2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar merhaba gebeligimin 16. Haftasindayim.bastan beri burayı takip ediyorum ama aktif değilim.ucuncu gebeliğim bir buçuk yaşında kızım var o yüzden pek aktif katılamadım.
Çok müşkül bir durumum var belki basit gelir size ama emin olun hayatımı rezil etti hamileliğimi öğrendiğimde beri iğrenç Bir tad var ağzımda ikinci gebeligimde de olmuştu doktoral doktor gezdim nedenini bulamadilar dagiz temizliğinde vs bişey yok en son refludendir dediler mecbur katlandim ama üçüncü aydan sonra geçmişti.bu kez bir türlü geçmiyor sinirden ağlıyorum artık.sabah kalkıyorum yemek dışında sürekli sakız cigniyorum o tadı bastırmak için... artık sakız cignemekten çenem ağrıyor.var mı aranızda böyle birşey yaşayan ya da şahit olan inanın duaciniz olurum.fuma gününe dauiliyeye randevu aldım ama umutsuzum çünkü saha önce de gittim bişey bulamıyorlar reflü den kaynaklanıyor deyip gönderiyorlar
benim de ilk haftalardan itibaren oldu, 12. ya da 13. haftadan sonra kesildi galiba. olduğu zaman hindistan cevizi yağıyla gargara işe yarıyordu. ama sabah yine o tatla uyanıyordum.. çok fena bir şey, inşallah geçer kısa zamanda. reflü diyenler haklı olabilir, bende de başladı, çok kişiden de duyuyorum..
bir ihtimal diş taşları da koku yapıyor, hamilelikte de mecbur kalınınca yapılıyor diş taşı temizliği. pandemide insan çekiniyor ama ben hamile kalmadan 1 ay önce temizletmiştim..

Kızlar benim de başım 2 gündür inanılmaz ağrıyor, zonk zonk zonkluyor. Gece cok zor uyudum ağrıdan ve ilk defa baş ağrısından midem bulandı. Şu an da hafif mevcut, akşama azıtacak gibi duruyor. Daha önce hiç böyle bişey yaşamamıştım normal midir acaba? 😓
Merhaba evet normalmiş kan hacminin artmasından dolayı. Ben iki haftaya yakındır çekiyorum. Geçen hafta magnezyum ve ağrı kesici verdi doktorum. Ama benim normalde de migrenim vardı. Doktorunuza söyleyin rahatlatacak ilaç verecektir.

Kızlar , geçen hafta doğum yapan arkadaşıma hediye almaya gidiyorum. Bebeğe alcam bi şeyler ama doğum yapan arkadaşıma da bi hoşluk yapayım diyorum. Ne alabilirim sizce ?
ne ince bi düşünce: ) anneye şal, şık bir saç bandı, sweatshirt, gümüş takı gibi, işte herhangi bir giysi ya da aksesuar, yani böyle direkt hamilelikle-bebekle ilgili olmayan hediyeler güzel olur bence. lohusa da olsa kadın kadındır: )

Kızlar benim de başım 2 gündür inanılmaz ağrıyor, zonk zonk zonkluyor. Gece cok zor uyudum ağrıdan ve ilk defa baş ağrısından midem bulandı. Şu an da hafif mevcut, akşama azıtacak gibi duruyor. Daha önce hiç böyle bişey yaşamamıştım normal midir acaba? 😓
benim de oluyordu, geçti diyebileceğim kadar azaldı. geçecek.. hareket etmek bana iyi geldi galiba, ya da kendiliğinden geçti emin değilim..

Kizlar merhaba. Bu sabah nifty testi sonucum geldi. Tam 7 gunde cikmis oldu sonuc. Allah'a şükür bir sorun yok. Cinsiyet de kesinlesti; erkek.. 💙 🤗🍼👶 Allah herkese saglikli ve hayirli evlatlar versin.

