2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
"Campalle" adinda bir program var, hem 3 4 gunluk bir tatil hem de hamilelik sureci, dogum ve yenidogan sureciyle ilgili egitimler veriyorlar. Şahsen ben hamile oldugumu ilk ogrendigimde panikle bu gibi egitimleri cok arastirdim, ne yapacagimi bilemiyordum cunku korkularim vardi. Siz isterseniz ona bakabilirsiniz ama ben cok guzel bilgiler iceren kitaplar buldum ve onlari okuyarak kendimi hazırladım.

Zaten egitimlerin fiyati da cok ucuktu😅 ayrica egitim icerigine bakinca da hicbir yerde bulamayacagimiz ozel bilgiler olmadigini gordum 😅 kitaplar ve tecrubeli eş dostun yardimiyla ögreniriz insallah
Prog u Google play e aratınca çıkmadı 😳acaba apple play uygulaması mı

Ben aldım bile yıkanabilir bezleri 🙈 ilk aldığım şeyler bez ve bebek gelişimi kitaplarıyla tuvalet iletişimi kitabı ve hikaye kitapları oldu 😄 bezler geldi ama kitaplar gelemedi hala. Sözde daha bişey almayacaktım 🤣🤣 tuvalet bezi bile hazır şu ann😂😂😂
Ya harikasınız! Var mı tavsiye edeceğiniz kitaplar? Ben Doğal Doğum ve Mahallenin en mutlu bebeği ni tavsiye ediyorum size ilgilenirseniz

Aa pardon yanlis anlasilmis, program derken mobil uygulama degil, egitim seminerlerden olusan 3 4 gunluk tatil programi☺️ campalle olarak aratirsaniz dr. Furkan Kayabasoglu'nun hazirladigi bir program

:emir_bebek::halay::KK70::KK70::KK70:sen k bakma canım yaaa ben atladım. Ayıptır sorması bu eğitimin ücreti nedir

Rapor almışsın kaç aydır yoksun bir de gelmiş senden istiyor yaparsın belki diye denemiş işte seni😖 benim ilk müdürümde pazar günü düğünüm vardı bana diyorki cumartesi Veli toplantısına katıl sonra çıkarsın yola🤣
Ayağım sakatlandı, yürüyemiyorum diyorum, adam diyo raporu getir. Zorlayınca mecburen getirdim ama, yürüyemiyorum o kadar ki acım var, hastaneden çıkar çıkmaz beyimizin makamına götürdüm. Verdiği tepki aynen şu ; '' hahah hakkaten sakatlanmışsın, yürüyemiyosun, eve gidip dinlen. ''
O günü hiç unutmam.

Günaydın kızlar tetanoz aşısını oldum. 2016 dan beri 4. doz oldu bu 20 hafta sonrasına vuruluyormuş bende tam sınırdayım 20+4 üm çünkü düşüğe neden olduğunu söyledi Dr. yaptırmasam içim rahat değil zaten dün bacagım cizilmeseydi nisanda vurulacaktı. İnş saga saglim alırız kucağımıza bebeklerimizi 🙏Herkesin düşüncesi farklı ama bence aşıyı ihmal etmemek lazım
Ben 2019da tetanoz aşısı oldum, kaç yılda bir yapılıyor? 5 yıl diye biliyordum ben koruma süresini.

Benim 4g/4g homozigot çıkmıştı.Ayriyetten bir değer daha mthfr 677 homozigot ve faktör V34L heterozigottu.Ben hem coraspirin hem iğne kullanıyorum şuan ilk defa bu kadar ilerledik🤲
ben de hem coraspin hem de hibor iğnesi kullanıyorum ve doğumdan sonra 6 hafta daha kullanacağım hiboru

Bende almandayım canım yeni eve geçtiğim için şuan tadilatı yapılıyor ancak 6 ayda gireceğim evime. Çocuk odasi var ama ben şuan hem ev düzeceğim hem bebeğe hazırlık madiyat konusundan pek çocuk odasına yetişebileceğimi zanetmiyorum zaten ilk aylar yanımda uyuyacaği için böyle birşey almak istiyorum 1 yaşına kadar kulanabilir tabi bende imkanim olunca ilk iş çocuk odasini hazırlamak olacak
Bende oyle dusundum ama ikiz ya ikitane biylemi alsam yada kucuk normal besil alip 6 felan yan yanami yatirsam bilemedim . dogumdam sorna pasaportlarini cikarip geri gelicem zaten ondan sorna duzerim artik yatak odasini yada parca parca alirim . Ikea urunlerini cok seviyorum olmadi her ay bisey alirim 😁

