu gün de sabah 30dk pilates öğlen de 45dk yürüyüş yaklaşık 5000 adım toplamda 320 kalori yaktım. Yemek olarak sabah lor peynirli maydonozlu omlet domates ve portakal suyu, yürüyüş sonrası da bir kase meyveli fındıklı müsli yedim. Akşama da pırasa yiyeceğim 🥳 bu istikrarı korumamız gerek 💪🏻

Arkadaşlar sağlık ocağına ebe kaydınızı yaptırdınız mı ? Neyi takip ediyorlar yaptırmak gerekiyor mu mutlaka ?
Kayit mutlaka yaptirilmali. Rutin gebelik testleri yapiyorlar tetanoz asisi yapacaklar bebek dogunca topuk kani alacaklar ve asilari orada yaptırmak isterseniz bebegin asilarini yapacaklar oglumun hemsiresi hala arayip gelisimi ile ilgili bilgileri sorup sisteme giriyor

Benim de erken doğum riskim var bacım 22-23.haftada alışverişe başlamayı düşünüyorum yavaş yavaş 30dan sonra tamamen hazır beklemem lazım.
Bi de 30dan sonra birden ağırlaşma oluyormuş ikizlerde o saatten sonra alışveriş yapsam yıkayıp ütüleyemem falan garantiye alayım işimi
senin ikiz maşallah benim tek ama zor geçiyor Ina ki sen kaçıncı haftandasın canım şimdi

inşallah sağlıkla zamanında gelirlerrr

Kızlar bu benim ilk gebeliğim olucak kısmetse :) ve neler almam gerekli ya da neleri alırsam hiç kullanılmıyor ve gereksiz konuma düşüyor kafam karmakarışık :) doğum çantanızda dahil olmak üzere alışveriş listelerinizi paylaşabilir misiniz :) neler alsak kaç takım alsak neler almasak :)
bende burada takipteyim benimde ilk bebeğim inşallah :)

Benim ramzi yüzük testi ve çin takvimine göre erkek çıkıyor. Kızım olacakmış %100
Gözünüzaydın, Umutlarımı yeşerttiniz:KK71: bakalım bende kız olsun istiyorum tabii öncelik sağlıklı olması ama, ramzi ve çin takvimi bende de erkek diyor bakalım ne çıkacak :anneadayı:

Kayit mutlaka yaptirilmali. Rutin gebelik testleri yapiyorlar tetanoz asisi yapacaklar bebek dogunca topuk kani alacaklar ve asilari orada yaptırmak isterseniz bebegin asilarini yapacaklar oglumun hemsiresi hala arayip gelisimi ile ilgili bilgileri sorup sisteme giriyor
Tamamdır, teşekkürler🌸

Gözünüzaydın, Umutlarımı yeşerttiniz:KK71: bakalım bende kız olsun istiyorum tabii öncelik sağlıklı olması ama, ramzi ve çin takvimi bende de erkek diyor bakalım ne çıkacak :anneadayı:

Rabbim gönlünüze göre versin inşallah. Benim oğlum vardı birde kızım olucak eğer sağlıkla devam ederse

Canım bilmiyorum ben bu sonuçları benim de çıktı sonucum eşime gösterdim sorun yok dedi daha doktorumla görüşmedim Sen doktoruna sormadın mı hemen onu arasan ya 😔
Canım sonucumu ekledim. Bir eşine gösterir misin lütfen 🙏

Eklentiler

• IMG_20210127_163758.jpg
    IMG_20210127_163758.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 59
X