2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar uzanır sekılde hapsurunca ıcınde sankı bırsey yırtıldı okadar keskın bır agrı gırdıkı bıranda cok korktum boyle bırsey yasayanlar var mı aramızda cuma gunu randevum var geçmıyor bır turlu zaman
Bende aynısını yasadım bu sabah hapşurunca cok keskın bır agrı girdi artık daha dikkatli hapşurmaşıyız desenıze

Bende gerek bu platformda gerek tanıdıklarımdan cok duydum devlet hastanesınde yapılan muameleyı özelle kesınlıkle kıyaslanamaz tabıkıde her yer için gecerli degıl ultrasyon fotosu vermeye tenezzul etmeyen doktorlar duydum cınsıyet soruldugunda bakmıyorum cınsıyete dıyen doktorlar duydum yanı babalarının hayrına yapmıyorlar bu ısı ama hersey ortada,, keske herkes aynı ımkandan faydalanabilse
Evet malesef haklisiniz bu konuda ben de size katılıyorum. Ama her meslekte olduğu gibi sağlık alanında da kırıcı ve neredeyse kalpsiz insanlar mevcut ama bu tamamen kişinin karakteri ile alakalı. Kötü tavırlı doktor ebe vs var diye tüm devlet kadrosunu genellemek doğru değil keşke bu tavır içinde olanlar da daha merhametli olsalar. Devlete gideyim dersin kötü muamele ediliyor derler özele gideyim dersin para tuzağı derler neler neler... Ben doğumumu türkiyede yapmak istiyorum ama kime gideceğimi bilemiyorum. Ama herşeye rağmen iki farklı ülkede yaşadım ve inanın bizim devlet hastanelerimiz bunların özellerine taş çıkartır.

Eğer yemek içmek problemi ise geçen bu haftalarda. Su bile içemezdim, su bile kokuyordu. Birden bire pat diye kesildi. 16 haftalığım.

Çok teşekkür ederim. Onunki de zehirli guatır mıydı? Bir çok kişide gebelik sırasında çıkıyor. Ama zehirli olana pek rastlanmıyor.
Yok canım ben 8 haftaliğimdan beri bomba gibiyim o konuda herşeyi rshat yiyorum iciyorum sadece kiyma yyiyemiyorum hala baska sorunuyom yok mide bulantisi fln hic yok . Hamileligim riskli canim kanamalarim oluyor hastanede 2 defa yatim suan bile hakverengi kanamam var cokta suan oyle kucuk tefek sorunlara takamiyorum bunlari dusunmekten

Arkadaslar gobeginiz kacinci haftadayken cikmaya basladi veya siz farkettiniz acaba?bEn artik her sabah mezru ile ölcecegim bu gidisle😬cunku anlayamiyorum bebek mi yemek mi diye
Ben 15 haftalığım minik de olsa bir göbeğim var 😃 önceden sabahları iniyordu ama artık sabah uyandığımda bile minik göbek görüyorum. Minicik olmasına rağmen çok mutlu ediyo beni biran önce büyüsün istiyorum .

Merhaba kızlar uzanır sekılde hapsurunca ıcınde sankı bırsey yırtıldı okadar keskın bır agrı gırdıkı bıranda cok korktum boyle bırsey yasayanlar var mı aramızda cuma gunu randevum var geçmıyor bır turlu zaman
Sırt üstü yatarken hapşırık ve öksürük olunca bende de sancı gibi oluyor fark ettiğim an yan dönmeye ya da dizlerimi karnıma çekmeye dikkat ediyorum. Yatış pozisyondan kaynaklı oluyor sanırım

Asıl vebal ne biliyor musunuz sadece ihtimalle üzerine ablamın psikolojisini bozdular 2li 3ü 4 lü testte %100engelli denildi 9 ay zehir ettiler hamileliğini aldırmadı için baskı yaptılar sonuç sağlıklı bir oğlu oldu Dr lar bile sadece ihtimal diyor artı benim kızıma beyni yok demişlerdi şuan 5 yaşında ve cidden sizden bile daha akıllı bence de kesinliği olmadığı için gereksiz o testler
Sizi ilgiyle takip ettiğimden değilde her fırsatta buraya o meşhur fikirlerinizi buraya gelip bir umut bilgi almak isteyen annelere ısrarla ve devamlı yazıp, bu da tesadüf ne hikmetse sürekli karsima düştüğü icin olabilir mi?😉 Hoşçakalın 👋

