2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok teşekkür ederim. Sabahtan beri bi ağlıyorum bi diyorum hayırlısı..

Çok geçmiş olsun😔 Fetal DNA sonucu iyi geldi sanırım çok sevindim adınıza. Fetal DNA yi nerede yaptırdınız?

Çok geçmiş olsun sizlere de😔 Umarım sonuçlarınız içinizi ferahlatır. Amniyosentez konusunda tereddüte düştüm riskli diye emin olamıyorum doktor bakalım ne diyecek. Bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanıza çok sevindim🤲🏻 Nasıl bir süreç anestezi yapılıyor mu ne kadar sürüyor? Bizim de değişmeyecek aldırmayı düşünmüyoruz ama bilmek de istiyoruz. Kafam karışık açıkçası
Karnıma sürdü biraz uyusun diye. Ultrasona Bi tafafdan bebeğe bakıp bir taraftan iğneyle sıvıyı aldı toplamda 3-4 dk gibi sürdü. Sonrasında biraz bekletip öyle kaldırdı ama 1.5 saat yatış yaptım hastanede her ihtimale karşı çünkü oksapar kullanıyorum bide. Bu sürede antibiyotik iğne yapıldı. Çok şükür herhangi Bi ağrım kanamam falan olmadı inşallah sonuçlar da temiz çıkar hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza bekleme süreci zor inanın bende sizin gibi düşünüyorum ne olursa olsun benim yavrum ama insan bilmek istiyor

Kızlar ben joie park yatak aldım geçen indirimlerden, bunun iç yatak ölçüsü 65*95 biraz küçük geldi bana, buna göre çarşaf falan bulabiliyor muyuz internette bulamadim pek hep standart 60*120ler var, bir de yenidoğan için sanırım yorgan vs olmuyor sadece örtü mü örtüyoruz ne yapıyoruz 😅 şimdi nevresim takım almak falan gereksiz mi hangi aydan itibaren kullanılıyor ay hiçbişey bilmiyorum resmen😓 bir de iç yatak için sünger olmalı değil mi? Yine e bebekte gördüm bazı uygun fiyat yataklar ama kaliteli gelmedi. Biraz yüksek fiyata çıkıp kaliteli bi sünger iç yatak almak mantıklı mı, park yatakta ne kadar yatar ki bebiş acaba?

Ya bilmiyordum 😦 içmem birdaha
Bana da bugün doktorum aksamları papatya melisa cayı içebilirsin demişti bence siz de en iyisi doktorunuza sorun ama papatya çayının rahatlatıcı etkisi olduğundan adet oldugumuz donemlerde rahim kasılmalarımızı rahatlatması için içmemiz önerilir yani adet olmayan birine papatya cayı iç adetin gelsin gibi birsey duymadım zaten daha önce

Kızlar detaylim 8nisan yanaştıkça korku heyecan bastırıyor beni.Bide hareketleri tam anlayamadigimdan endişeliyim.Dün çikolata yedim yattım iki elimi karnıma koydum tık tık nabız atması kalp atması gibi birşeyler duydum ama duraksiz böyle hareket olmaz herhalde ama sonra gaz patlamasi gibi şeyler hissettim içimde değişikti hissedenler tam nasil tanımlar acaba??

Kızlar ben joie park yatak aldım geçen indirimlerden, bunun iç yatak ölçüsü 65*95 biraz küçük geldi bana, buna göre çarşaf falan bulabiliyor muyuz internette bulamadim pek hep standart 60*120ler var, bir de yenidoğan için sanırım yorgan vs olmuyor sadece örtü mü örtüyoruz ne yapıyoruz 😅 şimdi nevresim takım almak falan gereksiz mi hangi aydan itibaren kullanılıyor ay hiçbişey bilmiyorum resmen😓 bir de iç yatak için sünger olmalı değil mi? Yine e bebekte gördüm bazı uygun fiyat yataklar ama kaliteli gelmedi. Biraz yüksek fiyata çıkıp kaliteli bi sünger iç yatak almak mantıklı mı, park yatakta ne kadar yatar ki bebiş acaba?
Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullansın inşallah 🧿🤲🏻Çarşaf da iyi olabilir o ölçülere uygun ikeada english homeda belki vardır bana da önerdikleri şey müslin örtüler var ya mesela 120x120 cm ölçüsünde onu çarşaf gibi serebilirsin dediler zaten yaz bebesi olucak bizimkiler ilk evrede , hava alan ter çeken kumaşmış onlar. Dikkat etmemiz gereken tek husus yatağın içinde katlanma yapmamasıymış yani çok gergin olacak şekilde sabitleyin diyorlar. Yastık kullanılmayacak diye biliyorum zaten baby jem in düz kafa yastığını alıcam ben yastık değil o da zaten yastıksız yorgansız battaniyesiz yatacak bi süre bebeler 😅üstüne de bi şey örtmeyin örtecek iseniz sadece müslin bez diyorlar ama burada tecrübeli annelerimiz vardır keşke söyleseler öğreniriz 😊 hangi park yatağı aldınız ben de ilk 6 aydan sonra joie ilüzyonu düşünüyorum her yere taşınabilir diye 🙂

