2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben hergun duzenli olarak kullaniyorum ama doktorum vucudun yatkinsa ne kadar surersen sür faydasi olmaz dedi😔 zaten hic yag kullanmayip catlamayani da taniyorum😅 ilk hamileligim oldugu icin vucudumun tepkisini de bilemedigimden hergun yaglaniyorum. Simdiye kadar olmadi ama bu son gunlerde bi gerginlik hissediyorum karnimda hep, insallah catlamadan atlatiriz🥰
İnşallah canım 😬 biz elimizden geleni yapalım da..

O ağrı normal cnm rahim büyo benek büyo bende de ağrı var birde biz fazla yatığımız için kalkınca çok ağir geliyo bize az ayakta fazla kalınca ağrim oluyor benimde misal bügün tüm gün yedim yattim ağrim var diye merak etme bu dönemler de geçecek allahin izniyle 😊
Amin inşallah ❤️❤️❤️hepimizi sağlıkla kavuştursun rabbim

Geç kalmış sayılmazsın bence. Burda çoğu anne beğendiğini almış ben çılgınlar gibi alışveriş yaptım. Iki bebek olunca son aylara bırakırsam maddi olarak çok zorlar diye düşündüğüm için sırf. Tek bebek olsa 28.hafta bitince alışverişe başlardım valla.
Kafanda zaten beliymiş her sey alışverişi bitti say en zor kısım ne lazım diye düşünmek 🤗
bende daha hic bisey almadim ikizlere bi kac biberon battaniye felan 🤷🏻‍♀️ bide bizim is karisik ben cofte vatandasim esime vize basvurduk halen gelmedi yani yurt disindami yasiyacaz turkiyedemi o bile belli degil . Ama simdilik doguma gidicem bir hafta sorna bir kac ay yokum esimsiz doguracam galiba 😭 yatak konusunda 2 park yatak alcam 2/3 sene sornada cocuk yatagi . park yatak daha kullanisli olur sanki

bende daha hic bisey almadim ikizlere bi kac biberon battaniye felan 🤷🏻‍♀️ bide bizim is karisik ben cofte vatandasim esime vize basvurduk halen gelmedi yani yurt disindami yasiyacaz turkiyedemi o bile belli degil . Ama simdilik doguma gidicem bir hafta sorna bir kac ay yokum esimsiz doguracam galiba 😭 yatak konusunda 2 park yatak alcam 2/3 sene sornada cocuk yatagi . park yatak daha kullanisli olur sanki
Doğuma kadar kesinleşir canım bence daha epey vakit var. Ben dediğim gibi hepsini son zamana bıraksam maddi olarak çok zorlanırım diye aldım hep.
Benim ikizleri olan bi tanıdığım var ona sordum canım yatak meselesini ağlayarak birbirini uyandırabiliyormus o yüzden en az bir yatağın taşınabilir olmasına dikkat et birini esin birini sen uyutursun dedi. Park yatak alicam sanırım ben de

Doğuma kadar kesinleşir canım bence daha epey vakit var. Ben dediğim gibi hepsini son zamana bıraksam maddi olarak çok zorlanırım diye aldım hep.
Benim ikizleri olan bi tanıdığım var ona sordum canım yatak meselesini ağlayarak birbirini uyandırabiliyormus o yüzden en az bir yatağın taşınabilir olmasına dikkat et birini esin birini sen uyutursun dedi. Park yatak alicam sanırım ben de
aynen inshallah en kisa zamanda belli olur , cunku ne orda birsey alabiliyorum nede burda 🤷🏻‍♀️ 2 park yatak iyi olur bana cok mantikli geldi biri salonda yada odada vs yerlerini degistiririz hem buyuyen besik felan cok oahali olur ve sabit olucak sanki isimize cok yaramaz .

aynen inshallah en kisa zamanda belli olur , cunku ne orda birsey alabiliyorum nede burda 🤷🏻‍♀️ 2 park yatak iyi olur bana cok mantikli geldi biri salonda yada odada vs yerlerini degistiririz hem buyuyen besik felan cok oahali olur ve sabit olucak sanki isimize cok yaramaz .
Ben hiç bakmadım bile büyüyen besiklere taşıncaz zaten bir yıla kadar yeni evde oda yaparım artık dedim

