2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba inşallah hepiniz iyisinizdir.canli dersler olduğu için çok fazla cevap veremiyorum.ama takip ediyorum.
Kızlar kan sulandirici igne vuruyorum kendime günde 2 kez.aklima takıldı doğum sırasında çok fazla kanama olur mu acaba?.kan sulandirici igne vurulup doğum yapan var mı?.biliyorum bunları düşünmek için erken ama aklıma takildi😄
Önceki hamilelikte de kullandım bunda da kullanıyorum. Ama benim sezaryen oldu ve doğumdan sonra da iki hafta kadar devam ettik iğneye. Doğum öncesi bıraktırmadı doktorum. Sezaryende drem takılmıştı ve Doğumdan sonra karnıma ağırlık konulmuştu içimdeki kan aksın diye ilk gün çok geldi sonraki gün azaldı. Ama normal doğumda nasıl olur onu bilmiyorum 🤷‍♀️

Kızlar herkese iyi günler. Bebişlerinin cinsiyetlerini öğrenenler ne kadar şanslısınız ben henüz öğrenemedim. Kontrolüm 19 martta nerdeyse bir ay var daha O zaman inşallah gösterir de öğrenirim. Bu arada isim düşündünüz mü bebişler için? Rabbim sağlıcakla kucağımıza zamanında almayı nasip etsin hepimize. Bu arada Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum eşim yapıyor iğneyi koldan. Ama sağ tarafım çok kötü. dağılmadı iğne kaç gündür. Bu gün yeri açıyor artık. Resmen taş gibi oldu. Önceki hamilelikte da iğne kullandım onu da eşim yaptı ama hiç böyle olmamıştı.
Benımde 1 aydan fazla var ögrenmeme 20. Haftamdan sonra ancak ögrenebılecem tabı göterırse🤭

Kızlar herkese iyi günler. Bebişlerinin cinsiyetlerini öğrenenler ne kadar şanslısınız ben henüz öğrenemedim. Kontrolüm 19 martta nerdeyse bir ay var daha O zaman inşallah gösterir de öğrenirim. Bu arada isim düşündünüz mü bebişler için? Rabbim sağlıcakla kucağımıza zamanında almayı nasip etsin hepimize. Bu arada Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum eşim yapıyor iğneyi koldan. Ama sağ tarafım çok kötü. dağılmadı iğne kaç gündür. Bu gün yeri açıyor artık. Resmen taş gibi oldu. Önceki hamilelikte da iğne kullandım onu da eşim yaptı ama hiç böyle olmamıştı.
Bende 2 gün önce öğrendim erkek, kız için isimler vardı ama erkek hiç fikrim yok🙂 Ben kullanıyorum, hatta düne kadar 2 iğne yapıyordum 1 e düştü. Kola daha zor oluyo sanki yağ tabakası az. Ben göbekten yapıyorum bazen de bacaktan. Bence kendiniz göbekten yavaş yavaş yapmayı deneyin daha az acıyor. Beze yapan yerlere de alkollu pamuk ya da limon kolonyalı pamuk bastırın

Kizlar merhaba. Bu sabah nifty testi sonucum geldi. Tam 7 gunde cikmis oldu sonuc. Allah'a şükür bir sorun yok. Cinsiyet de kesinlesti; erkek.. 💙 🤗🍼👶 Allah herkese saglikli ve hayirli evlatlar versin.
Merhaba canım hayırlı olsun erkek bebişin sağlıkla kucağına al inşallah 🙏🥰 ben ikili test yaptırdım normal çıktı ama yaşım 31 içim rahat etmedi doğruluğundan o yüzden niftyi arastiriyorum genoksa baktım Ankara'da bakılıyormuş ben yurtdışı sanıyordum sen hangi firmadan yaptırdin?

Rica ederim umarım ikimiz de güzel sonuçlar alırız 💙çok şükür iyi canım büyüyor gitgide hareketli her gittiğimde hiç uyumayacak galiba doğunca 🤣🤣🤣🤣🤣 seninki nasıl en son ne zaman gittin
En son 8 şubatta gittim canım, benimki de rüşvetle çalışanlardan ver çikolatayı al hareketi :) İyiydi yolundaydi her şey, bakalım bir daha Mart ortası kontrolüm ne kadar büyümüş merak ediyorum🐥🥰

19 marta cok ama saglikla olsun bebisler ne zaman ogrendigimizin bir anlami yok aslinda🤲benim de yarin Rabbim izin verirse muayeneye gidicez...kizim olursa Arwen Oglum olursa Arjen koyacagim ...ilk bebegim ve benim icin hic farketmiyor cinsiyeti saglikla dogsun yeterki🤲...kan sulandirici igneyi de ben halen gobekten yapiyom biraz daha karnim.buyusun kol ve bacaklara gecerim sanirim🤣

Merhaba canım hayırlı olsun erkek bebişin sağlıkla kucağına al inşallah 🙏🥰 ben ikili test yaptırdım normal çıktı ama yaşım 31 içim rahat etmedi doğruluğundan o yüzden niftyi arastiriyorum genoksa baktım Ankara'da bakılıyormuş ben yurtdışı sanıyordum sen hangi firmadan yaptırdin?
Beniim de yasim 31 ve perinatologla devam ediyorum...iki test ve ultrason sonuclarim sukur guzeldi doktorum baska bisey onermiyorum deyince yapmadim acikcasi bir de 31 yas buyuk degil ki yani risk acisindan riskli sayilmiyor...doktorum 35 ve yukarisina dikkat ederiz dedi ...saglikla alalim kolalrimiza insallah

