2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
24.haftadan sonra baslayan idari izin kalkmadi devam ediyor. Ben hic donusumlu calismadigim icin o kismini bilemiyorum ama muhtemelen kurumlar cagirirlar. Yalniz bu konuda vilayetin de yazisi vardi o yuzden de kafalar karisik.
Ya evet, kurumdan gelen yazıda kronik hastalar ve 60 yaş üstü idari izinli sayılır diyor. Hamileleri unutmuşlar. Nasıl olacak bilmiyorum, yüksek riskli ilde hamileler neden işe gitsin.. çat diye normalleşilir mi hiçbi şey normal değilken.. umarım düzeltirler..

Detaylı ultrasonu gittiğimiz hastane yapmıyor mu kızlar, özel hastaneler mesela? Doktorumla görüşmedim henüz bu konuyu gerçi 10 gün sonra muayenem ama.. 🧐
Eğer hastanede periontolog varsa o bakar canım. Benim gittiğim hastanede şu an yok olan bir hastanede ya da ozel muayenede yaptıracağım
Bi de nst söylentileri dönüyor ortalıkta 40 dk bir bebek 40 dk diğer bebek 1 buçuk saat catliyoruz diye 🤣🤣
40dk mı sürüyordu ya nts o kadar uzun diye hiç hatırlamıyorum 😂

Ya evet, kurumdan gelen yazıda kronik hastalar ve 60 yaş üstü idari izinli sayılır diyor. Hamileleri unutmuşlar. Nasıl olacak bilmiyorum, yüksek riskli ilde hamileler neden işe gitsin.. çat diye normalleşilir mi hiçbi şey normal değilken.. umarım düzeltirler..
Kurum hamile olanlari idari izinli mi sayiyordu? Benim arkadasimin esi de 10 yas alti cocugu oldugu icin izinli sayilmisti bugun napsam baslamam mi gerekiyor diye surekli esini arayip soruyordu

Eğer hastanede periontolog varsa o bakar canım. Benim gittiğim hastanede şu an yok olan bir hastanede ya da ozel muayenede yaptıracağım

40dk mı sürüyordu ya nts o kadar uzun diye hiç hatırlamıyorum 😂
Teşekkür ederim perinatolog var hastanede, ben de özel klinik araştırıyordum buldum birini ama radyologmuş. Sanırım perinatolog bakmasi daha mantıklı. Doktora gidince detaylica sorayim. 40 dk mı sürüyormuş nası dayancaz o kadar ya uyurum ben🤣

Kurum hamile olanlari idari izinli mi sayiyordu? Benim arkadasimin esi de 10 yas alti cocugu oldugu icin izinli sayilmisti bugun napsam baslamam mi gerekiyor diye surekli esini arayip soruyordu
Bizde hamileler idari izinli olarak uzaktan çalışıyordu. 10 yaşından küçük çocuğu olanlar haftada 2 gün gidiyordu. Uzaktan çalışmak da geceyi gündüzü haftasonunu işle karıştıran bişey oldu aylardır ama hiç sorun değil. Rapor filan alırım heralde konu netleşene kadar gitmem diye düşünüyorum ama.. hiçbir şey net değil..

Bizde hamileler idari izinli olarak uzaktan çalışıyordu. 10 yaşından küçük çocuğu olanlar haftada 2 gün gidiyordu. Uzaktan çalışmak da geceyi gündüzü haftasonunu işle karıştıran bişey oldu aylardır ama hiç sorun değil. Rapor filan alırım heralde konu netleşene kadar gitmem diye düşünüyorum ama.. hiçbir şey net değil..
Hmm anliyorum ben en basindan beri gittigim icin bizler icin birsey degismedi acikcasi onlem alinca sorun olmuyor ustelik hastanelere gorevli gidiyoruz. O kdr endise etmeyin yani. Belki valilik sizler icin gene bir açıklama yapar.

Kızlar, İstanbul'da kamuda dönüşümlü çalışma kalktı. Valilik genelgesinde hamilelerle ilgili bir şey denmiyor. Sizler gidecek misiniz işe, kurumlarınızdan haber geldi mi? Bir de acaba 24. haftadan itibaren verilen idari izin ne olacak?
Ben gidiyorum zaten dönüşümlü çalıştığımız için bu hafta zaten benim sıramdı😊24 hafta sanırım idari izin değişmedi ama şahsi fikrim vakalar zaten artar.

Ben gidiyorum zaten dönüşümlü çalıştığımız için bu hafta zaten benim sıramdı😊24 hafta sanırım idari izin değişmedi ama şahsi fikrim vakalar zaten artar.
evet artacak maalesef.. haziran'ı neden beklemediler: )
ben sadece 1 hafta rapor aldım, onun dışında hep çalıştım, dönüşümlü değil uzaktan çalışmaydı bizim.

Benim gittiğim hastanede radyolog bakıyormuş o yüzden başka hastanede perinatolog olan bir doktordan randevu aldım
Benim randevum da radyolog olan bir doktordan randevu aldım çok tecrübeli biri ve yorumları da çok iyi sadece kadın doğumcu bakmıyor detaylıya onlar da bakabiliyor

Ben de sizin gibiydimm 😁 ama meraklanmayın birden çıkıverioo benim 18. Hafta içinde birden çıkıverdi az daha bekleyin 😁😁
Yani sabah uyaninca ilk isim aynaya bakmak acaba buyudumu diye..yatarken gazdan dolayi sis gozukuyo ama sabah uyaninca hafif bi tumseklik var ama o da sanki yemek yemiism de cikmis gibi yani gobek alti degil tum karnimda hafif sislik oluyo🤣saglikla hareketlerini hissetsem artik ...yoksa surekli gidip kontrol edesim var iyimi diye

X