Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    209

Tesla58

Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2019
540
422
25
Merhaba hanımlar, aranızda Ankara'da olan var mı? Özele gidiyorum ama doktorumla tarzımız tam uyuşmadı, sigortam var o yüzden devlet düşünmüyorum. Önerebileceğiniz birileri var mı?
Merhaba ben varım güven Hastanesi'ne gidiyorum normale göre bir tık pahalı ama doktorumdan çok memnunm 😚

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.508
1.668
Kızlar herkese iyi günler. Bebişlerinin cinsiyetlerini öğrenenler ne kadar şanslısınız ben henüz öğrenemedim. Kontrolüm 19 martta nerdeyse bir ay var daha O zaman inşallah gösterir de öğrenirim. Bu arada isim düşündünüz mü bebişler için? Rabbim sağlıcakla kucağımıza zamanında almayı nasip etsin hepimize. Bu arada Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum eşim yapıyor iğneyi koldan. Ama sağ tarafım çok kötü. dağılmadı iğne kaç gündür. Bu gün yeri açıyor artık. Resmen taş gibi oldu. Önceki hamilelikte da iğne kullandım onu da eşim yaptı ama hiç böyle olmamıştı.
Merhaba canim bana 13 haftamda erkek dediler ama 18 de kontolum vardi gormedi doktor
18 martta kontrolum o zaman inşallah gosterir
Erkek ise Ayas kiz ise Eyşan diye dusunduk esimle .
bana da hastanede hep vurdular canim kan sulandirici igne ama hiç sorun gormedim ignreden sonra igne vurulan yeri biraz ovalayin ilaç dagilsin bir yere toplaniyor demekki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Minnak89

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2009
681
617
Beniim de yasim 31 ve perinatologla devam ediyorum...iki test ve ultrason sonuclarim sukur guzeldi doktorum baska bisey onermiyorum deyince yapmadim acikcasi bir de 31 yas buyuk degil ki yani risk acisindan riskli sayilmiyor...doktorum 35 ve yukarisina dikkat ederiz dedi ...saglikla alalim kolalrimiza insallah
Aslında bende birşey çıkacağını sanmıyorum ama hamilelik psikolojisinden midir nedir herşeyi kafama takar oldum. Dörtlü ve detaylı ultrasonda sorun cikarsa mi baktirsam o konuda kararsızım açıkçası niftye o kadar para verecek durumda da değilim. Test sonucumda bu şekilde çıktı.

Eklentiler

• IMG_20210225_164620.jpg
    IMG_20210225_164620.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 45

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Processes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2015
3.286
7.981
15+4 üm, midem hala berbat. Yiyip içemiyorum, akşam olunca artan bir bulantı ve kusma devam ediyor. Bebeği besleyemediğimi düşünüyorum. Gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş hesabı ağzıma aldığım lokma büyüyor, büyüyor, büyüyor tıkıyor sonra da. Canımın isteye isteye yemek yediğim altın günlerim ne güzelmiş meğer. Çok mutsuzum be kadınlar kulübü. Peki ben böyle ne olacağım...

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
685
844
29
En son 8 şubatta gittim canım, benimki de rüşvetle çalışanlardan ver çikolatayı al hareketi :) İyiydi yolundaydi her şey, bakalım bir daha Mart ortası kontrolüm ne kadar büyümüş merak ediyorum🐥🥰
Ahahahaha hepsi öyle hepsi benimki hem muz hem çikolata istiyor 🤣🤣🤣Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah minik kuzuları😍😍😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
685
844
29
Ben ikili yaptırmıltım 50 den küçük olunca erkek diyorlardı benimkide erkek bide 50 den küçük çıkmıştı
Benim ikili testte beta hcg 123 tü ama erkekmiş değişiyor bence 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

rinanoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
492
807
15+4 üm, midem hala berbat. Yiyip içemiyorum, akşam olunca artan bir bulantı ve kusma devam ediyor. Bebeği besleyemediğimi düşünüyorum. Gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş hesabı ağzıma aldığım lokma büyüyor, büyüyor, büyüyor tıkıyor sonra da. Canımın isteye isteye yemek yediğim altın günlerim ne güzelmiş meğer. Çok mutsuzum be kadınlar kulübü. Peki ben böyle ne olacağım...
kağan kocatepe diye bir doktor var, videolarından birinde "hamilenin canı yemek istemiyorsa yemeye zorlamaya gerek yok" diyordu. bebek besleniyordur. benim doktorum da hiç onu ye bunu yeme demiyor, beslenmeyle ilgili tek tavsiyesi "kilo alma".
yalnız vitaminleri bir şekil yutmak gerek diye biliyorum, o zaman insanın içi rahat ediyor. multivitamin alıyor musunuz?