Şimdi düşündüm de eğer aradığımız ölçüye uygun çarşaf bulamazsak o müslin bezlerden yatağın ölçüsüne uygun lastikli çarşaf yaptırılabilir terzide. Ben evlenirken tüm çarşaflarımı kullanışlı olsun diye lastikliye çevirttirmiştim terzide. Ayrıca üstünü örtmek yerine uyku tulumları oluyor ben onlardan edinmeyi düşünüyorum kendi adıma kundak gibi olanı da varmış hatta tam bilmiyorum ama üstüne battaniye yorgan düşünmüyorum şimdilik 😊

Şimdi düşündüm de eğer aradığımız ölçüye uygun çarşaf bulamazsak o müslin bezlerden yatağın ölçüsüne uygun lastikli çarşaf yaptırılabilir terzide. Ben evlenirken tüm çarşaflarımı kullanışlı olsun diye lastikliye çevirttirmiştim terzide. Ayrıca üstünü örtmek yerine uyku tulumları oluyor ben onlardan edinmeyi düşünüyorum kendi adıma kundak gibi olanı da varmış hatta tam bilmiyorum ama üstüne battaniye yorgan düşünmüyorum şimdilik 😊
Tv de bi çocuk doktorundan dinlemiştim ilk aylar uyku tulumu kullanılıp üzerine birşey örtmemek gerekirmiş. Zaten örtü olayıda tehlikeli olabiliyormuş ilk 4 ay yatakta bişey bulunmamalı diyordu. En güzeli yarım kundaklar, tulumlar sanırım🙂

Geçmiş olsun canım. Bana da geçen hafta aynısı dendi zaten ilişki, yorulmak, ayakta kalmak yasaktı. Tam artık her sey yoluna girdi derken şimdi bir de plasenta previamız cıktı.
Doktor bana çok olumlu konuştu o gün daha haftan erken yukarı çıkar merak etme dedi. Internette hiç araştırmadım ben özellikle ne gibi şeylerle karşılaşacağımı bildiğim için. Allah yardımcımız olsun inşallah sağ salim kucaklarımiza alırız
Bana da 16. Haftamızda demişti haftaya kontrolde 21 haftalık olunca kontrolümüz var ve o zaman da haşa plesanta aşağıda ise bi vajinal bakmak istiyorum dedi size böyle bir şey denildi mi veya en son kaçıncı hafta da vajinal baktırdınız

bize en başından beri ilişki ayakta kalmak yürümek vs yasak

inşallah previa değildir hayırla yukarıya çıkar hepimizin ki

sadece normal doğuma engel olur dedi doktorum

Tv de bi çocuk doktorundan dinlemiştim ilk aylar uyku tulumu kullanılıp üzerine birşey örtmemek gerekirmiş. Zaten örtü olayıda tehlikeli olabiliyormuş ilk 4 ay yatakta bişey bulunmamalı diyordu. En güzeli yarım kundaklar, tulumlar sanırım🙂
Aynen canım ben de çok duyuyorum bunu herkes uyku tulumu öneriyor onun da togları mı ne var 0.5 tog 1 tog gibi tam kafa karışıklığı ama çözücez 🥴😁😁 benim arkadaşımın kızı nerdeyse iki yaşında evi derecesini kışın sabitliyor 24 dereceye uyku tulumu almış o dereceye uygun öyle yatırıyor çocuğu valla 😅 ben de korkarım müslin bile olsa uyurken örtmeye... ha gündüz pusette gezdirmeye çıkmışız falan zaten örterim ben uyanığım, ama uyurken yok yok pimpiriklilik is coming 🥴

F4BED655-716A-4946-B02C-00EFBB42E41A.png
10F3B66D-9080-426A-BBE1-5A8EABB1C8DC.png

Iyi gunlerde kullanin insallah.ben ilk bebegimde kraft calipso elit almistim 70 x 120 idi sanirim.icine yataklarindan almadim yun yorgan katladim koydum.carsafi bebek nevresim takimlarindan alip kullandim.zaten yun yorganida alttaki o sert zemini kapatsin diye kullanmistim.cunki ilk etapda reflu yatagi ile kullandim.yanlarda donmeyi engelleyen destekli olanlardan kullandim.park yatagin ust katini artik tutup kalmaya baslayana kadar kullandim sonra zaten alt kata gecince park yatakda yatmak istemedi.birde park yatakda alt acma unitesi var ben sezeryan oldugum icin egilip kalkmadan cok rahat bi kullanimi oldu.

