2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim ilk doktorum çok ilgili bir doktordu ve kalp atışını bir sorun görmezse 11. Haftadan önce dinletmeyecegini söylemişti. Ama başka bir doktora gittim o direk açtı dinletti. Doktorlar da farklı farklı ama az bile şüphe varsa bence dinlememek daha iyi.
zaten 11. haftaya kadar iki kez dinlemişimdir, o da 20 saniye en fazla. Biri ilk duyuşumdu onun için gitmiştim, ikincisi de kanamam olduğundaydı.
Zaten doktora 4-5 haftada bir gidiyorum.

Hiç üzülme canım, senin elinde olan bir durum değildi bu. Bazısı ilk haftalarında kilo alır iştah açılır yer durur, bazısı mide bulantısından yemek görmek istemez. Bebeğin gelişimi iyi olsun da, sen de toparlarsın bu haftalardan sonra.
Bazen çok korkuyorum ama Çok şükür gelişiminde hiç bir sıkıntı yok 🧡 bebeğe iyi gelecek şeylerden azar azar yemeye çalışıyorum doktor merak etme bebek gıdasını alır dedi. Bir de bol bol havuç yiyorum veya suyunu içiyorum bebeğin suyu için çok faydalıymış☺️

Merhaba, Eylül annesiyim nasipse ama tecrübenizden faydalanmak için daha çok sizinleyim :) Diğer gruba da yazmıştım ama size de sormak istedim.
Bugün devlet hastanesine gittim, gecen hafta idrar kültürü testi vermiştim. Hem sonucu sorarım hem de yarin fetal dna için kan vericem bi kalp atışı göreyim tekrar dedim. Sat a göre 10+4üm ama doktor 11+1'sin, ikili tarama zamanin gelmiş, şimdi yapıcam dedi. Ben şok oldum, devlet hastanesinde gebe pol.de boyle pat diye hic hazır değildim. Hatta riskli çıkacak diye cok korktuğum için direkt fetal dna olsun demiştim. Doktor olculer iyi kan ver, 15 gun sonra gel dedi. Ben de merak ettim ense kalinligi ne, burun kemiği var mi vs 🙈 şu ana kadar karşılaştığım en anlayışlı doktor olabilir kendisi, endişelerimi gözümden anladi sağolsun, psikolojik yönden de rahatlattı beni. Yarin yine fetal dna için kan vericem ama ikili test için 45 mm olmasi lazım yazıyor internette, bizimki 42.3 mm. Yaptığı teste oh diyip rahat uyuyabilir miyim birkaç gün fark olsa da :) Bir de bakıp bakıp cinsiyeti erkek dedi, bu kadar erken belli olması mümkün mü?
Erkekler ve Dr tecrübesi ne göre erken belli olabiliyor

Meb kızlar yirmilik dişim çürümüş bir haftadır inanılmaz ağrı yapiyo dış ağrısı için fikriniz var mı parol içiyorum ama çok fayda etmiyo maalesef 😞

Bazen çok korkuyorum ama Çok şükür gelişiminde hiç bir sıkıntı yok 🧡 bebeğe iyi gelecek şeylerden azar azar yemeye çalışıyorum doktor merak etme bebek gıdasını alır dedi. Bir de bol bol havuç yiyorum veya suyunu içiyorum bebeğin suyu için çok faydalıymış☺️
Ben de yemek yiyemediğim bulantılarım olduğunda canım istemsizce havuç çekiyordu. Her gün 1-2 havuç yiyordum mutlaka severek. Merak etme vücut ihtiyacın olan şeyi sana sinyal olarak gönderiyor bence. Bebek de mahrum kalmıyor sen de. Çok daha iyi olacak, kendimden biliyorum yemeliyim aç kaldım bebek aç kaldı diye stres yaptikça stresten bile kilo verebiliyosun. Bugün bu kadar aldı midem, yarın daha güzel olacak diye motive et kendini. Ben öyle yapinca bulantılarım iştahsızlıgim da azaldı. Burada kilo muhabbetlerinin özellikle de bizim gibi kilo veren, cok yiyemeyen annelerin moralini bozduğunu düşünüyorum. O yüzden yazmak istedim🥰

Meb kızlar yirmilik dişim çürümüş bir haftadır inanılmaz ağrı yapiyo dış ağrısı için fikriniz var mı parol içiyorum ama çok fayda etmiyo maalesef 😞
Ah canım çok geçmiş olsun. Benim de dişimde çürük var berbat ağrılarım oldu, hele hamilelikte dayanilmaz olabiliyor, yirmiliğin çürüğünü tahmin edemiyorum. Bana buz torbası ve çürüğün üzerine karanfil koymak iyi geliyordu. Bir de listerine ile gargara yapmak uyuşturur gibi yapiyodu. En iyisi buz torbası ama bence.

