2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
archerwoman archerwoman bende doktorumla görüştüm bunlar kesin tanı testi değil ama içimiz rahat etsin fetal dna yapalım dedi. Bu şekilde 4 lü test çıkan hiçbir sorun olmayan çok hastam var dedi. Hormanlarla fln çok teknik açıkladı ama kendimi çok veremedim o kısımlara. Yarın fetal dna için kan vericem sanırım. Yani benimde kafam karıstı kendimi kötü hissediyorum tevekkül edip detaylı ultrasona kadar akışına bıraksam mı çok mu irdeliyorum diyorum ama diğer taraftan böyle de kafama takılır napsam bilemedim :KK43: ama senşn değerlerin çok daha iyi canım bende sen hiç endişe etme benim sonucum o aralıklarda olsaydı dr um istemezdi bir test daha

Arkadaslar daha cok erken ama evde bos bos uzanirken surekli bir arastirma halindeyim🙄bebek bakimi urunlerine bakarken aklim karisti hangi islak mendili kullanmaliyiz veya islak mendil yerine pamuk felan kullanmak daha mi mantikli?bu konuda bilgisi olan tecrubeli anne adaylarimizin fikirlerine ihtiyacim var🤲
Ben ıslak mendil kullanmıştım, uny baby yeni doğan memnundum da yine onu ya da sleepy yeni doğal tanıtımı yaptığından alırım. Bez olarak prima kullanmıştım yine ondan ya da sleepy doğal olandan alırım. Alt açma olarak molfix çok memnun kalmıştım çiş kaka bulaşana kadar sağlam şekilde kullanılıyor, birçok marka denemiştim pamukları dağılan ya da çabuk yırtılan olmuştu memnun kalmamıştım ama molfix alt açma çok iyiydi.
Stok yapmaya hiç gerek yok bunlarda bazı bebeğe dokunuyor teni hassas oluyor değişmek zorunda kalabiliriz.
Sağlıcakla kucağımıza alıp sıkıntı yaşamadan büyütelim inşallah 🙏

Belli olmuyor o ya ben de hissetmem diyordum 14te hissetmeye başladım şimdi eşim bile hissediyor elini karnıma koyunca.
Yalnız bir gün hissedip 3 gün hissetmeme durumu oluyor acaba bir sey mi oldu diye panik yapıyor insan 🤗

O durumlarda hemen şekerli bir şeyler yersen 1 saate kadar hareketi hissedersin 💕

Sen de öylesin sen deee💙🤍 o endişemiz kucağımıza alana kadar devam etcek normal ama abartmayalım endişelerimizi travmaya dönüştürmeyelim herşey yolunda 😇 benim en yakın arkadasımın 1/80 çıktı ve ense kalınlığı 5,5 cıktı oğlu 8 yaşında maşallahı var 😍 babasının ensesi çok kalın ona çekmiş genetik ense kalın 🙊 ben fetal dna yaptırdım biliyorsun şimdi yaptırsam o taramaları benden neler cıkar yaştan dolayı bile amniyosentez isterler sen içini ferah tut kafanı bulandırma oğluşun hissediyor herşeyi annesi, herşey çok güzel olcak oğluşlarımızı parka götürcez ankarada 😍
Bir tanesin 💙💙💙💙 evet canım çok ama çok haklısın biliyorum çok var örnek zaten benimki de riskli değil ama belki de bi şeylere kafayı takasım vardı Allah bugünlerimizi aratmasın 🤲🏻 Şu an ankarada bebelerle parka gitme fikrine ba yıl dımmm 💙💙💙💙🤩🤩🤩🤩🤩

Kızlar 3 lü test yaptıracak mısınız?.ben yaptırmayı düşünmüyorum su anda ama kafam karışık birde kontrole gittiğimde suyu sinirda demişti günde 3 lt su iç dedi doktorum.suyu artıracak bir şey biliyor musunuz?
Happy momda birçok kadın konuşuyordu su içmek ve havuç yemek tavsiye ediliyordu ama adedi kaçtır bilmiyorum çok tavsiye vardı bununla ilgili

Kızlar 3 lü test yaptıracak mısınız?.ben yaptırmayı düşünmüyorum su anda ama kafam karışık birde kontrole gittiğimde suyu sinirda demişti günde 3 lt su iç dedi doktorum.suyu artıracak bir şey biliyor musunuz?
En etkili şey havuç suyu. Ve günde 3 lt kadar su içmek. Ama havuç suyunu kesinlikle için. suyunu çıkaramazsanız havuç yiyin bol bol.

