2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende çok iştahsızım canım 15+6 yım hiç kilo almadım hatta 2 kilo vermiştim hamileliğin başına göre. Canım isteyerek yemiyorum bişeyi açlıktan midem bulanıp kötü olunca yemek geliyo aklıma hatta diyorum tokluk hapları olsa o kadar zor geliyo yemek yemek bazen. Dr kilo alımı bu haftalara kadar beklemem zaten almadığın iyi dedi bebek vitamini alıyordur ama hafta ilerledikçe güzel beslenmeye çalış tabi dedi. Vitamin kullanıyoruz ondan biraz içim rahat. Ben et balık aklıma bile getiremiyorum zorla 2 lokla alıyorum ancak. Zorlamayla da olmuyo walla canım istemeyince zorlamıyorum kendimi artık daha kötü oluyorum. Hem çiğ kuruyemişlerde gayet faydalı meyve de yiyorsan bebek besleniyordur endişe etme🙂
Besleniyordur inşallah çünkü ben çok vicdan yapmaya başladım birde kayınvalidem sürekli bişeyler ye bebek acıktı diye baskı yapınca iyice iştahım kapanıyor bırakmıyorki canım isteyince yeyim meyve ve kuruyemiş eski kafalar için bebeğe yaramıyor şeklinde düşünüyorlar mesela ekmek yemek bebeğe değil anneye kilo aldırıyormuş diyorum ekmeksiz olurmu desinler boşver sen ye ekmek sürekli diyor ayhh valla bunalıyorum biri diyor sürekli süt iç biri diyor cevizi ye ihmal etme biri bana çiğ çiğ fasulye yedirdi ay nasıl zorlandım yerken eskiler çok biliyorya daha bebek doğmadan müdahale doğunca ne olacak acaba 😫

Arkadaşlar ben daha nerede doğum yapacağıma karar vermedim. Şimdiki doktorumla devam etmek istemiyorum.

Gebelik takibi ve doğum için anadolu yakasında önereceğiniz doktor ve hastane var mı? Central Hospital'daki Figen hanım riskli gebeliklere de bakıyor mu acaba? Cengizhan beye bir kere gittim, ilginç biri, bilemedim..

Demir hayat sigortayı da araştırıyorum, premium paketi için teklif aldım.. onu yaptırırsam mutlaka Florence Nightingale'nin kadrolu doktorlarından birini seçmemiz gerekiyormuş, ama oradaki doktorları da bilmiyorum..

Canim benim doktorum 20.haftadan sonra bakılıyor ama kalp açısından en net 22.haftada bakılmasi dedi. Daha erken bakıpta netlestiremezlerse bu seferde tekrar çağırılabiliniyormus.
Canım ben amnıyotık bantta var dıye yıne ıkı perınatolga gıdyrm ıkısıde 20.hafta gel dedı 🤔bir tanesının cıhazı çok iyi diye ovduler damağına kadar gösterıyormus 😂ona güvenıp gidcm 20.hafta ınsallah bır daha cagırmazlar😅

Kızlar merhaba size bir şey sormak istiyorumm.
Gün içinde temizlik o bu derken biraz işlensem hareket halinde olsam ya da ayakta dursam ya da ya daa biraz sabit otursam kalçam ve kalçamdan aşağı doğru bacaklarıma kramp giriyor ve inanın yürüyemiyorumm resmen ağlayacağım... kalça ve bacak ağrısının sebebi nedir ve nasıl çözüm bulabilirim resmen sürünücem yerde o derece ağrı saplanıyor bazen

Gün içinde temizlik o bu derken biraz işlensem hareket halinde olsam ya da ayakta dursam ya da ya daa biraz sabit otursam kalçam ve kalçamdan aşağı doğru bacaklarıma kramp giriyor ve inanın yürüyemiyorumm resmen ağlayacağım... kalça ve bacak ağrısının sebebi nedir ve nasıl çözüm bulabilirim resmen sürünücem yerde o derece ağrı saplanıyor bazen
Genelde magnezyum eksıklıgınden agrmıs acaba senınde mı eksık ondan mı oluyor

Canım ben amnıyotık bantta var dıye yıne ıkı perınatolga gıdyrm ıkısıde 20.hafta gel dedı 🤔bir tanesının cıhazı çok iyi diye ovduler damağına kadar gösterıyormus 😂ona güvenıp gidcm 20.hafta ınsallah bır daha cagırmazlar😅

İnsallah canim olmaz Allah in izniyle . Birde şu stresi atlatsaydık belki biraz ferahlariz

Canim benimde öyleydi magnezyuma basladik iyi geldi. Sende doktoruna sor istersen

