2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim de doktorum bariz bir kanama olmadığı sürece, peçeteye gelen az bi şey belli belirsiz kanama sorun değil demişti. Örneğin ilişkiden sonra vs olabilir korkma demişti. Ben de böyle şeyleri çok bilmediğimden daha başıma gelmeden doktora sormuştum, ne olursa korkmalıyım diye. Senin de çok hareket etmekten olmuştur belki ben de dinlenmeni tavsiye ederim. Umarım tekrarlamaz
Biraz yürüyüş yaptım ama önceden dünyayı gezen ben yarım saat yürümekle böyle oldum. :)
Çok acayip birşey olduğu kesin 😁 burda çoğumuz çok zor hamile kaldık bu haftalara kadar iterek geldik 🙂 sırf onu taşıyabilmek için her şeyden vazgeçtik. Bende nkrmalde yerimde duramayan biriyim ama 5 aydır öyle bir yatıyorum ki okadar çok kilo almışım temin aynada vicudumun şekline baktım berbat olmuşum kolarima baktım komple kolarim patlamış🤦‍♀️ Okadar çirkin hisediyorum ki kendimi ama bebişin iyi oluğu aklima geliyor herşey gözümde güzeleşiyor inşallah doğumdan sonra vicut yerine gelecek diyorum önemli olan onun sağliği ya işte kendi sağlığından fazla dış görünüşünden fazla onun kini düşünmeye başlıyor var olduğunu bildiği ilk dakikadan sonra ❤️😍 Allah anne olabilecek her kadında nasip etsin ☺️
Ben geceliklerimi bile giyemiyorum. Aynaya bakınca bi tuhaf oluyorum. Yabancı gibi.

Biraz yürüyüş yaptım ama önceden dünyayı gezen ben yarım saat yürümekle böyle oldum. :)

Ben geceliklerimi bile giyemiyorum. Aynaya bakınca bi tuhaf oluyorum. Yabancı gibi.
Aynen bende öyleyim kaç gündür evdeyim bi kotrolden kontrole evde yataktan çıkıyorum temin biyere kadar gitmem lazımdı pijamaları atım aynayım onune geçtim vicudumu inceledim kendi vicudum olduğuna inanamadım

Aynen bende öyleyim kaç gündür evdeyim bi kotrolden kontrole evde yataktan çıkıyorum temin biyere kadar gitmem lazımdı pijamaları atım aynayım onune geçtim vicudumu inceledim kendi vicudum olduğuna inanamadım
Sanki yüzümde farklı bi yorgunluk, vücudumda bir ağırlık var gibi hissediyorum. Sanki resimlerde bile eskisi gibi değilim.
Belki bana öyle geliyo bilmiyorum.

Canım neden öyle dedin ki gayet iyisindirrr takma kafaya... şimdiden böyle düşünmeyelimm kendimizi kötü hissetmeyelim ki sonra lohusa depresyonu kapıda bizi beklemesin 🤲 en çok korktuğum şey doğumdan sonra kendimi beğenmemek😓 nasıl kendimizi koruyacağız bilmiyorumm kederliyimmmmm dertliyim ben de😆

ben bugun saglik ocagindan cagırmıslardı, yaptirdim :KK43: 20 hafta 5 gundeyım. erken yaptırmanın bir zararı mı oluyormus ? Telaş yaptım şimdi, doktoruma da sormamıstım acıkcası keşke sorsaydım :KK43:
Telaş yapmayın hiç bana 19+3 de yapıldı ben de buraları okuyunca eyvah dedim erken oldu doktoruma sordum normal dedi hiç bir problem de olmadı sıkmayın canınızı

ben bugun saglik ocagindan cagırmıslardı, yaptirdim :KK43: 20 hafta 5 gundeyım. erken yaptırmanın bir zararı mı oluyormus ? Telaş yaptım şimdi, doktoruma da sormamıstım acıkcası keşke sorsaydım :KK43:
Benim doktorum da 20den sonra yaptırmami istedi gayet iyi zamanda olmuş senin de stres etme☺️

Canım benim de yarın randevum. 21+0 olacağım. Tetenoz aşım var. Hemşire biz 20 den sonra yapıyoruz demişti. Doktorum da onun takibini ebeler yapacak demişti🤷‍♀️ Olmayayım mı acaba ben de anlamadım

Benim doktorum da 20den sonra yaptırmami istedi gayet iyi zamanda olmuş senin de stres etme☺️
Telaş yapmayın hiç bana 19+3 de yapıldı ben de buraları okuyunca eyvah dedim erken oldu doktoruma sordum normal dedi hiç bir problem de olmadı sıkmayın canınızı
Ya evet ben de bi an 24 haftalarda yapıldığını duyunca korktum ama bu yazılanları görünce içim rahatladı. Teşekkürler :KK200:

Canım benim de yarın randevum. 21+0 olacağım. Tetenoz aşım var. Hemşire biz 20 den sonra yapıyoruz demişti. Doktorum da onun takibini ebeler yapacak demişti🤷‍♀️ Olmayayım mı acaba ben de anlamadım
Normalmiş canım bu zamanlar ben galiba biraz fazla stres yaptım :) Şimdi sakin düşününce, zaten sıkıntılı bir durum olsa ebeler de yapmazdı herhalde

Canım neden öyle dedin ki gayet iyisindirrr takma kafaya... şimdiden böyle düşünmeyelimm kendimizi kötü hissetmeyelim ki sonra lohusa depresyonu kapıda bizi beklemesin 🤲 en çok korktuğum şey doğumdan sonra kendimi beğenmemek😓 nasıl kendimizi koruyacağız bilmiyorumm kederliyimmmmm dertliyim ben de😆
Ya bende böyle olsun istemem ama ister istemez vicudumda ki degisikleri gorunce piskolojim bozuluyo kocam daha bu hamili hic gormedi 3 bucuk aydir yanimda yok allahin izniyle 2/3 gune geliyo acaba beni gorunce tepkisi ne olacak bilmiyorum 😁 inşallah korkup kaçmaz geldiği gibi

