2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar dün devlet hastanesine gittim üçlü test için 16+4 çıktım iki gün öndeydi neyse doktor yanındaki iki asistanına maşallah çok güzel gösterdi bebeğin her yerini bilgisayarı onlara çevirdi bana değil onlara anlattı ben sadece cinsiyet dedim dememle lafı ağzıma tıktı ben cinsiyete bakmıyorum diye baya bi azarladı moralim bozuk çıktım neyseki sağlığı iyi dedim çok şükür . Bugün özele gittim cinsiyet için hem çok ilgilendiler hemde eşim ilk defa gördü😍 benimde bir oğlum olacak inşallah Allahım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin ❤️ Kan ilacı kullanan varmı bu ara da benim bir tık kan değerim düşmüş maltofer flakon verdi sabah akşam içicem şurup şeklinde ...
Ben de demir ilacı ve d vitamini alıyorum. Multivitamin de verdi ama hepsi ağır gelir diye ona henüz başlamadım. Bu arada ben 12.haftam dolduğunda gitmiştim 5 hafta sonraya çağırdı iyice büyür cinsiyeti de daha net görürüz dedi. Sizler ne kadar sürede gidiyorsunuz,özellikle bnm gibi yurtdışında yaşayanları merak ediyorum.

Ben de demir ilacı ve d vitamini alıyorum. Multivitamin de verdi ama hepsi ağır gelir diye ona henüz başlamadım. Bu arada ben 12.haftam dolduğunda gitmiştim 5 hafta sonraya çağırdı iyice büyür cinsiyeti de daha net görürüz dedi. Sizler ne kadar sürede gidiyorsunuz,özellikle bnm gibi yurtdışında yaşayanları merak ediyorum.
Bende yurtdisinda yasiyorum canim 11. haftamda bakmisdi ultrasyonda, simdi 20. haftamda bakicaklar detayli ultrasyon icin.. aralardada ebe bakiyor kiloma tansiyonuma idrar testi bebegin kalp atisina falan okadar. Ultrasyon yurtdisinda fazla bakmiyorlar keske trdeki gibi olsa

Senin söylememismiydi canim 12. haftanda benim doktorum kesinlikle tahminde bile bulunmuyor 20. haftadan önce okadar merak ediyorum ama degisenleri görünce kendimi frenliyorum gec olsun güc olmasin

Kızlar , sucuk tüketiyor musunuz? Pişmiş sosis filan ? Hamileyken İyi değil biliyorum ama canım çekiyor bugün
Benim de canım çok istiyor ve İyi pişmiş olarak olarak tüketiyorum, doktorum iyi pişmemiş veya özellikle çiğ olarak tüketmemem konusunda uyarmıştı sadece

Merhaba, benim de ikili testim cok yüksek cıktı ama amniyosentez beklemeden CVS yaptırdık ve bir günde sonuç aldık, her şey normal. Ense kalınlığı ve nazal kemik varsa içinizi hemen karartmayın. CVS için geç mi oldu, neden direk amniyosentez dediler acaba?
cvs nedir hiç bilmiyorum. yarın periontologla görüşeceğim o daha detaylı anlatır diye umuyorum

Bende yurtdisinda yasiyorum canim 11. haftamda bakmisdi ultrasyonda, simdi 20. haftamda bakicaklar detayli ultrasyon icin.. aralardada ebe bakiyor kiloma tansiyonuma idrar testi bebegin kalp atisina falan okadar. Ultrasyon yurtdisinda fazla bakmiyorlar keske trdeki gibi olsa
%70 kız dedi. Yurt dışındayım ama doktorum türk. Doğumu da türkiyede yapmayı planlıyorum.
Kızlar , sucuk tüketiyor musunuz? Pişmiş sosis filan ? Hamileyken İyi değil biliyorum ama canım çekiyor bugün
Ben arada yiyorum ama asla çiğ olarak değil iyice pişirerek ve az miktarda.

969311D8-8D67-467E-81F7-B2A652DB4281.jpeg
Kızlar ikili test sonucu bu şekilde çıktı yorumlayacak olan var mı? Henüz doktora gidemedim sonuç bugün çıkmış.

Kızlar ikili testten sonra rutin olarak 3’lü test mi yapılıyor ? Nasıl bir test, mesela kaçıncı hafta, şehir dışına çıkacağım ona göre planlama yapmak istiyorum hiçbir fikrim yok tecrübeli olanlar bilgi verirse sevinirim🤗

Kızlar ikili testten sonra rutin olarak 3’lü test mi yapılıyor ? Nasıl bir test, mesela kaçıncı hafta, şehir dışına çıkacağım ona göre planlama yapmak istiyorum hiçbir fikrim yok tecrübeli olanlar bilgi verirse sevinirim🤗
Benim doktorum istemedi canım 30 yaşın altındasın zaten dedi ikili testte sonuçlarında risk düşük çıkınca gerek duymadı yaş faktörü etkili oluyor daha çok

Bizde de aynı yöntem 12. Haftada çağırdılar. Gittiğimde bebek önde gidiyor 14+0 olmuş dediler. 2. ve son ultrason 20. haftada başkada yapmıyorlar😒
Onun dışında kalbini dinlemek için bebeğin pazartesi ebenin yanına gideceğim.Zaten eve kalbini dinlemek için cihaz almıştım ben😅 İlk hamileliğimde de aynı şeyleri yapmışlardı.

Merhaba, sohbetinizden bagimsiz bir sey sormak istiyordum. Ana sayfada konuyu görünce aktif uyeler var herhalde dedim. Hemen girip yazmak istedim. Ben bu ay catlama gunlerimi degerlendirdim. Yerlesme kanamasina daha cok var. Ama bende lekelenmeler başladı. Daha yerlesmeden, döllenme bölünmeler oluyorken de kanama oldu mu sizde? Yanitlarsaniz cok sevinirim.
Çatlama yumurtlama kaç gün önceydi? Döllenmeden ortalama 7 gün sonra yerleşme gerçekleşir aradan bir hafta geçtiyse yerleşme olabilir.

X