archerwoman archerwoman bende doktorumla görüştüm bunlar kesin tanı testi değil ama içimiz rahat etsin fetal dna yapalım dedi. Bu şekilde 4 lü test çıkan hiçbir sorun olmayan çok hastam var dedi. Hormanlarla fln çok teknik açıkladı ama kendimi çok veremedim o kısımlara. Yarın fetal dna için kan vericem sanırım. Yani benimde kafam karıstı kendimi kötü hissediyorum tevekkül edip detaylı ultrasona kadar akışına bıraksam mı çok mu irdeliyorum diyorum ama diğer taraftan böyle de kafama takılır napsam bilemedim :KK43: ama senşn değerlerin çok daha iyi canım bende sen hiç endişe etme benim sonucum o aralıklarda olsaydı dr um istemezdi bir test daha
Canım benim ver için rahat etsin evet iki hafta sonra o detaylı da beklenebilir bu arada çünkü parlaklık vs görülebiliyormuş o yüzden evet o açıdan biri yazdı bana başka bir forumda onun 4lü sonucu 1:17 imiş akraba evliliğiydi diyor korktuk yaptırdık şimdi diyorum boşuna yaptırmışım keşke detaylıyı bekleseydim dedi bana mesela Sen içinden geçen sesi dinle senin uykunu kaçıracaksa yaptır gitsin .. ben şimdi yer araştırıyorum çevremde de hiç yok yaptıran herkes genoksu tavsiye ediyor o da türkiyede yapıyormuş güvenilir mi bilmiyorum... doktorum da normal diyo ben tavsiye etmem boşuna yaptırırsın dedi ama ben bakıyorum Ve tüm kalbimle inanıyorum ikimizin de teeerrrtemiz çıkacak sonuçları buna çooook inanıyorum sırf o kurt düşmesi işte 🙏🏻

Ya canımsın 💙💙💙💙💙biliyorum bu endişem yersiz zaten ama bilmiyorum sanırım büyüdükçe o, kaybetme korkum artıyor keşke diyorum en baştan fetal dna yaptırsaydım eşimle doktorumu dinledim ah eşek kafam...
Bebeğin çok iyi annesi, sen üzülüyorsun diye üzgün sadece biraz. Hiç merak etme canım doktor gerek duysa zaten git bir üst test yaptir derdi. İçini rahatlat.

Bebeğin çok iyi annesi, sen üzülüyorsun diye üzgün sadece biraz. Hiç merak etme canım doktor gerek duysa zaten git bir üst test yaptir derdi. İçini rahatlat.
Çoook tatlısınız çoook teşekkür ederim evet muhtemelen iyi biraz onu da kendimi de ufacık şeylerle mutlu edeyim 🙏🏻 yorumlarınız için teşekkür ederim Allah razı olsun hep birlikte kucağımıza aldığımız o günler de gelsin inşallah 🤲🏻❤️❤️❤️

Canım benim ver için rahat etsin evet iki hafta sonra o detaylı da beklenebilir bu arada çünkü parlaklık vs görülebiliyormuş o yüzden evet o açıdan biri yazdı bana başka bir forumda onun 4lü sonucu 1:17 imiş akraba evliliğiydi diyor korktuk yaptırdık şimdi diyorum boşuna yaptırmışım keşke detaylıyı bekleseydim dedi bana mesela Sen içinden geçen sesi dinle senin uykunu kaçıracaksa yaptır gitsin .. ben şimdi yer araştırıyorum çevremde de hiç yok yaptıran herkes genoksu tavsiye ediyor o da türkiyede yapıyormuş güvenilir mi bilmiyorum... doktorum da normal diyo ben tavsiye etmem boşuna yaptırırsın dedi ama ben bakıyorum Ve tüm kalbimle inanıyorum ikimizin de teeerrrtemiz çıkacak sonuçları buna çooook inanıyorum sırf o kurt düşmesi işte 🙏🏻
Canım çok sağol iyi ki varsınız gerçekten 🙏🏻 Yakın bi arkadaşımla konustum onun ki 1:200 çıkmıs hatta doktor aramış hemen hastaneye gelin diyo çok korktuk gittik diyo riskli durumdasınız dna yapalım ya da kağıt imzalayın sorumluluk bize aittir diye demiş. Fetal yaptırmışlar çok sağlıklı bi kızları var. İçimi rahatlattı o da. Bir de ikinci fikir olsun diye doğum doktoru bi yakınıma danışcam akşam detaylı ultrasonu bekle derse beklerim yoksa testi yaptırıcam . Herkesin bebeği sağlıklı sıhhatli aklı bedeni tam doğsun 🙏🏻 Hep böyle dua ediyorum teşekkürler canım tekrardan. Ayrıca canım sen ultrasonu bekle canım bence testin riskli değil hiç kendini yorma bununla