Kızlar ben multivitamin olarak ocean mummy kullanıyorum ilk aydan beri ama artık kokusundan tiksindim yutamıyorum😬 Sizler neler kullanıyorsunuz multivitamin, değiştirmek istiyorum biraz.
ben gevitamax kullanıyorum hem zencefilli hem de balık yağı kutuda iki tane 30 kapsüllük vitamin var

Kizlar iyi gecelerr ☺️ yine kafam cok karisik , dogum icin yurt disinda olucam o arada bebek odasi telasina giricem simdilik bisey almiyorum . amaaaa, fiyatlar cok yuksek. iki besik bi dolap mi alsam , set olarakmi alsam . yada anne yani alip bebek odasini yavas ya as mi yapsam bilemedim . ev zaten cok kucuk ana kucagina felan ihtiyacim yok bence bebekler uyudukca 5 adimlik her odalarin ikisi 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ siz nasil yapicaksiniz ne yapicaksiniz . buyuyen yatakmi yoksa kucuk besik 1/2 sene sorna buyuk yatakmi 🤦🏻‍♀️
Ben bi tane büyük beşik alıp bebekler hareketlenene kadar beraber yatırcam. Dolap da bir tane alırım zaten küçük olacaklar. 4-5 ay sonra aynı beşikten bi tane daha alırım 3 yaşına geldiklerinde de oda yapıcam.

Kızlar başım çok ağırıyor parol içeyimmi sizce. Hamileliğimin ilk başlarında ağırıyordu doktorum iç diyordu. Şimdi birşey olmaz dimi içsem. Doktora ulaşamıyorum

ben de hem coraspin hem de hibor iğnesi kullanıyorum ve doğumdan sonra 6 hafta daha kullanacağım hiboru
Evet gebeliğim kendisinide pıhtılaşmaya sebep olduğundan doğum sonrası pıhtı atma riski olduğundan bir süre daha kullanıyorsun sanırım.Saglikla kucağımıza alalım inşallah hepimiz.

Ben bi tane büyük beşik alıp bebekler hareketlenene kadar beraber yatırcam. Dolap da bir tane alırım zaten küçük olacaklar. 4-5 ay sonra aynı beşikten bi tane daha alırım 3 yaşına geldiklerinde de oda yapıcam.
Bende oyle dusundum sade kucuk besik alirim buyumeyenden . yaninda yatiririm . o arada ikea dan dolap alirim yavas yavas dizerim odayi 6/7 ay sornada 2 tane buyuyen yatak alirim 🤷🏻‍♀️

Kizlar iyi gecelerr ☺️ yine kafam cok karisik , dogum icin yurt disinda olucam o arada bebek odasi telasina giricem simdilik bisey almiyorum . amaaaa, fiyatlar cok yuksek. iki besik bi dolap mi alsam , set olarakmi alsam . yada anne yani alip bebek odasini yavas ya as mi yapsam bilemedim . ev zaten cok kucuk ana kucagina felan ihtiyacim yok bence bebekler uyudukca 5 adimlik her odalarin ikisi 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ siz nasil yapicaksiniz ne yapicaksiniz . buyuyen yatakmi yoksa kucuk besik 1/2 sene sorna buyuk yatakmi 🤦🏻‍♀️
Merhaba canım ben de aynı kararsızlıktaydım ve ne yapsam hangisini alsam bilmiyordum. Sordum soruşturdum bayağı arkadaşlara sonra görümcemle görüştüm. 4 yaşında kızı var oda yapmış dolap büyüyen yatak şeklinde set almış. Ayrıca anne yanı almış. Kesinlikle oda yapcaksan 2 yaşından sonra yap dedi. Çocuk odayı 2 yaşından sonra kullanmış nerdeyse. Sürekli anne yanı kullanmış yatak odasında. O zamanda istediğin gibi dekorunu yaparsın daha rahat rahat alışveriş yaparsın dedi. Büyüyen yatak önermiyorum dedi. Ben de kiracıyım zaten 1 yaşından sonra oda yapıp montessori yataklardan kullanmayı düşünüyorum. Ama tabiki her çocuk çok farklı memnun kalan anneleri de dinlemekte fayda var😊

X