2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İlk gebeligimde 15haftalikken hissetmeye baslamistim hissediyorsundur yani☺️ ama bu kez fazla gazliyim emin olamiyorum gaz mi bebis mi😂
Aay valla genelde 2.ci gebeliklerde daha once hissediliyor diyorlar ama gorecegiz bakalim bende cok merak ediyorum 🥰😍 saglikli gebelikler dilerim

Bende ay başında bi kere o Dr a gittim ablamın doğumunu yaptırmıştı ama yorumları okuyunca genelde sezeriyan yaptığını duydum sizin bilginiz var mı Dr ile ilgili
Benim de ilk sezeryanimi Murat Bey yaptı canım.. Ben normal doğum istiyordum doktora da hep söyledim, bi itirazı olmadı.. fakat sezeryan olmak zorunda kaldım ,sezeryandan önce doktor beni dogumhaneye de aldı normal doğum için ama olmadı yani doktorun elinden gelen bisey yoktu.. Ben memnunum , yanından hep içim çok rahat ayrılıyorum canım..

kız ye gitsin . ben en son 4 kilo vermiştim . şıan nasılım bilmyrm . sürekli yattıgım için. aşırı kilon yoksa bence kilo almakta önemli. sonrasında bi şekilde verilir diyetisyen falan . anne olmak için ne ugrastık oram buram bozuldu diye hayatta üzülemem dogrusu 🤣
Kız dışardan gören inanmıyor zaten 6 kilo aldığıma 🤣
Doğumdan sonra hastaneden çıkıp diyetisyene gidicem valla kilo vermek için değil de süt için. Arkadaşım doğumdan sonra diyetisyen yardımıyla sütü hiç yokken sağıp koyacak yer bulamadı yoğurt mayaladı.

Canım demir sağlık ve hayat sigorta. Daha sonra ödeme makbuzu ve poliçeyi iş yerine veriyorsun eğer çalıyorsan, ödediğin gelir vergisi oranında geri iade yapıyorlar.
Canım merhaba. Bende Demir sigortayla anlaştım. İstanbul medikalpark 7.100 tuttu bizim. Hastane A sınıfı olduğu için herhalde. Ben öğretmenim devlet memurları içinde geçerli mi bu bu geri iade kısmı. Bende okuluma vereyim makbuzu ve poliçeyi?

ben 15+4 oldum, bugün devlet hastanesine idrar testimin sonucu için gitmiştim pekte ilgilenmedi bana verdiği ultrason kağıdında 14+1 - 13 cm yazıyor. Neredeyse 10-11 gün önce kendi doktorum 13+5 ölçmüştü. Doktora ben 15 artıyım dememe rağmen bir şey demedi, şimdi kendi doktoruma yazdım. Böyle yanlış ölçüm yapabiliyorlar mı yoksa endişelenmeli miyim?

Canım merhaba. Bende Demir sigortayla anlaştım. İstanbul medikalpark 7.100 tuttu bizim. Hastane A sınıfı olduğu için herhalde. Ben öğretmenim devlet memurları içinde geçerli mi bu bu geri iade kısmı. Bende okuluma vereyim makbuzu ve poliçeyi?
Evet canım geçerli, ödediğin gelir vergisi oranında iade yapılır. Bu yıl yaptırdın demi ocaktan sonra?

Evet oluyor ben de öğretmenim daha önce yaptırmıştım sağlık sigortası ilgili müdür yardımcına ver maas değişikliği yapıyor maaşına yansıyor
ben 15+4 oldum, bugün devlet hastanesine idrar testimin sonucu için gitmiştim pekte ilgilenmedi bana verdiği ultrason kağıdında 14+1 - 13 cm yazıyor. Neredeyse 10-11 gün önce kendi doktorum 13+5 ölçmüştü. Doktora ben 15 artıyım dememe rağmen bir şey demedi, şimdi kendi doktoruma yazdım. Böyle yanlış ölçüm yapabiliyorlar mı yoksa endişelenmeli miyim?
Minik bir kaydirma ya da bebisin pozisyonu haftayı etkiler tabiki endişelenme her şey yolundadır ayrica olur öyle bi hafta ileri geri çıkması çok normal

Kız dışardan gören inanmıyor zaten 6 kilo aldığıma 🤣
Doğumdan sonra hastaneden çıkıp diyetisyene gidicem valla kilo vermek için değil de süt için. Arkadaşım doğumdan sonra diyetisyen yardımıyla sütü hiç yokken sağıp koyacak yer bulamadı yoğurt mayaladı.
ben saglıkla dogurayım da sütü mütü düşünmüyorum. Allah emzirmeyi nasip etsin ama mama ile de büyüyen cocuklar oluyor . hiç bişeycil olmuyor

Slm kızlar şimdi geldim doktordan. plesanta yukari çıkmaya başlamis. 3 hafta sonraki kontrole dahada çıkar inşallah dedi. Onun dışında bebiş iyi. 17+1 hafta 178gr gayet normal dedi. hala kahverengi lekelenme var grogestana devam edicez. 22.haftada detaylı ultrason icin başka bir doktora yönlendirecek.

Benim de ilk sezeryanimi Murat Bey yaptı canım.. Ben normal doğum istiyordum doktora da hep söyledim, bi itirazı olmadı.. fakat sezeryan olmak zorunda kaldım ,sezeryandan önce doktor beni dogumhaneye de aldı normal doğum için ama olmadı yani doktorun elinden gelen bisey yoktu.. Ben memnunum , yanından hep içim çok rahat ayrılıyorum canım..
Pek cnsiyet tahmni konusunda iyi mi😄

Evet oluyor ben de öğretmenim daha önce yaptırmıştım sağlık sigortası ilgili müdür yardımcına ver maas değişikliği yapıyor maaşına yansıyor

Minik bir kaydirma ya da bebisin pozisyonu haftayı etkiler tabiki endişelenme her şey yolundadır ayrica olur öyle bi hafta ileri geri çıkması çok normal
Çok teşekkür ederim

Slm kızlar şimdi geldim doktordan. plesanta yukari çıkmaya başlamis. 3 hafta sonraki kontrole dahada çıkar inşallah dedi. Onun dışında bebiş iyi. 17+1 hafta 178gr gayet normal dedi. hala kahverengi lekelenme var grogestana devam edicez. 22.haftada detaylı ultrason icin başka bir doktora yönlendirecek.
Çok sükür canım yukarı çıkmaya başlamış plesenta

Canm devlette benim de özele göre hep daha küçük çıkıyor takma kafana

Özel klinik doktorları anlaştıkları hastaneye ödediğimiz parandan almıyor mu yani hastane ile onun arasında. Ekstra bir de doktor mu istiyor bir doğum ücreti kadar?
eğer benim gibi özel sigortanız yoksa evet hem doktorunuza hem de hastaneye ödemeye yapıyorsunuz. doğum teminatlı ve doktorumun anlaşmalı olduğu bir sigorta yaptırırsam doktora ayrıca ücret veriyor muyum bilmiyorum. araştırıcam..

X