Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    209

yetkn18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
323
309
Kızlar bunu gördünüz mü?

Eklentiler

• Screenshot_2021-03-03-00-34-40-51.jpg
    Screenshot_2021-03-03-00-34-40-51.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 80

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.614
10.197
Ben daha bir çöp bile almadım, önce bakıyorum okuyorum ne kadar övünmüşse o kadar hevesleniyorum sonra da aman buna ne gerek var diyip almıyorum. Biraz daha zaman geçsin diyorum, kervan yolda dizilir...
ne gerekli ne değil onu da anlayabilmiş değilim. Cinsiyet belli olduktan sonra burdan tavsiye alıp peyderpey alayım bari.
Beyin yakan işler bu alışveriş işleri gerçekten. Ben de yavaş yavaş alayım diyorum onu ekle bunu çıkar en son almicam deyip bırakıyorum. Yeni doğum yapan arkadaşlarımla görüşüp bi liste hazırladım olmazsa olmaz denenlerden. Göğüs yaralarından çok korkuyorum o yüzden ilk önce göğüs ucu kremi ve göğüs kalkanı aldım. Onun dışındakileri dev indirim yakalarsam alıyorum. Diğerlerini dediğin gibi yapicam ben de. Hepsi son haftalara kalırsa o stresle doğururum yoksa🤣

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.614
10.197

Processes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2015
3.286
7.981
Beyin yakan işler bu alışveriş işleri gerçekten. Ben de yavaş yavaş alayım diyorum onu ekle bunu çıkar en son almicam deyip bırakıyorum. Yeni doğum yapan arkadaşlarımla görüşüp bi liste hazırladım olmazsa olmaz denenlerden. Göğüs yaralarından çok korkuyorum o yüzden ilk önce göğüs ucu kremi ve göğüs kalkanı aldım. Onun dışındakileri dev indirim yakalarsam alıyorum. Diğerlerini dediğin gibi yapicam ben de. Hepsi son haftalara kalırsa o stresle doğururum yoksa🤣
Beklenenden önce doğurursam da çocuk eşyasız kalırsa korkum kaç puan :KK70: bir de şimdiden alırsam da ya bir şey olursa aldıklarıma bakar çok üzülürüm korkusu var

Allah korktuklarımıza uğratmasın hayallerimize kavuştursun sağlıkla inşallah

yetkn18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
323
309
Direkt tarihine baktım süper haber
Ben de sabahtan beri yeni tarihli bir yazı bir haber arayıp duruyordum uykum bile kaçtı bu sebepten.. Önce İzmir valiliğinin yazısını gördüm sonra da bunu inşallah biz 24 e gelene kadar bir değişiklik olmaz psikolojikmen kendimi idari izne göre motive eder oldum 😊

hzlsel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
832
1.808
30
Ben daha bir çöp bile almadım, önce bakıyorum okuyorum ne kadar övünmüşse o kadar hevesleniyorum sonra da aman buna ne gerek var diyip almıyorum. Biraz daha zaman geçsin diyorum, kervan yolda dizilir...
ne gerekli ne değil onu da anlayabilmiş değilim. Cinsiyet belli olduktan sonra burdan tavsiye alıp peyderpey alayım bari.
Aynen canım ya bir de hangi markayı alsam hangi türünü alsam diye düşünmekten hiçbir şeye karar da veremiyorsun bende daha hiçbir şey almadım bu kararsızlıkla nasıl alacağım acaba🤣

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :116.6 Kg. Şimdiki Kilom :89.7 Kg.

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.332
1.281
31
Canım kilo yapıyor mu peki demir ilacı
Canim acikcasi ilk kullandogom ay bend ebaya istah acmisti 2 kg kadar almistim o ay ama sonra vucut alistimi bilmiyorum eski duzenime geri dondum...ki haziran ayindan beri tup bebek sureci diye multivitaminler ,duphastonlar,demir ilaclari ,d vitaminleri,estrofemler her sey kullandim yani kilo yapan ilaclar bunlar.ama cok etki etti diyemem..14 haftaligim 3 kg ye yakin almisim🙄ama bu tamamen yememden kaynakli masallah bulantim da olmadi hic o yuzden ilaclara laf edemem

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.614
10.197
Beklenenden önce doğurursam da çocuk eşyasız kalırsa korkum kaç puan :KK70: bir de şimdiden alırsam da ya bir şey olursa aldıklarıma bakar çok üzülürüm korkusu var

Allah korktuklarımıza uğratmasın hayallerimize kavuştursun sağlıkla inşallah
Onu da düşündüm bacım 🤣
Allah korusun bir sey olursa yeniden çocuk yapmayı denerim çocuğum yok çünkü. Olmazsa da doğum yapan arkadaşlarıma hediye ederim dedim aldım valla üç beş parca 🤣🤣

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.614
10.197
Ben de sabahtan beri yeni tarihli bir yazı bir haber arayıp duruyordum uykum bile kaçtı bu sebepten.. Önce İzmir valiliğinin yazısını gördüm sonra da bunu inşallah biz 24 e gelene kadar bir değişiklik olmaz psikolojikmen kendimi idari izne göre motive eder oldum 😊
Ben biz 24e gelene kadar izinlerin iptal olacağını düşünmüyorum da 32 olmadan izinler iptal hadi gelin diye çağirmalarından korkuyorum açıkçası

Sarihul

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2020
135
143
Canım kilo yapıyor mu peki demir ilacı
Bu ilaçların kilo yapması bünyeye göre değişiyor bence. Ben bildim bileli şu tüp şeklinde olanlarda içiyorum ara ara her seferinde kilo alıyorum. en son hamilelikten 3 ay önce kullanmıştım 10 kiloya yakın aldım ama benim gözüm dönüyor resmen yemek diye çok fazla iştahımı açıyor. Şekerimi oynatıyor muhtemelen. Yani yemeğine dikkat edebilirsen hiç sıkıntı olmaz zaten sende iştah açacak diye birşey de yok şansına 😊 benim gün içinde yediğim en ufak şekerli şey bile günün geri kalanı sürekli aç hissetmeme neden oluyor normalde de. böyle söyleyeyim kendinle kıyasla. Yoksa hiçbir ilaç kilo yapmaz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-08-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Glnkymn

Düşmem ben kanatlarım var ruhumda...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mart 2020
891
788

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

SnowySecret

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
844
1.856
Ben de sizin gibiydimm 😁 ama meraklanmayın birden çıkıverioo benim 18. Hafta içinde birden çıkıverdi az daha bekleyin 😁😁
18 de olup hala karni çıkmayan ben kosarak gruptan uzaklastim 😂😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Kralice55

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
1.262
932
31
Kızlar iyi akşamlar. Haziranın son günleri doğumum olcak insaAllah. Hastane arayışına girdim hala bulamadım bir yer. Kontrole gittgim hastane eve yakın diye gidiyorum ama doğumu orda düşünmüyorum. Avrupa yakası özel hastane varmı bildiğiniz. Biraz da uygun olsun heryer 5bin☹️
Medilife Beylikdüzü.
Yenidoğan uniteside var.Sezeryan fiyatlarını henüz öğrenemedim yanlız ama çok uçuk olacağını sanmıyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.357
5.375
28

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.