2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
iyi akşamlar kızlar bu 3lü ve 4lü test nedir? 2li testimi yaptırdım şimdi bu testlerimi yaptırmam lazım 14.haftadayız

Canım ben de 30 yaşındayım ama doktorum ikili testin yeterli olduğunu söyledi genelde 35 ten sonra risk teşkil ediyormuş üçlü ve dörtlü testi yaptırmayacağım tabi sen için nasıl rahat edecekse o şekilde hareket et ama sonuçların gayet iyi gözüküyor
Sağol canım yorumun için en iyisi haftaya muayenede Dr a danışayım gerçi o hiç riskten bahsetmedi bile sonuçların güzel çıkmış dedi. Ne onerirse onu yapayım 🙏

Size anladigim kadariyla soyleyim riskli durumda degilsiniz ve doktorunuzun da yorumu onemli eger o onermiyorsa ,ense kalinligi felan guzel ciktiysa ,burun kemigi gorulduyse yaptirmazdim sayet ama dedigim gbi sonucta hayat bu ve %99 saglikli denilen %1 lik ihtimale %99sagliksizdir dedikleri de %1lik saglikli cikabiliyor...ben ense kalinligi 1.56 cikti,burun kemigi de ideal dedi,ikili sonucumu elime qlmadim ama doktorum bakmos gersey normal dedi ve bu test %90lik dogruluk payo veriyir ve bu da bize yeter dedi...16.haftada 4lu mu 3lu mu bi test daha yapiliyirmus onu oneririm dedi yasi 29-35arasi oldugunda baska da biseye gerek gormuyorum dedi...doktorum cok iyi bir perinatolog bu arada...ven de yapmadim bisey oalcahi var sa da dedigim gbi bazen gercekten onune gecemeyiz...saglikla bevislerimizi kollarimizda da gorelim insallah🤲
Haklısıniz olacağı varsa %1 lik ihtimal de bile olabiliyor internet yorumlarında da vardı hatta testte sağlıklı çıkıp sağlıksız doğan. Dr a danışayım tekrar artık ne derse uyucam. Sağlıkla kucağımıza alalım bebislerimizi inşallah ❤️

Hamilelikten sonra da benimde kaşıntım arttı. Geceleri kaşınmama uyanıyorum sırtım, karnım inanılmaz kaşınıyo. Biraz baktım internetten hamilelikten olabiliyormuş hatta bi ismi bile vardı bu sendromun. Ayrıca kullandığımız vitaminlerde su kaybına neden oluyor, bol su tüketmek gerekiyor.
Gebelik kolestazi

iyi akşamlar kızlar bu 3lü ve 4lü test nedir? 2li testimi yaptırdım şimdi bu testlerimi yaptırmam lazım 14.haftadayız
Doktorun söylerdi canım gerekseydi ikili testte risk düşük çıktıysa Doktorlar genelde gerek duymuyor benim riskim düşüktü o yüzden yaptırmayacağım

Ben geçen gün ilk defa maydanoz yedim dereotu mideme dokunuyor ama çok aşırı tüketmemek kaydıyla yiyebilirsin bence
Aynen canım bende ilk defa geçen hafta çok minik bir dal yedim maydanoz hamile kaldığımdan beri yemiyordum.halbuki oldum olası çok sevdiğim bir yeşillik çok çok az yesem yine birşey olmaz inşallah artık büyüyorlar tutundular sıkı sıkı 😊

Bunlar yenmiyor mu gebelikte ilk kez öğrendim :olamaz: neyse ki şimdiye kadar hiç yemedim canım yeşillik zerre kadar çekmemişti
Canım ilk aylar önerilmiyor maydanoz idrar söktürücü olduğu için düşüğe sebep olabilirmiş benimde çok sevdiğim bir yeşillik aylardır yemiyordum ama şu bir haftadır dehşet canım cekiyor 😊

Yok değil canım vücudun çeşitli bölgelerinde. Benim egzamam vardı ellerimde. Şimdi her yerimde bi kaşıntı durumu var. Vücudum harita gibi oldu. Önceden elim kaşınırdı. Şimdi her yanım
Yaa geçen gün bir yerde yazıya denk geldim.vucudun heryerindeki kaşıntınin gebelikten kaynaklı olduğu yazıyordu bir sebebi vardı ama unuttum kuzum

