2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana da yetmedi, Rennie mi adı tam bilmiyorum. Doktor günde 4 kereye kadar alabilirsin dedi beni de çok yoruyor bazen Allah beterinden korusun. Kilo bile alamadım doğru düzgün, korkudan birşey yiyemiyorum, gece yatağa giderken ayaklarım geri geri gidiyor.

Benimde kontrolüme 2.5 hafta var başka ilaç isteyeceğim çünkü böyle giderse boğazım gırtlağım tükenecek yanmadan tahriş oldu.gecede öksürüyorum. Allah yardimcimiz olsun

Benimde kontrolüme 2.5 hafta var başka ilaç isteyeceğim çünkü böyle giderse boğazım gırtlağım tükenecek yanmadan tahriş oldu.gecede öksürüyorum. Allah yardimcimiz olsun
Ben sırf hafif geçsin diye akşam 5 gibi bütün yemek işimi bitiriyorum, ertesi güne kadar ceviz, kefir, yoğurt filan idare ediyorum. O şekilde biraz rahatladım. İlaç yetmeye başladı ama yine de her sabah kalktığımda boğazımdaki yanma var, çok şükür ilk beş dakikada geçiyor.

Kızlar mide yanması için ilaç kullaniyormusunuz. Benim ilk haftadan beri var resmen hayatım zindan oldu. Gece uykudan uyandırıyor resmen. Doktor gaviscon şurup verdi ama hiç işe yaramiyor. Elma soğuk sütte kesmiyor.
Ben yemeklerin üstüne rennie içiyorum ayrıca maden suyu da iyi geliyor bana. Yine yandıkça azar azar leblebi yiyorum. Yanmalar hafifledi ama ağrıdan hala yemek yiyemiyorum diye lansor verdi gece yatarken içmem için. Ama doktorunuza sormadan içmeyin. Eczaneden alırken eczacı dokunabilir demişti.

Ben yemeklerin üstüne rennie içiyorum ayrıca maden suyu da iyi geliyor bana. Yine yandıkça azar azar leblebi yiyorum. Yanmalar hafifledi ama ağrıdan hala yemek yiyemiyorum diye lansor verdi gece yatarken içmem için. Ama doktorunuza sormadan içmeyin. Eczaneden alırken eczacı dokunabilir demişti.

Ben önceden kullanmistim sabah açkarnina çok iyi gelmisti ama gebelik öncesiydi. Doktora sorarim ona göre kullanirim olmazsa

kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Nosking Nosking Ahsen555 Ahsen555
Karnının sert olduğunu nasıl farkediyorsun dokunarak mi yoksa başka bir belirtisi oluyor mu ağrı vs.
Sert olunca kasılma olduğunu ilk defa duydum da merak ettim.

Kızlar 15. haftanın sonundayım, bugün elim karnımdayken bebeğin olduğu tarafta (ultrason görüntüsünde de kistimin üzerinde görünüyor ve kistim de sağda olduğu için yerini biliyorum.) zayıf bir tık hissettim. bir sefere mahsustu bir daha olmadı.
Hissetmek için çok mu erken? Gaz sancısı olmadığına çok eminim, bu farklı birşeydi.
Bende hissediyorum. Bence olabilir. 14. Haftanin sonunda hissetmeye basladim. Ikinci hamileligim

Herkes farklı şeyler yaşıyor oyüzden bilmeme durumu olabilir yanlış yönlendirip telaşlandırmakta istemiyor insan. Zaten herkes hassas. Benim bebek değil ama eşi aşağidaydı 4 gün hastanede yattim. Evdede yatmaya çalisiyorum sürekli progestan kullaniyorum.
Dogru haklisiniz. Hepimiz insallah sag salim tamamlariz dogumumuzu. Size de gecmis olsun 🌺