Çok haklısınız evet öyle bugün bi ara üzülünce hemen ağrım oldu zaten... ben şimdi Ankarada yer araştırıyorum yine de içim rahat etmiyor çevremde de yaptıran yok ki bilmiyorum burada Ankara’da yaptıran varsa belki bana ulaşır bilmiyorum 🤲🏻Allah hepimizin yavrusunu bağışlasın inşallah güzel dilekleriniz için teşekkür ederim ❤️
Gonlunuzu ferah tutun ve pozitif olun lutfen saglikla kollariniza alacaginiz gunu hayal edin...ve ben kotu bir sey olmadigini dusunuyorum yani telasinizi cok iyi anliyorum cunku gebelik basli basina stres ve telastan ibaret ...ama 2li testiniz iyi ve 4 lu testiniz de doktor normal demisken oranlara rakamlara takilmayin...sonucta %99 normal bebek deseler de %1lik ihtimal insanin basina gelecegi tutar ya...o yuzden bu testlere pek itimat etmemek lazim...biz 12 kardesiz ve annem tek birinde bile ultrasina girmemis...ablma ve abim ikiz ve dogumda ikiz oldugunu gormus dusunun ...cok sukur hepsi de sapa saglam dogdu...yani demem o ki bu testler biraz da moral bozmak icin var ve bu arada annem beni 45 nde dogurmus 12. Olarak yani🤣...gonlunuzu ferah tutun ve bebeginize negatif enerji yollamayin ben saglikla kollariniza alacaginiza inaniyorum Rabbimin izniyle de oyle olacaktir🤲

Canım çok sağol iyi ki varsınız gerçekten 🙏🏻 Yakın bi arkadaşımla konustum onun ki 1:200 çıkmıs hatta doktor aramış hemen hastaneye gelin diyo çok korktuk gittik diyo riskli durumdasınız dna yapalım ya da kağıt imzalayın sorumluluk bize aittir diye demiş. Fetal yaptırmışlar çok sağlıklı bi kızları var. İçimi rahatlattı o da. Bir de ikinci fikir olsun diye doğum doktoru bi yakınıma danışcam akşam detaylı ultrasonu bekle derse beklerim yoksa testi yaptırıcam . Herkesin bebeği sağlıklı sıhhatli aklı bedeni tam doğsun 🙏🏻 Hep böyle dua ediyorum teşekkürler canım tekrardan. Ayrıca canım sen ultrasonu bekle canım bence testin riskli değil hiç kendini yorma bununla
Çok var gerçekten böyle örnek hiiiç enseyi karartma iyi çıkacağına inancım sonsuz 🤲🏻❤️❤️❤️ Yarın ben de bir iki konuşma yapıp kararımı vereceğim acelemiz yok strese de gerek yok sakince otur çayını suyunu iç her şey iyiye varacak Allahın izniyle 🤲🏻

Gonlunuzu ferah tutun ve pozitif olun lutfen saglikla kollariniza alacaginiz gunu hayal edin...ve ben kotu bir sey olmadigini dusunuyorum yani telasinizi cok iyi anliyorum cunku gebelik basli basina stres ve telastan ibaret ...ama 2li testiniz iyi ve 4 lu testiniz de doktor normal demisken oranlara rakamlara takilmayin...sonucta %99 normal bebek deseler de %1lik ihtimal insanin basina gelecegi tutar ya...o yuzden bu testlere pek itimat etmemek lazim...biz 12 kardesiz ve annem tek birinde bile ultrasina girmemis...ablma ve abim ikiz ve dogumda ikiz oldugunu gormus dusunun ...cok sukur hepsi de sapa saglam dogdu...yani demem o ki bu testler biraz da moral bozmak icin var ve bu arada annem beni 45 nde dogurmus 12. Olarak yani🤣...gonlunuzu ferah tutun ve bebeginize negatif enerji yollamayin ben saglikla kollariniza alacaginiza inaniyorum Rabbimin izniyle de oyle olacaktir🤲
Evet benim için sorun yok gibi görünüyor ama risk artışı endişelendirdi hiçkimse bu ihtimali bile düşünmesin inşallah 🤲🏻❤️Evet birçok gebelik öyleymiş dediğiniz doğru hayırlısı olsun hakkımızda sağlıkla alalım valla doğuma kadar kafayı takacak bir konu daha olmasın nolur 😅

Kızlar merhaba,okuyorum burayı ama yazamıyorum bir türlü.Fetal dna testim çok şükür sorunsuz geldi baştan beri içten içe hissettiğim gibi erkek annesi olacakmışım!Başlasın alışverişler diyorum 🤣
Merhaba, hayırlı olsun. Ne zaman kan vermiştiniz test için? Hangi ülkeye gönderdiler numuneyi acaba ?
Bende fetal DNA yaptırdım henüz sonucu gelmedi :KK43:

Çok var gerçekten böyle örnek hiiiç enseyi karartma iyi çıkacağına inancım sonsuz 🤲🏻❤️❤️❤️ Yarın ben de bir iki konuşma yapıp kararımı vereceğim acelemiz yok strese de gerek yok sakince otur çayını suyunu iç her şey iyiye varacak Allahın izniyle 🤲🏻
Aynen canım inşallah. Yarın duyumlarını paylaşırsan sevinirim canım

Bence siz de gonlunuzu ferah tutun bebisleri uzmeyin lutfen...rakamlar sayilar inanin cok bisey ifade etmiyor.Rabbimin mucizesi onlar ....saglikla kollariniza alip emzireceginiz guzel gunleri dusunun🤲

X