Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
719
980
30
Korktum şu an 14. Haftada doktor kız dedi hatta çok emin konuştu bacak arasının resmini filan verdi üç hafta sonra randevum var inşallah değişmez ya 😔
2016 Eylül annelerınde cok arkadasımız yasadı bunu ve bu platformdada okadar duydumkı degısenlerı artık hıc sasırmıyorum ben tabiki her doktorun tecrubesi yada ultrasyon kalitesi farkli ama 1112 13. haftalar bana cok erken geliyor,, 16. haftadan sonra yanilma daha az

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

HtcL53

3396815
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2019
751
503
kızlar bu sabah saat 6 gibi oglumun tekmesi i hissettim çok zayıf ama olsun çok mutlu etti beni. 💜😍 sanırım karnım açken hissedebiliyorum çok küçük olduğu için tokken hissetmiyorum. eeee göbekli de olunca zor 😂
Canim tam nerede hissettin Bende gece yattigim zaman pit gibi birsey hissettim bi kac defa gobek deliginin asagisinda sola dogru acaba bebekimmi gercekten emin olamadim cok bekledim yine olsun diye ama olmadi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560
@_strawberry_, @Umutumut82 @Arectys Hoşgeldiniz kızlar ban süresi bitmiş🌺🌸😍
G glerknglerkn halen banlı acaba onun ne zaman bitecek merak ettim doğrusu 🤗🌸
Beni merak etmen hoşta bu kadar dillenmesinden hoşlanmadım ben modarötör ile grup konusunu konuşmuştum zaten o konu kapanmıştı ikide bir açılmasına gerek yok farklı bi konudan ceza almıştım konunun dillenmesi tartışmayı taze tutarbence konuşulmaması daha hoş bu yüzden uzak durdum ceza kalktığı halde yazmadım ama merakınızdan dolayı açtım artık bu yazıyı normale dönün lütfen konuyu kapatın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Beni merak etmen hoşta bu kadar dillenmesinden hoşlanmadım ben modarötör ile grup konusunu konuşmuştum zaten o konu kapanmıştı ikide bir açılmasına gerek yok farklı bi konudan ceza almıştım konunun dillenmesi yarışma yaratır bence konuşulması daha hoş bu yüzden uzak durdum ceza kalktığı halde yazmadım ama merakınızdan dolayı açtım artık bu yazıyı
Banınızın bitmesine sevindim. Fakat orta da bu kadar rahatsız olunacak bir durum yok benim kanaatimce,ben o konuların kimin konustuğun bile hatırlamıyorum onları yazarken sizinde konustuğun uzu bilmiyordum ben devlet ve özel hastene lerde ki yorumunuzdan dolayı ban yediğinizi düşündüm yada karıştırdım başka Bi arkadaşla 🤷 Bir daha merak etmem kusura bakmayın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Canim tam nerede hissettin Bende gece yattigim zaman pit gibi birsey hissettim bi kac defa gobek deliginin asagisinda sola dogru acaba bebekimmi gercekten emin olamadim cok bekledim yine olsun diye ama olmadi
Cnm bende göbek deliğini alt tarafında ve sol kısmında hissettim. ve aynen pıt tarzı hareket etti büyük ihtimalle senin hissettiğin pıtta tekmeydi😍 daha çok küçük oldukları için 1 defa bile hissetmemiz bile büyük Bi basarı 😍😂

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648
Cnm bende göbek deliğini alt tarafında ve sol kısmında hissettim. ve aynen pıt tarzı hareket etti büyük ihtimalle senin hissettiğin pıtta tekmeydi😍 daha çok küçük oldukları için 1 defa bile hissetmemiz bile büyük Bi basarı 😍😂
Ben de bir haftadır sağdaki bebegin hareketlerini hissediyordum bugün soldakini de hissettim 😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Ben de bir haftadır sağdaki bebegin hareketlerini hissediyordum bugün soldakini de hissettim 😍
Sen daha sanlısın valla maşallah 😍o dağilde 20li haftadan sonraki haftalarda tekme yoğunluklarını düşünemiyorum sende bol bol tekme yersin 😂

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648
Sen daha sanlısın valla maşallah 😍o dağilde 20li haftadan sonraki haftalarda tekme yoğunluklarını düşünemiyorum sende bol bol tekme yersin 😂
30dan sonrası korkutuyor beni de iyice büyümüş olacaklar artık kimin tekmesi nereye gelirse🤣

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Omur-un Hatunu

Hoş geldin Aşk'ın Prensi 🤰
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
3.584
14.143
Ayy bende dün gece bişi hissettim gibi geldi bana.
Sonra nette araştırdım 16. haftadan sonra başlar diye görünce değildir diye düşünüyorum ama çok heyecan yapmıştım.. :KK68: :KK68:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

knownassun

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
109
114
32
Hanımlar günlük süt ve yoğurt tüketiminiz nedir acaba🙋🏼‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Omur-un Hatunu

Hoş geldin Aşk'ın Prensi 🤰
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
3.584
14.143
Hanımlar günlük süt ve yoğurt tüketiminiz nedir acaba🙋🏼‍♀️
Sabah ve Yatmadan süt.
Akşam Yemeğinde Yoğurt bazen gün arasında da yoğurt
2 hafta öncesine kadar bulantılarımı cacık yiyerek sindirirdim günde 4 5 kere 1 kase cacık çok iyi geliyordu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

ameliepoulain

Küçük Kara Balık
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2010
1.213
162
kızlar bu sabah saat 6 gibi oglumun tekmesi i hissettim çok zayıf ama olsun çok mutlu etti beni. 💜😍 sanırım karnım açken hissedebiliyorum çok küçük olduğu için tokken hissetmiyorum. eeee göbekli de olunca zor 😂
Ben de bir kac sefer hissetim bu hafta çook
küçük bi pıt sol tarafta😊😁

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648