Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

numcop

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
358
437
30
Selam kizlarrr👋. Nasılsınız? Umarim her şey yolundadır. Maalesef ben de durumlar pek hoş değil. Geçen hafta dedemi kaybettim memlekete geldik, beni pek de sevmeyen esimin babası ve kardeşleri sebebiyle de eşimle boşanmak üzereyiz. Hoş eşim de pek sahip çıkmadığı için bize o sebep de var tabi. Neyse gelelim bu korkunç haftanın tek iyi haberine. Bebisimin cinsiyetini öğrendim. Bir oğlum olacakmış Rabbim kısmet ederse🤗💓. Bu arada ben de rüyamda kiz görmüştüm esim de öyle ama erkekmiş. Rabbim bebislerimizin kaderini cok guzel yazar insallah 🤲. Bu arada dualarınıza ihtiyacimiz var teyzelerimiz, süreci en hasarsız şekilde atlatalim🤲.
Başın sağolsun canım öncelikle. Yaşadığın şeyler çok zor hele böyle bi hassas dönemde. Biraz kendini geriye çekip olayları akışına bırak kendine ve bebeğine yoğunlaşmaya çalış. Ani, duygusal kararlar verme, hemen boşanmak gibi. Zaman en güzel şey şuan senin için bazı şeyleri daha net görürsün , inşallah senin ve bebeğin için en güzeli olur 🙏🏻

HUMERT

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2020
100
145
39
yüzde yüz tanı istiyorsan amniyosentez dedi. fetal dna yüzde 99 bile olsa bir ihtimalden bahsediyor dedi. 2 farklı doktor ölçüm yaptı. bütün ölçümler gayet normal. hareketli bir bebiş. sigaram yok. ailede öykü yok. neden böyle oldu anlamadım
Yaş kaç canım.... Benim sadece yaş faktörü 90 da 1 çıktı. Yaşım 39. Diğer değerler normal çıktı. O yüzden amniyosentez düşünmedim. Bir yakınımda da böyle çıkmıştı. Gayet sağlıklı bir kızı var.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

2ncimucize

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
22
38
31

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

kirpikuclarii

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
119
137
31
Başın sağolsun canım öncelikle. Yaşadığın şeyler çok zor hele böyle bi hassas dönemde. Biraz kendini geriye çekip olayları akışına bırak kendine ve bebeğine yoğunlaşmaya çalış. Ani, duygusal kararlar verme, hemen boşanmak gibi. Zaman en güzel şey şuan senin için bazı şeyleri daha net görürsün , inşallah senin ve bebeğin için en güzeli olur 🙏🏻
Cok sag ol canım, cok tesekkur ederim🙏. Evet aglama krizlerine giriyorum ara ara, cok zor bir durummuş. Şu an istediğim en büyük şey bebeğim için en hayırlı olanı yaşamak🤲. Insallah en kısa zamanda sarabilirim yaralarımı🤲

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Kızlar çok net bir fotoğraf değil ama cinsiyet tahmini yapabilecek var mıdır 🙈

Eklentiler

• 20210215_232313.jpg
    20210215_232313.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 42

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.379
1.397
31
Sag ol canım benim, Amin 🤲. Süreç neyi gösterir emin degilim kesin konuşamıyorum. İnşallah en hayırlısı olur canim🤲
Surec ne olursa olsun si ve bebeginizin guclu oldugunu bu gunleri her turlu asacaginizi unutmayin....oyle veya boyle siz size yetersiniz...karninizda bir dunya var ve o size siz ona guc veriyorsunuz....🙏hukuki boyutunda da size onerim eger kessin karar verildiyse mutlaka bir avukat destegi alin hem sizin hem de bebeginizin gelecegi icin yasal haklarinizi istemekten sakin cekinmeyin🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 113 gün kaldı.

