2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya acikcasi ben de ic zibin giydireni pek gormedim arastirdim hatta şart mı diye de, iç zibini bazi hemsireler giydirmiyormuş bile. Direk cit citli body giydirip uzerine tulum veya alt ust takim giydiriyolarmis. Zaten kesilen gobek baginda sinir yokmus acı hissi de olmuyormuş uzerine bel lastigi falan gelmedikce sorun yokmuş. Ben yine 1 adet vericem hemsireye nolur nolmaz ama yazın biraz fazla olur gibi geldi bana da.
Alt üst giydirince bel lastiği gobek bağına gelecek diye korkuyorum bende. Acaba tulum şeklinde olanlardan mi versem 🙄

Kizlar 1 tane bimden 5 li takım aldım. 6 tanede resimdeki 5 li takımları aldım. 10 lu takım almayacağım. Toplam 6 takım olmus oldu. Screenshot_2021-04-11-09-33-23.png Screenshot_2021-04-11-09-31-59.png Screenshot_2021-04-11-09-29-59.png Screenshot_2021-04-11-09-31-24.png Screenshot_2021-04-11-19-37-58.png Screenshot_2021-04-11-19-40-44.png

Hurafe olduğunu bildiğim halde saçlarımı kestirmiyorum. Çirkin çirkin uzadılar, uçları kötü olmuş saçı hiç de sevmem. Hoş mesai saatlerim kuaföre girmeme fırsat vermiyor :)

Bende yaa dışarı çıksam biseyler yapıyorum ama evde içimden bile gelmiyor bakım yapmak ama böyle de olmaz bebiş doğsun kendime bakicam diyorum ama esas bebiş doğduktan sonra fırsat bulabilecek miyim bilmiyorum 🙈
Eşler de yardım ederse fırsat buluruz inşallah 😅
Geçen gün kirli sepetinden alıp çamaşır yıkayacaktım resmen sadece pijama dolu :olamaz: saç baş dağınıklık bahsetmiyorum bile :confused:
Ayy bende de aynı durum. 17.haftaya kadar ruh gibiydim. Sonra olmayacak böyle dedim toplamaya çalıştım kendimi. Hamile taytı , tunik vs. aldım ama kurtarmadı 🤣
Bunu okurken üzerimde hala pijamalar var 😂 ayda 1 kontrole giderken makyaj yapiyorum giyiniyorum onun disinda surekli evde pijama terlik. Ne oje suruyorum ne bisey. Deodorant yüz bakimi agda kaş bıyık disinda hic birsey yapasım yok onlari da mecburen 😂
Haha şu an bende de pijama var. Temizlik yaptım bugün bide. Kirlenmiş üstüm başım. Biraz dinleneyim değiştircem inşallah 🤓
Kaşlarım zaten seyrek biraz. Toparlansa iyi olur ama kuaför uzak evime. Saldım gitti 😅
Ben dikkat etmeye çalışıyorumm cilt bakımım tam gaz devam eyeliner her sabah ilk işimdir😆 giyim olarak elbise tercih ediyorum arada da tayt çok nadir de jean vb. 😅 ama doğum sonrası için şuan almayı planladığım belki de en önemli ürün saç düzleştirici tarak olucak (arzum) hemen 2 dk tararım düzleşir bi de rimel ve eyeliner ohh mis
Ayy 🥰 harikasın maşallah 🌼 saçımı taramadığım günler oluyor benim 🙈 17. Haftaya kadar duştan duşa tarıyordum 🙊🙈

Hurafe olduğunu bildiğim halde saçlarımı kestirmiyorum. Çirkin çirkin uzadılar, uçları kötü olmuş saçı hiç de sevmem. Hoş mesai saatlerim kuaföre girmeme fırsat vermiyor :)
Ya aynen ben de öyleyim, saclarim zaten uzundu bir de çok hızlı uzar benim saçlarım kalçama kadar geldi, taramak zor düzleştirmek işkence her sabah ama yine de bu hurafe yüzünden içimden gelmiyor kestirmek 🤦‍♀️ başkası yapsa dalga geçerdim. Ama konu bebek olunca farklı oluyormuş.

Hurafe olduğunu bile bile yinede kestiremiyorum. Acaba birşey olurmu diye şuan çok fazla uzun saç yıkamak benim için eziyet oldu resmen

62/63 kilo ile hamile kaldim geçen ay 72 kiloydum bu ayda herhalde 74 olmusumdur 😂 baya kilo aldım moralini bozma bebiş iyi olsun kilo verilir benim normalde olmam gereken kilo 55-57 arası hamile kalmadan kilo almıştım hamile kalınca iyice çiktik zirvedeyiz 😬
Bende 55-57 kiloydum sigarayı bırakmıştım 2 ay sonra 60 kilo oldum sonra bir baktım hamile kalmışım şimdi 69 kiloyum 🤭 doktorum da kilo alanlara karşı takık neredeyse kavga edeceğiz kadınla beni diyetisyene gönderip duruyor diyet yapıyorum ona rağmen kilo alıyorum. Gerçi biraz yavaşladı kilo alımım yalan yok ama durduramıyorum 😅

Kızlar kilodan konuşulmuş ben de cildi bozulan var mı demek istiyorumm🤔 leke sivilce vb. Ve çatlakları başlayanınız var mı
Burnumda ve yanaklarımda yazın belirginleşen çillerim vardı şimdi yaz gelmeden coştular 😅

Bende 55-57 kiloydum sigarayı bırakmıştım 2 ay sonra 60 kilo oldum sonra bir baktım hamile kalmışım şimdi 69 kiloyum 🤭 doktorum da kilo alanlara karşı takık neredeyse kavga edeceğiz kadınla beni diyetisyene gönderip duruyor diyet yapıyorum ona rağmen kilo alıyorum. Gerçi biraz yavaşladı kilo alımım yalan yok ama durduramıyorum 😅

Burnumda ve yanaklarımda yazın belirginleşen çillerim vardı şimdi yaz gelmeden coştular 😅
Haha bende oyle sigarayi braktım zaten yemek yemeyi seven biriyim sigarayı brakınca daha fazla yemek yemeye başladım 62/63 kiloya gelmişim birde hamile kaldım tamamladım 😹

Hanimlar doktorunuz toksoplazma testi istiyor mu tekrardan acaba? Dusundum de benim dr. hamileligimin basinda istemedi. Ben kendi istegimle yaptirmistim. Sonra doguma kadar haftalar geciyor. Ve bu enfeksiyonu doguma kadar gecirme riskimiz var. Doktorlar neden rutin olarak takip etmiyor olabilir? Kaldi ki bu enfeksiyon belirti de vermiyormus.

Hanimlar doktorunuz toksoplazma testi istiyor mu tekrardan acaba? Dusundum de benim dr. hamileligimin basinda istemedi. Ben kendi istegimle yaptirmistim. Sonra doguma kadar haftalar geciyor. Ve bu enfeksiyonu doguma kadar gecirme riskimiz var. Doktorlar neden rutin olarak takip etmiyor olabilir? Kaldi ki bu enfeksiyon belirti de vermiyormus.
Benden ne idrar tahlili istendi.Ne toxoplasma testi bende anlamadım.

X