2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende çok kararsızım bir yanım diyor Lütfi Kırdar şehir hastanesinde yap doğumu diyor adatıp varya oradan fiyat almıştım ben 4 bin normal doğum 4500 sezeryan. Şuan fiyat olarak en uygun yer ersoy
Benim doktorum saynur hoca.o ya adatıp da ya Emsey de yapıyormuş. 5 bin dedi adatıp Emsey de 6..ben ebe de tutmak istiyorum rakam çok yukarı çıkıyor. Doktorumu çok sevsem de daha uygun fiyatlı hastane arıyorum var Medipol uygun ama ebe kabul etmiyorlar😥 yüzyıl hastanesi var orası ile de konuşayım diyorum. Asıl bizimle ilgilenen asıl bizi inceleyen ebe 😅

Ben ozel ebe tuttum kendime fakat avrupa yakasinda ikamet ediyorum
ama dogum yapmayo dusndgm hastane ozel ebe desteklemiyor.. hayal kırıklığı oldu
Hastane degisecegm
Dogum oncesi eğitim olarak aldim dogumdan once 4 saatlik egitim olacak surekli iletisim halindeyz zaten dogumda benimle olacak ve emzirme danismanlgi olarak aldim ilk banyosunda falan da geliyor dogumdan sonra 20-25 gün gelecek nasipse
Heh işte ebe buluyorum hastane sıkıntı ikisini buluyorum rakamlar sıkıntı 😅sizin ebeniz kim

Ersoydaki doktorlar pek içime sinmedi ben kaldım yine Pendik Bölge Hastanesinde doktorumdan ayrılamadım 🤣 Ada tıp en mantıklısı gerçekten Emseye göre daha uygun fena bir hastane de değil
Pendik bölge hastanesi için genel anlamada hastame yorumları kötü🤔 adatıp çok iyi hele çocuk doktorları daha iyi yani onu da araştırdım. Arkadaşım da Emsey de doğum yaptı çocuk doktorlarına versansın etti😅 bölge deki çocuk doktorları nasıl acaba. Bölge de doktorunuz kim

Ben Doğan Cüceloğlu na gidiyorum canım %10 sendika indirimiyle normal 3500 Sezeryan 3850 dediler fiyatı da beklediğimden çok uyguna geldi en az 5000 i gözden çıkarmıştım çünkü☺️Arkadaş tavsiyesiyle gittim bu doktora şimdilik memnunum☺️
Okumştum doğan beyin ismini. Sendika indirimi 😅komutanlık mı

🤣🤣
Okumştum doğan beyin ismini. Sendika indirimi 😅komutanlık mı
🤣🤣yok canım ya öğretmenlik😅 Dediğin doğru hastane pek iyi yorumlara sahip değil ama benim arkadaşlarım Doğan Beyi o kadar övdü ki bizimde çok içimize sindi bırakmak istemiyorum o yüzden ama başka bir hastaneye gidecek olsaydım Adatıpa giderdim☺️

🤣🤣

🤣🤣yok canım ya öğretmenlik😅 Dediğin doğru hastane pek iyi yorumlara sahip değil ama benim arkadaşlarım Doğan Beyi o kadar övdü ki bizimde çok içimize sindi bırakmak istemiyorum o yüzden ama başka bir hastaneye gidecek olsaydım Adatıpa giderdim☺️
Doğum için ne kadar dediler. Ya ben 2 ebeyle görüştüm ikisi de donanımlı güven veriyor 😅2250 2500 gibi rakamlar istediler

Merhaba, merak ettim 2500liranin icinde neler var, nasil bi hizmet veriyorlar☺️
Ben doğum anından sonuna kadar yanınızda oluyorum 4saatte sürse 20saatte sürse. ortamı ayarlıyorum loş ışık, müzik,kokular.
Birlikte plates yapıyoruz,nefes egzersizleri,duşa giriyoruz, doğumu kolaylaştırıcı egzersizler var onları yapıyoruz,masajlar yapıyorum. Hangi aşamada ne yapmamız gerektiğini anlatıyorum. Aklınıza takılan herşeyi sorabiliyorsunuz.Yanınızda profesyonel sizi cesaretlendiren, yönlendiren, biri olunca kendinizi güvende hissediyorsunuz 😊
İsterseniz evde takip te yapıyorum 6-7 cm e kadar.
Ev ortamı hem mahremiyete uygun,stressiz,hem de malum covid sebebiyle hastanede uzun süre kalmamış oluyorsunuz.
Bebeğin kalp atımlarını dinlediğim bir cihazım var zaten onun da iyi oldugunu bilmek sizi rahatlatıyor.
En az doktor kadar önemli ebe de, norrmal doğum istiyorsanız.
Çünkü tüm hastanelerde olduğu gibi o hastane de de doğum boyunca sizi ebe takip ediyor. Doktor yanınıza bir iki kere arada geliyor ve sonra doğum anında görüyorsunuz.
Her anınıza eşlik edecek bir ebe tercih etmek, ve her aşamada size yardımcı olacak kasılmaları kolaylaştırıcı yöntemleri kullanacak bir ebe sizin işinizi kolaylaştırır 😊

Gibi şeyler hemen hemen hepsinde aynı. Çnceisnde eğitimler, pilates dersleri,sonrasında emzirme destekleri bazısı doğum sonrası haftalarda tekrar gelip kontroller yapıyor, bebeğin ilk banyosunda da gelip yardım ediyor...