Kızlar yavaş yavaş evin düzenini planlamaya çalısıyorum. Bebek beşiği, oda konusunu netleştirmek için tecrübeli annelerin düşüncelerini merak ediyorum ☺️ Bebeği kaç aydan sonra kendi odasına geçirmeliyiz ? Birçok yerde 5. ya da 6. aydan sonra ayrılabileceğini okudum. 6. aydan sonra ayırmak bana mantıklı geldi hem ebeveyn hem de bebek için. Ona göre anne yanı için daha portatif bir beşik almayı düşüneceğim. Sizler ne düşünüyorsunuz ?
benimde ilk tecrubem ikizlere hamileyim . ben cocuk odasi daha yapmayacam odaya dolap cekmece alicam ama bebeklerin yatmasi icin 2 tane park yatak alicam hem odadan odaya tasirim daha kolay olur diye dusundum 3 sene sornada normak cocuk yatagi almayi dusunuyorum .

Kızlar kilodan konuşulmuş ben de cildi bozulan var mı demek istiyorumm🤔 leke sivilce vb. Ve çatlakları başlayanınız var mı
ben hayatimda bir kere bile sivilce gormedim desen yeridir ama hamilelikten bu yana yuzumu bir yana birak sirtim onzum hem kucuk kucuk ici beyaz sivilce doldu 🤢 selelut zaten dizlerjme kadar indi . kiz bebek annenin guzelligin alir derkermis dogru herhalde , heleki ikiz kiz bekleyinxe dahada maf oldum. At kili firca siparis ettim hem yuzum hem vucudum icin 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

ben hayatimda bir kere bile sivilce gormedim desen yeridir ama hamilelikten bu yana yuzumu bir yana birak sirtim onzum hem kucuk kucuk ici beyaz sivilce doldu 🤢 selelut zaten dizlerjme kadar indi . kiz bebek annenin guzelligin alir derkermis dogru herhalde , heleki ikiz kiz bekleyinxe dahada maf oldum. At kili firca siparis ettim hem yuzum hem vucudum icin 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Ben de de vucut fırcası var da ben cesaret edemiyorumm hani catlak olusumunu arttırırsa diye sonucta kasımayın bilr deniyor yaaa😥

Günaydın kızlar oruç tutacak mısınız o_O çok istiyorum tutmak, ramazandan birşey anlanıyorum tutmayınca. Bi sürü de borç :KK43: ama ayılıp bayılırsam diye de korkuyorum. İkinci hamileliğimle ilkinin arası çok yok. Vucudum kırıldı. Yine de farzdır ama

Günaydın kızlar oruç tutacak mısınız o_O çok istiyorum tutmak, ramazandan birşey anlanıyorum tutmayınca. Bi sürü de borç :KK43: ama ayılıp bayılırsam diye de korkuyorum. İkinci hamileliğimle ilkinin arası çok yok. Vucudum kırıldı. Yine de farzdır ama
Ben de tutmak istiyorum ama malesef bebege cok zararlı oldugunu okudum. Kan şekeri düşünce bebeğin de şekeri düsüyor şu an onun çok ihtiyacı var beyninin çalışabilmesi için. Hatta hamilelere o yuzden ara öğün veriyorlar 🙄

Ya güzel istiyorsunuzda şimdi kendinizden fazla düşüneceğiniz bir can var içinizde o masuma yapmayın bu eziyeti doğunda kaza olarak tutarsınız

Kızlar bu haftalarda gece ağrılarınız oluyor bu benim bu gece çok ağrım sancılarım oldu ağrı kesici içtim hala da ağrım var 😕😕 korkmaya başladım

Herkese günaydın 🤗 bugun detaylı ultrasona gireceğim randevum 10 da erkenciyiz.

Alakasız olarak birşey geldi aklıma belki ne gerek var simdiden, daha ohooo cok var diyceksiniz ama biraz evhamlıyım ben, zamani gelince paniklerim diye şimdiden ek gıda üzerine ders calismaya baslayacagim 😂 bebeklerimiz şubat-mart gibi ek gıdaya başlayacak, o ayların sebze meyvelerini not alacagim bir defter yapip, bazi tarifleri de not alacagim 6-7-8 aya gore, ilk 3 gün tadım kurallarını falan, evde yogurt mayalama, peynir yapma gibi.. benim en cok onem verdigim şey ek gıdaya geçiş aşaması çunku biraz pimpirikliyim. Gidalara karsi alerjik bir bünyem var buyuk ihtimal kizimda da olabilir. Bir de bunlara ayiracak zamanimiz pek olmayacakmiş bebek dogduktan sonra. Hamileyken kendinizi gelistirin bilgi depolayin diyorlar bir yerde okumustum😁

X