Benimki tüp bebek ben bi süre kullanmak zorunda kaldım o yuzden biliyorum göbek çok acıyordu bacaktan yapıyordum sıkarak yaparsan morarmıyordu geç olsada onu anladım ☺️

Merhaba hanımlar, aranızda Ankara'da olan var mı? Özele gidiyorum ama doktorumla tarzımız tam uyuşmadı, sigortam var o yüzden devlet düşünmüyorum. Önerebileceğiniz birileri var mı?
Merhaba ben varım güven Hastanesi'ne gidiyorum normale göre bir tık pahalı ama doktorumdan çok memnunm 😚

Merhaba canim bana 13 haftamda erkek dediler ama 18 de kontolum vardi gormedi doktor
18 martta kontrolum o zaman inşallah gosterir
Erkek ise Ayas kiz ise Eyşan diye dusunduk esimle .
bana da hastanede hep vurdular canim kan sulandirici igne ama hiç sorun gormedim ignreden sonra igne vurulan yeri biraz ovalayin ilaç dagilsin bir yere toplaniyor demekki

Beniim de yasim 31 ve perinatologla devam ediyorum...iki test ve ultrason sonuclarim sukur guzeldi doktorum baska bisey onermiyorum deyince yapmadim acikcasi bir de 31 yas buyuk degil ki yani risk acisindan riskli sayilmiyor...doktorum 35 ve yukarisina dikkat ederiz dedi ...saglikla alalim kolalrimiza insallah
Aslında bende birşey çıkacağını sanmıyorum ama hamilelik psikolojisinden midir nedir herşeyi kafama takar oldum. Dörtlü ve detaylı ultrasonda sorun cikarsa mi baktirsam o konuda kararsızım açıkçası niftye o kadar para verecek durumda da değilim. Test sonucumda bu şekilde çıktı.

Eklentiler

• IMG_20210225_164620.jpg
    IMG_20210225_164620.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 56
15+4 üm, midem hala berbat. Yiyip içemiyorum, akşam olunca artan bir bulantı ve kusma devam ediyor. Bebeği besleyemediğimi düşünüyorum. Gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş hesabı ağzıma aldığım lokma büyüyor, büyüyor, büyüyor tıkıyor sonra da. Canımın isteye isteye yemek yediğim altın günlerim ne güzelmiş meğer. Çok mutsuzum be kadınlar kulübü. Peki ben böyle ne olacağım...

En son 8 şubatta gittim canım, benimki de rüşvetle çalışanlardan ver çikolatayı al hareketi :) İyiydi yolundaydi her şey, bakalım bir daha Mart ortası kontrolüm ne kadar büyümüş merak ediyorum🐥🥰
Ahahahaha hepsi öyle hepsi benimki hem muz hem çikolata istiyor 🤣🤣🤣Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah minik kuzuları😍😍😍

15+4 üm, midem hala berbat. Yiyip içemiyorum, akşam olunca artan bir bulantı ve kusma devam ediyor. Bebeği besleyemediğimi düşünüyorum. Gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş hesabı ağzıma aldığım lokma büyüyor, büyüyor, büyüyor tıkıyor sonra da. Canımın isteye isteye yemek yediğim altın günlerim ne güzelmiş meğer. Çok mutsuzum be kadınlar kulübü. Peki ben böyle ne olacağım...
kağan kocatepe diye bir doktor var, videolarından birinde "hamilenin canı yemek istemiyorsa yemeye zorlamaya gerek yok" diyordu. bebek besleniyordur. benim doktorum da hiç onu ye bunu yeme demiyor, beslenmeyle ilgili tek tavsiyesi "kilo alma".
yalnız vitaminleri bir şekil yutmak gerek diye biliyorum, o zaman insanın içi rahat ediyor. multivitamin alıyor musunuz?

kağan kocatepe diye bir doktor var, videolarından birinde "hamilenin canı yemek istemiyorsa yemeye zorlamaya gerek yok" diyordu. bebek besleniyordur. benim doktorum da hiç onu ye bunu yeme demiyor, beslenmeyle ilgili tek tavsiyesi "kilo alma".
yalnız vitaminleri bir şekil yutmak gerek diye biliyorum, o zaman insanın içi rahat ediyor. multivitamin alıyor musunuz?
Evet bebek anneden aliyor aslinda bu surecte bebekler besleniyor anneler yeterli gidayi alamadiklarindan zarar gorebiliyorlar. Vitaminleri aksatmamak o yuzden cok muhim. Benim drum da esimi surekli ne yemek istiyorsa onu yesin mudahale etmeyin diye uyariyor tabi zararli seyler haric olmak uzere beslenmekte fayda var :)

Merhabalar, benim 16. haftam bitmek üzere ama hala hiç iştahım yok. Her ay bir kilo kaybettim başından beri. Aylardır öğünlerde bir porsiyon yemeği bitiremiyorum. Çeyrek ya da yarım porsiyon yemeye çalışıyorum zorlaya zorlaya. Ama bebeğin gelişimi iyiydi geçen ay, yarın kontrole gideceğim, umarım bir sorun yoktur. İştahsızlık da yaygın bence, bunu yaşayan arkadaşlarım oldu, sağlıklı bebekler dünyaya getirdiler. Bir arkadaşım beşinci aya kadar kilo kaybetti. Önemli olan bebeğin gelişimi. Doktorunuz gelişiminde bir sorun olursa bizi uyarır, siz içinizi ferah tutmaya çalışın. Umarım bizden alacakları gıdayı alıyorlardır ve gelişimleri güzelce ilerliyordur :)

X