2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar üçlü test sonucunda şu iki değere bakarak anlayabiliyor musunuz normal mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim hala doktora gidemedim, sonuç sayfasında da şöyle yazıyor
Ue3 : 1,28 ng/ml
Üçlü test (e3-hcg-afp) : 30 IU/ml

lütfen bilgisi olan yazsın 🙏🏻
Doktor bu değerleri bi rapor haline getiriyor, ona göre risk durumu belirleniyor. Bu kandaki değerler ile tek başına yorum yapılamıyor. Özele mi gidiyorsunuz bilmiyorum, ben doktora kan sonucumun çıktığını söyledim arayip raporu whatsappdan yollamıştı. Siz de arayip hastaneden bilgi alabilirsiniz yollarlar maile falan. Devlet nasıl bilmiyorum

Kızlar göbeğinize yağlarınızı hergun düzenli sürmeye başladınız mı? Benim bu ara kaşıntı ve gerginlik oluyor sanki özellikle akşamları, banyodan banyoya surerdim ama her akşam sürmeye baslicam sanırım
Benim de kaşınıyor hatta yanlarını yara yaptım çok az. Lierac kullanıyorum normalde ama şu aralar kaşıntı yaralarından yakıyor zorlanıyorum kullanmakta. Her gün duş alıyorum her gün de kullanmaya özen gösteriyorum şimdilik çatlama gibi bi olayım yok inşallah olmaz ama bu cilt kuruluğuna çok zor gibi 😔 günde 1 defa da olsa kullan bence canım. 30 dan sonra günde 2 ye çıkarıcam ben çünkü göbeğim maşallah aldı başını gitti 🤭

Günaydin kızlar 25.haftadan merhaba. Artık tuzu minumuma indirmenin zamani geldi sabah alyansımi zor çıkarttım. 😨
Sizin yine iyimiş ben bir sabah uyandım ve mayalı hamur gibi şişmiştim iki yüzük birden hastaneye kestirmeye gittik 2 hafta önce😞 şimdi kesik yüzükleri nasıl yaptırcam diye düşünüyorum 🙈

Benim de kaşınıyor hatta yanlarını yara yaptım çok az. Lierac kullanıyorum normalde ama şu aralar kaşıntı yaralarından yakıyor zorlanıyorum kullanmakta. Her gün duş alıyorum her gün de kullanmaya özen gösteriyorum şimdilik çatlama gibi bi olayım yok inşallah olmaz ama bu cilt kuruluğuna çok zor gibi 😔 günde 1 defa da olsa kullan bence canım. 30 dan sonra günde 2 ye çıkarıcam ben çünkü göbeğim maşallah aldı başını gitti 🤭
Cildim normalde de o kadar kuru ki pul pul dökülüyor göbeğime sabahları bio oil yatmadan lierac kullanıyorum duştan sonra tüm vucuda sebamed bebe yağı anca paklıyor beni ama göbeğim çok kaşınıyor göbeğimi sevme hareketleriyle kaşıntıyı geçirmeye çalışıyorum kaşımayın sizde dayanın 😅

Doktorum bana bu haftalarda topallatacak kadar bacak agrisi, bel agrisi ve kasik agrisi olabilir endiselenme yuruyus yap dedi. Erken gelmissin demedi daha erken gidenler de var detayli ultrason icin sorun yok bence 😊 1 ay sonra tekrar cagirdi şeker yüklemesi yapilcak dedi. Bir de tetanoz asisi icin 24.haftada yaptir dedi.
Cevabın için teşekkür ederim canım 🙏 bana da tetenos için 24. Haftada yaptır dedi, demekki sağlık ocağı erken çağırıyor.

Kızlar biz bebekleri 40 gece her akşam yıkariz sargılarız sizde öyle yapıyormusunuz sarıyormusunuz ?
İlk defa duydum, genelde bebekler dogduklarinda vucutlarindaki verniks kazeoza onlari korudugu ve ona dogal sifali krem denildigi icin hemen yikamayin derler. Sasirdim oyle bir adetin olmasina😅 Hatta gobegi dusene kadar yikamayin derler ama yaz bebelerine sünger banyosu öneriyorlar, sicaklardan dolayi. Sahsen ben hemen yikanmasi taraftari degilim, sonrasinda da gobegi dusene kadar sünger banyosu yaptirip göbek bagini olabildigince korumayi dusunuyorum☺️

Doktor bu değerleri bi rapor haline getiriyor, ona göre risk durumu belirleniyor. Bu kandaki değerler ile tek başına yorum yapılamıyor. Özele mi gidiyorsunuz bilmiyorum, ben doktora kan sonucumun çıktığını söyledim arayip raporu whatsappdan yollamıştı. Siz de arayip hastaneden bilgi alabilirsiniz yollarlar maile falan. Devlet nasıl bilmiyorum
Teşekkür ederim devlet benimki.

