2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba hanimlar.. kesin olmamakla birlikte benim bebegimde kiz😊 2 li test yaptirmadim doktorum cok gerekli degil dedi icim rahatladi. Hala asiri mide bulantilarim devam ediyor😔 sizin durumlar nasil?
Benim de doktorum %60 kız dedi,sonuçlarım bir kaç gün içinde çıkacak ben de çok merak ediyorum. Rüyamda kız görmüştüm. Bir oğlum var bir de kızım olsa fena olmaz 😄 Mide bulantılarım ve kusmalarım devam ediyor, aşırı şu içmek istiyorum ama su içmek kusmama sebep oluyor 😒 geçen iki haftaya sanki biraz daha hafifledi. Bir de midemdeki hazımsızlık azaldı. Geçecek bu günlerde 🙏🏼

Kızlar birşey daha soracağım gebeliğin başından bu zamana kadar kabızlık sorunu çekiyordum artık hamilelikten mi yoksa progestan yan etkilerinden mi yada kombine bütün bunların birlikte olmasından mı bilmiyorum ama bir kaç gündür düzeldim.Normale döndüm.Ama bu seferde birşeyler yolu da gitmiyor mu acaba diye korkuyorum yada bir süre sonra kabızlık düzeliyor mu?(Bu arada bugün 12.haftam tam)
Bide benim yine gebeliğin başından beri hep bebeğin bulundugu tarafta ya i sol kasığımda elimle bastırdığımda dokunduğum da orda hassasiyet,ağrı oluyor bu durum hep böyle devam ediyor mu?
Yani sizde de bebeğin bulunduğu tarafa elinizle bastirdiginizda orda ağrı, hassasiyet gibi birşey hissediyormusunuz?

Kızlar birşey daha soracağım gebeliğin başından bu zamana kadar kabızlık sorunu çekiyordum artık hamilelikten mi yoksa progestan yan etkilerinden mi yada kombine bütün bunların birlikte olmasından mı bilmiyorum ama bir kaç gündür düzeldim.Normale döndüm.Ama bu seferde birşeyler yolu da gitmiyor mu acaba diye korkuyorum yada bir süre sonra kabızlık düzeliyor mu?(Bu arada bugün 12.haftam tam)
Bide benim yine gebeliğin başından beri hep bebeğin bulundugu tarafta ya i sol kasığımda elimle bastırdığımda dokunduğum da orda hassasiyet,ağrı oluyor bu durum hep böyle devam ediyor mu?
Yani sizde de bebeğin bulunduğu tarafa elinizle bastirdiginizda orda ağrı, hassasiyet gibi birşey hissediyormusunuz?

Sanki beni anlatmışsın ; benim de kabızlık durumu 12. Haftayı doldurduğumda baya azaldı. Acaba progestan mı azalıyor 3. Ayda ondan olabilir mi

Merhaba oncelikle saglikla olsun bebislerimiz🤲benim kabizlik 1 gun var 5 gun yok ve 10. Haftamdayim....hassasiyet olarak da genelde kasigima dokundugumda hassasiyet benim de var..boyle dolgunluk gibi

Agustos anneleri merhaba ben eylul annesi olucam insallah
Dun kanamam basladi yogun bir sekilde doktorum proton depot igne verdi su an kahverengiye döndü kanama bana korkma bisi olmaz dedi ama cok korkuyorum aranizda boyle bir sey geciren var mi yardim edebilir misiniz
Merhaba kan uyuşmazlığına bakıldı mı eşinizle sizin kanınıza? O da bu haftalarda kanama yapiyormus burada bir arkadasta oldu bir de dün benim bir arkadasimda daha oldu aynisi, uyusmazlik ignesi yapiliyor aklinizda olsun.