Şaka gibi ama öyle oldu evde progestan hap vardi ilk haftalardan kalan ondan aldim agizdan ancak özelden randevu aldim igne falan varmiyomusunuz dedim onlarin faydasi kanitlanmamis dedi gonderdi inanin cocuk saglam daha persembe gittim kontrole kocaman olmuş kızım ama icim rahat gitmicek insaallah bugun kac tane yutsam progestan onda kararsizim fikri olan yazsin bana
Benim de gel kanamam oluyordu canım ama öyle böyle değil ben banyoya kavanoz koyuyordum doktora göstermek için o derece

200 mg 8 saat aralıkalrla günde 3 defa demişti bana doktorum bunun yanında hafta da bir 500 mg Proluton Depot ve testlere göre pıhtılaşma için her gün kan sulandırıcı iğne hala hepsine devam ediyorum 20. Haftamızdayız mide bulantısı ve reflü için ilacım var bir de

Aynen canım ben de çok duyuyorum bunu herkes uyku tulumu öneriyor onun da togları mı ne var 0.5 tog 1 tog gibi tam kafa karışıklığı ama çözücez 🥴😁😁 benim arkadaşımın kızı nerdeyse iki yaşında evi derecesini kışın sabitliyor 24 dereceye uyku tulumu almış o dereceye uygun öyle yatırıyor çocuğu valla 😅 ben de korkarım müslin bile olsa uyurken örtmeye... ha gündüz pusette gezdirmeye çıkmışız falan zaten örterim ben uyanığım, ama uyurken yok yok pimpiriklilik is coming 🥴
Bende aynı şekilde düşünüyorum, az önce dediğin kundaklara bakıyordum biraz daha keşfedince paylaşırız burda☺️ Birde doktor çocuklar soğuktan değil, çok sıcaktan ve terlemekten hasta olur diyor. Çokta sarıp sarmalamak, örtmek iyi değilmiş. Bir arkadaşım bebek hemşiresi özellikle doğumdan sonra ilk 3 ay bebek 4. trimesteri yaşar, anne karnındaki ortamı ister o yüzden yarım kundaklamak sararak uyutmak, karanlıkta uyutmak çok önemli diyor🙂

Bende aynı şekilde düşünüyorum, az önce dediğin kundaklara bakıyordum biraz daha keşfedince paylaşırız burda☺️ Birde doktor çocuklar soğuktan değil, çok sıcaktan ve terlemekten hasta olur diyor. Çokta sarıp sarmalamak, örtmek iyi değilmiş. Bir arkadaşım bebek hemşiresi özellikle doğumdan sonra ilk 3 ay bebek 4. trimesteri yaşar, anne karnındaki ortamı ister o yüzden yarım kundaklamak sararak uyutmak, karanlıkta uyutmak çok önemli diyor🙂
Evet bakalım araştıralım yine konuşuruz 😍 evet çok doğru söylemiş umarım doğru tercihler yaparız 🤲🏻😊

Aslında ben çok zayıf hamile kalmadım ama boydan dolayı kilomu çok gostermiyodum yani 64 le hamile kaldım 66 oldum.Hatta iş yerinde hala bilmeyenler var yeni öğrenen gebeliğimi.. duyunca bide yaklaşık 5aylik olucak 1-2 haftaya diyince şaşırıyorlar eminmisin sen hamile olduğuna diyorlar nerende o fln.
Ama bir 700 Gr daha aldım sanırım.Zaten ilk aylar bebek ufacık olduğundan normalde fazla kilo alınması lazımmış.Ama bazılarının iştahı çok açılıyor hormonlardan bende durumlar normaldi.
Hemen hemen durumlarımız aynı 😂 boy 168 kilo 62ydi benim de.. şuan 65.500 filanım bakalım sonrası nasıl olacak... ama benim doktorum bana kilo konusunda sınırda gidiosun karbonhidratı kes dedi anladım cok mu alıyorummm neden oyle dediii bana kalırsa gayet normal

Bana da 16. Haftamızda demişti haftaya kontrolde 21 haftalık olunca kontrolümüz var ve o zaman da haşa plesanta aşağıda ise bi vajinal bakmak istiyorum dedi size böyle bir şey denildi mi veya en son kaçıncı hafta da vajinal baktırdınız

bize en başından beri ilişki ayakta kalmak yürümek vs yasak

inşallah previa değildir hayırla yukarıya çıkar hepimizin ki

sadece normal doğuma engel olur dedi doktorum
17.haftada yanılmıyorsam dendi. Geçen hafta gittim 20.haftada arka duvara doğru çıkmış sorun yok dedi. Vajinal en son 14-15.haftada bakıldı.

Hemen hemen durumlarımız aynı 😂 boy 168 kilo 62ydi benim de.. şuan 65.500 filanım bakalım sonrası nasıl olacak... ama benim doktorum bana kilo konusunda sınırda gidiosun karbonhidratı kes dedi anladım cok mu alıyorummm neden oyle dediii bana kalırsa gayet normal
Sizce çok mu kilo artışı 😓 neden o sekilde uyardı doktorum acaba

X