Gözünaydin canim. Sağlikla gelsin paşa oğlun.

ne ince bi düşünce: ) anneye şal, şık bir saç bandı, sweatshirt, gümüş takı gibi, işte herhangi bir giysi ya da aksesuar, yani böyle direkt hamilelikle-bebekle ilgili olmayan hediyeler güzel olur bence. lohusa da olsa kadın kadındır: )
Kesinlikle :KK200:
Doğumdan sonra ilgiye , motivasyona ihtiyacı var her kadının. Sadece bebeğe adapte olmak anneye haksızlık gibi geliyor bana.

benim de ilk haftalardan itibaren oldu, 12. ya da 13. haftadan sonra kesildi galiba. olduğu zaman hindistan cevizi yağıyla gargara işe yarıyordu. ama sabah yine o tatla uyanıyordum.. çok fena bir şey, inşallah geçer kısa zamanda. reflü diyenler haklı olabilir, bende de başladı, çok kişiden de duyuyorum..
bir ihtimal diş taşları da koku yapıyor, hamilelikte de mecbur kalınınca yapılıyor diş taşı temizliği. pandemide insan çekiniyor ama ben hamile kalmadan 1 ay önce temizletmiştim..
Çok teşekkür ederim dis taşı temizliği de yaptırdım ama yok yani fayda etmiyor.Allah yardımcımız olsun valla çok zor...

Çok teşekkür ederim dis taşı temizliği de yaptırdım ama yok yani fayda etmiyor.Allah yardımcımız olsun valla çok zor...
Sakiz cignemeyin sakiz refluyu azdirir ...gec saatte bisey yemeyin ve yemeklerden sonra uzanmamaya calisin...asitli iceceklerden,yagli yemeklerden ve paketli abur cuburdan uzak durun....agziniza 1 tane karanfil atin disinizle ezin onu ki en azindan agzinizin tadi bozulmasin bir de refluye genelde gaviskon tarzi suruplar verilir ...mide asidinin mideden disari yani bogaza gelemsinden kaynakli bu sebeple o asidi bastiracak urunler tuketin...havuc gibi muz gibi yogurt gibi seyler icin

Öğretmen arkadaşlar okullar açılacağı için bize asi yapacaklarmış? Siz ne düşünüyorsunuz aşı ile ilgili?
Ben su an 14.haftadayım.Hamileler üzerinde denenmiş bir sonucu yok sanırım doktorlarım olabilirsin dedi eşim olmayı düşünüyor ama ben olmayacağım. Doğumdan sonra düşünüyorum. zaten idari izin haftasına 10 hafta kaldı bir şekilde idare etmeye çalışacağız

aa geçmiş olsun.. ağrı bahsettiğim şekilde oluyor. fazla ışık rahatsız ediyor evet ve sanırım fazla ses de.. mesajı yazdığım günden beri ağrılarım azaldı. hiç olmadığı günler oldu. öğlenleri başlıyor bazen, sonra geçiyor. her gün yürüyüşe çıkmaya başladım, suyu da arttırdım, etkisi var mı bilmiyorum.
ilginiz için teşekkür ederim. anevrizma ciddi bir şey, gelmiş geçmiş olsun.. onun belirtileri nasıldı?
Çok geçmiş olsun öncelikle sana da canım migrene çok benziyor öyle ki şikayetlerimle doktora gittiğimde migrenden emin olmak icin MR a girdim ve sonuç orda çıktı kanamamış 4.7 mm bir anevrizmam vardı. Ama hemen üzmekte istemem her ağrı anevrizma değildir. Benim farklı olarak sabah bulantılarım vardı hatta sonraları kusmalar eklendi fışkırır tarzda kusmalar tek taraflı gözümün arkasında bir ağrı oluyordu güneşte bazen çok artıyordu ışıkta seste çok çok daha artıyordu çok keskin bir ağrıydı iki defa da tek taraflı kol uyuşmam oldu ama o uyuşmalar olduğunda zaten MR sonucum çıkmıştı. Kendinizi takip edin belki anevrizma değildir umarım kısa sürede geçer fakat geçmezse de ihmal etmeyin derim baş ve karin ağrısını hafife alsakta bazen ciddi şeylerin belirtisi olabiliyormuş sağlıcakla kalın🙏🏻

Ben su an 14.haftadayım.Hamileler üzerinde denenmiş bir sonucu yok sanırım doktorlarım olabilirsin dedi eşim olmayı düşünüyor ama ben olmayacağım. Doğumdan sonra düşünüyorum. zaten idari izin haftasına 10 hafta kaldı bir şekilde idare etmeye çalışacağız
Benim doktorum il sağlığın kararını bekliyoruz dedi. Kesin birşey yok yani henüz. Ama ben de olmayı düşünmüyorum. Dediginiz gibi idari izine kadar dikkat edip bir şekilde geçireceğiz bu süreyi.

