2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bende de idrar tahlili bu şekilde ama idrar kültürü temiz çıktı. Dr dışardan bulaşma şeklinde demekki diyerek vagi-hex isminde fitil verdi. Bu değerlere göre kendiliğinden geçmez dimi bu enfeksiyon, ilaçlara karşı biraz onyargim var korkuyorum 🤦🏻‍♀️

Eklentiler

• IMG_20210204_231034.jpg
    IMG_20210204_231034.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 30
Kendinizi sıcak tutun, özellikle ayaklarınızı. Hassas bir dönem havalarda malum bi açık bi kapalı insan şaşırıyor. Genelde bilekte esofman pant. tayt giydiğimizden ayaklar bilekler çok çabuk etkileniyor yani en azından bende öyle hemen kasıklarıma sancı yapar, idrar düzenimi bozar. Ayaklarınızı sıcak tutun :)
Sıcak su torbası koydum onunla yaşıyorum şuan çok teşekkür ederim öyle haklısınız ki bilekler hep açıkta 🙈 bugün 20 derece de tayt üstüne kaşmir çoraplarımı çektim 😂😂😂 keşke öncesinde yapsaydım işte illa başımıza birşey gelince önlemimizi alıyoruz 🥺 Teşekkür ediyorum yorumunuz için🌸

Sıcak su torbası koydum onunla yaşıyorum şuan çok teşekkür ederim öyle haklısınız ki bilekler hep açıkta 🙈 bugün 20 derece de tayt üstüne kaşmir çoraplarımı çektim 😂😂😂 keşke öncesinde yapsaydım işte illa başımıza birşey gelince önlemimizi alıyoruz 🥺 Teşekkür ediyorum yorumunuz için🌸
Ne demek, kesinlikle bende fena bi sancılandım doluluk hissi vardı ayrıca kasıklarımda ve idrar yollarında resmen idrarım yok ama şiş hissediyordum. Annem ayakların bileklerin hep açıkta deyince dikkat ettim🙂 kesinlikle faydası oluyo uzun çorap giyin,bel bölgenizi evdeyken fln bi şal ile sarın sıcak tutun. Çabucak geçer umarım🌸

Aaa gerçrkten mi 😕e doktor ne dedi çözümü için
Fitil vericem ama beklemen lazım dedi ilk üç ayı geçir öyle dedi geçen gittiğimde söyledim ama tekrar idrar testi istedi bi ilaç veremedi fitil mi verecek ne verecekse sürekli araştırıyor idrar kültürü istiyor bir dahakine verir

Merhaba arkadaslar bu aksam kasigimin tam ortasinda arada hareket ettikce damar cekilmesi gibi hafif aci bur his oluyor .sizinde oluyor mu?daha bugun ultrasonda baktim bebisime sukur iyiydi ama aksam boyle bisey olunca yine telaslandim
Ara ara hepimizde oluyor bu tarz ağrılar bence panik yapmayın bişey yoktur🙂

Kızlar merhaba tekrardan. 11+2 yim. Aşırı baş ağrısı gaz problemi yaşıyorum. Migrenim vardı normalde. Şuan sürekli ağrı içerisindeyim başımı taşıyamıyorum. Var mı benim gibi olan. Neler yaptınız baş ağrınız ne zaman dindi. Çok kötü bi haldeyim. Kalkamıyorum ayağa sürekli yatıyorum.

Mrb. Bende intrakranial hipotansiyonum var. Siddetli baş ağrilarim oluyor. resmen gözüm oyuluyor. Doktor parol içebilitsin dedi. Dün dayanamadim ictim. Doktoruna sorabilirsin ilaç için. su tüketimine dikkat et. Az su icmekte tetikliyor.