Ben de yemek yiyemediğim bulantılarım olduğunda canım istemsizce havuç çekiyordu. Her gün 1-2 havuç yiyordum mutlaka severek. Merak etme vücut ihtiyacın olan şeyi sana sinyal olarak gönderiyor bence. Bebek de mahrum kalmıyor sen de. Çok daha iyi olacak, kendimden biliyorum yemeliyim aç kaldım bebek aç kaldı diye stres yaptikça stresten bile kilo verebiliyosun. Bugün bu kadar aldı midem, yarın daha güzel olacak diye motive et kendini. Ben öyle yapinca bulantılarım iştahsızlıgim da azaldı. Burada kilo muhabbetlerinin özellikle de bizim gibi kilo veren, cok yiyemeyen annelerin moralini bozduğunu düşünüyorum. O yüzden yazmak istedim🥰
Bu çok doğru gerçekten vücut ihtiyacı olanı istiyor bende havucun faydasını bilmeden hep havuç yerdim bastırıyor midemi diye meğer ne çok işe yararmış ☺️ Bebekler sağlıklı hiç bi sıkıntı yoksa varsın tek eksik kilo olsun sağlıklı gebelik oldukça 🥰 halsizlik ara ara çok oluyor onura dediğin gibi motive ediyorum öyle öyle daha iyi geçiyor zaman 🤗

Bu çok doğru gerçekten vücut ihtiyacı olanı istiyor bende havucun faydasını bilmeden hep havuç yerdim bastırıyor midemi diye meğer ne çok işe yararmış ☺️ Bebekler sağlıklı hiç bi sıkıntı yoksa varsın tek eksik kilo olsun sağlıklı gebelik oldukça 🥰 halsizlik ara ara çok oluyor onura dediğin gibi motive ediyorum öyle öyle daha iyi geçiyor zaman 🤗
Seni cok iyi anlıyorum inan yeterli beslenememek + gebeliğin verdiği yorgunluk bitkinlik ve bulantı eklenince çok kötü oluyodum yani hayatı sorgulatıyor. Ama geçiyor bir şekil senin de geçecek yeter k onlar iyi olsun tüm sabrımız onlara :)

Ona daha cok erkenmiş 12. Haftadayım en erken 15-16. Hafta daha çok var bide onun sonucunun cıkması derken o kadar zaman tedirgin beklemek çok azaplı
O zaman ben de bekleyeceğim. İnşallah sonuçlar temiz çıkarda, üzüldüğümüzle kalırız. Allah hayırlı güzel haberler nasip etsin inşallah.

Evet haklısınız ben ilk hamileliğimde Türkiye’ye gitmiştim kontrol ettiler “ bebeğin göbek kordonu uzun normal doğum yapamazsın “dediler.Hemen buraya gelince söyledim dalga geçtiler nasıl bir teknoloji var sizde bebeğin kordonunu ölçmüşler dediler🤪Cidden sonuçta bir problem çıkmadı normal doğum yaptım.
Turkiye'de dogum yapmak zorunda kalacak avlardan sanmislardir. 😊
En cok garibime giden uygulama daha adet tarihi gelmeden kan testi yaptirip, her 2 gunde bir hamileleri delik desik etmeleri. dusuk riski yoksa bunun gereksizligini, bu ugurda devlete yuklenen masrafi hayretler icinde karsiliyorum. 2 Missed miscarriage yasadim ilk saglikli gebeligimden once yalvardim yahu arastiralim, test yapalim, bu bebeklerin niye belli bir hafta sonra kalpleri duruyor... Ama yok, gayet normal bir durum algisi var. Dunyanin her yerinde her kadinin basina gelebilecek bir durum, 3. Kez tekrarlarsa sorun var kabul ediyoruz deyip gonderdiler. Doga Ana 3. De yuzumu guldurdu sukur 👏

Kızlar hamilelikte saçını kestiren varmı yoksa doğuma kadar beklicekmisiniz? Hurafelere inanmam ama Çevremdeki kadınlar hep saçımı kestirememem gerektiğini söylüyolar çok uzadı ve rahat edemiyorum. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda 🤗
Benimde çook uzadı canım bana kalsa bende kesitireceğim ama annem kesme dedi bebeğin omrunden kesiyorsun dedi inanmam normalde ama yine de rahat etmem kesersem diye kesmedim doğumdn sonra artık ☺️

Hanımlar merhaba hepinize bir şey soracaktim.

Gebelik başladığından beri çok afedersiniz burun akıntısı, boğazı kaplayan kötü akıntılar ve şimdi de burun tıkanıklığı ile uğraşıyorum. Hatta bulantıdan çok bu oldu bende. Zaten sinüzit problemim vardı ama çok azıttı.

her sabah nefes alamayarak uyanıyorum bildiğiniz. Burnuma sanki iki tıpaç takmışım gibi çok afedersiniz hafif kanlı ve kuru bir tıkanıklık ile uyanıyorum, ağzım kupkuru oluyor tabi gece boyunca ağzım açık uyuduğum için. Ondan sonra işte balgam gibi biseyler oluyo baş ağrısı da yapıyor🥺🥺 Başından beri bazı günler yoğun bazı günler hafif bunu yasiyorum. Grip diyebileceğim baska belirti yok salgı artışı sadece. Çevresinde bunu yaşayan ya da yaşamış olan var mı?
Bende de sinüzit var canim bende 2/3 haftadır burun tıkanıklığı ve kuruluğu var kurumuş kan parçaları çıkartmaya başladım hamileliğimin başından beri 2/3 günde bir burun kanaması yaşıyorum tek değilmişim demekki

Benim de henüz geçmedi 14. haftam bitti, azaldı ama . umuyorum azalarak bitecek. Hala ağzımın tadı yok.
Bende 13+4 oldum ama mide bulantı ilacımı almadıpımda çok kötü oluyorum kusuyorum sabahları özellikle Bi kaç gündür biraz yemeye başladım ama ağır şeyler et türü yiyemiyorum inşallah normale bir an önce döneriz

X