2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çiğ çiğ fasülye mi? mideye ağır gelmez mi, zorla ağzınıza mı tıkıyorlar ki neden yediniz asıl zarar canınızın istemediği şey zaten. Bebek her türlü gıdasını alıyormuş. Zaten bir kaç haftaya iştahlarımız düzelecek inşallah. Kim ne derse desin, duymamazlıktan gelin. sonuçta neyin iyi kötü geleceğini araştırarak en iyi biz biliyoruz.
Zorla ağzıma tıkmıyor başımda bekliyor ye diye evet bende öyle dedim zaten gebelikte ne yesem hepsine bakıyorum bilinçliyiz bu konuda ama onlar kendi bildiklerini daha doğru kabul ediyor.

Size anladigim kadariyla soyleyim riskli durumda degilsiniz ve doktorunuzun da yorumu onemli eger o onermiyorsa ,ense kalinligi felan guzel ciktiysa ,burun kemigi gorulduyse yaptirmazdim sayet ama dedigim gbi sonucta hayat bu ve %99 saglikli denilen %1 lik ihtimale %99sagliksizdir dedikleri de %1lik saglikli cikabiliyor...ben ense kalinligi 1.56 cikti,burun kemigi de ideal dedi,ikili sonucumu elime qlmadim ama doktorum bakmos gersey normal dedi ve bu test %90lik dogruluk payo veriyir ve bu da bize yeter dedi...16.haftada 4lu mu 3lu mu bi test daha yapiliyirmus onu oneririm dedi yasi 29-35arasi oldugunda baska da biseye gerek gormuyorum dedi...doktorum cok iyi bir perinatolog bu arada...ven de yapmadim bisey oalcahi var sa da dedigim gbi bazen gercekten onune gecemeyiz...saglikla bevislerimizi kollarimizda da gorelim insallah🤲
Slm canım dun randevun vardı nasıl gecdı ? Hersey yolundadır inşallah 🤲

Kızlar benim görsellerde ekledigin yerde batma oluyor ama rahatsız edici biraz.Tam bacagimla kasığımin birleştiği yer.
Bunu yaşayan var mı 16.haftadayim.
15+3 kontrolüm pazartesi.
Benim hamile kaldigim gunden beri oluyo desem yeridir bazen de cok siddetleniyo dun dr normal dedi ama hep bi korkuyla yaşıyorum o ayrı

kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Nosking Nosking Ahsen555 Ahsen555

Arkadaşlar Allah nasip ederse ben ds ağustos anneai olacagim. Ama sizlere sormak istedigim birsey var. 16. haftamdayim fakat 3 gün once doktor rahimde kisalma oldugunu bebegin aşagida oldugunu söyledi. Başına boyle birsey gelen var mi nasil tedavi uyguladilar lutfen paylasin... Bana haftalik pruloton igneyle progestan fitil verdi. Moralim aşırı bozuk stresten hergün başım agriyor:KK43:(

kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Nosking Nosking Ahsen555 Ahsen555
Cnm muhtemelen kasilma oluyor. Magnezyum takviyesi almiyorsan druna durumu anlat takviye verir

Canım ben amnıyotık bantta var dıye yıne ıkı perınatolga gıdyrm ıkısıde 20.hafta gel dedı 🤔bir tanesının cıhazı çok iyi diye ovduler damağına kadar gösterıyormus 😂ona güvenıp gidcm 20.hafta ınsallah bır daha cagırmazlar😅
Katılıyorum canım doktorum benim de 20. Hafta dedi ve önerdiği perinatologun cihazına da bağlıdır diye düşünüyorum o yüzden içini ferah tut kimin doktoru neyi önerdiyse öyle yapmalı 👍🏻Kalp de iki haftada efsanevi büyümüyor zaten👍🏻

Kızlar benim görsellerde ekledigin yerde batma oluyor ama rahatsız edici biraz.Tam bacagimla kasığımin birleştiği yer.
Bunu yaşayan var mı 16.haftadayim.
15+3 kontrolüm pazartesi.
Benimde aynı haftalarda benzer ağrilarim oldu. Plesantam aşagidaymis. Doktor oyüzdende olabilir büyüme agrisida olabilir demisti. Birde magnezyuma başlayinca baya azaldi benim

Son düzenleme:
Amın canım ınsallah ıkı hafta var randevuya stresten basım çatlıyor boynum tutlyr hepımız ınsaşlah guzel haberler duyarız 🤲🏼