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

knownassun

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
110
114
32
Ben farkında olmadan hamileliğin ilk haftalarında kestirdim zaten😅 ama kesinlikle böyle hurafelere takılma canım tekrar kestirmem gerekirse giderim kestiririm😊
Zaten Normalde asla inanmam ama o kadar ısrarcılar ki bu konuda zaten duygusal dönemden geçiyoruz sinirlerimi bozdular 😂 teşekkürler canım yorumun için 🌸

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
707
892
29
Sağlıkla doğsun, gözünüz aydın☺️ Bende haftaya öğreneceğim 😋 ne kadarlıktı sizin ?
Çoook teşekkür ederimm bugün 15+2 çıktık kesin olarak görüldü ama doktor biraz elindeki ultrason aletiyle karnıma vurup oynattı bide muz yiyip gittim 😄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

burcecagri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2012
156
178
Kızlar merhaba,

Mantar enfeksiyonu geçiren var mı bu dönemde? Neler yaptınız neler Kullandınız?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

HUMERT

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2020
100
145
39

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

hzlsel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
921
2.107
30
Kızlar herkese iyi akşamlar❤️Eşimle memlekete tatile geldik bir haftalığına annem ve kardeşim bebeği görmek istediler bana randevu ayarlamışlar cinsiyeti de gördük 🥲Oğlum olacağını öğrendim hatta ilk cicilerini bile aldım aynı kabanın büyüğü eşimde var birlikte giyecekler inşallah 🤲🏻🧿🧿🧿 Ben hep kız hissettim öğrendim ki anneler de yanılırmış 🤣
Oğluşun hayırlı olsun canım ☺️ Ben de hep erkek hissediyordum ama kızım olacak o yüzden kesinlikle anneler de yanılabiliyor😅

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :116.6 Kg. Şimdiki Kilom :88.6 Kg.

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560
Cok sag ol canım, cok tesekkur ederim🙏. Evet aglama krizlerine giriyorum ara ara, cok zor bir durummuş. Şu an istediğim en büyük şey bebeğim için en hayırlı olanı yaşamak🤲. Insallah en kısa zamanda sarabilirim yaralarımı🤲
Ahh şu aileler evlenen insanların bi aile kurduğunu idrak edebilirler dünya çok daha güzel olurdu ne isterler anlamıyorum ya evlenmiş barklanmış ne bu ego yada fitne fesatlık Allah hakkınızda hayırlısını versin inşallah 🙏❤️ herşey olacağına varır stres yapıp bebeğini de üzme sakın bol sabır ve dua et

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

LOTUS0

"Şimdi"den başka zaman yok
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
7.067
13.872
Ahh şu aileler evlenen insanların bi aile kurduğunu idrak edebilirler dünya çok daha güzel olurdu ne isterler anlamıyorum ya evlenmiş barklanmış ne bu ego yada fitne fesatlık Allah hakkınızda hayırlısını versin inşallah 🙏❤️ herşey olacağına varır stres yapıp bebeğini de üzme sakın bol sabır ve dua et
Merhaba, sohbetinizden bagimsiz bir sey sormak istiyordum. Ana sayfada konuyu görünce aktif uyeler var herhalde dedim. Hemen girip yazmak istedim. Ben bu ay catlama gunlerimi degerlendirdim. Yerlesme kanamasina daha cok var. Ama bende lekelenmeler başladı. Daha yerlesmeden, döllenme bölünmeler oluyorken de kanama oldu mu sizde? Yanitlarsaniz cok sevinirim.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :92.3 Kg. Şimdiki Kilom :90.3 Kg.

kirpikuclarii

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
119
137
31
Surec ne olursa olsun si ve bebeginizin guclu oldugunu bu gunleri her turlu asacaginizi unutmayin....oyle veya boyle siz size yetersiniz...karninizda bir dunya var ve o size siz ona guc veriyorsunuz....🙏hukuki boyutunda da size onerim eger kessin karar verildiyse mutlaka bir avukat destegi alin hem sizin hem de bebeginizin gelecegi icin yasal haklarinizi istemekten sakin cekinmeyin🤲
Rabbim oyle guzel zamanda veriyor ki derdi bile. Diyorum ki bebegim olmasa Rabbim şaşırtmasın ama dayanamayabilirdim bu yaşadıklarıma. Her şerde vardir bir hayir. Teşekkürler önerin için canim. Aklimda bu. Tezcanlilik etmek istemedim, biraz daha bekleyip bakacağım durumlara. Bebegim icin en iyisini nasip etsin Rabbim inşallah 🤲