Göbeği düşmeden yıkamayı önermiyorlar diye biliyorum ama, yoksa yıkamak iyi olur bebek de rahatlar ama sargı işi yazık ya nasıl kiyiyorsunuz 🤣 bizi de hep öyle yapmışlar sıkı sıkı kundaklamislar ama ben kıyamam ki kızıma 🤗
Çok eskiden geliyo işte bebek zaten yıkanınca yoruluyo acıkmadı sürece uyanmıyor hem iyi oluyo gevşek olmuyor bilmiyorum hep oyle yapıyoruz bana göre mantıkli herkezin kendi tercihi farkli işten😁

Merhaba kızlar bugün detaylımız vardı çok şükür her şeyi normal çıktı renkli görüntüsünü de gördük elleriyle yüzünü kapatıyordu ışık tutmuşuz gibi🥰 ama bu kilo olayı moralimi bozuyor hala 23.haftama girdim 9 kilo aldım doktorum tokluk şekerini takip istedi 2 hafta sonra şeker yüklemesi yapılacak. Kilo gidişatından hiç memnun değil doktorum tokluk şekerin yüksek olabilir diyor. Benim gibi olan var mı aranızda bu şekil kilo alıp şeker vs problemi çıkan😔

Sizin yine iyimiş ben bir sabah uyandım ve mayalı hamur gibi şişmiştim iki yüzük birden hastaneye kestirmeye gittik 2 hafta önce😞 şimdi kesik yüzükleri nasıl yaptırcam diye düşünüyorum 🙈

Cok gecmis olsun ben bol sabunla halledebildim çok şükür

Hamileligim riskliydi baslarda simdide erken dogumdan cok korktugum icin yuruyus bile yapmiyorum🤭 7. aydan sonra düzenli yuruyuse basliycam okadar erken dogum yapan kisileri duyuyorumki cok korkuyorum en iyisi bol bol uzanip dinlenmek bu haftalarda benim icin
aynen bende aynı düşüncedeyim

Canım ben 13 kilo aldım şimdiden 🤭 sigarayı bırakmamın da etkisi oldu bir de mide bulantısı pek yaşamadım genelde tatlı aşerdim o yüzden ilk 3 ay çok kilo aldım ama hala devam ediyorum 🤦‍♀️ ne yapsam da olmuyor, kısır bi döngünün içinde girdim adeta. Kilo aldıkça daha çok acıkıyorum daha çok açıktıkca daha çok kilo alıyorum yapacak bisey yok 🤣
Canım bende valla ekmek delisi oldum bi görsen ekmek alırken artık bana fazladan ekmek alınıyor😂😂

Selamlar, cilt kurulugu icin bebe yagi oneririm. Benim de cildim cok kuru, atletim hep pul pul kepek gibi olur. Banyoda bebe yagi bulunduruyorum ve her dus sonrasi tum vucuduma surup oyle cikiyorum. Hamilelik doneminde de ayni sekilde devam ediyorum. Ayrica cikinca ozellikle gobegime lierac suruyorum. Catlak bence biraz genetik olacagi varsa oluyor ama cilt kuruluguna bebe yaginin faydasi cok oldu

Merhaba kızlar bugün detaylımız vardı çok şükür her şeyi normal çıktı renkli görüntüsünü de gördük elleriyle yüzünü kapatıyordu ışık tutmuşuz gibi🥰 ama bu kilo olayı moralimi bozuyor hala 23.haftama girdim 9 kilo aldım doktorum tokluk şekerini takip istedi 2 hafta sonra şeker yüklemesi yapılacak. Kilo gidişatından hiç memnun değil doktorum tokluk şekerin yüksek olabilir diyor. Benim gibi olan var mı aranızda bu şekil kilo alıp şeker vs problemi çıkan😔
Gözün aydın

X