2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Artık başlar canım nefes darlığı yavaş yavaş bebekler büyüyor iyice.
Benim otururken değil de bir sey anlatırken oluyor yoruluyorum konuşasım gelmiyor
Hele yürürken aynı anda telefonla konuşulmuyor artık 😁 bir de yokuş çıktım kesildim iyice ama evde aksamları uzanırken de oluyor, burun tikanikligim da basladi bahardan dolayi. Tam oldu 😆

Hele yürürken aynı anda telefonla konuşulmuyor artık 😁 bir de yokuş çıktım kesildim iyice ama evde aksamları uzanırken de oluyor, burun tikanikligim da basladi bahardan dolayi. Tam oldu 😆
Sen resmen 3lü kombo yapmışsın 🤣
Hem yürüyüş hem yokuş hem telefon maşallah 🤣 ya o burun beni mahvetti hiç sorma söküp atasım geliyor. Evin nem oranına baktın mi hiç?

Sen resmen 3lü kombo yapmışsın 🤣
Hem yürüyüş hem yokuş hem telefon maşallah 🤣 ya o burun beni mahvetti hiç sorma söküp atasım geliyor. Evin nem oranına baktın mi hiç?
Hakkaten baya zorlamisim şansimi 😁 nem oranina bakmadim hic ama ben Edirnede yasiyorum burda nem olmaz genelde kurudur havası. Evde de camasir falan kurutmuyorum her zaman havalandiririm. Ama yine de ölçmek lazim evet belki aksamlari nem artiyordur evin icinde👍

ya nasil korkmussundur , inshallah bebisin iyidir 🙏🏼 bende hamilelik cok cok kotu baslasigi icin gece bunduz yatiyordum hic bisi yapamadim yuzume sorna sivilce doldu oylede kaldi . calismadigim ve surekli evde oldugum icin gecem gunduzume karisti zaten 😁
Amin çok sağol, evet canım dr çok detaycıydı her ihtimalden, oranlardan bahsetti ambale olmuştum. İyi ki fetal dna yaptırmışım yoksa daha paniklerdim kendi dr uma götürdüm raporu çok sık olan bir durum kapanır merak etme dedi içim biraz rahatladı, dua edip sağlıkla gelmesini bekleyeceğiz artık hamilelik uzun bir yolmuş☺️
canım sivilce de cilt temizliğine dikkat et. Güzel bi temizleyici ve su bazlı nemlendirici kullan yağlı içerikler kullanmamaya dikkat et. Bir de tek tük çıkan sivilcelere çıkmadan imex ya da cleosin t sürüyorum çıkmadan geçiyor.

Hakkaten baya zorlamisim şansimi 😁 nem oranina bakmadim hic ama ben Edirnede yasiyorum burda nem olmaz genelde kurudur havası. Evde de camasir falan kurutmuyorum her zaman havalandiririm. Ama yine de ölçmek lazim evet belki aksamlari nem artiyordur evin icinde👍
Aman trakya kızçesi buldum Edirne'nin neresindesin bacım?
Ben de Tekirdagliyim ama Çatalca'da yaşıyorum. Burası da orman köyü aşırı nemli

Aman trakya kızçesi buldum Edirne'nin neresindesin bacım?
Ben de Tekirdagliyim ama Çatalca'da yaşıyorum. Burası da orman köyü aşırı nemli
Aslen Kırklareliliyim, İstanbulda yasiyordum ama Edirne merkeze gelin geldim. Üj bejler bulduk birbirimizi 😂 Ayy doğrudur tahmin edebiliyorum o nemi kokusu burnuma geldi olsun temiz hava en azından 🤗

Şeker benim de babamda ve babaannemde halalarımda var. Fakat şeker hastalığı babadan değil anneden geçiyormuş daha çok. Umarım gebelik şekeri için de geçerlidir bu durum. İnşallah çıkmaz sizde de.
İnşAllah öyle olur 1 günde hemen sonuçlar belli oluyor mu acaba

Aslen Kırklareliliyim, İstanbulda yasiyordum ama Edirne merkeze gelin geldim. Üj bejler bulduk birbirimizi 😂 Ayy doğrudur tahmin edebiliyorum o nemi kokusu burnuma geldi olsun temiz hava en azından 🤗
Burda koronaya yakalananlar grip gibi atlatıyor havadan mıdır nedir bilemedim. Kokusundan ziyade sürekli yapış yapışsın yaz kış. Çocuklar hasta olmadıkları sürece sorun yok biz alıştık 🤗
Edirne de yazın cayır cayır kışın buz gibi ortası yok 🤣

Burda koronaya yakalananlar grip gibi atlatıyor havadan mıdır nedir bilemedim. Kokusundan ziyade sürekli yapış yapışsın yaz kış. Çocuklar hasta olmadıkları sürece sorun yok biz alıştık 🤗
Edirne de yazın cayır cayır kışın buz gibi ortası yok 🤣
Oksijen dolu ne guzel ay koronadan ödüm kopuyor olursak naparız bilmiyorum Edirne kopuk uçurtma gibi şu an zaten duymuşsundur. Allah hepimizi korusun. Yakalanirsak hafif atlatiriz insallah 🙏 İstanbul da öyle yapış yapış yüzüme krem surmezdim ama Edirneye gelince en yagli kremleri surmeye basladim suyu da kireçli kupkuruyuz 😂 evet bugun dolu yagdi mesela buraya cok sert havasi ya ortası yok gercekten.

