Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
299
361
Kızlar 3 lü test yaptıracak mısınız?.ben yaptırmayı düşünmüyorum su anda ama kafam karışık birde kontrole gittiğimde suyu sinirda demişti günde 3 lt su iç dedi doktorum.suyu artıracak bir şey biliyor musunuz?
Sabah akşam birer bardak havuç suyu için. 15 gün devam edin ve armut yeyin bol bol havucu direk yemek çok faydalı olmuyormuş posası farklı etki edebiliyormuş direk suyunu tüketin araştırın satan yerler vardır diye tahmin ediyorum. Ama sabah akşam birer bardak fazlası önerilmiyor fazla a vitamini olduğu için . Keçiboynuzu pekmezi ve armutta çok öneriliyor. Yinede siz kendinizde araştırıp öyle kullanın bence ve en önemlisi su zaten suyu bol bol içmeniz lazım. Geçmiş olsun inşallah bir an önce normale döner suyunuz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
299
361
Iyi aksamlar hanimlar :) bebeğinin ilk hareketlerini hissedenlere bir sorum olacak. 15.hafta icindeyim. Ilk saglikli gebeligim bu. Biraz önce hep doktorun ultrason cihazini tuttugu yerde minik bir kanat cirpmasi gibi his oldu (gaz degil farkliydi) hemen elimi koydum hissetmek icin ama bir daha olmadi. Tatli bisey yemistim ve bir bardak süt icmistim meger enerji veriyormus bebege hareketlenmis olabilir mi ? Hissetmis miyimdir acaba 😊
Büyük ihtimal bebeğinizdir ☺️ Bende 15 de hissetmeye başladım şuan baya tekme attığını hissediyorum ☺️ Karın kaslarınız sıkıysa daha geç hissedilirmiş benim hiç sıkı değil hatta genetik armut göbüşüm vardı küçük 😅 kaslar gevşek olunca daha çabuk hissediliyormuş ☺️ Bu yüzden ikinci gebelikte daha erken oluyormuş ilk gebelikte karın kasları açıldığı için ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Arkadaslar meme pompasinda manuel mi elektrikli mi daha mantikli olur?bir de hangi urun daha iyi deneyen veya etrafindan bu hususta oneri alan var mi?aventin cok duydum ama tabi fiyati biraz fazla gibi
Manüel kullanan arkadaşlarım var bilekleri kopmuş süt sağarken kesinlikle elektrikli ve çiftli al dediler bana.
Çiftlilerin çekim gücü tekli kadar iyi değil diyorlar. Marka konusunda ben de çok kararsızım araştırıyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.348
1.189
Büyük ihtimal bebeğinizdir ☺️ Bende 15 de hissetmeye başladım şuan baya tekme attığını hissediyorum ☺️ Karın kaslarınız sıkıysa daha geç hissedilirmiş benim hiç sıkı değil hatta genetik armut göbüşüm vardı küçük 😅 kaslar gevşek olunca daha çabuk hissediliyormuş ☺️ Bu yüzden ikinci gebelikte daha erken oluyormuş ilk gebelikte karın kasları açıldığı için ☺️
Hadi ya inşallah 😂 o armut gobek hic gitmedi zaten benden zayiflasam da. Dün gece de soldan saga dondugumde bi pıt oldu belki o da bebekti. Emin olamiyor insan artik bu haftadan sonra baslar o zaman 💃 harika bisey bu ❤ tesekkurler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Arkadaslar meme pompasinda manuel mi elektrikli mi daha mantikli olur?bir de hangi urun daha iyi deneyen veya etrafindan bu hususta oneri alan var mi?aventin cok duydum ama tabi fiyati biraz fazla gibi
kesinlikle elektrikli ve çiftli almanızı tavsiye ederim. ben ilkinde birilerinin aklına uyup manuel almıştım ama hiç kullanamadım. sonrasında ameda marka çiftli elektrikli aldık. çok memnun kaldım çekim gücü çok iyiydi ama zamanla çekim gücü azaldı kullanılmaz hale geldi. yalnız bu marka çok pahalı bence o kdr vermeyi. ben ebebekten markasını hatırlamıyorum ama yorumları da iyi olduğu için daha uygun fiyatlı bir pompa aldım. denemediğim için tavsiye ederim diyemiyorum. yalnız aventin iyi olduğunu çok arkadaşım söylemişti.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

ayse2325

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.467
1.225
Kızlar bugün ben tam 18 haftalık oldum şimdi ben kaç aylık hamileyim en son 3 kasım bat

