Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

Miss Bride

Supervisor
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
2.912
6.483
Benim ilk doktorum çok ilgili bir doktordu ve kalp atışını bir sorun görmezse 11. Haftadan önce dinletmeyecegini söylemişti. Ama başka bir doktora gittim o direk açtı dinletti. Doktorlar da farklı farklı ama az bile şüphe varsa bence dinlememek daha iyi.
zaten 11. haftaya kadar iki kez dinlemişimdir, o da 20 saniye en fazla. Biri ilk duyuşumdu onun için gitmiştim, ikincisi de kanamam olduğundaydı.
Zaten doktora 4-5 haftada bir gidiyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
536
553
Hiç üzülme canım, senin elinde olan bir durum değildi bu. Bazısı ilk haftalarında kilo alır iştah açılır yer durur, bazısı mide bulantısından yemek görmek istemez. Bebeğin gelişimi iyi olsun da, sen de toparlarsın bu haftalardan sonra.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

milenart

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
1.390
2.370
Hiç üzülme canım, senin elinde olan bir durum değildi bu. Bazısı ilk haftalarında kilo alır iştah açılır yer durur, bazısı mide bulantısından yemek görmek istemez. Bebeğin gelişimi iyi olsun da, sen de toparlarsın bu haftalardan sonra.
Bazen çok korkuyorum ama Çok şükür gelişiminde hiç bir sıkıntı yok 🧡 bebeğe iyi gelecek şeylerden azar azar yemeye çalışıyorum doktor merak etme bebek gıdasını alır dedi. Bir de bol bol havuç yiyorum veya suyunu içiyorum bebeğin suyu için çok faydalıymış☺️

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560
Merhaba, Eylül annesiyim nasipse ama tecrübenizden faydalanmak için daha çok sizinleyim :) Diğer gruba da yazmıştım ama size de sormak istedim.
Bugün devlet hastanesine gittim, gecen hafta idrar kültürü testi vermiştim. Hem sonucu sorarım hem de yarin fetal dna için kan vericem bi kalp atışı göreyim tekrar dedim. Sat a göre 10+4üm ama doktor 11+1'sin, ikili tarama zamanin gelmiş, şimdi yapıcam dedi. Ben şok oldum, devlet hastanesinde gebe pol.de boyle pat diye hic hazır değildim. Hatta riskli çıkacak diye cok korktuğum için direkt fetal dna olsun demiştim. Doktor olculer iyi kan ver, 15 gun sonra gel dedi. Ben de merak ettim ense kalinligi ne, burun kemiği var mi vs 🙈 şu ana kadar karşılaştığım en anlayışlı doktor olabilir kendisi, endişelerimi gözümden anladi sağolsun, psikolojik yönden de rahatlattı beni. Yarin yine fetal dna için kan vericem ama ikili test için 45 mm olmasi lazım yazıyor internette, bizimki 42.3 mm. Yaptığı teste oh diyip rahat uyuyabilir miyim birkaç gün fark olsa da :) Bir de bakıp bakıp cinsiyeti erkek dedi, bu kadar erken belli olması mümkün mü?
Erkekler ve Dr tecrübesi ne göre erken belli olabiliyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

nessli002

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
299
255
Meb kızlar yirmilik dişim çürümüş bir haftadır inanılmaz ağrı yapiyo dış ağrısı için fikriniz var mı parol içiyorum ama çok fayda etmiyo maalesef 😞

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1387 gün geçti.

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
536
553
Bazen çok korkuyorum ama Çok şükür gelişiminde hiç bir sıkıntı yok 🧡 bebeğe iyi gelecek şeylerden azar azar yemeye çalışıyorum doktor merak etme bebek gıdasını alır dedi. Bir de bol bol havuç yiyorum veya suyunu içiyorum bebeğin suyu için çok faydalıymış☺️
Ben de yemek yiyemediğim bulantılarım olduğunda canım istemsizce havuç çekiyordu. Her gün 1-2 havuç yiyordum mutlaka severek. Merak etme vücut ihtiyacın olan şeyi sana sinyal olarak gönderiyor bence. Bebek de mahrum kalmıyor sen de. Çok daha iyi olacak, kendimden biliyorum yemeliyim aç kaldım bebek aç kaldı diye stres yaptikça stresten bile kilo verebiliyosun. Bugün bu kadar aldı midem, yarın daha güzel olacak diye motive et kendini. Ben öyle yapinca bulantılarım iştahsızlıgim da azaldı. Burada kilo muhabbetlerinin özellikle de bizim gibi kilo veren, cok yiyemeyen annelerin moralini bozduğunu düşünüyorum. O yüzden yazmak istedim🥰

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
536
553
Meb kızlar yirmilik dişim çürümüş bir haftadır inanılmaz ağrı yapiyo dış ağrısı için fikriniz var mı parol içiyorum ama çok fayda etmiyo maalesef 😞
Ah canım çok geçmiş olsun. Benim de dişimde çürük var berbat ağrılarım oldu, hele hamilelikte dayanilmaz olabiliyor, yirmiliğin çürüğünü tahmin edemiyorum. Bana buz torbası ve çürüğün üzerine karanfil koymak iyi geliyordu. Bir de listerine ile gargara yapmak uyuşturur gibi yapiyodu. En iyisi buz torbası ama bence.