Kızlar mide yanması için ilaç kullaniyormusunuz. Benim ilk haftadan beri var resmen hayatım zindan oldu. Gece uykudan uyandırıyor resmen. Doktor gaviscon şurup verdi ama hiç işe yaramiyor. Elma soğuk sütte kesmiyor.
Yediklerine dikkat ediyomusun. Baharatli acili yemekler yemedim. Yemekle su icmedim yada hemen sonrasinda icmedim. Bide cok yeme midenin kapasitesi dolmasin. Yuksek yastikta yattim. Tatlilarda cok yanma yapiyo. Yatmadan 2 saat once yemegi kes. Okadar cok dikkat ettimmi yeni yeni hafifledi. Ilaclar hic bi ise yaramadi bende. 16. Haftaya gidiyoruz bizde

canım regenesisin içinde 200mg magnezyum var . onu kullanıyorum kasılma için erken degil mi? korktum biraz . günde 2 tane soda içeyim o zaman günde . onun içinde de magnezyum var
Cnm benim ilk gebeligimde daha gec baslamisti ama bunda uzun zmndir magnezyum takviyesi aliyorum kramp giriyor karnima gebelikte magnezyum ihtiyaci cok artiyor yeterli gelmezse dr takviye miktarini arttiriyor sen gene de druna sor kontrole gittiginde.

Yediklerine dikkat ediyomusun. Baharatli acili yemekler yemedim. Yemekle su icmedim yada hemen sonrasinda icmedim. Bide cok yeme midenin kapasitesi dolmasin. Yuksek yastikta yattim. Tatlilarda cok yanma yapiyo. Yatmadan 2 saat once yemegi kes. Okadar cok dikkat ettimmi yeni yeni hafifledi. Ilaclar hic bi ise yaramadi bende. 16. Haftaya gidiyoruz bizde

Bende cok eskidende reflü vardi tedavi olup iyileşmisti . oyüzden hep dikkat ediyorum. Yemek yaparken soğani salcayı kavurmam, cig sogan sarımsak yemem ,aksam yatmadan 2 3 saat önce yemeyi bırakıyorum. zaten hamilelikte tatlı türleri canım istemiyor ama çekerim var demekki . 😢. Yüksek yastıği deniyecegim bir onu yapmadım.

canım regenesisin içinde 200mg magnezyum var . onu kullanıyorum kasılma için erken degil mi? korktum biraz . günde 2 tane soda içeyim o zaman günde . onun içinde de magnezyum var

Canim benim multivitamindede var ama ekstradan 350mg magnezyum kullaniyorum. Benimde kramp kasilma oluyordu simdi neredeyse sıfıra indi

kızlar şuan 15+4 teyim . akşam uyurken 2 gündür karnım daha sert oluyor. tuvalete gidiyorum tuvaletim de cok olmuş olmuyor . gündüz bir sey yok gündüz sürekli yatıyorum ayagımın altına yastık koyup . akşam sola dönüp yatıyorum.
bebegin hareketlerini hissediyorum sanırsam ama akşam uykudan uyandıgımda karnım semsert oluyor. bu haftalardan geçen arkadaşlar sizin başınıza böyle seyler geldi mi? internette kasılma falan yazıyor ama fitil kullanıyorum sabah akşam . uyumadan önce fitili koyuyorum.
Canım benım 15. Hafta da başladı kasık ağrılarım var karnım setleşti gibi. Bebeği de hissetmiyorum yani bilmiyorm bu durum normal mi anormal mi

Özel sigortalı mısın canım. Ebru hoca sigortalı hasta kabul ediyor mu ki, bazı doktorlar etmiyor da. Ben de hastane değiştirmeyi a life da devam etmeyi düşünüyorum da.
Evet canım doğum paketi yaptırdım. A Life dışında bir yerden yaptırdım. Herhangi bir sorun olmadı gayet anlayışlı sevecen 🤗

Birde bebeğinizi ne zaman hissetmeye başladınız. Ben şuanda sağa yada sola yigildigini,orada oluşan sert ve ufak sisliklerle anlayabiliyorum. Henüz hareket yok erken tabi de açana 2.gebeler daha mı erken hissediyor? Varmı böyle olan erken hisseden. Bu aralar süt ve sodami aksatiyorum içemiyorum 😥😫

Benim karım sürekli taş gibi. Bazen bebekler ortaya toplanıyor o zaman sertlik daha fazla oluyor pozisyonla alakalı bence

X