2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tabii ki öğrendiğim ne olursa paylaşacağım 🙏🏻
Ben şimdi doğum dr u tanıdığımızla konuştum ben 2 li testi normal çıkanlarda 4 lü istemiyorum kafa karısıklığına neden oluyor diyo. Madem yapıldı böyle riskli sonuc elde edildi fetal dna isterim o zaman da diyor. Ama 4 lü yapılmasaydı 2 li ve detaylı ultrasonla değerlendirme yeterli oluyor benim için dedi. Aklında olsun canım

Iyi aksamlar hanimlar :) bebeğinin ilk hareketlerini hissedenlere bir sorum olacak. 15.hafta icindeyim. Ilk saglikli gebeligim bu. Biraz önce hep doktorun ultrason cihazini tuttugu yerde minik bir kanat cirpmasi gibi his oldu (gaz degil farkliydi) hemen elimi koydum hissetmek icin ama bir daha olmadi. Tatli bisey yemistim ve bir bardak süt icmistim meger enerji veriyormus bebege hareketlenmis olabilir mi ? Hissetmis miyimdir acaba 😊

N numcop archerwoman archerwoman kızlar gönlünüzü ferah tutun.
Benim kuzenimde hüngür hüngür ağlamıştı yanımızda bu ikili test sonuçları yüzünden boşuna yıprattı kendini kızı 2yaşinda şimdi çok sağlıklı ve biblo bebek gibi 😊
Bu testlerin tanı testi olmadığını çoğumuz biliyoruz siz içinizi ferah tutun herşey Allah'tan🙏

Ben şimdi doğum dr u tanıdığımızla konuştum ben 2 li testi normal çıkanlarda 4 lü istemiyorum kafa karısıklığına neden oluyor diyo. Madem yapıldı böyle riskli sonuc elde edildi fetal dna isterim o zaman da diyor. Ama 4 lü yapılmasaydı 2 li ve detaylı ultrasonla değerlendirme yeterli oluyor benim için dedi. Aklında olsun canım
Bunu benim ailemin yaşadığı şehirdeki doktor da söylemişti ikili yeter bence ben dörtlü yapmıyorum demişti. Gerçekten öyle kafam bulandı😖

Benim kuzenimde hüngür hüngür ağlamıştı yanımızda bu ikili test sonuçları yüzünden boşuna yıprattı kendini kızı 2yaşinda şimdi çok sağlıklı ve biblo bebek gibi 😊
Bu testlerin tanı testi olmadığını çoğumuz biliyoruz siz içinizi ferah tutun herşey Allah'tan🙏
İnşallah canım Allah bebeklerimizi bize bağışlasın 🤲🏻❤️

Teşekkürler canım, içim ferahlıyo okudukça bunları Allah korusun tüm bebişleri🙏🏻
Bunu benim ailemin yaşadığı şehirdeki doktor da söylemişti ikili yeter bence ben dörtlü yapmıyorum demişti. Gerçekten öyle kafam bulandı😖
Aynen canım hepsi bi tecrübe işte demek ki sonuç iyi olsun da tek sıkıntılar unutulur

Arkadaslar meme pompasinda manuel mi elektrikli mi daha mantikli olur?bir de hangi urun daha iyi deneyen veya etrafindan bu hususta oneri alan var mi?aventin cok duydum ama tabi fiyati biraz fazla gibi

Arkadaslar meme pompasinda manuel mi elektrikli mi daha mantikli olur?bir de hangi urun daha iyi deneyen veya etrafindan bu hususta oneri alan var mi?aventin cok duydum ama tabi fiyati biraz fazla gibi
Gönül ister avent alabilmek ama bana fiyatı çok yüksek geldi Lansinoh elektrikli almayı düşünüyorum canım ben bebiş üç aylıkken filan çalışmaya başlayabilirim o yüzden sürekli kullanacağım eğer çok kullanmayacaksan manuel olabilir ama sık sık kullanacaksan elektrikli olmalı bence 😊

Hayır. 6 7 ayda hamile kaldim zaten.ilk ay 2 gun gecikti. Sonra 4 gun geri geldi. Sonra 10 gun gecikti hamileyim sandim olmadi. Sonra yine dengesiz gitti. Duzelmeden kaldim hamile. Normalde bi gun bile gecikmez düzenlidir. Korkunmayi birakinca bozuldu
Aynen benimde korunmayı bırakınca hep düzensizleşti, daha önce hiç böyle değildi sizin gibi.
Son gecikmeli adetinizde daha yoğun muydu kanama?

