2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim de kaşınıyor hatta yanlarını yara yaptım çok az. Lierac kullanıyorum normalde ama şu aralar kaşıntı yaralarından yakıyor zorlanıyorum kullanmakta. Her gün duş alıyorum her gün de kullanmaya özen gösteriyorum şimdilik çatlama gibi bi olayım yok inşallah olmaz ama bu cilt kuruluğuna çok zor gibi 😔 günde 1 defa da olsa kullan bence canım. 30 dan sonra günde 2 ye çıkarıcam ben çünkü göbeğim maşallah aldı başını gitti 🤭
Benim de cildim kuru ve çok gerginlesti günde 2 ye cikaricam sanırım 🤦🏻‍♀️

Rahim uzunlugu kisaldimi erken doguma sebep oluyor,, benim önceki hamileligimde kisalmisdi doktorum herseyi yasaklamisdi hareket ettikce daha kisalmisdi cunku sadece ilacimi alip uzaniyordum
Herhalde gebeliğin durumuna göre öneriyorlar bunu. Benim kısa ama hunileşme vs yok şu anda. Progesteron kullanıyorum belki daha fazla kısalmaz. Hiç bir şekilde öyle yerinden kalkma yat uzan vs. demedi. Sormama rağmen öyle söylemediğine göre benim için gerek görmedi sanırım. Riske atacak bir doktor değil. Boşuna hastalık yok hasta var demiyorlar :)

Bence ama spordan dolayı kısalma vs. söz konusu değildir. Muhtemelen önceki doğum,suni sancılar vs bozmuştur yapıyı diye düşünüyorum.

Spor yapmak isteyenleri korkutmak istemem. Ne pilatesçiler ne halterciler görüyoruz 9 aylık hamileyken bile devam eden. Doktor aksini demedikçe çok abartmadan yavaştan yapılabilir gibi ufak egzersizler. Doğuma da faydası olur hem. Öyle diyolar yani genelde.

Rahim uzunlugu kisaldimi erken doguma sebep oluyor,, benim önceki hamileligimde kisalmisdi doktorum herseyi yasaklamisdi hareket ettikce daha kisalmisdi cunku sadece ilacimi alip uzaniyordum
Bende bi kaç hafta önce hamile pilatesine başlıyordum. Kontrolde öylesine sordum doktorum plasentan biraz hala aşağıda az kalmış, ama başlama 24. haftanı bekle dedi. Yani kafamıza göre de spor fln yapmamak gerekiyor sanırım :/ iyi ki başlamadım dedim ben. Uzun yürüyüşler , spor yapma biraz daha demişti dr.

Ben 23. Haftaya yeni girdim. Bu bebeğin hareketleri inanılmaz şiddetlendi. Yani içerde beni dövüyor galiba :) 2 gün içinde büyük değişim var. 1 aydır minik minik hareket hisseder hiç görmezdim. Sadece otururken ya da sırt üstü uzandığım an hissederdim. 2 gün önce ilk defa gördüm bugün de marketteyken çok şiddetle vurdu. Şu anda da göbeğimde biri oturuyor gibi hissediyorum. Bir anda mı değişiyor bu hareket şiddeti böyle? Ya da doping olacak ne yaptım hiç anlamadım :)

Ben 23. Haftaya yeni girdim. Bu bebeğin hareketleri inanılmaz şiddetlendi. Yani içerde beni dövüyor galiba :) 2 gün içinde büyük değişim var. 1 aydır minik minik hareket hisseder hiç görmezdim. Sadece otururken ya da sırt üstü uzandığım an hissederdim. 2 gün önce ilk defa gördüm bugün de marketteyken çok şiddetle vurdu. Şu anda da göbeğimde biri oturuyor gibi hissediyorum. Bir anda mı değişiyor bu hareket şiddeti böyle? Ya da doping olacak ne yaptım hiç anlamadım :)
Benim de öyle canım gün geçtikçe tekmeler güçleniyor, ters falan dönerse hissedebiliyorum bile bazen. Gördüm derken karnın mı dalgalanıyor? Benimki vurduğunda öyle oluyo da günlerimizde yakın😅

Selam kızlar, doktorum bana sağlık ocağının yaptığı tetanoz aşısını olma dedi yeni bi karışım tetanoz aşısı çıkmış 30.hafta onu yaptıracak doktorum. Sizlerden doktoru böyle söyleyen oldu mu?

Selam kızlar, doktorum bana sağlık ocağının yaptığı tetanoz aşısını olma dedi yeni bi karışım tetanoz aşısı çıkmış 30.hafta onu yaptıracak doktorum. Sizlerden doktoru böyle söyleyen oldu mu?
Ben olmadım aşı, bana da olma gerek yok dedi yaptırmadım bende ama karma aşıdan bahsetmedi

Ben olmadım aşı, bana da olma gerek yok dedi yaptırmadım bende ama karma aşıdan bahsetmedi
2 ay olmuş bana bahsettiği aşı çıkalı içinde boğmaca, tetanoz bir hastalık daha söyledi ama unuttum onların karışımıymış. 2 ay öncesinde olsaydı normal tetanoz ol derdim ama bu aşı çıktı ve daha iyi o yüzden 30.haftada yapacağız dedi🤔

ben bugun saglik ocagindan cagırmıslardı, yaptirdim :KK43: 20 hafta 5 gundeyım. erken yaptırmanın bir zararı mı oluyormus ? Telaş yaptım şimdi, doktoruma da sormamıstım acıkcası keşke sorsaydım :KK43:
Canım 20 haftadan sonra yapıyorlar zaten. Ben bir yerde okumuştum zararı yokmuş ama olası bir dusukte bunun sebebi aşıymış gibi düşünülmesi diye düşük riskinin azaldığı 20. Haftadan sonra yapıyorlarmış bazı doktorlar bunu 24 e çekmiş demekki

Ben canım ilk dozu normal tetanoz ikinci dozu içinde boğmacada olan varmış sağlık ocağında yokmuş eczaneden alıp yaptır dedi bebeğide doğduktan
Banada aynısını dedi canım ikinci doz için boğmaca varmış içinde

Hamileligim riskliydi baslarda simdide erken dogumdan cok korktugum icin yuruyus bile yapmiyorum🤭 7. aydan sonra düzenli yuruyuse basliycam okadar erken dogum yapan kisileri duyuyorumki cok korkuyorum en iyisi bol bol uzanip dinlenmek bu haftalarda benim icin
Aynen ben de öyleyim. Hatta ben 32 gün erken doğmuşum kardeşim de 28 haftalık doğmuş o yüzden bende ayrı bir tedirginlik de var 😋

kizlar daha cok erken ama bebek bakimini nasil dusunuyorsunuz . hangi marka sampuan yag krem . krem mi kullansak yada bebek yagimi acaba 🤷🏻‍♀️ ben 4 marka arasinda kaldim 😁 Aveeno , Mustela , Incia & Bubchen

X