2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Demir ilacına filan mı başladın canım ? Bazıları ishal bazıları kabız yapıyormuş.
Yok canım hiç ilaç değiştirmedim daha acaba hormonlardan mı bebek buyudu için organlar sıkışmaya başlıyor diye mi değişiklikler oluyor bilmiyorum ki ama korkuyorum hamileliğe zararı yoktur umarim

Hanimlar yine anksiyetem costu. Banyoyu yikiyordum. Once kirec sokucu doktum küvete sonra dalginligima geldi camasir suyuda doktum. Agir koku oldu. Esim de evi supuruyordu. Onu cagirdim duruladi falan ama ben de solumus oldum. Cama ciktim temiz havayi icime cektim yogurt vs yedim ama zarari olur mu? Bilgisi olan yazabilir mi lutfen..😢Kafama takildi simdi.

Canım normal zamandada 3 günden fazla süren ishal iyi değil diyor doktorlar bence doktora git . mikrobik birsey olabilir belki
Bügün ile beraber 3 gün bügünü de bir atlatayım bakalım yarın durum nasıl ona göre doktorumu arayacağim ama akşam da dikat etmedim domates yedim peynir yedim 🤦‍♀️

Hanimlar yine anksiyetem costu. Banyoyu yikiyordum. Once kirec sokucu doktum küvete sonra dalginligima geldi camasir suyuda doktum. Agir koku oldu. Esim de evi supuruyordu. Onu cagirdim duruladi falan ama ben de solumus oldum. Cama ciktim temiz havayi icime cektim yogurt vs yedim ama zarari olur mu? Bilgisi olan yazabilir mi lutfen..😢Kafama takildi simdi.
Bence birşey olmaz bende hep domestos ile yıkıyorum banyo toalet ister istemez içine giriyor o koku onemli olan her zaman olmaması ama 1 defadan bence birsey olmaz

Ben de o şekilde yapıyorumm suanlık 5li takımları hallettim bi de şu cıtcıtlı badyler gobek dustukten sonra kullaniliyor demi benin ilk bebisim bu hic bur bilgim yok da😂 bi de o iclik zıbın takımı nasıl oluyor

Canım iclik zıbın 5 li takımin icine giydiriliyor . Evet çıtcıtlıları sonra basliyorlar ben cıtcıtlılari 6_9 ay alıyorum. Screenshot_2021-04-11-12-49-05.png
Screenshot_2021-04-11-12-49-05.png

1 seferden birsey olmaz canım. Ben bingonun nefes al olanini aldim. ben çamaşır susuz bir hayat düşünemiyorum.

Bügün ile beraber 3 gün bügünü de bir atlatayım bakalım yarın durum nasıl ona göre doktorumu arayacağim ama akşam da dikat etmedim domates yedim peynir yedim 🤦‍♀️

Canim benim basina geleni anlatayim. 1 ay arastirma hastanesinde yattim 10 gün ishal oldum ne ilac ne serum kesmedi ishali birgün doçent gekdi muayeneye. Varmi sikayetin agrin diye. Bende 10 gündür ishalim mafoldum dedim. Kadın annen evde patates haşlayıp gondersin dedi . Şaka gibi patatesi yedim geçti. 😂.oglumda 2 gündür ishaldi. Patates haşlamasi yedirdim bıçak gibi kesti.

Bence birşey olmaz bende hep domestos ile yıkıyorum banyo toalet ister istemez içine giriyor o koku onemli olan her zaman olmaması ama 1 defadan bence birsey olmaz
İnsallah olmaz ya moralim bozuldu. Bir de normal bir kisi 1 kafasina takiyorsa ben 10 takiyorum. Depresyona giriyorum. Nefret ediyorum bu hastaliktan. Neyseki Sali gunu kontrolum var.

Aynen camasir suyu olmadan temizlenmez hele ki banyo wc vs... Ama iste kirec sokucu ile karismasi kotu oldu. Zehir gibi bir koku oldu.

Aman sakın zaten camasır suyundada kirec cozucudede yazar baska kimyasal temizleyicilerle karıştırmayın diye.

Yok canım hiç ilaç değiştirmedim daha acaba hormonlardan mı bebek buyudu için organlar sıkışmaya başlıyor diye mi değişiklikler oluyor bilmiyorum ki ama korkuyorum hamileliğe zararı yoktur umarim
Canim hamilelikde ishal iyi degil bi görün doktora en azindan icin rahat eder,, belki kullandigin yedigin bisey dokunmusdur, ama insan doktora gitmedimi ici rahat etmiyor

Devlet hastanesi artık genel anestezi ile sezeryan yapmıyor diye okudum Nisan annelerinde.
bilginiz var mı bununla ilgili? Devletteki doktorumdan memnunum. Doğumu onda yapmak istiyorum ama spinal sezeryanı gözüm kesmiyor hiç.
doğruysa başka doktor ve hastane araştırcam 🤦🏼‍♀️
Spinal anesteziden neden korkuyorsun canım

Canim benim basina geleni anlatayim. 1 ay arastirma hastanesinde yattim 10 gün ishal oldum ne ilac ne serum kesmedi ishali birgün doçent gekdi muayeneye. Varmi sikayetin agrin diye. Bende 10 gündür ishalim mafoldum dedim. Kadın annen evde patates haşlayıp gondersin dedi . Şaka gibi patatesi yedim geçti. 😂.oglumda 2 gündür ishaldi. Patates haşlamasi yedirdim bıçak gibi kesti.
Valla bende öyle yapayım canım ya ama sonra da kabız olmaktan korkuyorum ishal kabizdan daha iyi 😂

Valla bende öyle yapayım canım ya ama sonra da kabız olmaktan korkuyorum ishal kabizdan daha iyi 😂

Evet kabızlikta cok kötü. Sen bir doktora git muhakkak 3 gün fazla olmuş canım. korkutmak hiç istemiyorum gerçi. ama ben olsam hemen giderdim canım.

Canim hamilelikde ishal iyi degil bi görün doktora en azindan icin rahat eder,, belki kullandigin yedigin bisey dokunmusdur, ama insan doktora gitmedimi ici rahat etmiyor
Bügünde devam ederse yarın sabah arayacağim zaten bügün paza çalışmıyorlar bügün yediğime daha fazla dikat edeceğim belki bir değişiklik olur olmazsa yarn ilk işim doktoru aramak

Evet kabızlikta cok kötü. Sen bir doktora git muhakkak 3 gün fazla olmuş canım. korkutmak hiç istemiyorum gerçi. ama ben olsam hemen giderdim canım.
Bebeğin hareketlerini fln hisediyorum diye rahatim. Çok aktiv çunku yemekte 2/3 gündür çok yiyorum ama dikat etmeden yedim hep belkide o yuzden uzadı

Kızlar 3 gündür ishalim ben ya karnı ağrısıda yapıyo korkmam gerekmi yoksa normal mı gebelikte bir sorun yaratıyormu. ?
Günde kaç kere çıktığınız önemli. 5-6 defa ve üzeriyse diare olarak kabul ediyorlar. Kıvamdan ziyade tekrarı önemli demişti bana ilk gittiğim doktor. Sıvı almaya gayret et, patates haşlayıp tüket, probiyotik şeyler ye.
Kendi doktoruna sorman en doğrusu yine de.

X