2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar doktor kontrollerinize gittiğinizde rutin kan tahlili veriyor musunuz ? Değerleriniz nasıl çıkıyor benim lökosit değerim biraz artmaya başlamışta biraz baktım hamilelikte artar fln yazmışlar ama sizleri de merak ettim

Kızlar birşey soracağım karnıma.dokununca sağ tarafta elime yuvarlak birşey geliyor geçen gün burdaki hamilelik takviminde yazıda karniniza dokununca rahminizi hissedebilirsiniz yazıyordu ultrasonda bebeğim sağ tarafta gerçekten sağ tarafımda elime yuvarlak birşey geliyor çok heyecanlandım.😊😊

Şuanda bile midem bogazım kavruluyor 2 kasik gaviscon içtim 10 dakika gecti yine basladi
Bende ayni durumdayim ama gaviscon hic icmedim , yesem migdem bulaniyo yemesem acliktan bulaniyo basim donuyo Allahtan 1 aydir daha iyiyim . bukadar kotu gecmesine ragmen 4 ayda 6 kilo almisim nasil oldu bende anlamadim valla

Benim yarın sonuçlanacak.
Benim mail geldi çıkmış sonuçlar düşük risk yazmışlar ama 1:1030 olarak görünüyor down sendromu . ikili testte 1:55000 di çok tedirgin oldum şu an doktorumu da aramak istemiyorum geç vakit içimde huzursuzluk var umarım sizin güzel çıkar çıktığında bana yazabilir misiniz?

Onunda mı sahtesini yapmışlar 🤦🏻‍♀️ tamam canım kontrol ederim 😊🌸
Yapıyorlar eczane teknisyeni olarak çalışıyordum hamilelik olunca bıraktım malum pandemiden eşim bırakmamı istedi. Eczanedeki ürün güvenilir oluyor internet sitesinde sahte ürün malesefki çok ve daha ucuz . Ama sahte olmayanlarda var internette ama ellerinde kaldığı için ve miadı yaklaştığı için daha ucuz oluyor. Sahte olmamasına ve miadını kontrol ederek al bence ☺️

Benim mail geldi çıkmış sonuçlar düşük risk yazmışlar ama 1:1030 olarak görünüyor down sendromu . ikili testte 1:55000 di çok tedirgin oldum şu an doktorumu da aramak istemiyorum geç vakit içimde huzursuzluk var umarım sizin güzel çıkar çıktığında bana yazabilir misiniz?
Tabi ki yazarım belki referans değerleri farklıdır bence tedirgin etmeyin kendinizi. 2 li testte de rapor aralığı önemliydi düşük risk yazması yeterliydi eminim normaldir bu sonuç korkmayın. Güzel haberlerle yarın içiniz rahatlar umarım🙏🏻

Canim bebeginin cinsiyetini ogredin mi? Bende solda hissettim ama erken daha tam eminde olamio insan
Benim ikiz biri sağda biri solda. Ikisi de kız 🥰
Ben ilk hissettiğimde gaz gibiydi, farklı olduğunu biliyorsun ama emin olamıyorsun evet. Hep aynı yerde kıpırtı oluyor ordan ayırıyordum 😊

Merhaba kızlar ben hamilelikten önce 2 doz tetanos aşısı olmustum. Saglik ocagindaki ebe e-nabızdan gördü 20.haftada gel tek doz yeter sana dedi. Bir de internette şöyle bisey gordum daha once tetanos asisi olmayanlar hamilelik icinde 2 kez aşı oluyor, 4 hafta arayla. Sanirim 16.haftada cagrilanlar o yuzden cagrilmis.

Bu arada idrara sıkışma olayı bende bi kac gecedir fazlalaştı bu gece 3.kez kalktım o yuzden bu saatte girip de okudum yazdıklarınızı sizler de aynı şeyi yazmışsınız tesadüf 😅 deliksiz uykulara simdiden elveda dedik sanırım

Mide yanması olan arkadaşlar, bende de var o sıkıntı. Ben her yemekten sonra maden suyu içiyorum ve hamur işleriyle arama mesafe koydum cok rahatladım. Özellikle yemeklerden sonra meden suyunu tavsiye ederim. Markasına da dikkat ederseniz öyle kızılay felan değil de beypazarı gibi markalar alırsanız ihtiyacınız olan mineralleri de almış olursunuz.

Arkadaşlar bir de bazı şeyleri eczaneden almanız gerekiyorsa eczaneden alın bence, internette daha ucuz diye kanmayın. O ürünlerin çoğu merdiven altı üretim, orjinal değil. Allah korusun bebeklerimize zarar verebiliriz. İçeriğini bilmiyoruz çünkü.

Merhaba kızlar ben hamilelikten önce 2 doz tetanos aşısı olmustum. Saglik ocagindaki ebe e-nabızdan gördü 20.haftada gel tek doz yeter sana dedi. Bir de internette şöyle bisey gordum daha once tetanos asisi olmayanlar hamilelik icinde 2 kez aşı oluyor, 4 hafta arayla. Sanirim 16.haftada cagrilanlar o yuzden cagrilmis.
Cuma günü sağlık ocağına gitmiştim Bana iğne yapmadı hemşire. Ben gebeliğimin başında progestron iğne kullanıyordum fitil de bunları bıraktın mı diye sordu evet dedim doktoruna sor yaptır derse 20. Haftadan önce gel yapalım dedi ilk dozu. Anlamadım niye böyle yaptı sanırım gebeliğimin devam edeceğini düşünmüyor heralde 🤷‍♀️

Cuma günü sağlık ocağına gitmiştim Bana iğne yapmadı hemşire. Ben gebeliğimin başında progestron iğne kullanıyordum fitil de bunları bıraktın mı diye sordu evet dedim doktoruna sor yaptır derse 20. Haftadan önce gel yapalım dedi ilk dozu. Anlamadım niye böyle yaptı sanırım gebeliğimin devam edeceğini düşünmüyor heralde 🤷‍♀️
Allah korusun o nereden bilecek ki. Ne değişik insanlar. Aslında sağlık ocağındaki aile hekiminin ve hemşirenin senin hamileliğini takip zorunluluğu var. Ama işte herkes sorumluluğu başkasına atıyor.

Sizin tüp bebekti sanirim aklimda oyle kalmis, ebe de biliyorsa belki dikkatli olmasi gerektigi icin tereddutte kalmistir aşı için, sonucta tüp bebek olunca insan en ufak bişeyde 2 kez dusunuyor, ben hic oyle dediginiz gibi dusunmedim 😊

X