2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Normal😅Ben 19+2 yim 2. hamileligim AMA Hala hissetmiyorum bebişi.Karın kaslarım güçlüymüş demek ki 😝
Oyle mi oluyor yani 16 dan sonra hissedersin diyorlardi hele 2.gebelikte 14 te hisseden varmis 🤔 saglikla olsunlar elbette ama iste surekli tetikteyim acaba bisey mi var diye

Ben de henüz hissetmiyorum bence telaşlanmayın 20-25. Haftadan sonra hisseden birsürü gebe var. Benim göğüs ağrılarım başından beri var hic geçmedi bir de göğsümde kistler de olduğu için acısı 2 kat oluyormuş ama katlanıyorum 😊 siz de içinizi rahat tutun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah yavrunuzu😘
Insallah Allahim razi olsun sizden cumlemiz insallah ...burdan yazmasam yani icimi dokmezsem hafta sonu ultrason gezecegim bazen anksiyetem tutabiliyor😬🙏

Canım benim merhaba yav artık vesvese yokkk bak kaçıncı haftalara geldik bebişlerimiz gayet iyi sadece hissetmen için erken azcık daha sabır 17+2 de hissettim ben şükür, muhteşem bir duygu tarifi yok içimde onun varlığını hissetmek çok çokkk güzel 😍darısı sana çok az kaldı🥰 Tepecik bile oluşuyor sertleşiyor nerde toplandıysa o taraf hopp hafifçe şişiyor 🙈🙊 Birkaç hafta sonra heyecanla paylaşcaksın bizimle inş🤍
Merhaba canimmm🙏ahh o vesveseleri bi dizginlesem🤣yaaa ne guzel hissetmisin sen Rabbim sagsalim kollarinda gormeyi nasip etsin cok sevindim darisi bana ben de hissedersem en azindan rahatlayacagim bir nebze de olsa🙏😬bi iki haftaya da cinsiyeti netlesse ona gore tam bakacam biseyler...simdi ancak bakim ve arabalarin markalarina bakarak kafa dagitiyom obur turlu surekli aklim bebekte...iyi mi?niye karnim cikmadi? Neden tekme atmiyor artik?gibi icten ice vesveseler doluyom🤣🤣ben de burdan yaziyom en azindan benim gibi birileri vardir veya birileri normal diyecek de rahatliyim diye malum kimse bizi bizden baska iyi anlayamaz🙏saglikla alalim bebislerimizi kollarimiza yeterli heyecani ayri guzel, beklemesi ayri guzel ama bi o kadar stresmis🤣🤣🦋

Bazilari 14 unde hissediyormus veya 16 sinda karni cikmis oluyor o yuzden panik yapiyorum ben😬🤣🙏
O benim mesela 14te hissedip 16da karnı çıkan ama benim ikiz. Rahim ona göre genişliyor şu an mesela tek gebelerde 16 17 cm bir bebek varken bende biri 17 biri 18 cm iki bebek var.

Nasil oldun merAk ettim hersey yolundadir insallah 🤲
Kanamam azaldi aksam ustu dun geve tekrar hastaneye gittim bebek gayet iyi ilac yazdilar kanama var dusecek diye bisey yok dedi dr gece kafam rahat yattim bebegi tekrar gordum bugunde dune gore daha az kanama ama bisey olmucak inşaallah ben inanıyorum karamsar degilim hic tesekkur ederim hepinize.

Kanamam azaldi aksam ustu dun geve tekrar hastaneye gittim bebek gayet iyi ilac yazdilar kanama var dusecek diye bisey yok dedi dr gece kafam rahat yattim bebegi tekrar gordum bugunde dune gore daha az kanama ama bisey olmucak inşaallah ben inanıyorum karamsar degilim hic tesekkur ederim hepinize.
Geçmiş olsun canım yarın muayeneye git istersen düzgün bi kadın doğumcuya. Kendini yorma yat dinlen bolca.

Geçmiş olsun canım yarın muayeneye git istersen düzgün bi kadın doğumcuya. Kendini yorma yat dinlen bolca.
Zaten dinleniyorum 5. Hafta da kanamam olmuştu rahim seklim degisim catalli rahmim varmis benim birde iki tane kesem vardi biri boştu kendiliginden yok oldu o bas kese yapmistir kanamayi demislerdi baska dr da bu rahim seklinde olanlarda bu sikintilar oluyomus beklicem sabredip baska carem yok

Zaten dinleniyorum 5. Hafta da kanamam olmuştu rahim seklim degisim catalli rahmim varmis benim birde iki tane kesem vardi biri boştu kendiliginden yok oldu o bas kese yapmistir kanamayi demislerdi baska dr da bu rahim seklinde olanlarda bu sikintilar oluyomus beklicem sabredip baska carem yok
Inşallah tekrar korkutmaz seni bebiş

