Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
648
737
İnsallah canim olmaz Allah in izniyle . Birde şu stresi atlatsaydık belki biraz ferahlariz
Amın canım ınsallah ıkı hafta var randevuya stresten basım çatlıyor boynum tutlyr hepımız ınsaşlah guzel haberler duyarız 🤲🏼

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Jellymo

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2021
148
247
aa ne açıdan zorlamış acaba? 12 Mart için randevu almayı düşünüyorum (bekleyebilirsem), haber veririm tabi..
yakınsa ne şans.. ben üsküdar'dayım yakınımda acıbadem altunizade var ama ücretleri bize çok uzak onun da..
Burda bi iki kisi yazmış dediğim gibi. Aslında memnun kalmış geneli. Ben de kararsız kaldım, doğum anında azarlanirken düşündüm kendimi, dedim sen Yaren hanımı dene 😄 ama aklım da kalmadı degil Figen hanımda. Sizden duyarım artik tecrübelerinizi.
Evet central onlara kıyasla daha uygun tabi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-09-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 122 gün kaldı.

Bebeğinizin solunum sistemi henüz tam olgunlaşmış durumda değil. Bebeğinizin akciğerlerinin oksijeni tutup, kan dolaşımına aktarabilmesi ve dolaşım sisteminden gelen korbondioksiti nefes yoluyla dışarı atabilmesi için daha çok gelişmeye ihtiyacı var. Rahminiz büyüdükçe, rahminizi destekleyen kas ve bağların gerilmesinden dolayı karnınızın alt kısmında ağrılar hissedebilirsiniz. Bebeğinizin kalp atışları kuvvetleniyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Kralice55

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
1.263
951
31
Kızlar benim görsellerde ekledigin yerde batma oluyor ama rahatsız edici biraz.Tam bacagimla kasığımin birleştiği yer.
Bunu yaşayan var mı 16.haftadayim.
15+3 kontrolüm pazartesi.

Eklentiler

• IMG_20210226_215802.jpg
    IMG_20210226_215802.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20210226_215825.jpg
    IMG_20210226_215825.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

numcop

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
356
420
30
Kızlar benim görsellerde ekledigin yerde batma oluyor ama rahatsız edici biraz.Tam bacagimla kasığımin birleştiği yer.
Benimde kasık batmam çok, ayakta cok kalınca fazla yürüyünce özellikle hemem batıyor. Bu hafta dr plasentan biraz aşağıda çok yorulma dedi ondan kaynaklanabilir demişti. Sende kendini çok yormamaya bak, birde bebek büyüdükçe de batmalar, sancılar olabiliyormuş normaldir sanırım.

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
293
353
Çiğ çiğ fasülye mi? mideye ağır gelmez mi, zorla ağzınıza mı tıkıyorlar ki neden yediniz asıl zarar canınızın istemediği şey zaten. Bebek her türlü gıdasını alıyormuş. Zaten bir kaç haftaya iştahlarımız düzelecek inşallah. Kim ne derse desin, duymamazlıktan gelin. sonuçta neyin iyi kötü geleceğini araştırarak en iyi biz biliyoruz.
Zorla ağzıma tıkmıyor başımda bekliyor ye diye evet bende öyle dedim zaten gebelikte ne yesem hepsine bakıyorum bilinçliyiz bu konuda ama onlar kendi bildiklerini daha doğru kabul ediyor.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
719
980
30
Aynı yerde benımde agrılarım oluyor bende yarın tam 16 haftalık olucam bu haftalarda normal agrılar bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Kelebk94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
224
242
27

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
719
980
30
Size anladigim kadariyla soyleyim riskli durumda degilsiniz ve doktorunuzun da yorumu onemli eger o onermiyorsa ,ense kalinligi felan guzel ciktiysa ,burun kemigi gorulduyse yaptirmazdim sayet ama dedigim gbi sonucta hayat bu ve %99 saglikli denilen %1 lik ihtimale %99sagliksizdir dedikleri de %1lik saglikli cikabiliyor...ben ense kalinligi 1.56 cikti,burun kemigi de ideal dedi,ikili sonucumu elime qlmadim ama doktorum bakmos gersey normal dedi ve bu test %90lik dogruluk payo veriyir ve bu da bize yeter dedi...16.haftada 4lu mu 3lu mu bi test daha yapiliyirmus onu oneririm dedi yasi 29-35arasi oldugunda baska da biseye gerek gormuyorum dedi...doktorum cok iyi bir perinatolog bu arada...ven de yapmadim bisey oalcahi var sa da dedigim gbi bazen gercekten onune gecemeyiz...saglikla bevislerimizi kollarimizda da gorelim insallah🤲
Slm canım dun randevun vardı nasıl gecdı ? Hersey yolundadır inşallah 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Zerenneval

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
38
56
36
Benim hamile kaldigim gunden beri oluyo desem yeridir bazen de cok siddetleniyo dun dr normal dedi ama hep bi korkuyla yaşıyorum o ayrı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Nosking Nosking Ahsen555 Ahsen555

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

epso

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
86
39
33
Arkadaşlar Allah nasip ederse ben ds ağustos anneai olacagim. Ama sizlere sormak istedigim birsey var. 16. haftamdayim fakat 3 gün once doktor rahimde kisalma oldugunu bebegin aşagida oldugunu söyledi. Başına boyle birsey gelen var mi nasil tedavi uyguladilar lutfen paylasin... Bana haftalik pruloton igneyle progestan fitil verdi. Moralim aşırı bozuk stresten hergün başım agriyor:KK43:(

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Nosking Nosking Ahsen555 Ahsen555
Cnm muhtemelen kasilma oluyor. Magnezyum takviyesi almiyorsan druna durumu anlat takviye verir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
698
874
29
Canım ben amnıyotık bantta var dıye yıne ıkı perınatolga gıdyrm ıkısıde 20.hafta gel dedı 🤔bir tanesının cıhazı çok iyi diye ovduler damağına kadar gösterıyormus 😂ona güvenıp gidcm 20.hafta ınsallah bır daha cagırmazlar😅
Katılıyorum canım doktorum benim de 20. Hafta dedi ve önerdiği perinatologun cihazına da bağlıdır diye düşünüyorum o yüzden içini ferah tut kimin doktoru neyi önerdiyse öyle yapmalı 👍🏻Kalp de iki haftada efsanevi büyümüyor zaten👍🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.804
21.005
Benimde aynı haftalarda benzer ağrilarim oldu. Plesantam aşagidaymis. Doktor oyüzdende olabilir büyüme agrisida olabilir demisti. Birde magnezyuma başlayinca baya azaldi benim

Son düzenleme: