Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    93

rinanoy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
437
741
Arkadaşlar merhaba gebeligimin 16. Haftasindayim.bastan beri burayı takip ediyorum ama aktif değilim.ucuncu gebeliğim bir buçuk yaşında kızım var o yüzden pek aktif katılamadım.
Çok müşkül bir durumum var belki basit gelir size ama emin olun hayatımı rezil etti hamileliğimi öğrendiğimde beri iğrenç Bir tad var ağzımda ikinci gebeligimde de olmuştu doktoral doktor gezdim nedenini bulamadilar dagiz temizliğinde vs bişey yok en son refludendir dediler mecbur katlandim ama üçüncü aydan sonra geçmişti.bu kez bir türlü geçmiyor sinirden ağlıyorum artık.sabah kalkıyorum yemek dışında sürekli sakız cigniyorum o tadı bastırmak için... artık sakız cignemekten çenem ağrıyor.var mı aranızda böyle birşey yaşayan ya da şahit olan inanın duaciniz olurum.fuma gününe dauiliyeye randevu aldım ama umutsuzum çünkü saha önce de gittim bişey bulamıyorlar reflü den kaynaklanıyor deyip gönderiyorlar
benim de ilk haftalardan itibaren oldu, 12. ya da 13. haftadan sonra kesildi galiba. olduğu zaman hindistan cevizi yağıyla gargara işe yarıyordu. ama sabah yine o tatla uyanıyordum.. çok fena bir şey, inşallah geçer kısa zamanda. reflü diyenler haklı olabilir, bende de başladı, çok kişiden de duyuyorum..
bir ihtimal diş taşları da koku yapıyor, hamilelikte de mecbur kalınınca yapılıyor diş taşı temizliği. pandemide insan çekiniyor ama ben hamile kalmadan 1 ay önce temizletmiştim..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sarihul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2020
59
50
Kızlar benim de başım 2 gündür inanılmaz ağrıyor, zonk zonk zonkluyor. Gece cok zor uyudum ağrıdan ve ilk defa baş ağrısından midem bulandı. Şu an da hafif mevcut, akşama azıtacak gibi duruyor. Daha önce hiç böyle bişey yaşamamıştım normal midir acaba? 😓
Merhaba evet normalmiş kan hacminin artmasından dolayı. Ben iki haftaya yakındır çekiyorum. Geçen hafta magnezyum ve ağrı kesici verdi doktorum. Ama benim normalde de migrenim vardı. Doktorunuza söyleyin rahatlatacak ilaç verecektir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

rinanoy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
437
741
Kızlar , geçen hafta doğum yapan arkadaşıma hediye almaya gidiyorum. Bebeğe alcam bi şeyler ama doğum yapan arkadaşıma da bi hoşluk yapayım diyorum. Ne alabilirim sizce ?
ne ince bi düşünce: ) anneye şal, şık bir saç bandı, sweatshirt, gümüş takı gibi, işte herhangi bir giysi ya da aksesuar, yani böyle direkt hamilelikle-bebekle ilgili olmayan hediyeler güzel olur bence. lohusa da olsa kadın kadındır: )

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

rinanoy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
437
741
Kızlar benim de başım 2 gündür inanılmaz ağrıyor, zonk zonk zonkluyor. Gece cok zor uyudum ağrıdan ve ilk defa baş ağrısından midem bulandı. Şu an da hafif mevcut, akşama azıtacak gibi duruyor. Daha önce hiç böyle bişey yaşamamıştım normal midir acaba? 😓
benim de oluyordu, geçti diyebileceğim kadar azaldı. geçecek.. hareket etmek bana iyi geldi galiba, ya da kendiliğinden geçti emin değilim..

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
11.925
18.979
Kizlar merhaba. Bu sabah nifty testi sonucum geldi. Tam 7 gunde cikmis oldu sonuc. Allah'a şükür bir sorun yok. Cinsiyet de kesinlesti; erkek.. 💙 🤗🍼👶 Allah herkese saglikli ve hayirli evlatlar versin.

Gözünaydin canim. Sağlikla gelsin paşa oğlun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

hic hata yapmayan kiz

Öyle bir geçsin zaman ki..
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
82
75
ne ince bi düşünce: ) anneye şal, şık bir saç bandı, sweatshirt, gümüş takı gibi, işte herhangi bir giysi ya da aksesuar, yani böyle direkt hamilelikle-bebekle ilgili olmayan hediyeler güzel olur bence. lohusa da olsa kadın kadındır: )
Kesinlikle :KK200:
Doğumdan sonra ilgiye , motivasyona ihtiyacı var her kadının. Sadece bebeğe adapte olmak anneye haksızlık gibi geliyor bana.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Boncukboncuk33

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2019
618
699
Maşallah canım sağlıcakla kucağına al ❤️ beta kaç çıkmış peki onu görüyor musun
Ben ikili yaptırmıltım 50 den küçük olunca erkek diyorlardı benimkide erkek bide 50 den küçük çıkmıştı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-08-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
529
553
Hıc bırsey almadan dırek bebek arabasını aldık 😂bugun geldı cok tatlı tavsıye ederım bır bucuk yasına kadar kullanılıyor ama hem arabada koltık olarak acılıp kapanıyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Meryem1306

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2018
452
1.398
33
benim de ilk haftalardan itibaren oldu, 12. ya da 13. haftadan sonra kesildi galiba. olduğu zaman hindistan cevizi yağıyla gargara işe yarıyordu. ama sabah yine o tatla uyanıyordum.. çok fena bir şey, inşallah geçer kısa zamanda. reflü diyenler haklı olabilir, bende de başladı, çok kişiden de duyuyorum..
bir ihtimal diş taşları da koku yapıyor, hamilelikte de mecbur kalınınca yapılıyor diş taşı temizliği. pandemide insan çekiniyor ama ben hamile kalmadan 1 ay önce temizletmiştim..
Çok teşekkür ederim dis taşı temizliği de yaptırdım ama yok yani fayda etmiyor.Allah yardımcımız olsun valla çok zor...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 172 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin vücudu başından daha hızlı büyüyecektir. 50.000 IU dozdan fazla A vitamini toksik(zehirleyici) etki gösterir. Vücudun ihtiyacı olan A vitaminini almanın en kolay ve güvenli yolu gıdalardır. Lütfen besin takviyesi ilaçlardan sakının. Bebeğinizin dış genital organları artık kesin bir şekilde ayırt edilebilir durumdadır. Bebeğinizin kız mı erkek mi olduğu artık anlaşılıyor. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için ultrasona girebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)