Ya bende böyle olsun istemem ama ister istemez vicudumda ki degisikleri gorunce piskolojim bozuluyo kocam daha bu hamili hic gormedi 3 bucuk aydir yanimda yok allahin izniyle 2/3 gune geliyo acaba beni gorunce tepkisi ne olacak bilmiyorum 😁 inşallah korkup kaçmaz geldiği gibi
Aradaaa resim atıp alıştırsaydın yaaaa😆 gözüne değişik gelmezdi ozaman 😁 amannnnn gayette tatlı olmuşsunuzdur😆 hamilelik her kadına acayip yakışıyor 😍

Aradaaa resim atıp alıştırsaydın yaaaa😆 gözüne değişik gelmezdi ozaman 😁 amannnnn gayette tatlı olmuşsunuzdur😆 hamilelik her kadına acayip yakışıyor 😍
İnşallah öyledir cnm 😂 gönderdim bol bol resim gönderdim ama yinede canli farkli gözükeceğim 😂 boy da kısa olunca yörüyorüm mu yuvalanıyorum mu belli değil😂😂😂

Kızlar duzenli spor yapan var mi
Ben geçen haftaya kadar her sabah kahvaltıdsn 45dk sonra şu egzersizi yaptım.

Bazen ilave 5 dk daha ek squat ya da esneme gibi hareketler ekledim. Öğle ve akşam yemekleri sonrası da 20 dk yürüdüm. Ev içinde koridorda yürüdüm. Bazen haftada 2 3 de dışarıda uzun yürüdüm.

Şimdi detaylıda doktor rahim uzunluğumu kısa gördü. İlaç vs verdi. Çarşmaba tekrar bakacak, sıkıntı olursa serklaj yapılacak gibi. Bu yüzden bu hafta sabah egzersizine ara verdim sadece yürüyüşleri yapıyorum.

Gebelik öncesinde spor alışkanlığım yok gibi diyebilirim. Yani haftada 3-5 kere 45dk 1saat yürüyüş yapardım sadece abartı bişeyim yoktu.

Sağlık sıkıntısı olmayanlara öneririm. Egzersizi bıraktığım an kramplar başladı bacağımda. Yaparken hiç sevmiyordum aslında :) ama bana çok iyi geliyormuş hem fiziksel hem psikolojik olarak.

Bazen ilave 5 dk daha ek squat ya da esneme gibi hareketler ekledim. Öğle ve akşam yemekleri sonrası da 20 dk yürüdüm. Ev içinde koridorda yürüdüm. Bazen haftada 2 3 de dışarıda uzun yürüdüm.

Şimdi detaylıda doktor rahim uzunluğumu kısa gördü. İlaç vs verdi. Çarşmaba tekrar bakacak, sıkıntı olursa serklaj yapılacak gibi. Bu yüzden bu hafta sabah egzersizine ara verdim sadece yürüyüşleri yapıyorum.

Gebelik öncesinde spor alışkanlığım yok gibi diyebilirim. Yani haftada 3-5 kere 45dk 1saat yürüyüş yapardım sadece abartı bişeyim yoktu.

Sağlık sıkıntısı olmayanlara öneririm. Egzersizi bıraktığım an kramplar başladı bacağımda. Yaparken hiç sevmiyordum aslında :) ama bana çok iyi geliyormuş hem fiziksel hem psikolojik olarak.

Acaba spor mu rahim uzunluğunu etkiledi ???

Selam kızlar, bugün ultrason randevum vardı. Cinsiyeti hala kesin söylemedi doktor. Galiba en son ben öğreneceğim. 😆Başta kız dedi, sonra bir çıkıntı gördü erkek olabilir dedi kesin cevap vermedi. Sadece şüphesi var. Ultrasonda göbek bağıyla birleşiyor gibi oldu. Sizce erkek mi? Eki Görüntüle 2823765
Erkek bence🤭

Acaba spor mu rahim uzunluğunu etkiledi ???
Yok sanmam. Hatta sordum doktora spor yürüyüş vs yapmamam mı lazım diye, çok önemsemedi. Kendini fazla yormadan devam edebilirsin dedi. Ama sedanter bir yaşam sür bu ara dedi. Yine de ben internette okuduklarımdan biraz korkup egzersizi bıraktım ama bilimsel yazılar sporun bununla bağlantısı olduğu kanıtlanmamıştır diyordu.
Benim bir önceki gebeliğimde 23. Haftada sonlandırma yapılmıştı. Daha çok ondan kaynaklı ya da doğal sebeplerden olabileceğini düşünüyor doktorum açıkçası.

Rahim uzunlugu kisaldimi erken doguma sebep oluyor,, benim önceki hamileligimde kisalmisdi doktorum herseyi yasaklamisdi hareket ettikce daha kisalmisdi cunku sadece ilacimi alip uzaniyordum

Şuan karnımda fena bir gerilme ağrı var sanki içimde etim geriliyor tuhaf anlatamıyorum kımıldayamıyorım baskı oluyor karnım ekstra şişti soğuk aldım sanırım ama korktum aniden böyle olması normal mi yaşayan var mı
Benim de öyle ya bir kaç gündür çok geriliyor catlicam gibi hissediyorum şuanda bile öyle, suyu çok içince mi oluyor anlamadım 🙄

X