Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Kelebeginruyasi35

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
240
191
29
Lütfen aynısını yaşayan varsa yazabilir mi bu gece nasıl geçecek bilemedim.. ya da bilen biri. Şu an 14. Haftadayım 1 kaç haftadır su gibi bi akıntı geliyo kokusuz renksiz. Doktoruma sorduğumda bu haftalarda su gelmesi beklenmez yarın gel bakalım dedi. Netten araştırdıkça paniğe girdim. Yaşıyo musunuz sizde? Su gibi bi akıntı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.800
21.004
Lansiloh krem kullanmıştım ben kızım doğmadan önce başladım emzirirken de kullandım yine ondan alacağım tavsiye ederim.

Ben hala net bir şey hissedemedim. Bu hafta acaba o mu dediğim oldu ama emin olamadım hiç.

Tesekkürler canım. Biryerden başlamak lazim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
536
552
Lütfen aynısını yaşayan varsa yazabilir mi bu gece nasıl geçecek bilemedim.. ya da bilen biri. Şu an 14. Haftadayım 1 kaç haftadır su gibi bi akıntı geliyo kokusuz renksiz. Doktoruma sorduğumda bu haftalarda su gelmesi beklenmez yarın gel bakalım dedi. Netten araştırdıkça paniğe girdim. Yaşıyo musunuz sizde? Su gibi bi akıntı
Su gibi derken çok yoğun mu yoksa geliyor haftada 1-2 kere ufak afedersin biraz çişin damlamış gibi mi. Bana da olmuştu su gibi akıntı ama 2 kere falan ve çok az gelmisti. Doktora sormadım ama sorun da yoktu. Panik olma simdi🙁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Kelebeginruyasi35

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
240
191
29
Su gibi derken çok yoğun mu yoksa geliyor haftada 1-2 kere ufak afedersin biraz çişin damlamış gibi mi. Bana da olmuştu su gibi akıntı ama 2 kere falan ve çok az gelmisti. Doktora sormadım ama sorun da yoktu. Panik olma simdi🙁
Benim genelde geliyor 😶 günde bir kere falan. Ama kokusu ve rengi olmadığından normal diye düşündüm. Bugün alışveriş için iş çıkışı markete girdik biraz yürüdüm ettim tabi o zaman çok yoğun olduğunu çamaşırımın baya ıslandığını hissettim aklıma takıldı. Doktorumda normal dicek sandım ama.. Umarım bir şey yoktur çok korkuyorum 😥

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
719
980
30
İnsallah canim bugun komsumla konustum ben ilk cocugumu dograna kadar asagida tasidim dedi biraz fazla yatalak gecti korundum dedi sende dikat et soyledi boyle durumlarda varmis ilk degiliz yani insallah hersey guzel olur
Bende önceli hamileligimde yasadim ciddiyede almadim pek 8. ayda yukari cikti ve hep kanamali🤭 cahillik iste bukadar riskini bilmiyordum ,, bundada cok kanamam oldu korkum yine asagida olmasi ama bebek biraz buyumeden anlasilmazmis

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

bhrbhr42

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
69
118
Kızlar napıyorsunuzz ?

Ben bişiy sorucam ; 2. Hamileliği olup da bebeği hisseden var mı?
Merhaba canım 14.haftamiza girdik yaklaşık 5 6 gündür sadece günde bir kere böyle mısır patlamasi gibi minik bir balon patlamasi gibi pit diye birşey oluyor böyle tekme gibi ama elimi koyunca degil cok derinden hissediyorum.ikinci gebelikler de evet erken hissedilirmis bide birşey soracağım erkek bebekler daha erken hareket edermiş öyle mi ki bizim.henuz belli değil 😄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.523
1.686
Bende önceli hamileligimde yasadim ciddiyede almadim pek 8. ayda yukari cikti ve hep kanamali🤭 cahillik iste bukadar riskini bilmiyordum ,, bundada cok kanamam oldu korkum yine asagida olmasi ama bebek biraz buyumeden anlasilmazmis
Evt bende anlamıyordum ki insan başina gelince herşeyi ister istemez ogreniyor :KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Moanaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
65
92
32

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

arven84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2019
760
1.712
36
Cok iyi anliyorum seni bu 9. aya kadar süruyor hareketi azalsa o gün hissetmesek vb .....doguyor bu korkular dahada artiyor .,. Hep bisey olucak korkusu annelerin icinde ,,, en buyuk silahimiz dua etmek ,, rabbim saglikla kucaklarimiza almayi nasip etsin🤲 Ne yaparsak yapalim kaderin önüne gecilmiyor elimizden tek gelen sey dua etmek baska hicbirsey yapamayiz,,,bol bol dua edip pozitif düsünelim
Ah herzaman dua ediyorum hepimiz için hem de Allahım kabul eylesin inş dualarımızı💙🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

arven84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2019
760
1.712
36
Canimm masallah Rabbim saglikla kollarinda da gormeyi nasip etsin...o husnu kuruntulardan bende de var .. ama korkma bebisin senledir Rabbimin adiyla🤲bizim de persembe gunu kontrolumuz simdiden o gunu dort gozle bekliyorum
Aminnn canım cümlemizin kollarında olsun bebişleri sağlıklı sıhhatli bir şekilde inş🙏🏻😇 Hissetmeye başlasak bir tık belki rahatlarız ama doğana kadar hep sanırım endişeyle geçcek🙈 sonrasında farklı endişeler başlıcak o ayrı 🙊 güzel haberlerle gelelim inş💙

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.368
1.353
31
Aminnn canım cümlemizin kollarında olsun bebişleri sağlıklı sıhhatli bir şekilde inş🙏🏻😇 Hissetmeye başlasak bir tık belki rahatlarız ama doğana kadar hep sanırım endişeyle geçcek🙈 sonrasında farklı endişeler başlıcak o ayrı 🙊 güzel haberlerle gelelim inş💙
Aminn canimm biz zaten 9 ayi boyle gecirecegiz orasi kessin .vesveseler bizi rahat birakmaz cunku gecmisimizde kotu deneyimler yasadik ama gerek burdan gerekse bazen doktora gittigmiz icin rahatliycaz artik...bazen ben de yasadigim seyleri yaziyirum hani biri benim gibi ayni seyleri yasadiysa az rahatliyim diye...sen de korkma canim o vesveseler burda hepimize oluyor arada..Rabbim yavrularimizi bagislasin bize🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 114 gün kaldı.

Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 650-700 gr arasında. Bebeğinizin gelişimininde, bu dönemde kazanılan ağırlığının çoğu kas ve kemik kütlesi ve büyüyen organ ve dokulardaki kilo artışlarıdır. Sonuçta, bebeğinizin hareketle ilgili bir çok kası doğumdan önce, geri kalan diğer kasları ise doğduğu gün gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe hareket alanı daralıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Zeytindallarindan

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
136
118
26
Kızlar merhaba. Bugün tansiyonumu ölçtü eşim 9 4 çıktı. 🙄 çok düşük değil mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.