Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    209

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
Kız dışardan gören inanmıyor zaten 6 kilo aldığıma 🤣
Doğumdan sonra hastaneden çıkıp diyetisyene gidicem valla kilo vermek için değil de süt için. Arkadaşım doğumdan sonra diyetisyen yardımıyla sütü hiç yokken sağıp koyacak yer bulamadı yoğurt mayaladı.
ben saglıkla dogurayım da sütü mütü düşünmüyorum. Allah emzirmeyi nasip etsin ama mama ile de büyüyen cocuklar oluyor . hiç bişeycil olmuyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.736
20.760
Slm kızlar şimdi geldim doktordan. plesanta yukari çıkmaya başlamis. 3 hafta sonraki kontrole dahada çıkar inşallah dedi. Onun dışında bebiş iyi. 17+1 hafta 178gr gayet normal dedi. hala kahverengi lekelenme var grogestana devam edicez. 22.haftada detaylı ultrason icin başka bir doktora yönlendirecek.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560
Benim de ilk sezeryanimi Murat Bey yaptı canım.. Ben normal doğum istiyordum doktora da hep söyledim, bi itirazı olmadı.. fakat sezeryan olmak zorunda kaldım ,sezeryandan önce doktor beni dogumhaneye de aldı normal doğum için ama olmadı yani doktorun elinden gelen bisey yoktu.. Ben memnunum , yanından hep içim çok rahat ayrılıyorum canım..
Pek cnsiyet tahmni konusunda iyi mi😄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Cesmicihannn

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2020
471
487
Evet canım geçerli, ödediğin gelir vergisi oranında iade yapılır. Bu yıl yaptırdın demi ocaktan sonra?
Tamam canım çok teşekkür ediyorum. İlgili müdür yardımcısına veririm ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-09-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 120 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu daha orantılı bir hale geldi. Bebeğinizin kafası hala vücuduna oranla büyük olsada, bacakları, kolları ve gövdesi eskisi kadar kısa değildir. Cildiniz gerildikce, göbek kaşıntısı yaşayabilirsiniz. Anneler kilo almayı kendilerine sıkıntı yapabilir fakat hamilelik boyunca beslenme bebeğin gelişimi için hayati önem taşır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Cesmicihannn

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2020
471
487
Evet oluyor ben de öğretmenim daha önce yaptırmıştım sağlık sigortası ilgili müdür yardımcına ver maas değişikliği yapıyor maaşına yansıyor

Minik bir kaydirma ya da bebisin pozisyonu haftayı etkiler tabiki endişelenme her şey yolundadır ayrica olur öyle bi hafta ileri geri çıkması çok normal
Çok teşekkür ederim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-09-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 120 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu daha orantılı bir hale geldi. Bebeğinizin kafası hala vücuduna oranla büyük olsada, bacakları, kolları ve gövdesi eskisi kadar kısa değildir. Cildiniz gerildikce, göbek kaşıntısı yaşayabilirsiniz. Anneler kilo almayı kendilerine sıkıntı yapabilir fakat hamilelik boyunca beslenme bebeğin gelişimi için hayati önem taşır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560
Slm kızlar şimdi geldim doktordan. plesanta yukari çıkmaya başlamis. 3 hafta sonraki kontrole dahada çıkar inşallah dedi. Onun dışında bebiş iyi. 17+1 hafta 178gr gayet normal dedi. hala kahverengi lekelenme var grogestana devam edicez. 22.haftada detaylı ultrason icin başka bir doktora yönlendirecek.
Çok sükür canım yukarı çıkmaya başlamış plesenta

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560
ben 15+4 oldum, bugün devlet hastanesine idrar testimin sonucu için gitmiştim pekte ilgilenmedi bana verdiği ultrason kağıdında 14+1 - 13 cm yazıyor. Neredeyse 10-11 gün önce kendi doktorum 13+5 ölçmüştü. Doktora ben 15 artıyım dememe rağmen bir şey demedi, şimdi kendi doktoruma yazdım. Böyle yanlış ölçüm yapabiliyorlar mı yoksa endişelenmeli miyim?
Canm devlette benim de özele göre hep daha küçük çıkıyor takma kafana

rinanoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
492
807
Özel klinik doktorları anlaştıkları hastaneye ödediğimiz parandan almıyor mu yani hastane ile onun arasında. Ekstra bir de doktor mu istiyor bir doğum ücreti kadar?
eğer benim gibi özel sigortanız yoksa evet hem doktorunuza hem de hastaneye ödemeye yapıyorsunuz. doğum teminatlı ve doktorumun anlaşmalı olduğu bir sigorta yaptırırsam doktora ayrıca ücret veriyor muyum bilmiyorum. araştırıcam..