Benimde 4 5 hafta var. Benim oğlumda doğuştan kalpte problem olup yoğun bakımda yattığından 22.haftada çağırdı. detaylı Fetal kalp cihazına 22.haftada giriliyor gibi birsey söyledi tam anlamadim. Herkesin durumu farklı . Doktor ne derse onu yapmak durumundayız

Arkadaşlar Allah nasip ederse ben ds ağustos anneai olacagim. Ama sizlere sormak istedigim birsey var. 16. haftamdayim fakat 3 gün once doktor rahimde kisalma oldugunu bebegin aşagida oldugunu söyledi. Başına boyle birsey gelen var mi nasil tedavi uyguladilar lutfen paylasin... Bana haftalik pruloton igneyle progestan fitil verdi. Moralim aşırı bozuk stresten hergün başım agriyor:KK43:(
kimsenin başına boyle birsey gelmedi sanirim . Ya da boyle birsey duyup fikir sahibide degil hicbiriniz . Şanslisiniz oyleyse. Herkese hayirli gebelikler

kimsenin başına boyle birsey gelmedi sanirim . Ya da boyle birsey duyup fikir sahibide degil hicbiriniz . Şanslisiniz oyleyse. Herkese hayirli gebelikler

Herkes farklı şeyler yaşıyor oyüzden bilmeme durumu olabilir yanlış yönlendirip telaşlandırmakta istemiyor insan. Zaten herkes hassas. Benim bebek değil ama eşi aşağidaydı 4 gün hastanede yattim. Evdede yatmaya çalisiyorum sürekli progestan kullaniyorum.

Kızlar mide yanması için ilaç kullaniyormusunuz. Benim ilk haftadan beri var resmen hayatım zindan oldu. Gece uykudan uyandırıyor resmen. Doktor gaviscon şurup verdi ama hiç işe yaramiyor. Elma soğuk sütte kesmiyor.

Kızlar mide yanması için ilaç kullaniyormusunuz. Benim ilk haftadan beri var resmen hayatım zindan oldu. Gece uykudan uyandırıyor resmen. Doktor gaviscon şurup verdi ama hiç işe yaramiyor. Elma soğuk sütte kesmiyor.
Gavisconun dozu az geliyor olabilir, bana ikişer kaşık iç demişti. Yüksek yastık+ sola dönerek yatmak biraz daha iyi hissettiriyor.

Gavisconun dozu az geliyor olabilir, bana ikişer kaşık iç demişti. Yüksek yastık+ sola dönerek yatmak biraz daha iyi hissettiriyor.

Bana 1 kasik dedi ama dün dayanamadim 2 kaşık içtim yinede gece boğuluyordum resmen. Yüksek yastigida deniyim ćok tesekkürler

Kızlar 15. haftanın sonundayım, bugün elim karnımdayken bebeğin olduğu tarafta (ultrason görüntüsünde de kistimin üzerinde görünüyor ve kistim de sağda olduğu için yerini biliyorum.) zayıf bir tık hissettim. bir sefere mahsustu bir daha olmadı.
Hissetmek için çok mu erken? Gaz sancısı olmadığına çok eminim, bu farklı birşeydi.

Bana 1 kasik dedi ama dün dayanamadim 2 kaşık içtim yinede gece boğuluyordum resmen. Yüksek yastigida deniyim ćok tesekkürler
Bana da yetmedi, Rennie mi adı tam bilmiyorum. Doktor günde 4 kereye kadar alabilirsin dedi beni de çok yoruyor bazen Allah beterinden korusun. Kilo bile alamadım doğru düzgün, korkudan birşey yiyemiyorum, gece yatağa giderken ayaklarım geri geri gidiyor.

Kızlar 15. haftanın sonundayım, bugün elim karnımdayken bebeğin olduğu tarafta (ultrason görüntüsünde de kistimin üzerinde görünüyor ve kistim de sağda olduğu için yerini biliyorum.) zayıf bir tık hissettim. bir sefere mahsustu bir daha olmadı.
Hissetmek için çok mu erken? Gaz sancısı olmadığına çok eminim, bu farklı birşeydi.

Bebis olabilir canim. Ben oğlumda ilk 20.haftada gibi hissettim. Kızımda arada bir tık oluyor ama emin değilim

X