Canim gecmis olsun. Sıcak su torbası zararli olmazmi sordunmu doktoruna. Benimde oluyot ara ara ama korkuyorum sıcsk su torbasi zarar verir diye

Ne demek, kesinlikle bende fena bi sancılandım doluluk hissi vardı ayrıca kasıklarımda ve idrar yollarında resmen idrarım yok ama şiş hissediyordum. Annem ayakların bileklerin hep açıkta deyince dikkat ettim🙂 kesinlikle faydası oluyo uzun çorap giyin,bel bölgenizi evdeyken fln bi şal ile sarın sıcak tutun. Çabucak geçer umarım🌸
Ah annelerimizi hiç dinlemiyoruz hiç🙈 Tavsiyelerinizi dinlicem çok çok teşekkür ediyorum hiçbirimiz hasta olmayalım bebişlerimizi de sağlıkla alalım kucaklarımıza inş🌺🌺🌺
Canim gecmis olsun. Sıcak su torbası zararli olmazmi sordunmu doktoruna. Benimde oluyot ara ara ama korkuyorum sıcsk su torbasi zarar verir diye
Sıcak su torbasını ayağımın altında tutuyorum tabiki de kasık ya da karın bölgeme koymuyorum hiç🤗çok teşekkür ederim🌸

Azcık rahat olabilsem keşke 🙊 içeyim bakalım yarın ola hayrola evet damar çekmesi gibi batma gibi aynen 🙄 Su da bol içiyorum ama arttırayım 🤗 çok teşekkür ederim canım benim💙

Ay hadi inş💪🏼Evham detay vallahi beynim yoruluyor herşeyde böyleyim beyin hep dolu😂 yarın inş güzel enerjilerinizle daha iyi uyancam 💙😘

Yaptırdım canım benim tek kullanımlık şase verdi doktor kullancam bakalım çok ciddi birşey yok ama hafif başlangıç gibi enfeksiyon geçcek hayırlısıyla 🌸🤗
Canım evet tahmın ettıgım gıbı enfeksiyon belırtısı. Önceden yasadım kac gun doktorada gıtmedım ve sancılqra sebep olmusdu dogum sancısına. Ne guzel erken önlem almıssın ılerlemeden enfeksıyon cok hızlı yayılan bısey cunkü

İştahla, rahatça bir şeyler yiyebilmeyi özledim 😔 gündüz iyiyim tamam azaldı artık diyorum akşam bulantıdan mahvoluyorum.. Kabızlık sıkıntısı bende de var ve bu durumu anlayamıyorum zaten çok az yiyebiliyorum neredeyse hiçbir şey doğru düzgün midemde kalmıyor ama yine de kabızlık çekiyorum.. Çözemedim bu işi..
Aynen ya sankı benı anlatıyorsun gercekden yasayan bilir gunduz bıraz ıyı oldum sevındım derken aksamları okadar kötü oluyorumki mahvoluyorum resmen yatakdan basımı kaldıramıyorum bulantıdan.. gercekden yemek yıyebılmek bır nımetmıs resmen aksam canım bısey cekıyor bulantıdan yıyemıyorum tadına bıle baksam saatlerce kusuyorum yedıgım sey zehır oluyor,,, bosa dememısler cennet anaların ayakları altında die daha dogurmadan bunları yasıyoruz:KK43: saglıkla alalım inşallah hepımız kucaklarımıza inşallah rabbım baska dert vermesin🤲

Kızlar bende de idrar tahlili bu şekilde ama idrar kültürü temiz çıktı. Dr dışardan bulaşma şeklinde demekki diyerek vagi-hex isminde fitil verdi. Bu değerlere göre kendiliğinden geçmez dimi bu enfeksiyon, ilaçlara karşı biraz onyargim var korkuyorum 🤦🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun canım düşük bir seviye endişe edilecek bi şey yok Ben doktor ne derse ocuyum 😅Doktor kullan dediyse kullanırdım ben açıkçası 👍🏻