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.736
20.760

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
523
540
ben 15+4 oldum, bugün devlet hastanesine idrar testimin sonucu için gitmiştim pekte ilgilenmedi bana verdiği ultrason kağıdında 14+1 - 13 cm yazıyor. Neredeyse 10-11 gün önce kendi doktorum 13+5 ölçmüştü. Doktora ben 15 artıyım dememe rağmen bir şey demedi, şimdi kendi doktoruma yazdım. Böyle yanlış ölçüm yapabiliyorlar mı yoksa endişelenmeli miyim?
Endişelenme yanlış bile ölcmüs olabilirler, bazen duruşu bile etkiliyor haftasını. Anca 2-3 kere gidersin de hep haftasından geri çıkar o zaman acaba denir. Hatta bence ultrason cihazı bile etkiliyor, kendi devam ettiğim drun ultrasonda hep 3 gün geriyim. Baska bi doktorda bi kere muayene oldum 1 gün geri çıktı. Bi hatadır muhtemel

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
286
339
KIzlar bebeği hisseden var mı? Bugün 17+2 yiz bundan öncede minik kıpırtılar hissediyordum ama bağırsak hareketidir falan dedim. Yemeğimi yedim ayaklarımı uzattım meyve yiyordum ki aynı yere belki 6-7 defa ard arda küçük pıt pıt hissettim beş dk sonra iki parmak üst kısımda 3 kere daha hissettim aynı pıt pıt dan ilk gebelik sizce bebek mi ben sevindim ilk defa aynı yer olunca bebektir diye düşündüm☺️

milenart

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
1.386
2.367
Minik bir kaydirma ya da bebisin pozisyonu haftayı etkiler tabiki endişelenme her şey yolundadır ayrica olur öyle bi hafta ileri geri çıkması çok normal

Canm devlette benim de özele göre hep daha küçük çıkıyor takma kafana

Endişelenme yanlış bile ölcmüs olabilirler, bazen duruşu bile etkiliyor haftasını. Anca 2-3 kere gidersin de hep haftasından geri çıkar o zaman acaba denir. Hatta bence ultrason cihazı bile etkiliyor, kendi devam ettiğim drun ultrasonda hep 3 gün geriyim. Baska bi doktorda bi kere muayene oldum 1 gün geri çıktı. Bi hatadır muhtemel
Çok teşekkür ederim hepinize içim rahatladı biraz daha. Yani 2-3 oynama şimdiye kadar hep oluyordu devlet özel arasında ama aynı devlete gittim 10 gün gibi oynama korkuttu zaten pek istekli bakmadı 15+4 üm dememi umursamadı bile. Kendi doktorum Mart 2. hafta gibi çağırmıştı olmazsa yarın gidip rahatlayayım :olamaz:

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
ah canım kendiminki gibi sevindim 🌸🌸
bende seninle aynı durumdayım . 6 ve 14. haftada kanamam oldu . cok korktum. 14. haftada olan kanama daha fazlaydı .
inş benim plasenta da yukarı dogru yol alıyordur 🙏🙏 bende bırakmıyorum progestronu yeterki bişi olmasın doguma kadar da kullanırım ya .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

ameliepoulain

Küçük Kara Balık
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2010
1.213
162
Gözün aydın benimki de çıkmaya başlamış canım
Pek cnsiyet tahmni konusunda iyi mi😄

Gözünüz aydın 🙏
Çok tesekkur ederim 😊evet kizimi 13.haftada söylemişti, bu gebeligimde de 15.haftada erkek dedi.. bugün sordum hatta var mı cinsiyeti konusunda değişiklik diye 😁hala oğlan mi dedim evet dedi 😁cinsiyeti emin olduğunda tek seferde söylüyo

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.