milenart

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
1.390
2.370
Ben de yemek yiyemediğim bulantılarım olduğunda canım istemsizce havuç çekiyordu. Her gün 1-2 havuç yiyordum mutlaka severek. Merak etme vücut ihtiyacın olan şeyi sana sinyal olarak gönderiyor bence. Bebek de mahrum kalmıyor sen de. Çok daha iyi olacak, kendimden biliyorum yemeliyim aç kaldım bebek aç kaldı diye stres yaptikça stresten bile kilo verebiliyosun. Bugün bu kadar aldı midem, yarın daha güzel olacak diye motive et kendini. Ben öyle yapinca bulantılarım iştahsızlıgim da azaldı. Burada kilo muhabbetlerinin özellikle de bizim gibi kilo veren, cok yiyemeyen annelerin moralini bozduğunu düşünüyorum. O yüzden yazmak istedim🥰
Bu çok doğru gerçekten vücut ihtiyacı olanı istiyor bende havucun faydasını bilmeden hep havuç yerdim bastırıyor midemi diye meğer ne çok işe yararmış ☺️ Bebekler sağlıklı hiç bi sıkıntı yoksa varsın tek eksik kilo olsun sağlıklı gebelik oldukça 🥰 halsizlik ara ara çok oluyor onura dediğin gibi motive ediyorum öyle öyle daha iyi geçiyor zaman 🤗

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
536
553
Bu çok doğru gerçekten vücut ihtiyacı olanı istiyor bende havucun faydasını bilmeden hep havuç yerdim bastırıyor midemi diye meğer ne çok işe yararmış ☺️ Bebekler sağlıklı hiç bi sıkıntı yoksa varsın tek eksik kilo olsun sağlıklı gebelik oldukça 🥰 halsizlik ara ara çok oluyor onura dediğin gibi motive ediyorum öyle öyle daha iyi geçiyor zaman 🤗
Seni cok iyi anlıyorum inan yeterli beslenememek + gebeliğin verdiği yorgunluk bitkinlik ve bulantı eklenince çok kötü oluyodum yani hayatı sorgulatıyor. Ama geçiyor bir şekil senin de geçecek yeter k onlar iyi olsun tüm sabrımız onlara :)

selenhatun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
61
71
30
Ona daha cok erkenmiş 12. Haftadayım en erken 15-16. Hafta daha çok var bide onun sonucunun cıkması derken o kadar zaman tedirgin beklemek çok azaplı
O zaman ben de bekleyeceğim. İnşallah sonuçlar temiz çıkarda, üzüldüğümüzle kalırız. Allah hayırlı güzel haberler nasip etsin inşallah.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

HtcL53

3396815
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2019
751
503
Canim disinin kovugu varsa parolu dorde böl oraya koy Ben oyle faydasini gordum. Birde disinol var eczanelerde onuda kullanabilirsin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

secondlife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2012
780
1.440
Evet haklısınız ben ilk hamileliğimde Türkiye’ye gitmiştim kontrol ettiler “ bebeğin göbek kordonu uzun normal doğum yapamazsın “dediler.Hemen buraya gelince söyledim dalga geçtiler nasıl bir teknoloji var sizde bebeğin kordonunu ölçmüşler dediler🤪Cidden sonuçta bir problem çıkmadı normal doğum yaptım.
Turkiye'de dogum yapmak zorunda kalacak avlardan sanmislardir. 😊
En cok garibime giden uygulama daha adet tarihi gelmeden kan testi yaptirip, her 2 gunde bir hamileleri delik desik etmeleri. dusuk riski yoksa bunun gereksizligini, bu ugurda devlete yuklenen masrafi hayretler icinde karsiliyorum. 2 Missed miscarriage yasadim ilk saglikli gebeligimden once yalvardim yahu arastiralim, test yapalim, bu bebeklerin niye belli bir hafta sonra kalpleri duruyor... Ama yok, gayet normal bir durum algisi var. Dunyanin her yerinde her kadinin basina gelebilecek bir durum, 3. Kez tekrarlarsa sorun var kabul ediyoruz deyip gonderdiler. Doga Ana 3. De yuzumu guldurdu sukur 👏

ilkem05

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Nisan 2010
640
540

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.527
1.709
Kızlar hamilelikte saçını kestiren varmı yoksa doğuma kadar beklicekmisiniz? Hurafelere inanmam ama Çevremdeki kadınlar hep saçımı kestirememem gerektiğini söylüyolar çok uzadı ve rahat edemiyorum. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda 🤗
Benimde çook uzadı canım bana kalsa bende kesitireceğim ama annem kesme dedi bebeğin omrunden kesiyorsun dedi inanmam normalde ama yine de rahat etmem kesersem diye kesmedim doğumdn sonra artık ☺️