Oyle mi oluyor yani 16 dan sonra hissedersin diyorlardi hele 2.gebelikte 14 te hisseden varmis 🤔 saglikla olsunlar elbette ama iste surekli tetikteyim acaba bisey mi var diye

16+2 yim karnım gündüzleri yok dümdüz nerdeyse, akşamları yemek meyve vs yiyince biraz çıkıyor. Günde 1-2 defa karnım tık ediyor ama anlamıyorum bebek mi bağırsak hareketi mi. Ben de hissetmiyorum şimdilik. Habire internette “karnım büyümedi sorun mu var” gibi şeyler aratıyorum. İnternetteki 4 aylık karınlarla karşılaştırıyorum korkuyorum öyle olunca. Her bünye farklı, genel olarak ilk gebeliklerde geç çıkıyor demekki.

16+2 yim karnım gündüzleri yok dümdüz nerdeyse, akşamları yemek meyve vs yiyince biraz çıkıyor. Günde 1-2 defa karnım tık ediyor ama anlamıyorum bebek mi bağırsak hareketi mi. Ben de hissetmiyorum şimdilik. Habire internette “karnım büyümedi sorun mu var” gibi şeyler aratıyorum. İnternetteki 4 aylık karınlarla karşılaştırıyorum korkuyorum öyle olunca. Her bünye farklı, genel olarak ilk gebeliklerde geç çıkıyor demekki.
Aaaa ayni benn🤣🤣internetten ayni haftamda olan gebeliklere bakiyom ben de ...yalniz olmadigimi bilmek iyi geldi simdi...saglikla dogsunlar da bu vesveselerimiz de bitse🤲

Arkadaslar merhaba ben 15. Haftamdayim ve karnim henuz hic cikmadigi gbi bebegin hareketlerini de hissetmiyorum bu da beni telaslandiriyor...5 gun once gordum en son sukur gayet iyi demisti doktorum ama bu normalmi?yani vesvesedir biliyorum ama burdan birilerinin normal demesi bile beni rahatlatiyor🤣yani sukur agrim sizim da yok halen gogus agrim oluyor arada o kadar bi de migren😬🙄
Benim gobus çıktı ama son iki haftadır daha belli. Bide benim yatmam gerekiyordu ondan daha çabuk kilo aldım.
Bende hissetmedim hıc hareketlerini. Henüz erken. Özellikle ilk gebelikse 20den önce pek hissetmezsin ddi Dr.
Oyuzden ben smdi beklemiyirum.
Bebiş zten çok küçük smdi karın hemen çıkmaz canım merak etme. :)

Ben de 17+3üm, sol tarafımda özellikle akşamları hafif bi kıpırtı hissediyorum ama bebek mi değil mi emin olamiyorum :) Herhalde 20li haftalara gelene kadar pek anlayacağim gibi durmuyor ilk gebelik. Karnımda yeni bu hafta çıktı diyebilirim hafif o da. İnternette ortalama bir hamileliğin seyrine bilgiler var her zaman kendimizi karşılaştırmak bize iyi gelmez. Sonra evham oluyor ben niye hissetmedim, benim niye çıkmadı karnım vs diye. Hepsi çok sağlıklı güzel anneler, yerlerinden memnunlar merak etmeyin 😘

Benim gobus çıktı ama son iki haftadır daha belli. Bide benim yatmam gerekiyordu ondan daha çabuk kilo aldım.
Bende hissetmedim hıc hareketlerini. Henüz erken. Özellikle ilk gebelikse 20den önce pek hissetmezsin ddi Dr.
Merhaba sizinle aynı gidiyoruz sanırım gün olarak :)) kaç kilo aldınız acaba, benim başından beri baya bi göbeğim var hatta şuan ayakkabı corap giyerken cok zorlaniyorum sizin nasıl geçiyor gebeliginiz merak ettim 🙋🏼‍♀️

Cok tesekkur ederim cevaplariniz icin bugun icinde pek bi evham yapmistim ama bu cevapalrinizi okuyunca rahatladim.saglikla kollarimiza alalim.insallah yavrularimizi🤲🥰

Geçmiş olsun. Kendini hiç bir şekilde Yorma. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Ben 14-15. haftamdan beri hamile pantolonu ile rahat ediyorum, karnım belirgin gece gündüz fark etmiyor, otururken bile çıkıyor ama benim bildiğiniz gibi 9 cm kistim de var, bu erken büyümede onun da etkisi var muhakkak.
16. haftamda kontrole gittim, doktor bebek çok hareketli, hiç hissediyor musun dedi. Birkaç kez hissettim gerçekten, çok hafif birşeydi ama gaz sancısı olmadığına eminim, sanki karnıma minicik bişeyin hafifçe içerden sürtünmesi gibi, çok hafif bi pıt hareketi gibiydi, elim karnımda olmasa asla anlaşılmayacak şiddette hareketlerdi.
İnşallah zamanla içerde tekme antremanları yapacaklar. :-)

X