Asıl vebal ne biliyor musunuz sadece ihtimalle üzerine ablamın psikolojisini bozdular 2li 3ü 4 lü testte %100engelli denildi 9 ay zehir ettiler hamileliğini aldırmadı için baskı yaptılar sonuç sağlıklı bir oğlu oldu Dr lar bile sadece ihtimal diyor artı benim kızıma beyni yok demişlerdi şuan 5 yaşında ve cidden sizden bile daha akıllı bence de kesinliği olmadığı için gereksiz o testler
Sizden bile daha akıllı derken? Hakaret mi algıladım ben?

Hanımefendi ben ne yazdım ne dedim neler den geçtim açip okuyun mesajlarımı, neyi neden söylediğimi iyi idrak edin sonra gelin bana bu sekil de bir itham da bulunun. Dr hatası varsa açın davanızı sağlıklı mi doğdular açın davanızı ikili test size hayatı dar mi etti açın davanızı, ikili test kesin diye birşey savunmadım tam aksine bunların ayıklanması gerektiğini hata veren ne varsa düzeltilmesi için ben 6 saat hastanede mücadele ettim anliyormusunuz beni.Ama bu şekilde yazmışım gibi bu mecrada hakaret ettirmem. Gelip burada bana bu şekilde laf sokmayın olurmu. Önce neyi neden yazdığımı anlamadan gelip bana burada sizden daha akilli diyemezsiniz bunu hakaret olarak aliyorum bilginiz olsun.

Bende aynısını yasadım bu sabah hapşurunca cok keskın bır agrı girdi artık daha dikkatli hapşurmaşıyız desenıze
Canım o ayrı round ligament ağrısı bu dönemlerde genelde herkes yaşıyor
Rahim kaslarının gerilmesi ile ilgili ani hareket özellikle hapşırınca çok oluyor tehlikesiz bir durum 🥰

Canım hiç korkma 🤗
round ligament ağrısı o internetten araştırabilirsin çoğu kişide oluyormuş en çokta hapşırınca :)

Eğer yemek içmek problemi ise geçen bu haftalarda. Su bile içemezdim, su bile kokuyordu. Birden bire pat diye kesildi. 16 haftalığım.

Çok teşekkür ederim. Onunki de zehirli guatır mıydı? Bir çok kişide gebelik sırasında çıkıyor. Ama zehirli olana pek rastlanmıyor.
Evet gebelikte çıkmıştı zehirli guatr

Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.
maddi olarak bizi zorlayacak ama önemli değil. Fetal DNA testi için kan verdim şimdi. Sonuç beklicem artık.
Allah yardımcımız olsun.
Hayırlı sonuç alırsınız inşallah kaç günde çıkar dediler ikili test sonucunuzuda paylaşırmısınız neye göre risk vardı yüzde kaçtı

Kızlar hepimiz streslı günlerden geçtik bu günlere gelene dek.
Hamilemiyim, kese var mı, bebek oluştu mu?, kalp atışı var mı, düşük tehlikem var, Düşük tehlikesi geçti mi, hemen hepimiz cinsiyeti ögrendik, kimimizin ikili taraması temiz çıktı çok az arkadaşımızın ki riskli ona ragmen herseyi geride bıraktık o yüzden hiç birbirimizi kırmayalım herkesin düşüncesine saygı duyalım bunca sıkıntıları beraber atlatmışken hiç kendimizi ve bebişlerimizi
😍(oğlumuzu/kızımızı)😍 strese sokmayalım. Hepimizin düşünceleriyle tecrübeleriyle bu topiğin Bi tadı var her ne kadar birbirimizi göremesekte çok yakın olduk birbirimize o yüzden gebelik hormonlarına inat polemiğe girmeyelim hiç 😂

X