2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Geçmiş olsun cok üzüldüm. Yakın arkadaşımda 1:28 çıkmıştı dörtlü sonucu mahvoldu. Amniyosentez yaptırdı onun da sonucları 2 ay sonra cıktı numuneyi hatalı almışız tekrar amniyosentez yapmamız gerekiyor dediler. 7 aylık olmuştu artık tekrar yaptırmadı. Tahmin edersin ki bebek sağlıklı doğdu.
Hamile olduğumu söylediğimde bana ilk dediği ya fetal dna yaptır ya da hiçbir şey yaptırma oldu. Risk belirliyor sonuçta kesin tanı koymuyor ama gebelik öyle bir psikoloji ki mantıklı düşünemiyor insan.
Ben bu son cümleni çok iyi anladım gerçekten ikili test şu bu ya hiç yaptırma ya da yaptıracaksan direkt fetal dna . Bu belirledikleri şeylerin hiçbiri güvenilir değil

2 li test ense burun normal demişti şok oldum, inşallah korktuğumuz gibi olmaz çok teşekkür ederim haberleşiriz yine burdan doktorum dönünce
Haberleşelim canım eminim bi şey çıkmıcak stres yapma çok var böyle çıkıp sağlıklı doğuran dua edicem senin ve bebeğin için 🤲🏻

Geçmiş olsun cok üzüldüm. Yakın arkadaşımda 1:28 çıkmıştı dörtlü sonucu mahvoldu. Amniyosentez yaptırdı onun da sonucları 2 ay sonra cıktı numuneyi hatalı almışız tekrar amniyosentez yapmamız gerekiyor dediler. 7 aylık olmuştu artık tekrar yaptırmadı. Tahmin edersin ki bebek sağlıklı doğdu.
Hamile olduğumu söylediğimde bana ilk dediği ya fetal dna yaptır ya da hiçbir şey yaptırma oldu. Risk belirliyor sonuçta kesin tanı koymuyor ama gebelik öyle bir psikoloji ki mantıklı düşünemiyor insan.
Teşekkür ederim ya o kadar haklısın ki şuan benim ilk bebeğim olacak hiçbir fikrim yoktu testler hakkında ama kesinlikle ya fetal dna yaptırmalıymış ya da hiçbiri. Ne kadar stresli bir durummuş Allah herkesin bebeğini sağlıkla almayı nasip etsin🙏🏻

Doktorla görüşebildiniz mi ? Benimde sonucum geldi ve riskli bölgede görünüyor . 2 li gayet normaldi. Şu an napsam bilemedim çok strese girdim. Doktora haber bıraktım dönecek bakalım
Doktoruk normal dedi ama içim çok huzursuz ikili testte 1:55.000 çıkıp şimdi 1:1030 çıkması beni kprkuttu sizinki nasıl riskli alanda çıktı 1:270 in üstünde mi çıktı sakin olun doktorunuz bi baksın yaşınız kaç belki ondandır kendinizi rahat tutun 🤲🏻İnşallah iyi çıkacak
kızlar korkmayın ultrason verileriniz normal sonuçta. hiçbirşeyi yoktur bebişlerinizin. drunuz ne derse ona göre hareket edin.

Benim başladı 3 4 gündür ishal gibi. Hatta birden fazla çıkıyorum. Magnezyumdan diye düşünüyorum. Daha önce kabızlık vardı.
Ben magnezyum almiyom daha ama🙄bende de oyle surekli bi kabizlik yoktu bu sabah ishal olunca korktum acikcasi...carsamba randevu aldim bakacagiz bebise hayirlisiyla🤲

Evet doğru tüp bebek. Ebede biliyor ama uslubundan ben onu anladım ısrarla eminsin bebekte bişey yok değil mi diye sordu hatta bende tersledim en son doktor bir sorun yok diyor tabi allah bilir diye. Bende yanlış anlamış olabilirim haklısınız. Ama bu iğnenin ne gibi bir zararı olabilir merakta etmedim değil
Canım benim de tüp bebek bu üçüncü denememiz. İlk tüp bebekte gittiğim Kadın doğumcum ( biraz yaş almış eskilerden biriydi) tetanoz aşısını Tüp bebek olduğu için şimdi yaptırma doğumdan bir iki hafta önce 37. Haftada falan tek doz yaparız yeterli olur demişti.Tüp bebek olunca herşeyi inceleyip sık dokuyorlar. Bir çok iğne ilaç kullanıyoruz bu süreçte onlarla alakalı olabilir.

Ya su saglik ocagi hemsire ve doktorlari ekstra egitimden gecmeli bence...felaket tellali gibiler resmen ve asiri patavatsizlar...siz de takmayin masallah 18. Haftanizdasiniz ve evet hepimizin dusuk riski var?kucagimiza alana kadar da o stresimiz bir kenarda hep olacak ama bunun olacagino ancak Rabbim bilebilir ...kul bilemez...duamizi ediyoruz birbirimize ve Rabbim yavrularimizi korusun saglikla kollarimizda da gormeyi nasip etsin🤲
Amin canım inşallah. Tabiki başımıza ne gelir bilmiyoruz ama insann sinir ediyorlar işte

Senin bu hemşire de gözü mü kaldı ne. Ilk haftalarda da kanaman var diye bebek sakattır demişti. Ben senin kızın yerinde olsam artık inadına doğup karşısına çıkardım bak doğdum gördün mü diye 🤣
Sorma canım o düşüncesinden vazgeçmedi hala sıkıntı olduğunu düşünüyor bebekte 🤷‍♀️

Canım benim de tüp bebek bu üçüncü denememiz. İlk tüp bebekte gittiğim Kadın doğumcum ( biraz yaş almış eskilerden biriydi) tetanoz aşısını Tüp bebek olduğu için şimdi yaptırma doğumdan bir iki hafta önce 37. Haftada falan tek doz yaparız yeterli olur demişti.Tüp bebek olunca herşeyi inceleyip sık dokuyorlar. Bir çok iğne ilaç kullanıyoruz bu süreçte onlarla alakalı olabilir.
Canım benım bilgim hiç yoktu doktor önerirse yaptırırım önermezse yaptırmam o zman bakalım ne diyor doktor 😊

Ben bu son cümleni çok iyi anladım gerçekten ikili test şu bu ya hiç yaptırma ya da yaptıracaksan direkt fetal dna . Bu belirledikleri şeylerin hiçbiri güvenilir değil
İkili ve dörtlü test arasında epi topu 1 ay yok mu ya, hem de senin ikilin bayaa iyi gelmiş, bir ay içinde mi down sendrom oluşmuş yani🧐 nasıl olabiliyor iki test arası böyle uçurum farklar mantığım almıyor. Gereksiz yere stres oluyoruz burada. Lab. kaynaklı olabilir mi acaba?

Evet doğru tüp bebek. Ebede biliyor ama uslubundan ben onu anladım ısrarla eminsin bebekte bişey yok değil mi diye sordu hatta bende tersledim en son doktor bir sorun yok diyor tabi allah bilir diye. Bende yanlış anlamış olabilirim haklısınız. Ama bu iğnenin ne gibi bir zararı olabilir merakta etmedim değil
Kan sulandırıcı falan kullandıysanız belki onun için demiştir tetrnoz iğnesi kanı pıhtılaştırabiliyormuş o yüzden doktorunuza sorun demiştir

X