Merhaba güzel anneler 🙋‍♀ Bugün farklı bir dr da kontrole gittim iyi haberler veririm dedim ancak bilim ne derse o, ikili tarama sonucum yüksek riskli çıkmıştı burada belirtmiştim, dr oldukça alanında uzman biri ve bebeğimin herseyini inceledi herşeyi normal ancak burun kemiğini göremedi ve çift mide tespit etti. Amniyosentez yapılacak haftası geldiğin de. Oldukça sarsıldım yinede dirayetli olmak ve çıkacak sonuca kendimi hazırlamam en doğrusu.Dr her ihtimali gerçekçi bir şekil de izah etti, güzel olan şeyler de var mesela parmak kemikleri tam oluşmuş bu down durumlarında görülmezmis, kalbi çok sağlıklı, gelişimi gayet iyi.Ilaclari da bıraktirdi sadece demir hapi ve iyi beslenme yeterli ilerleyen zamanlarda tekrar değerlendirir.Ve dahiliyeye yüksek çıkan troid değerleri için de gözükmem gerektiğini ve zaman kaybetmeden tekrar tetkik yapılıp ilaca başlanması gerektiğini belirtti (T4 ikidir yüksek çıkmıştı). Orada belirtmeyi tabi o psikoloji ile unuttuğum birşey oldu eşimin anne tarafının burun kemikleri çok küçüktür ve genel olarak burunları fındık kadardir(dilerim gorulmemesinin sebebi budur çünkü ikili tarama sonucu burun mevcut çıkmıştı). Ve kız diye düşünürken oğlum olacağını öğrendim 💙☺ benden haberler bunlar, sonuç ne çıkarsa çıksın süreci burada yazacağım, çünkü çok inceledim durumu benim gibi olup (ikili tarama sonucu) sonucu gerek doğum gerek amniyosentez gerek diğer testler vs paylaşmadan kaybolan anneler çok, bir faydam olursa bir umut olursam ne mutlu bana. Iyi düşünelim iyi olsun 👍
Cnm inş temiz sonuçlar alırsın Şu taramalarda annenin yasına çok dikkat ediyorlar genelde riskli çıkanların çoğu hep 30 yaş üstü bir arkadasım 33 yasında riskli çıkmıstı ve yüksekti sonuçları oğlu saglıklı doğdu demem odur ki belki de bebişin fındık burunludur inş öyledir. içini ferah tut

Bence de sicak su toebasi zararli ama ayaginin altina koyduysa bi sikinti olacagini sanmiyom . Yeterki bacak gobek ve bel tarafina konulmasi

Aman canim en tehlikelisi ayak alti. Ayak masajiyla baş ağrisi bile geciyor.Çogumuz kan sulandiricilar kullaniyoruz. Teyzemin kızı yillar önce kanamadan ölüyordu.

Ah annelerimizi hiç dinlemiyoruz hiç🙈 Tavsiyelerinizi dinlicem çok çok teşekkür ediyorum hiçbirimiz hasta olmayalım bebişlerimizi de sağlıkla alalım kucaklarımıza inş🌺🌺🌺

Sıcak su torbasını ayağımın altında tutuyorum tabiki de kasık ya da karın bölgeme koymuyorum hiç🤗çok teşekkür ederim🌸

Ben birazdan doktora giricem eğer unutmazsam sorarim senin için😍

Günaydın kızlar bugün ikili testimin sonucu çıkacak.birde genel kan ve idrar testleri vermiştim.insallah sonuçlarım iyi çıkar.dua edin bana.zaten bacağımdaki pıhtıdan dolayı zor bir süreç yaşıyorum.

Rabbim sifa versin canım. Hareketi hiç kesme. Bendede pırtilasma sorunu var. Haraketi biraz azaltsam kan sulandiricilara rağmen bacaklarim ağriyor

Ben birazdan doktora giricem eğer unutmazsam sorarim senin için😍
Hamileliğimin başından beri sıcak su torbası ayağımda ayak ve ellerim çok üşür benim sakıncalıysa koymam birdaha doğru söylüyorsun ayak altında her bir noktamız hiç o yönden düşünmemiştim 🥺 ay sorabilirsen sevinirim 🥰🌺

X