Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

tugce9192

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.318
1.790
30
Cnm muhtemelen kasilma oluyor. Magnezyum takviyesi almiyorsan druna durumu anlat takviye verir
canım regenesisin içinde 200mg magnezyum var . onu kullanıyorum kasılma için erken degil mi? korktum biraz . günde 2 tane soda içeyim o zaman günde . onun içinde de magnezyum var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Minnak89

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2009
697
624
kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Nosking Nosking Ahsen555 Ahsen555
Karnının sert olduğunu nasıl farkediyorsun dokunarak mi yoksa başka bir belirtisi oluyor mu ağrı vs.
Sert olunca kasılma olduğunu ilk defa duydum da merak ettim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
651
739
Kızlar mide yanması için ilaç kullaniyormusunuz. Benim ilk haftadan beri var resmen hayatım zindan oldu. Gece uykudan uyandırıyor resmen. Doktor gaviscon şurup verdi ama hiç işe yaramiyor. Elma soğuk sütte kesmiyor.
Gavısconu ben gunde 3 kasık ıcıyorum yoksa dayanamıyorım gercekten

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

2ncimucize

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
22
38
31
Kızlar 15. haftanın sonundayım, bugün elim karnımdayken bebeğin olduğu tarafta (ultrason görüntüsünde de kistimin üzerinde görünüyor ve kistim de sağda olduğu için yerini biliyorum.) zayıf bir tık hissettim. bir sefere mahsustu bir daha olmadı.
Hissetmek için çok mu erken? Gaz sancısı olmadığına çok eminim, bu farklı birşeydi.
Bende hissediyorum. Bence olabilir. 14. Haftanin sonunda hissetmeye basladim. Ikinci hamileligim

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.830
21.120

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

epso

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
90
43
33
Herkes farklı şeyler yaşıyor oyüzden bilmeme durumu olabilir yanlış yönlendirip telaşlandırmakta istemiyor insan. Zaten herkes hassas. Benim bebek değil ama eşi aşağidaydı 4 gün hastanede yattim. Evdede yatmaya çalisiyorum sürekli progestan kullaniyorum.
Dogru haklisiniz. Hepimiz insallah sag salim tamamlariz dogumumuzu. Size de gecmis olsun 🌺

2ncimucize

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
22
38
31
Kızlar mide yanması için ilaç kullaniyormusunuz. Benim ilk haftadan beri var resmen hayatım zindan oldu. Gece uykudan uyandırıyor resmen. Doktor gaviscon şurup verdi ama hiç işe yaramiyor. Elma soğuk sütte kesmiyor.
Yediklerine dikkat ediyomusun. Baharatli acili yemekler yemedim. Yemekle su icmedim yada hemen sonrasinda icmedim. Bide cok yeme midenin kapasitesi dolmasin. Yuksek yastikta yattim. Tatlilarda cok yanma yapiyo. Yatmadan 2 saat once yemegi kes. Okadar cok dikkat ettimmi yeni yeni hafifledi. Ilaclar hic bi ise yaramadi bende. 16. Haftaya gidiyoruz bizde

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
canım regenesisin içinde 200mg magnezyum var . onu kullanıyorum kasılma için erken degil mi? korktum biraz . günde 2 tane soda içeyim o zaman günde . onun içinde de magnezyum var
Cnm benim ilk gebeligimde daha gec baslamisti ama bunda uzun zmndir magnezyum takviyesi aliyorum kramp giriyor karnima gebelikte magnezyum ihtiyaci cok artiyor yeterli gelmezse dr takviye miktarini arttiriyor sen gene de druna sor kontrole gittiginde.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.830
21.120
Yediklerine dikkat ediyomusun. Baharatli acili yemekler yemedim. Yemekle su icmedim yada hemen sonrasinda icmedim. Bide cok yeme midenin kapasitesi dolmasin. Yuksek yastikta yattim. Tatlilarda cok yanma yapiyo. Yatmadan 2 saat once yemegi kes. Okadar cok dikkat ettimmi yeni yeni hafifledi. Ilaclar hic bi ise yaramadi bende. 16. Haftaya gidiyoruz bizde

Bende cok eskidende reflü vardi tedavi olup iyileşmisti . oyüzden hep dikkat ediyorum. Yemek yaparken soğani salcayı kavurmam, cig sogan sarımsak yemem ,aksam yatmadan 2 3 saat önce yemeyi bırakıyorum. zaten hamilelikte tatlı türleri canım istemiyor ama çekerim var demekki . 😢. Yüksek yastıği deniyecegim bir onu yapmadım.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.830
21.120

Canim benim multivitamindede var ama ekstradan 350mg magnezyum kullaniyorum. Benimde kramp kasilma oluyordu simdi neredeyse sıfıra indi

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.612
5.805
25
kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Canım benım 15. Hafta da başladı kasık ağrılarım var karnım setleşti gibi. Bebeği de hissetmiyorum yani bilmiyorm bu durum normal mi anormal mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Tubiss06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2015
111
100
29
Özel sigortalı mısın canım. Ebru hoca sigortalı hasta kabul ediyor mu ki, bazı doktorlar etmiyor da. Ben de hastane değiştirmeyi a life da devam etmeyi düşünüyorum da.
Evet canım doğum paketi yaptırdım. A Life dışında bir yerden yaptırdım. Herhangi bir sorun olmadı gayet anlayışlı sevecen 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Tubiss06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2015
111
100
29
Birde bebeğinizi ne zaman hissetmeye başladınız. Ben şuanda sağa yada sola yigildigini,orada oluşan sert ve ufak sisliklerle anlayabiliyorum. Henüz hareket yok erken tabi de açana 2.gebeler daha mı erken hissediyor? Varmı böyle olan erken hisseden. Bu aralar süt ve sodami aksatiyorum içemiyorum 😥😫

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.830
21.120
Canım benım 15. Hafta da başladı kasık ağrılarım var karnım setleşti gibi. Bebeği de hissetmiyorum yani bilmiyorm bu durum normal mi anormal mi

Ben oglumda 20.haftada hissettim canim telaş etme.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Benim karım sürekli taş gibi. Bazen bebekler ortaya toplanıyor o zaman sertlik daha fazla oluyor pozisyonla alakalı bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)