Oksijen dolu ne guzel ay koronadan ödüm kopuyor olursak naparız bilmiyorum Edirne kopuk uçurtma gibi şu an zaten duymuşsundur. Allah hepimizi korusun. Yakalanirsak hafif atlatiriz insallah 🙏 İstanbul da öyle yapış yapış yüzüme krem surmezdim ama Edirneye gelince en yagli kremleri surmeye basladim suyu da kireçli kupkuruyuz 😂 evet bugun dolu yagdi mesela buraya cok sert havasi ya ortası yok gercekten.
Sanki ülkenin geri kalanı Edirneden farklı covid konusunda 🤣
Yakalanmicaz maskeleri üçer beşer takcaz koronadan ölecegimize havasızlıktan ölelim 🤣

Sanki ülkenin geri kalanı Edirneden farklı covid konusunda 🤣
Yakalanmicaz maskeleri üçer beşer takcaz koronadan ölecegimize havasızlıktan ölelim 🤣
Insallah yakalanmayalim 🙏 Trafik kazasi gibi sen dikkat etsen de baskalari dikkat etmeyince anlamı kalmıyor 😒 Neyse moralimizi bozmayalim ama gercekten covid geciren hamileleri okuyorum hep napmislar diye. Panik atak da var sonra gece uykular haram 😂 Allah hayir etsin sonumuzu 😁

Insallah yakalanmayalim 🙏 Trafik kazasi gibi sen dikkat etsen de baskalari dikkat etmeyince anlamı kalmıyor 😒 Neyse moralimizi bozmayalim ama gercekten covid geciren hamileleri okuyorum hep napmislar diye. Panik atak da var sonra gece uykular haram 😂 Allah hayir etsin sonumuzu 😁
Sağ salim doğurcaz inşallah dur sen de🤣

Demek ki normal ama daha simdiden basladiysa yazın dusunemiyorum nasil nefes alacagiz hele bir de disarida maskelerle 🤦🏻‍♀️ Allah yardimcimiz olsun.
Benim.nefes darligi degil de surekli hapsiriyorum 2 haftadir...disari da cikmiyorum ama sinuslerim dolu gibi hissediyorum mevsimsel.mi onu da bilmiyom🤣hapsirirken bebege bosey olacak korkusu var hep

Amin çok sağol, evet canım dr çok detaycıydı her ihtimalden, oranlardan bahsetti ambale olmuştum. İyi ki fetal dna yaptırmışım yoksa daha paniklerdim kendi dr uma götürdüm raporu çok sık olan bir durum kapanır merak etme dedi içim biraz rahatladı, dua edip sağlıkla gelmesini bekleyeceğiz artık hamilelik uzun bir yolmuş☺️
canım sivilce de cilt temizliğine dikkat et. Güzel bi temizleyici ve su bazlı nemlendirici kullan yağlı içerikler kullanmamaya dikkat et. Bir de tek tük çıkan sivilcelere çıkmadan imex ya da cleosin t sürüyorum çıkmadan geçiyor.
sag saglik aliriz inshallah bebislerimizi 🙏🏼gercekten her ani ayni bir stress bi korku . ben hassas ciltler icin la roche siparis etdim . ya tam olarak sivilcede degil benek benek olmus boyle ufak ufak .

Selamlar herkese... ben dünden beri baya kötüyüm hanımlar aşırı bir bel ağrım vardı doğum sancısımı diye korkmadım değil . Duşa girdim geçti. Sabah uyandığımda aşırı derecede böbrek ağrım vardı dayanamadım resmen hemen doktora gittim. Önce ultrasonla bebeğe bakıldı çok şükür iyi. Sonrasında ürüner usg ye gönderdiler böbreklerime bakıldı ordada ve iki böbreğimdede genişleme var . Bebek böbreklere baskı yapıyormuş biri 7mm biri 10 mm hafif ama nasıl ağrısı var anlatamam ve tabi günlerdir konuşulan idrar yolu enfeksiyonu da çıktı. İki adet antibiyotik verdi 3 gün sonra gidicem tekrar geçmemiş ise yatışım yapılcak hastanede tedavi edilicem. Antibiyotikleri aldım 1 saate ağrı kesildi çok şükür daha rahatım. Bol bol su için ihmal etmeyin ve sakın idrarınızı tutmayın geldiği an yapın bu haftalar çok tehlikeliymiş. Allah korusun...

X