Sanki beni anlatmışsın ; benim de kabızlık durumu 12. Haftayı doldurduğumda baya azaldı. Acaba progestan mı azalıyor 3. Ayda ondan olabilir mi
Valla bir kaç gündür turşu yiyordum ayıptır söylemesi 😊belki etkisi olur diye ama ondanmi bilemiyorum da.
Ama daha önce mesela kayısı yedim o kadar faydası olmamıştı direk onada baglayamadim yani.

Merhaba oncelikle saglikla olsun bebislerimiz🤲benim kabizlik 1 gun var 5 gun yok ve 10. Haftamdayim....hassasiyet olarak da genelde kasigima dokundugumda hassasiyet benim de var..boyle dolgunluk gibi
Evet böyle bastırınca orda birşey olduğunu hissediyorsun bir hassasiyet ağrı hissi oluyor.Hatta hapşurunca yan yatip ayaklarımı içeri doğru cekmezsem acidan kıvranıyorum saniyelik.

burun kemiği ölçümü ve ikili test için gidildiğinde neler yapılıyor? Aç mı gidiyoruz tok mu? Ultrasonla vajinadan mı bakıyorlar karından mı? Dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?

burun kemiği ölçümü ve ikili test için gidildiğinde neler yapılıyor? Aç mı gidiyoruz tok mu? Ultrasonla vajinadan mı bakıyorlar karından mı? Dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?
Evet benimde pazartesi ikili testim.Yaptiran tecrübeli anne adayları dikkat etmemiz gereken birşey var mı ?
Ben sadece bana gelen bilgilendirme msjinda tok geliniz yazıyordu.
internette de rahat birşeyler giyinin yazıyordu gerçi muaynenin büyük bir kısmı karından usg yapilsada belki vajinalde bakılması gerekirse diye sanırım.

Evet benimde pazartesi ikili testim.Yaptiran tecrübeli anne adayları dikkat etmemiz gereken birşey var mı ?
Ben sadece bana gelen bilgilendirme msjinda tok geliniz yazıyordu.
internette de rahat birşeyler giyinin yazıyordu gerçi muaynenin büyük bir kısmı karından usg yapilsada belki vajinalde bakılması gerekirse diye sanırım.
Normal karından muayene ediyor. Ense ve burun kontrolünü ultrason ile yapıyor. Sonra da kan veriyorsunuz. Normal muameye gidiyor gibi gidin. Ekstra bişey yapmıyorlar

Kızlar bende bir şey sorucam size.. benim 1.5 yılı aşkın süredir egzamam var cildim sıkıntılı yani hiçbir şekilde geçiremedim. Gitmediğim doktor da kalmadı nerdeyse. Son 9 10 aydır da vajinal kaşıntım var kaşınıyor şişiyo sonra deri atımı gibi bişi oluyo ve aynın döngü tekrarlanıyo. Hamileliğimi ilk öğrendiğimde doktora vajinal kaşıntım olduğunu söylediğimde muayene dahi etmeden mantar dedi. Krem verdi faydasını görmedim. Doktor değiştirdim ona söyledim o da çok ilgilenmeyip mantar dedi ilk 3 ay ilaç önermiyorum ama dayanamıyosan fitil yazayım kullan dedi. Öyle diyince almadım tabi 🤷🏻‍♀️ şimdi hala devam ediyor ama akıntım kokulu bi akıntı değil beyaz akıntı da değil su gibi. Başına böyle bir şey gelen var mı ne yapacağımı şaşırdım ben artık mantar teşhisine de güvenmiyorum açıkçası