Besleniyordur inşallah çünkü ben çok vicdan yapmaya başladım birde kayınvalidem sürekli bişeyler ye bebek acıktı diye baskı yapınca iyice iştahım kapanıyor bırakmıyorki canım isteyince yeyim meyve ve kuruyemiş eski kafalar için bebeğe yaramıyor şeklinde düşünüyorlar mesela ekmek yemek bebeğe değil anneye kilo aldırıyormuş diyorum ekmeksiz olurmu desinler boşver sen ye ekmek sürekli diyor ayhh valla bunalıyorum biri diyor sürekli süt iç biri diyor cevizi ye ihmal etme biri bana çiğ çiğ fasulye yedirdi ay nasıl zorlandım yerken eskiler çok biliyorya daha bebek doğmadan müdahale doğunca ne olacak acaba 😫
Çiğ çiğ fasülye mi? mideye ağır gelmez mi, zorla ağzınıza mı tıkıyorlar ki neden yediniz asıl zarar canınızın istemediği şey zaten. Bebek her türlü gıdasını alıyormuş. Zaten bir kaç haftaya iştahlarımız düzelecek inşallah. Kim ne derse desin, duymamazlıktan gelin. sonuçta neyin iyi kötü geleceğini araştırarak en iyi biz biliyoruz.

Arkadaşlar ben daha nerede doğum yapacağıma karar vermedim. Şimdiki doktorumla devam etmek istemiyorum.

Gebelik takibi ve doğum için anadolu yakasında önereceğiniz doktor ve hastane var mı? Central Hospital'daki Figen hanım riskli gebeliklere de bakıyor mu acaba? Cengizhan beye bir kere gittim, ilginç biri, bilemedim..

Demir hayat sigortayı da araştırıyorum, premium paketi için teklif aldım.. onu yaptırırsam mutlaka Florence Nightingale'nin kadrolu doktorlarından birini seçmemiz gerekiyormuş, ama oradaki doktorları da bilmiyorum..
Ben Central'da Yaren hanıma bir kez randevuya bir kez kontrole gittim. İlgisinden memnun kaldım, onunla devam edicem sanırım. Figen hanimi çok ovuyorlar ama bilemiyorum doğumda zorlamış diye okudum bi iki yorum. Evime yakın diye gittim ben de, siz de giderseniz bilgi verirseniz sevinirim.

Ben Central'da Yaren hanıma bir kez randevuya bir kez kontrole gittim. İlgisinden memnun kaldım, onunla devam edicem sanırım. Figen hanimi çok ovuyorlar ama bilemiyorum doğumda zorlamış diye okudum bi iki yorum. Evime yakın diye gittim ben de, siz de giderseniz bilgi verirseniz sevinirim.
aa ne açıdan zorlamış acaba? 12 Mart için randevu almayı düşünüyorum (bekleyebilirsem), haber veririm tabi..
yakınsa ne şans.. ben üsküdar'dayım yakınımda acıbadem altunizade var ama ücretleri bize çok uzak onun da..

aa ne açıdan zorlamış acaba? 12 Mart için randevu almayı düşünüyorum (bekleyebilirsem), haber veririm tabi..
yakınsa ne şans.. ben üsküdar'dayım yakınımda acıbadem altunizade var ama ücretleri bize çok uzak onun da..
Burda bi iki kisi yazmış dediğim gibi. Aslında memnun kalmış geneli. Ben de kararsız kaldım, doğum anında azarlanirken düşündüm kendimi, dedim sen Yaren hanımı dene 😄 ama aklım da kalmadı degil Figen hanımda. Sizden duyarım artik tecrübelerinizi.
Evet central onlara kıyasla daha uygun tabi.

Kızlar benim görsellerde ekledigin yerde batma oluyor ama rahatsız edici biraz.Tam bacagimla kasığımin birleştiği yer.
Bunu yaşayan var mı 16.haftadayim.
15+3 kontrolüm pazartesi.

Eklentiler

• IMG_20210226_215802.jpg
    IMG_20210226_215802.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20210226_215825.jpg
    IMG_20210226_215825.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Kızlar benim görsellerde ekledigin yerde batma oluyor ama rahatsız edici biraz.Tam bacagimla kasığımin birleştiği yer.
Bunu yaşayan var mı 16.haftadayim.
15+3 kontrolüm pazartesi.
Benimde kasık batmam çok, ayakta cok kalınca fazla yürüyünce özellikle hemem batıyor. Bu hafta dr plasentan biraz aşağıda çok yorulma dedi ondan kaynaklanabilir demişti. Sende kendini çok yormamaya bak, birde bebek büyüdükçe de batmalar, sancılar olabiliyormuş normaldir sanırım.

X