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
kağan kocatepe diye bir doktor var, videolarından birinde "hamilenin canı yemek istemiyorsa yemeye zorlamaya gerek yok" diyordu. bebek besleniyordur. benim doktorum da hiç onu ye bunu yeme demiyor, beslenmeyle ilgili tek tavsiyesi "kilo alma".
yalnız vitaminleri bir şekil yutmak gerek diye biliyorum, o zaman insanın içi rahat ediyor. multivitamin alıyor musunuz?
Evet bebek anneden aliyor aslinda bu surecte bebekler besleniyor anneler yeterli gidayi alamadiklarindan zarar gorebiliyorlar. Vitaminleri aksatmamak o yuzden cok muhim. Benim drum da esimi surekli ne yemek istiyorsa onu yesin mudahale etmeyin diye uyariyor tabi zararli seyler haric olmak uzere beslenmekte fayda var :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

kuzeyperisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2021
18
13
34
Merhabalar, benim 16. haftam bitmek üzere ama hala hiç iştahım yok. Her ay bir kilo kaybettim başından beri. Aylardır öğünlerde bir porsiyon yemeği bitiremiyorum. Çeyrek ya da yarım porsiyon yemeye çalışıyorum zorlaya zorlaya. Ama bebeğin gelişimi iyiydi geçen ay, yarın kontrole gideceğim, umarım bir sorun yoktur. İştahsızlık da yaygın bence, bunu yaşayan arkadaşlarım oldu, sağlıklı bebekler dünyaya getirdiler. Bir arkadaşım beşinci aya kadar kilo kaybetti. Önemli olan bebeğin gelişimi. Doktorunuz gelişiminde bir sorun olursa bizi uyarır, siz içinizi ferah tutmaya çalışın. Umarım bizden alacakları gıdayı alıyorlardır ve gelişimleri güzelce ilerliyordur :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Miss Bride

Supervisor
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
2.847
6.280
Kızlar bugün rüyamda bebeğimi gördüm, emziriyordum. O kadar güzel bir çocuktu ki, güne muhteşem uyandım.
Sizde de var mı böyle bilinçaltının güzel oyunları?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
523
540
Geçmiş olsun canım. Üzülme lütfen herkesin hamileği aynı gecmiyor. Ben de 12-13 haftaya kadar hiç düzgün beslenemedim, hep yarım yamalak normal öğünlerimin çok altında yedim, ilk haftalar bildigin aç gezdim hatta. Çok şükür her kontrole gittiğimde bebeğim büyümüştü. Hatta doktoruma yiyemiyorum dediğimde bana hiç anlayış göstermedi, kussan da yiyeceksin gibi konuştu. Ne zaman ipin ucunu saldim; acana büyümüyor mu, acaba besleyemiyor muyum düsüncelerinden sıyrıldım o zaman rahatladım. Bulantılarim azaldı, halen öyle iştahla yemiyorum yalnız, bazen yemeğin görüntüsü bazen bir koku sinirimi bozuyor iştahımı kapatiyor.

İnternette yazılanlari başkalarını boşver takma bebegini de gayet besliyorsun ve besleyeceksin. Benim ilk tecrübesizim ama çoğu anne 20li haftalardaiştah artışından bahsediyor. Daha biz birinci trimester etkisinden yeni yeni çıkıyoruz :) Vitamin takviyelerini al ve yiyebileceğini hissettiğin saatlerde beslenmeye calis canım. Zorlama kendini zorladıkça daha çok tiksinir ve üzülürsün.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Kelebeginruyasi35

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
235
186
29
Şiddetli kaşıntı yaşayan var mı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
640
729
Benim ilk hamileliğinde yoktu ama bunda neredeyse her yemekten sonra çok kötü bir tat oluyordu 16.haftama girdim şu sıra azaldı çok şükür ama bir çözüm bulamamıştım ben katlandım arada sakız çiğnedim naneli.

Marka model paylaşabilir misin ne aldınız nasıl bir şey
BF73126F-8FA4-4BCC-8D56-2A470D4CCFFD.jpeg
Markası foo&foobaby 1,5 yasına kadar kullanılabılıyor arkadakı bır tusla kapanıyor benım cok hosuma gıttı tavsıye ederım 😊yagmurlugu tulu ayak örtusunude hedıye göndermişlerdı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

bhrbhr42

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
68
116
Kizlar .15.haftalara geldik maydanoz veya dereotu yiyebilir miyiz artık canım.cok fena.maydanozlu birşeyler çekiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.