Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

rinanoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
492
807
Kurum hamile olanlari idari izinli mi sayiyordu? Benim arkadasimin esi de 10 yas alti cocugu oldugu icin izinli sayilmisti bugun napsam baslamam mi gerekiyor diye surekli esini arayip soruyordu
Bizde hamileler idari izinli olarak uzaktan çalışıyordu. 10 yaşından küçük çocuğu olanlar haftada 2 gün gidiyordu. Uzaktan çalışmak da geceyi gündüzü haftasonunu işle karıştıran bişey oldu aylardır ama hiç sorun değil. Rapor filan alırım heralde konu netleşene kadar gitmem diye düşünüyorum ama.. hiçbir şey net değil..

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Bizde hamileler idari izinli olarak uzaktan çalışıyordu. 10 yaşından küçük çocuğu olanlar haftada 2 gün gidiyordu. Uzaktan çalışmak da geceyi gündüzü haftasonunu işle karıştıran bişey oldu aylardır ama hiç sorun değil. Rapor filan alırım heralde konu netleşene kadar gitmem diye düşünüyorum ama.. hiçbir şey net değil..
Hmm anliyorum ben en basindan beri gittigim icin bizler icin birsey degismedi acikcasi onlem alinca sorun olmuyor ustelik hastanelere gorevli gidiyoruz. O kdr endise etmeyin yani. Belki valilik sizler icin gene bir açıklama yapar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Senin biraz sürmüş canım, hangi hastanede yaptırmıştın ?

Benimki de nift , sizin erken gelmiş ne güzel🙂
Cnm ben hastanede yaptirmadim drum aracılığiyla yaptırdım muayenehanede kan almislardi. Bazen gecikmeler olabiliyor gecikirse sakin endiselenme eminim guzel sonuclar alacaksin 🌸💜

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Kızlar, İstanbul'da kamuda dönüşümlü çalışma kalktı. Valilik genelgesinde hamilelerle ilgili bir şey denmiyor. Sizler gidecek misiniz işe, kurumlarınızdan haber geldi mi? Bir de acaba 24. haftadan itibaren verilen idari izin ne olacak?
Ben gidiyorum zaten dönüşümlü çalıştığımız için bu hafta zaten benim sıramdı😊24 hafta sanırım idari izin değişmedi ama şahsi fikrim vakalar zaten artar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

rinanoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
492
807
Ben gidiyorum zaten dönüşümlü çalıştığımız için bu hafta zaten benim sıramdı😊24 hafta sanırım idari izin değişmedi ama şahsi fikrim vakalar zaten artar.
evet artacak maalesef.. haziran'ı neden beklemediler: )
ben sadece 1 hafta rapor aldım, onun dışında hep çalıştım, dönüşümlü değil uzaktan çalışmaydı bizim.

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
698
874
29
Benim gittiğim hastanede radyolog bakıyormuş o yüzden başka hastanede perinatolog olan bir doktordan randevu aldım
Benim randevum da radyolog olan bir doktordan randevu aldım çok tecrübeli biri ve yorumları da çok iyi sadece kadın doğumcu bakmıyor detaylıya onlar da bakabiliyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.368
1.353
31
Arkadaslar karni henuz cikmayan var mi benim gibi ? benim karnim cikmamis ,14 haftaligim ve bu normalmidir?🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 114 gün kaldı.

Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 650-700 gr arasında. Bebeğinizin gelişimininde, bu dönemde kazanılan ağırlığının çoğu kas ve kemik kütlesi ve büyüyen organ ve dokulardaki kilo artışlarıdır. Sonuçta, bebeğinizin hareketle ilgili bir çok kası doğumdan önce, geri kalan diğer kasları ise doğduğu gün gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe hareket alanı daralıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Maalesef ben de ayni fikirdeyin

Kelebk94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
224
242
27
Arkadaslar karni henuz cikmayan var mi benim gibi ? benim karnim cikmamis ,14 haftaligim ve bu normalmidir?🤣
Ben de sizin gibiydimm 😁 ama meraklanmayın birden çıkıverioo benim 18. Hafta içinde birden çıkıverdi az daha bekleyin 😁😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

blgk

30.05.2017 mucizem hoşgeldin:)
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
2.065
1.007
Ben hafif yemegi fazla kaçırmış da göbeği çıkmış gibiyim zayıf olduğum için göbeklenemedim daha😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.368
1.353
31
Ben de sizin gibiydimm 😁 ama meraklanmayın birden çıkıverioo benim 18. Hafta içinde birden çıkıverdi az daha bekleyin 😁😁
Yani sabah uyaninca ilk isim aynaya bakmak acaba buyudumu diye..yatarken gazdan dolayi sis gozukuyo ama sabah uyaninca hafif bi tumseklik var ama o da sanki yemek yemiism de cikmis gibi yani gobek alti degil tum karnimda hafif sislik oluyo🤣saglikla hareketlerini hissetsem artik ...yoksa surekli gidip kontrol edesim var iyimi diye

Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 650-700 gr arasında. Bebeğinizin gelişimininde, bu dönemde kazanılan ağırlığının çoğu kas ve kemik kütlesi ve büyüyen organ ve dokulardaki kilo artışlarıdır. Sonuçta, bebeğinizin hareketle ilgili bir çok kası doğumdan önce, geri kalan diğer kasları ise doğduğu gün gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe hareket alanı daralıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.368
1.353
31
Ben hafif yemegi fazla kaçırmış da göbeği çıkmış gibiyim zayıf olduğum için göbeklenemedim daha😂
Bende de o var yani gobek alti degil de mideden itibaren hafif siskinlik var o da yemektendir diyorum artik😬

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.606
5.786
25
Kızlar saçları dökülen var mı? Benimki çok dökülüyor acaba uzun ondan mı diye düşünüyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.