Arkadaşlar merhaba gebeligimin 16. Haftasindayim.bastan beri burayı takip ediyorum ama aktif değilim.ucuncu gebeliğim bir buçuk yaşında kızım var o yüzden pek aktif katılamadım.
Çok müşkül bir durumum var belki basit gelir size ama emin olun hayatımı rezil etti hamileliğimi öğrendiğimde beri iğrenç Bir tad var ağzımda ikinci gebeligimde de olmuştu doktoral doktor gezdim nedenini bulamadilar dagiz temizliğinde vs bişey yok en son refludendir dediler mecbur katlandim ama üçüncü aydan sonra geçmişti.bu kez bir türlü geçmiyor sinirden ağlıyorum artık.sabah kalkıyorum yemek dışında sürekli sakız cigniyorum o tadı bastırmak için... artık sakız cignemekten çenem ağrıyor.var mı aranızda böyle birşey yaşayan ya da şahit olan inanın duaciniz olurum.fuma gününe dauiliyeye randevu aldım ama umutsuzum çünkü saha önce de gittim bişey bulamıyorlar reflü den kaynaklanıyor deyip gönderiyorlar
Benim ilk hamileliğinde yoktu ama bunda neredeyse her yemekten sonra çok kötü bir tat oluyordu 16.haftama girdim şu sıra azaldı çok şükür ama bir çözüm bulamamıştım ben katlandım arada sakız çiğnedim naneli.
Hıc bırsey almadan dırek bebek arabasını aldık 😂bugun geldı cok tatlı tavsıye ederım bır bucuk yasına kadar kullanılıyor ama hem arabada koltık olarak acılıp kapanıyor
Marka model paylaşabilir misin ne aldınız nasıl bir şey

İyi akşamlar canım ben bugün 4lü test için gittim doktoruma da sordum 4lü test 20. Haftaya kadar yapılıyormuş ama en doğru tahminler için 18. Haftayı geçmese iyi olur dedi yine de mümkün tabii ki ❤️
Teşekkür ederim canım, sana da geçmiş olsun nasıldı bebiş bakalım iyi mi?🥰

Merhaba, çok geçmiş olsun benim ilk gebeliğim de olmuştu yoğun metalik tad acıydı bende çözümü her sabah sumaklı su ile gargara ve bazen de bi karbonatla gargara yaparak idare etmiştim. Sumaklı su ağızdaki yara için derler ama insanı rahatsız eden bir tad olduğu için ben denemiş faydasını görmüştüm.Bu hamileliğim de yediğim şeylerden midem eksidikce ağzımın tadı 14 haftaya kadar hep bozuktu tuhaftı yeni yeni geçti benimde,o acı tad yasayan bilir 😔 Insallah gecer sizinde 🤲

Kızlar herkese iyi günler. Bebişlerinin cinsiyetlerini öğrenenler ne kadar şanslısınız ben henüz öğrenemedim. Kontrolüm 19 martta nerdeyse bir ay var daha O zaman inşallah gösterir de öğrenirim. Bu arada isim düşündünüz mü bebişler için? Rabbim sağlıcakla kucağımıza zamanında almayı nasip etsin hepimize. Bu arada Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum eşim yapıyor iğneyi koldan. Ama sağ tarafım çok kötü. dağılmadı iğne kaç gündür. Bu gün yeri açıyor artık. Resmen taş gibi oldu. Önceki hamilelikte da iğne kullandım onu da eşim yaptı ama hiç böyle olmamıştı.

X