Kızlar bende bir şey sorucam size.. benim 1.5 yılı aşkın süredir egzamam var cildim sıkıntılı yani hiçbir şekilde geçiremedim. Gitmediğim doktor da kalmadı nerdeyse. Son 9 10 aydır da vajinal kaşıntım var kaşınıyor şişiyo sonra deri atımı gibi bişi oluyo ve aynın döngü tekrarlanıyo. Hamileliğimi ilk öğrendiğimde doktora vajinal kaşıntım olduğunu söylediğimde muayene dahi etmeden mantar dedi. Krem verdi faydasını görmedim. Doktor değiştirdim ona söyledim o da çok ilgilenmeyip mantar dedi ilk 3 ay ilaç önermiyorum ama dayanamıyosan fitil yazayım kullan dedi. Öyle diyince almadım tabi 🤷🏻‍♀️ şimdi hala devam ediyor ama akıntım kokulu bi akıntı değil beyaz akıntı da değil su gibi. Başına böyle bir şey gelen var mı ne yapacağımı şaşırdım ben artık mantar teşhisine de güvenmiyorum açıkçası
Burada sirkeli suya oturmanın faydali olduğunu yazdılar bu durumlarda. Ben de ara sıra sirkeli suyla temizlerim enfeksiyon olmasin diye, isterseniz deneyin 🤷🏻‍♀️ sonra da iyice kurulanıp ütülü iç çamaşırı giyin, insallah faydası olur

Ayyy bastırmayın bebişlerinizin olduğu yere kızlar ben korkarım 😁 hissediyorlarmıs artık rahatsız olup refleksle kafalarına bişey değince falan çekiyolarmış kendilerini 😁

Ayyy bastırmayın bebişlerinizin olduğu yere kızlar ben korkarım 😁 hissediyorlarmıs artık rahatsız olup refleksle kafalarına bişey değince falan çekiyolarmış kendilerini 😁
Merhaba sizin de 10 haftalik ..ayni haftadayiz Rabbim saglikla kollarimiza alamyo da nasip etsin🤲bastirmiyoruz yani en azindan ultrason bakinirken kadar vaski yapmiyoruz😬benim dokunma sebebim biraz paranoyaliktan gogis hassasiyetim ve arada kasik bel agrim disinda pek gebelik belirtim olmayinca korkuyom refleks olarak karnima dokunuyom sanki tekme atacak ben yasadigini hissedecem diye🤣

Evet canım ama çok düşük idrarını tutmadan 2.5 litre su iç normal değere döner bu sakın ihmal etme su içmeyi yükselmesin ben bugün iç çamaşırlarımı ütüledim dantellilerle arama bir süre mesafe koydum bol bol su iç o değerini normale çek 🤲🏻❤️
Bende huzursuz mesane sendromu var 😞 su içtiğim gibi 10 dk sonra lavabodayım malesef gece mecbur tutuyorum tuttuğumdan kaynaklanmış olabilir sanırım . Bende öbür çamaşırlardan ayrı yıkıyorum sadece iç çamaşırları kurutup ütü yapıcam inşallah geçer de kurtuluruz bebişler için herşey☺️

Merhaba sizin de 10 haftalik ..ayni haftadayiz Rabbim saglikla kollarimiza alamyo da nasip etsin🤲bastirmiyoruz yani en azindan ultrason bakinirken kadar vaski yapmiyoruz😬benim dokunma sebebim biraz paranoyaliktan gogis hassasiyetim ve arada kasik bel agrim disinda pek gebelik belirtim olmayinca korkuyom refleks olarak karnima dokunuyom sanki tekme atacak ben yasadigini hissedecem diye🤣
😂😂 evet o paranoya bende de var goguslerimin acisi arada geciyor mesela ama yine geliyor normal alistim ona. Sukur gebeligimiz rahat geciyor diye sevinecegimize zindan ediyoruz kendimize hayati 😁 o bahsettiginiz agrilardan bende de oluyor yatarken bile. Ama geciyor doktora sordum normal rahim buyuyor sorun yok dedi. Hareketlerini hissetmeye basldiktan sonra da ay hareket etmiyo, ya da ay bu cok hareket ediyo bisey mi oldu acaba diye takacagiz kafamiza eminim. Ben bugun ya cok hareket ederse kordon dolanirsa boynuna diye oturdum kara kara dusundum simdiden 😂 Psikologluk bizim durumlar galiba biraz 🤪

X