Canım ilk aylar önerilmiyor maydanoz idrar söktürücü olduğu için düşüğe sebep olabilirmiş benimde çok sevdiğim bir yeşillik aylardır yemiyordum ama şu bir haftadır dehşet canım cekiyor 😊
Bende ilk kez öğrendim bu zamana kadar da bol bol salata yedim maydanozu da dereotunu da aşırı değil ama bazı yemeklerde de kullandım neyse benimki tutunmuş demekki iyi bir şey olmamış kuzuma 🥺

Bende var şiddetli kaşıntı ama ben her kış böyle oluyorum döküntü oluyor vücutta kuruluktan sanırım hindistan cevizi yağı kullanıyorum yetmiyor vazalin sürüyorum tüm vücuda öyle biraz rahatlıyorum ama sırf bu yüzden gidicem doktora akciğer enzimlerine bakılıyormuş sanırım bi sorun var mı diye

Hamilelikten sonra da benimde kaşıntım arttı. Geceleri kaşınmama uyanıyorum sırtım, karnım inanılmaz kaşınıyo. Biraz baktım internetten hamilelikten olabiliyormuş hatta bi ismi bile vardı bu sendromun. Ayrıca kullandığımız vitaminlerde su kaybına neden oluyor, bol su tüketmek gerekiyor.

Yaa geçen gün bir yerde yazıya denk geldim.vucudun heryerindeki kaşıntınin gebelikten kaynaklı olduğu yazıyordu bir sebebi vardı ama unuttum kuzum
Vazelini bende denedim daha çok kaşındım 😑 excipial lipo kullanıyorum bana mısın demiyo kuruluk kaşıntı gece uyanıyorum sinirimden ağlıyorum artık

Bugün sağlık ocağına gidip karaciğer enzimleri için kan verdim bende yarın çıkacak inş bir şey çıkmaZ. Egzamam alevlenmiştir inş. Yarın için de dermatolojiye randevu bulmaya çalışıyorum canım acayip sıkılıyor bu duruma canım çok acıyo artık

Umarım kontrolün güzel geçer, güzel haberlerle gelirsin🌸 oksapar bende kullanıyorum bazen saatler şaşabiliyor çok sorun olcağını sanmıyorum aklına gelince hemen yapıp telafi etmen önemli yarın için bol şanş☺️
Canim cok tesekkur ederin hem cevabin icin hem de guzel dileklerin icin 🤲aminn insallah guzel haberlerle gelirim.Rabbim bebislerimizi korusun..saglikla alalim.kollarimiza insallah🙏🦋🌸🥰

Hanımlar çatlak için krem alacagim önleyici, ne tavsiye edersiniz? Bebek yağı sürüyorum şimdilik, lierac mı bio oil mi ya da memnun olduğunuz baska marka varsa paylaşım yapalım 😘 göbeğim benim de kaşınmaya basladi hafiften catlamak istemiyorum😓

Hanımlar çatlak için krem alacagim önleyici, ne tavsiye edersiniz? Bebek yağı sürüyorum şimdilik, lierac mı bio oil mi ya da memnun olduğunuz baska marka varsa paylaşım yapalım 😘 göbeğim benim de kaşınmaya basladi hafiften catlamak istemiyorum😓
Ben lierac kullanmaya başladım ama maalesef memnun kalmadım. Cildim kışın kurumaya çok meyilli, birde hamilelikten dolayı iyiden kuruyo bana yetersiz geldi. Sabah sürüyorum 2 saat sonra tekrar bi gerginlik hissediyorum pullanma oluyo, hiç yeterli gelmedi bana nemlendirmesi. Bio oil ve başka markaları da araştırıyorum🙂

kağan kocatepe diye bir doktor var, videolarından birinde "hamilenin canı yemek istemiyorsa yemeye zorlamaya gerek yok" diyordu. bebek besleniyordur. benim doktorum da hiç onu ye bunu yeme demiyor, beslenmeyle ilgili tek tavsiyesi "kilo alma".
yalnız vitaminleri bir şekil yutmak gerek diye biliyorum, o zaman insanın içi rahat ediyor. multivitamin alıyor musunuz?
Kağan Bey’i tekrar tekrar izleyeyim de içim rahatlasın:) benim doktor da kilo alma diyor, tartıdan memnun ama benim halim yok ki. Myomlar böyle yapıyor, gerekirse serumla besleriz diyor. Keşke bunlara hiç gerek kalmasa.