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

ayse2325

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.467
1.225

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Boncukboncuk33

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2019
642
734
Kızlar merhaba kanaması kanama alanı olan arkadaşlar için yazıyorum. 22 ocakta önce pembe sonra kahve lekem gelmişti kanama alanı oluşmuş 2 gün sonra daha da buyudu 4 gün hastanrdr kaldım sonra iğne ve günde 3 kez ağızdan progestan başladım alan buyumedi. Ama küçülmedi de dün komtrolum vardı doktor kanaman oldu mu dedi 3 gündür kahve lekem oluyordu alanın biraz küçülmüş dedi ben kahve lekeden korktum ama şükür iyiye işaretmiş inşallah hrpsi kaybolır. Allah hrpimize yardım etsin bu zorlu süreç bitsin 9. Haftadan beri tuvalet dışında kalkmadım duşu haftada bir aldım. Oturarak ılık suyla bide çook su içtim inşallah hepimiz çocuklarımızı kucağımıza alırız kanama alanlsrımız da biter

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.381
5.429
28
Cnm kesinlikle elektrikli hele de çalısan anneysen büyük bir kurtarıcı benimki avent ama diğer markaları kullanan arkadaşlar da çok memnunlar bu arada benimki ikili değil tekliydi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.381
5.429
28
Kızlar bu arada esnek çalışma ve esnek saatler bitti. Şimdi 24 haftalık idari izin de bitti mi bitmedi mi belli değil bilgisi olan bilgilendirebilir mi?

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.611
5.805
25
Cnm kesinlikle elektrikli hele de çalısan anneysen büyük bir kurtarıcı benimki avent ama diğer markaları kullanan arkadaşlar da çok memnunlar bu arada benimki ikili değil tekliydi
Canım bunu almak gerekli mi herkese gerek oluyor mu. Ya bebek memeyi ağzına almazsa sonra. Bebek istememe rağmen ne kadar bilinçsizmişim hiçbirşey bilmiyormuşum 😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Cerenayan

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
197
301
23
Iyi aksamlar hanimlar :) bebeğinin ilk hareketlerini hissedenlere bir sorum olacak. 15.hafta icindeyim. Ilk saglikli gebeligim bu. Biraz önce hep doktorun ultrason cihazini tuttugu yerde minik bir kanat cirpmasi gibi his oldu (gaz degil farkliydi) hemen elimi koydum hissetmek icin ama bir daha olmadi. Tatli bisey yemistim ve bir bardak süt icmistim meger enerji veriyormus bebege hareketlenmis olabilir mi ? Hissetmis miyimdir acaba 😊
Bebektiirr hissetmişsindir. Benim ilk gebelik olmasına rağmen 17. Haftamda hissettim ve çok net emin olarak çünkü gaz gibi değil insan farkını anlıyor ve o günden beri hep aynısı oluyor her günn daha hiç oynamadığı olmadı 😍 dünyanın en güzel hislerinden olmalııı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.381
5.429
28
Screenshot_20210302-111532.png

Sarihul

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2020
147
157
Evet ben de ilk defa 2 gün önce hissettim 😊 doğum koçu arkadaşımız var 11. Haftadan itibaren nabız gibi damar atması gibi hissedebilirsin demişti o zamandan beri takip ediyordum 😊 benim de ilk bebek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.348
1.189
Bebektiirr hissetmişsindir. Benim ilk gebelik olmasına rağmen 17. Haftamda hissettim ve çok net emin olarak çünkü gaz gibi değil insan farkını anlıyor ve o günden beri hep aynısı oluyor her günn daha hiç oynamadığı olmadı 😍 dünyanın en güzel hislerinden olmalııı

Evet ben de ilk defa 2 gün önce hissettim 😊 doğum koçu arkadaşımız var 11. Haftadan itibaren nabız gibi damar atması gibi hissedebilirsin demişti o zamandan beri takip ediyordum 😊 benim de ilk bebek

Aaa inanamıyorum gerçekten hissetmiş olabilirim yani💕💕sağolun kızlar Allah hepimize bebeklerimizi sağlıkla kucagimiza aldigimiz gunleri gostersin insallah 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.