Kızlar 3 lü test yaptıracak mısınız?.ben yaptırmayı düşünmüyorum su anda ama kafam karışık birde kontrole gittiğimde suyu sinirda demişti günde 3 lt su iç dedi doktorum.suyu artıracak bir şey biliyor musunuz?
Sabah akşam birer bardak havuç suyu için. 15 gün devam edin ve armut yeyin bol bol havucu direk yemek çok faydalı olmuyormuş posası farklı etki edebiliyormuş direk suyunu tüketin araştırın satan yerler vardır diye tahmin ediyorum. Ama sabah akşam birer bardak fazlası önerilmiyor fazla a vitamini olduğu için . Keçiboynuzu pekmezi ve armutta çok öneriliyor. Yinede siz kendinizde araştırıp öyle kullanın bence ve en önemlisi su zaten suyu bol bol içmeniz lazım. Geçmiş olsun inşallah bir an önce normale döner suyunuz.

Iyi aksamlar hanimlar :) bebeğinin ilk hareketlerini hissedenlere bir sorum olacak. 15.hafta icindeyim. Ilk saglikli gebeligim bu. Biraz önce hep doktorun ultrason cihazini tuttugu yerde minik bir kanat cirpmasi gibi his oldu (gaz degil farkliydi) hemen elimi koydum hissetmek icin ama bir daha olmadi. Tatli bisey yemistim ve bir bardak süt icmistim meger enerji veriyormus bebege hareketlenmis olabilir mi ? Hissetmis miyimdir acaba 😊
Büyük ihtimal bebeğinizdir ☺️ Bende 15 de hissetmeye başladım şuan baya tekme attığını hissediyorum ☺️ Karın kaslarınız sıkıysa daha geç hissedilirmiş benim hiç sıkı değil hatta genetik armut göbüşüm vardı küçük 😅 kaslar gevşek olunca daha çabuk hissediliyormuş ☺️ Bu yüzden ikinci gebelikte daha erken oluyormuş ilk gebelikte karın kasları açıldığı için ☺️

Manüel kullanan arkadaşlarım var bilekleri kopmuş süt sağarken kesinlikle elektrikli ve çiftli al dediler bana.
Çiftlilerin çekim gücü tekli kadar iyi değil diyorlar. Marka konusunda ben de çok kararsızım araştırıyorum.

Büyük ihtimal bebeğinizdir ☺️ Bende 15 de hissetmeye başladım şuan baya tekme attığını hissediyorum ☺️ Karın kaslarınız sıkıysa daha geç hissedilirmiş benim hiç sıkı değil hatta genetik armut göbüşüm vardı küçük 😅 kaslar gevşek olunca daha çabuk hissediliyormuş ☺️ Bu yüzden ikinci gebelikte daha erken oluyormuş ilk gebelikte karın kasları açıldığı için ☺️
Hadi ya inşallah 😂 o armut gobek hic gitmedi zaten benden zayiflasam da. Dün gece de soldan saga dondugumde bi pıt oldu belki o da bebekti. Emin olamiyor insan artik bu haftadan sonra baslar o zaman 💃 harika bisey bu ❤ tesekkurler

kesinlikle elektrikli ve çiftli almanızı tavsiye ederim. ben ilkinde birilerinin aklına uyup manuel almıştım ama hiç kullanamadım. sonrasında ameda marka çiftli elektrikli aldık. çok memnun kaldım çekim gücü çok iyiydi ama zamanla çekim gücü azaldı kullanılmaz hale geldi. yalnız bu marka çok pahalı bence o kdr vermeyi. ben ebebekten markasını hatırlamıyorum ama yorumları da iyi olduğu için daha uygun fiyatlı bir pompa aldım. denemediğim için tavsiye ederim diyemiyorum. yalnız aventin iyi olduğunu çok arkadaşım söylemişti.

Kızlar merhaba kanaması kanama alanı olan arkadaşlar için yazıyorum. 22 ocakta önce pembe sonra kahve lekem gelmişti kanama alanı oluşmuş 2 gün sonra daha da buyudu 4 gün hastanrdr kaldım sonra iğne ve günde 3 kez ağızdan progestan başladım alan buyumedi. Ama küçülmedi de dün komtrolum vardı doktor kanaman oldu mu dedi 3 gündür kahve lekem oluyordu alanın biraz küçülmüş dedi ben kahve lekeden korktum ama şükür iyiye işaretmiş inşallah hrpsi kaybolır. Allah hrpimize yardım etsin bu zorlu süreç bitsin 9. Haftadan beri tuvalet dışında kalkmadım duşu haftada bir aldım. Oturarak ılık suyla bide çook su içtim inşallah hepimiz çocuklarımızı kucağımıza alırız kanama alanlsrımız da biter

Cnm kesinlikle elektrikli hele de çalısan anneysen büyük bir kurtarıcı benimki avent ama diğer markaları kullanan arkadaşlar da çok memnunlar bu arada benimki ikili değil tekliydi

Kızlar bu arada esnek çalışma ve esnek saatler bitti. Şimdi 24 haftalık idari izin de bitti mi bitmedi mi belli değil bilgisi olan bilgilendirebilir mi?

X