Sadece folidays alıyorum.
Kan değerlerim normal çıktığı için başka vitamine gerek görmedi, bir iki haftaya kontrolüm var belki o zaman bazı takviyeler verir. Verdiğinde de umarım içimde tutabilirim.

Benim daha önce doğum yapan arkadaşlarım mustelayı önerdiler ben ondan alıp deneyeceğim

Merhabalar, benim 16. haftam bitmek üzere ama hala hiç iştahım yok. Her ay bir kilo kaybettim başından beri. Aylardır öğünlerde bir porsiyon yemeği bitiremiyorum. Çeyrek ya da yarım porsiyon yemeye çalışıyorum zorlaya zorlaya. Ama bebeğin gelişimi iyiydi geçen ay, yarın kontrole gideceğim, umarım bir sorun yoktur. İştahsızlık da yaygın bence, bunu yaşayan arkadaşlarım oldu, sağlıklı bebekler dünyaya getirdiler. Bir arkadaşım beşinci aya kadar kilo kaybetti. Önemli olan bebeğin gelişimi. Doktorunuz gelişiminde bir sorun olursa bizi uyarır, siz içinizi ferah tutmaya çalışın. Umarım bizden alacakları gıdayı alıyorlardır ve gelişimleri güzelce ilerliyordur :)
Çok teşekkür ederim:) Gelişimi iyi çok şükür inşallah hepimiz rahat bir süreç geçiririz ve sağlıkla kucağımıza alırız

Geçmiş olsun canım. Üzülme lütfen herkesin hamileği aynı gecmiyor. Ben de 12-13 haftaya kadar hiç düzgün beslenemedim, hep yarım yamalak normal öğünlerimin çok altında yedim, ilk haftalar bildigin aç gezdim hatta. Çok şükür her kontrole gittiğimde bebeğim büyümüştü. Hatta doktoruma yiyemiyorum dediğimde bana hiç anlayış göstermedi, kussan da yiyeceksin gibi konuştu. Ne zaman ipin ucunu saldim; acana büyümüyor mu, acaba besleyemiyor muyum düsüncelerinden sıyrıldım o zaman rahatladım. Bulantılarim azaldı, halen öyle iştahla yemiyorum yalnız, bazen yemeğin görüntüsü bazen bir koku sinirimi bozuyor iştahımı kapatiyor.

İnternette yazılanlari başkalarını boşver takma bebegini de gayet besliyorsun ve besleyeceksin. Benim ilk tecrübesizim ama çoğu anne 20li haftalardaiştah artışından bahsediyor. Daha biz birinci trimester etkisinden yeni yeni çıkıyoruz :) Vitamin takviyelerini al ve yiyebileceğini hissettiğin saatlerde beslenmeye calis canım. Zorlama kendini zorladıkça daha çok tiksinir ve üzülürsün.
Çok haklısınız, içim ne alırsa o kadar yiyorum asla zorlamıyorum ben de. Belki de bu hafta rahatlamaya başlarız inşallah :)

Hiç üzülme tabiki bebeğini besliyorsun, o senin rezervlerini kullanıyor zaten sen merak etme :) benim görümcem doğuma kadar kustu (ama onun mide rahatsızlıkları vardı bi dünya) bebeği 4 bucuk kiloya yakın doğdu 😁maşallah çok sağlıklı ve çok zeki bi çocuk şimdi okula gidiyo..
yakında geçer inşallah bulantıların yavaş yavaş..
Zorlama kendini
9 ay sürmesi çok zormuş :skandal:ama sonuç baya güzel olmuş maşallah.
kimsenin 9 ay bulantısı sürmesin ama ya yazıktır :KK43:

X