2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
15+4 üm, midem hala berbat. Yiyip içemiyorum, akşam olunca artan bir bulantı ve kusma devam ediyor. Bebeği besleyemediğimi düşünüyorum. Gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş hesabı ağzıma aldığım lokma büyüyor, büyüyor, büyüyor tıkıyor sonra da. Canımın isteye isteye yemek yediğim altın günlerim ne güzelmiş meğer. Çok mutsuzum be kadınlar kulübü. Peki ben böyle ne olacağım...
Geçmiş olsun canım. Üzülme lütfen herkesin hamileği aynı gecmiyor. Ben de 12-13 haftaya kadar hiç düzgün beslenemedim, hep yarım yamalak normal öğünlerimin çok altında yedim, ilk haftalar bildigin aç gezdim hatta. Çok şükür her kontrole gittiğimde bebeğim büyümüştü. Hatta doktoruma yiyemiyorum dediğimde bana hiç anlayış göstermedi, kussan da yiyeceksin gibi konuştu. Ne zaman ipin ucunu saldim; acana büyümüyor mu, acaba besleyemiyor muyum düsüncelerinden sıyrıldım o zaman rahatladım. Bulantılarim azaldı, halen öyle iştahla yemiyorum yalnız, bazen yemeğin görüntüsü bazen bir koku sinirimi bozuyor iştahımı kapatiyor.

İnternette yazılanlari başkalarını boşver takma bebegini de gayet besliyorsun ve besleyeceksin. Benim ilk tecrübesizim ama çoğu anne 20li haftalardaiştah artışından bahsediyor. Daha biz birinci trimester etkisinden yeni yeni çıkıyoruz :) Vitamin takviyelerini al ve yiyebileceğini hissettiğin saatlerde beslenmeye calis canım. Zorlama kendini zorladıkça daha çok tiksinir ve üzülürsün.

Benim ilk hamileliğinde yoktu ama bunda neredeyse her yemekten sonra çok kötü bir tat oluyordu 16.haftama girdim şu sıra azaldı çok şükür ama bir çözüm bulamamıştım ben katlandım arada sakız çiğnedim naneli.

Marka model paylaşabilir misin ne aldınız nasıl bir şey
BF73126F-8FA4-4BCC-8D56-2A470D4CCFFD.jpeg
Markası foo&foobaby 1,5 yasına kadar kullanılabılıyor arkadakı bır tusla kapanıyor benım cok hosuma gıttı tavsıye ederım 😊yagmurlugu tulu ayak örtusunude hedıye göndermişlerdı

15+4 üm, midem hala berbat. Yiyip içemiyorum, akşam olunca artan bir bulantı ve kusma devam ediyor. Bebeği besleyemediğimi düşünüyorum. Gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş hesabı ağzıma aldığım lokma büyüyor, büyüyor, büyüyor tıkıyor sonra da. Canımın isteye isteye yemek yediğim altın günlerim ne güzelmiş meğer. Çok mutsuzum be kadınlar kulübü. Peki ben böyle ne olacağım...
Hiç üzülme tabiki bebeğini besliyorsun, o senin rezervlerini kullanıyor zaten sen merak etme :) benim görümcem doğuma kadar kustu (ama onun mide rahatsızlıkları vardı bi dünya) bebeği 4 bucuk kiloya yakın doğdu 😁maşallah çok sağlıklı ve çok zeki bi çocuk şimdi okula gidiyo..
yakında geçer inşallah bulantıların yavaş yavaş..
Zorlama kendini

Ben tüp bebek doktorumla devam ediyordum, Mehmet Erdem... ancak kendisine her zaman ulaşmak mümkün değil, ben bir de normal doğum istiyorum, onunla cok zor gibi... Hastane olarak Memorial'ı çok öneren var ama ben özel doktor olursa daha rahat edeceğim sanırım. Siz nereye devam ediyorsunuz?
Merhaba ben Aşkın Evren Güler'e gidiyorum memnunum.Eşi de aynı muayenehanede ikisi de çok tatlı insanlar.Benim tüp bebekti doktorumla devam edemediğimiz için Aşkın Bey'i tercih ettim.

Aslında bende birşey çıkacağını sanmıyorum ama hamilelik psikolojisinden midir nedir herşeyi kafama takar oldum. Dörtlü ve detaylı ultrasonda sorun cikarsa mi baktirsam o konuda kararsızım açıkçası niftye o kadar para verecek durumda da değilim. Test sonucumda bu şekilde çıktı.
Size anladigim kadariyla soyleyim riskli durumda degilsiniz ve doktorunuzun da yorumu onemli eger o onermiyorsa ,ense kalinligi felan guzel ciktiysa ,burun kemigi gorulduyse yaptirmazdim sayet ama dedigim gbi sonucta hayat bu ve %99 saglikli denilen %1 lik ihtimale %99sagliksizdir dedikleri de %1lik saglikli cikabiliyor...ben ense kalinligi 1.56 cikti,burun kemigi de ideal dedi,ikili sonucumu elime qlmadim ama doktorum bakmos gersey normal dedi ve bu test %90lik dogruluk payo veriyir ve bu da bize yeter dedi...16.haftada 4lu mu 3lu mu bi test daha yapiliyirmus onu oneririm dedi yasi 29-35arasi oldugunda baska da biseye gerek gormuyorum dedi...doktorum cok iyi bir perinatolog bu arada...ven de yapmadim bisey oalcahi var sa da dedigim gbi bazen gercekten onune gecemeyiz...saglikla bevislerimizi kollarimizda da gorelim insallah🤲

