Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    209

rinanoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
492
807
Kurum hamile olanlari idari izinli mi sayiyordu? Benim arkadasimin esi de 10 yas alti cocugu oldugu icin izinli sayilmisti bugun napsam baslamam mi gerekiyor diye surekli esini arayip soruyordu
Bizde hamileler idari izinli olarak uzaktan çalışıyordu. 10 yaşından küçük çocuğu olanlar haftada 2 gün gidiyordu. Uzaktan çalışmak da geceyi gündüzü haftasonunu işle karıştıran bişey oldu aylardır ama hiç sorun değil. Rapor filan alırım heralde konu netleşene kadar gitmem diye düşünüyorum ama.. hiçbir şey net değil..

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Bizde hamileler idari izinli olarak uzaktan çalışıyordu. 10 yaşından küçük çocuğu olanlar haftada 2 gün gidiyordu. Uzaktan çalışmak da geceyi gündüzü haftasonunu işle karıştıran bişey oldu aylardır ama hiç sorun değil. Rapor filan alırım heralde konu netleşene kadar gitmem diye düşünüyorum ama.. hiçbir şey net değil..
Hmm anliyorum ben en basindan beri gittigim icin bizler icin birsey degismedi acikcasi onlem alinca sorun olmuyor ustelik hastanelere gorevli gidiyoruz. O kdr endise etmeyin yani. Belki valilik sizler icin gene bir açıklama yapar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Senin biraz sürmüş canım, hangi hastanede yaptırmıştın ?

Benimki de nift , sizin erken gelmiş ne güzel🙂
Cnm ben hastanede yaptirmadim drum aracılığiyla yaptırdım muayenehanede kan almislardi. Bazen gecikmeler olabiliyor gecikirse sakin endiselenme eminim guzel sonuclar alacaksin 🌸💜

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.357
5.375
28
Kızlar, İstanbul'da kamuda dönüşümlü çalışma kalktı. Valilik genelgesinde hamilelerle ilgili bir şey denmiyor. Sizler gidecek misiniz işe, kurumlarınızdan haber geldi mi? Bir de acaba 24. haftadan itibaren verilen idari izin ne olacak?
Ben gidiyorum zaten dönüşümlü çalıştığımız için bu hafta zaten benim sıramdı😊24 hafta sanırım idari izin değişmedi ama şahsi fikrim vakalar zaten artar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

rinanoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
492
807
Ben gidiyorum zaten dönüşümlü çalıştığımız için bu hafta zaten benim sıramdı😊24 hafta sanırım idari izin değişmedi ama şahsi fikrim vakalar zaten artar.
evet artacak maalesef.. haziran'ı neden beklemediler: )
ben sadece 1 hafta rapor aldım, onun dışında hep çalıştım, dönüşümlü değil uzaktan çalışmaydı bizim.

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
685
844
29
Benim gittiğim hastanede radyolog bakıyormuş o yüzden başka hastanede perinatolog olan bir doktordan randevu aldım
Benim randevum da radyolog olan bir doktordan randevu aldım çok tecrübeli biri ve yorumları da çok iyi sadece kadın doğumcu bakmıyor detaylıya onlar da bakabiliyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.332
1.282
31
Arkadaslar karni henuz cikmayan var mi benim gibi ? benim karnim cikmamis ,14 haftaligim ve bu normalmidir?🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Maalesef ben de ayni fikirdeyin

Kelebk94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
221
238
27
Arkadaslar karni henuz cikmayan var mi benim gibi ? benim karnim cikmamis ,14 haftaligim ve bu normalmidir?🤣
Ben de sizin gibiydimm 😁 ama meraklanmayın birden çıkıverioo benim 18. Hafta içinde birden çıkıverdi az daha bekleyin 😁😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

blgk

30.05.2017 mucizem hoşgeldin:)
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
2.054
994
Ben hafif yemegi fazla kaçırmış da göbeği çıkmış gibiyim zayıf olduğum için göbeklenemedim daha😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.332
1.282
31
Ben de sizin gibiydimm 😁 ama meraklanmayın birden çıkıverioo benim 18. Hafta içinde birden çıkıverdi az daha bekleyin 😁😁
Yani sabah uyaninca ilk isim aynaya bakmak acaba buyudumu diye..yatarken gazdan dolayi sis gozukuyo ama sabah uyaninca hafif bi tumseklik var ama o da sanki yemek yemiism de cikmis gibi yani gobek alti degil tum karnimda hafif sislik oluyo🤣saglikla hareketlerini hissetsem artik ...yoksa surekli gidip kontrol edesim var iyimi diye

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.332
1.282
31
Ben hafif yemegi fazla kaçırmış da göbeği çıkmış gibiyim zayıf olduğum için göbeklenemedim daha😂
Bende de o var yani gobek alti degil de mideden itibaren hafif siskinlik var o da yemektendir diyorum artik😬

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.592
5.775
25
Kızlar saçları dökülen var mı? Benimki çok dökülüyor acaba uzun ondan mı diye düşünüyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.