İlk doğumum olmasa ve iki çocuğumun arası kısa olsa evde doğum u düşünebilirim😅oh rahat temiz sıcak korunaklı

Ben doğum anından sonuna kadar yanınızda oluyorum 4saatte sürse 20saatte sürse. ortamı ayarlıyorum loş ışık, müzik,kokular.
Birlikte plates yapıyoruz,nefes egzersizleri,duşa giriyoruz, doğumu kolaylaştırıcı egzersizler var onları yapıyoruz,masajlar yapıyorum. Hangi aşamada ne yapmamız gerektiğini anlatıyorum. Aklınıza takılan herşeyi sorabiliyorsunuz.Yanınızda profesyonel sizi cesaretlendiren, yönlendiren, biri olunca kendinizi güvende hissediyorsunuz 😊
İsterseniz evde takip te yapıyorum 6-7 cm e kadar.
Ev ortamı hem mahremiyete uygun,stressiz,hem de malum covid sebebiyle hastanede uzun süre kalmamış oluyorsunuz.
Bebeğin kalp atımlarını dinlediğim bir cihazım var zaten onun da iyi oldugunu bilmek sizi rahatlatıyor.
En az doktor kadar önemli ebe de, norrmal doğum istiyorsanız.
Çünkü tüm hastanelerde olduğu gibi o hastane de de doğum boyunca sizi ebe takip ediyor. Doktor yanınıza bir iki kere arada geliyor ve sonra doğum anında görüyorsunuz.
Her anınıza eşlik edecek bir ebe tercih etmek, ve her aşamada size yardımcı olacak kasılmaları kolaylaştırıcı yöntemleri kullanacak bir ebe sizin işinizi kolaylaştırır 😊

Gibi şeyler hemen hemen hepsinde aynı. Çnceisnde eğitimler, pilates dersleri,sonrasında emzirme destekleri bazısı doğum sonrası haftalarda tekrar gelip kontroller yapıyor, bebeğin ilk banyosunda da gelip yardım ediyor...
Yani rakamlar 2-2500 arasında. Ekstra eğitimler oluyor ama onları ücretisz veren yerler oluyor bulursan sorun yok

Bu arada kızlar gebelik eğitimi vs gibi şeyler veren hastane görüp duyarsanız haberleşelim. Paslaşalım👍🏻

Bu arada kızlar gebelik eğitimi vs gibi şeyler veren hastane görüp duyarsanız haberleşelim. Paslaşalım👍🏻

"Campalle" adinda bir program var, hem 3 4 gunluk bir tatil hem de hamilelik sureci, dogum ve yenidogan sureciyle ilgili egitimler veriyorlar. Şahsen ben hamile oldugumu ilk ogrendigimde panikle bu gibi egitimleri cok arastirdim, ne yapacagimi bilemiyordum cunku korkularim vardi. Siz isterseniz ona bakabilirsiniz ama ben cok guzel bilgiler iceren kitaplar buldum ve onlari okuyarak kendimi hazırladım.

Zaten egitimlerin fiyati da cok ucuktu😅 ayrica egitim icerigine bakinca da hicbir yerde bulamayacagimiz ozel bilgiler olmadigini gordum 😅 kitaplar ve tecrubeli eş dostun yardimiyla ögreniriz insallah

"Campalle" adinda bir program var, hem 3 4 gunluk bir tatil hem de hamilelik sureci, dogum ve yenidogan sureciyle ilgili egitimler veriyorlar. Şahsen ben hamile oldugumu ilk ogrendigimde panikle bu gibi egitimleri cok arastirdim, ne yapacagimi bilemiyordum cunku korkularim vardi. Siz isterseniz ona bakabilirsiniz ama ben cok guzel bilgiler iceren kitaplar buldum ve onlari okuyarak kendimi hazırladım.

Zaten egitimlerin fiyati da cok ucuktu😅 ayrica egitim icerigine bakinca da hicbir yerde bulamayacagimiz ozel bilgiler olmadigini gordum 😅 kitaplar ve tecrubeli eş dostun yardimiyla ögreniriz insallah
Hadi ya indiririm. Bazı prog lar varda ama ebelerin de asıl istediği doğumun ne zaman başladığını bilmemiz😅 en ufak sancıda ay doğuruyoruk moduna girmememiz ki doktorlar da öyle istiyor 😅🤪bende şu beleşe ders veren yerleri araştırmam.önceden hastanelerde olurdu şimdi pandemi patladı eğitimler de kaldı 🤪

X