Arkadaslar merhaba ben gunde 1 tane 0.4 oksapar kullaniyirum ve her gun saat 2-4 arasi vuruyorum ama bugun dalginlik mi bilmiyorum unuttum ve saat aksam 7 gbi yaptim...bir sikinti olur mu yani herkes ayni saatte mi vuruyor🙄saati cok mu onemli??? Bir de saglik olursa yarin kontrolumuz var siz guzel teyzelerinden birer dua alabilirmiyiz?🤲🤲🤲cok ihtiyacimiz var her seferinde burdan sizden dua istiyorum cunku gercekten duanin gucune inaniyorum....kotu bir gecmisim var diye her seferinde muayene masasinda ayri telas yapiyorun....Rabbim burdaki her anne adayini saglikla bebegine kavustursun insallah🤲🤲

Aslında bende birşey çıkacağını sanmıyorum ama hamilelik psikolojisinden midir nedir herşeyi kafama takar oldum. Dörtlü ve detaylı ultrasonda sorun cikarsa mi baktirsam o konuda kararsızım açıkçası niftye o kadar para verecek durumda da değilim. Test sonucumda bu şekilde çıktı.
Canım ben de 30 yaşındayım ama doktorum ikili testin yeterli olduğunu söyledi genelde 35 ten sonra risk teşkil ediyormuş üçlü ve dörtlü testi yaptırmayacağım tabi sen için nasıl rahat edecekse o şekilde hareket et ama sonuçların gayet iyi gözüküyor

Şiddetli kaşıntı yaşayan var mı
Bende var şiddetli kaşıntı ama ben her kış böyle oluyorum döküntü oluyor vücutta kuruluktan sanırım hindistan cevizi yağı kullanıyorum yetmiyor vazalin sürüyorum tüm vücuda öyle biraz rahatlıyorum ama sırf bu yüzden gidicem doktora akciğer enzimlerine bakılıyormuş sanırım bi sorun var mı diye

Tekrardan merhaba herkese :) Çok yazmasam da takip ediyorum burayı. Biz 16+2 haftalık olduk. Cinsiyetimiz de belli oldu. Kısmetse oğlum olacak inşallah. 4 buçuk yaşında bir kızım var :) İkili testimiz iyi çıktı çok şükür. 30 Mart'ta ayrıntılı ultrasona gireceğim. Kız çocuğunda mide bulantısı çok olur derler ama kızımda iki hafta ya sürdü ya sürmemişti. Ama şimdi 17. Haftamıza gireceğiz hala bulantılarım oluyor. Ve en çok rahatsızlık duyduğum şey ise ağzımdaki acı tat. 10 haftalıkken başladı hâlâ devam ediyor malesef. Bu durumu yaşayan var mı aranızda. Yediğim hiçbir şeyden doğru düzgün tat almıyorum. Sürekli acı bir tat var ağzımda ve geçmek bilmiyor :KK43:

Yok değil canım vücudun çeşitli bölgelerinde. Benim egzamam vardı ellerimde. Şimdi her yerimde bi kaşıntı durumu var. Vücudum harita gibi oldu. Önceden elim kaşınırdı. Şimdi her yanım
Hamilelikten sonra da benimde kaşıntım arttı. Geceleri kaşınmama uyanıyorum sırtım, karnım inanılmaz kaşınıyo. Biraz baktım internetten hamilelikten olabiliyormuş hatta bi ismi bile vardı bu sendromun. Ayrıca kullandığımız vitaminlerde su kaybına neden oluyor, bol su tüketmek gerekiyor.

Arkadaslar merhaba ben gunde 1 tane 0.4 oksapar kullaniyirum ve her gun saat 2-4 arasi vuruyorum ama bugun dalginlik mi bilmiyorum unuttum ve saat aksam 7 gbi yaptim...bir sikinti olur mu yani herkes ayni saatte mi vuruyor🙄saati cok mu onemli??? Bir de saglik olursa yarin kontrolumuz var siz guzel teyzelerinden birer dua alabilirmiyiz?🤲🤲🤲cok ihtiyacimiz var her seferinde burdan sizden dua istiyorum cunku gercekten duanin gucune inaniyorum....kotu bir gecmisim var diye her seferinde muayene masasinda ayri telas yapiyorun....Rabbim burdaki her anne adayini saglikla bebegine kavustursun insallah🤲🤲
Umarım kontrolün güzel geçer, güzel haberlerle gelirsin🌸 oksapar bende kullanıyorum bazen saatler şaşabiliyor çok sorun olcağını sanmıyorum aklına gelince hemen yapıp telafi etmen önemli yarın için bol şanş☺️

X