2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben oglumda aynisini yaşadim asansörde yapayanlız bayılmisım. Oyüzden bu sefer erken gittim. Hatta 08.30 da gittim ama doktor 9 da geldi o yüzden ilk kanı 9 da verdim. Simdiki aklım olsa bir gün önce tahlil talebini açtırır sabah 7 de gider kan verirdim.
Ah ben de. İlk olunca bilemedim. Sabah gel de demediler, saat de belirtmediler. İyi bari 11 buçuk gibi gittim, öğleden sonraya bırakmadım.

Günaydın canım iyi çıksın sonuçların inşallah 🙏🏻 bize de haber ver burdan çok zor mu o içecek ben de ya perşembe ya cuma vereceğim 24. Haftadayım hemen yaptırmak istiyorum 9 kilo aldım daha şimdiden varsa gebelik şekeri erkenden çıksın belli olsun diye

Insallah rahat atlatırsin canim. Valla 3 4 kisi vardi lıkır lıkır ictiler onlar hic etkilenmediler. Insallah sizlerde öyle olursunuz. Ben uzun süreli ac kalamiyorum normaldede. Hemen yüzum terler ,midem bulanır, dizlerim titrer,hatta kusarım su bile içemem. belkide oyüzden zor geciyor. Birde normaldede meyve suyu kola fanta vs ama cok şekerli gelirdi. Eğer imkanın varsa doktoru tanıyorsan 1 gün önceden tahlil talebinde bulunup sabah en erken saatte ilk kanı verebilirsin. Diger türlü doktorun gelmesi bekleniyor. inşallah cok rahat geçer sizlerin.

Ah ben de. İlk olunca bilemedim. Sabah gel de demediler, saat de belirtmediler. İyi bari 11 buçuk gibi gittim, öğleden sonraya bırakmadım.

Benim 2. Gebelik oyüzden 2 aydır buraya yaziyorum erken gidin diye. Sana denk gelmedi sanırım.

Insallah rahat atlatırsin canim. Valla 3 4 kisi vardi lıkır lıkır ictiler onlar hic etkilenmediler. Insallah sizlerde öyle olursunuz. Ben uzun süreli ac kalamiyorum normaldede. Hemen yüzum terler ,midem bulanır, dizlerim titrer,hatta kusarım su bile içemem. belkide oyüzden zor geciyor. Birde normaldede meyve suyu kola fanta vs ama cok şekerli gelirdi. Eğer imkanın varsa doktoru tanıyorsan 1 gün önceden tahlil talebinde bulunup sabah en erken saatte ilk kanı verebilirsin. Diger türlü doktorun gelmesi bekleniyor. inşallah cok rahat geçer sizlerin.
Benim eşim zaten şu an rotasyonda endokrin polikliniğinde çok şükür güzel denk geldi onunla birlikte gidicem işe o gün ben de senin gibiyim hamileliğin ilk döneminde kusmaktan vücudumda her şeye kusma refleksi oluştu bende aynen böyle oluyorum ben de... çok üzüldüm senin adına ama şimdi güzelce takip edilip diyetle sürdürürsün benim çok var gebelik şekeri çıkıp bebişinde sorun çıkmayan🙏🏻 Sadece iri doğuyorlar normal doğum istiyorsan onu etkileyebilir... ben kendimde de şüpheleniyorum hakkımızda hayırlısı olsun 🙏🏻

Braxton Hicks'in son ayda olmasi normaldir.eger oysa bizim zamanimizda anormal.enfeksiyon yoksa belki gunduz usutuyorsun gece Gaz slklsmasi gibi birsey yasiyorsundur.bilemiyorum ama kontrolde fayda var.
Bende baya okudum 20 haftadan sonra başlıyorlarmış ama gaz sıkışması da olabilir bu geceyide bi geçireyim aynisi olursa hastaneye gidecegim

Kizlar bu gecede aynı geçti yalancı sancılar afedersiniz ama vajinam bile ağrıyordu ıkınmalarımda arada oldu ya bazı kadınlar doğuma kadar bu ağrıları çekiyormuş inşallah bende de aynısı olmaz :KK43: tam rahatladım sikinti stres bitti şimdi de sancılar başladı 🤦‍♀️geçmiş olsun doktora başvurunuzmu o ağrılar beni korkutuyor bazen dışarı gelmeyen kanama oluyo

Günaydın canım
Sağlık ocağı bana 50 lik yapıcaz testi dedi. Senin neden 75 yapıldı? Ben sağlık ocağına güvenmiyorum da , hastaneden daha yakın diye orada yaptırıcam sanırım.
sağlık ocağında çalışıyorum 75 lik yapılmıyor genelde sağlık ocağında 50 gr yapılıyor o da hasta isterse rutinde zorunlu olan birsey olmadığı için bazı kadın doğum uzmanlarının isteği ile bazen açlık tokluk bakıyoruz biz

Aç karnına yapılıyor, önce açlık sonra tokluk bakılıyor diye biliyorum. İlk gittiğimde kan aldı, sonra içeceği içtim, bir saat sonra tekrar kan aldı, sonra bir saat bekleyip tekrar kan aldı. Açlıktan başıma ağrı girmişti, su bile içirmedi aralarda, 12 saatte aç gelmiştim.
Benim neden tok gelmemi söylediki acaba s🤔

Eklentiler

• B713B13D-7399-4A80-B350-7E49E37147AC.jpeg
    B713B13D-7399-4A80-B350-7E49E37147AC.jpeg
    119,9 KB · Görüntüleme: 27
Kizlar detaylı yazıyim size ,
8 9 hamile sabah 9 da kan verdik. ilk kan sonrası hepimize 75 lik içecek verdiler. ben ve 5 kisi zor içtik. (Ben normaldede açlık durumlarinda dizlerim suratım titrer midem bulanir belkide oyüzden ) diğerleri lıkır lıkır içti etkilenmediler (insallah sizde öyle olursunuz).
Ilk kandan 1 saat sonra 2.kanı verdim tabi hicbirsey yemedim. Zaman zor geçti . Ağzimda çift maskeyle hastanede bekleyemedim midem bulandı. bahceye cıkınca daha iyi oldum.
2.kandan 1 saat sonrada 3.kanı verdim yine hicbirsey yemeden.
Sonuc nur topu gibi gebelik sekerim var. 😢. Ogluma hamileliğimde günde 3 4 paket cikolata dondurma hamurisi yerdim ama gebelik şekeri cıkmamistı. Cünkü çok haraketli bir işim vardı. Ama bu gebeliğimde hiç tatlı yemedigim halde gebelik şekeri çıktı. Ben haraketsizliğe bagliyorum çünkü 6 aydir yatiyorum ve gebelik öncesindede insilün direncim vardı.
Saat 14.00 de dahiliyeye randevu aldım.
Inşallah sizlerin iyi çikar. Rabbim şifasız dert vermesin.
Geçmiş olsun canım, neyse atlatmışsın testi çözümü olan bi durum sıkma canını. Benim de açlığa hiç tahammülüm yok bayılacak gibi olurum bende rand ona göre ayarlayım. Bir belirtisi oluyor mu bu şekerin ?

Geçmiş olsun canım, neyse atlatmışsın testi çözümü olan bi durum sıkma canını. Benim de açlığa hiç tahammülüm yok bayılacak gibi olurum bende rand ona göre ayarlayım. Bir belirtisi oluyor mu bu şekerin ?

Tesekkür ederim canimm. Belirtim hiç olmadı malesef. Simdi dahiliyeye gittim kan ,tansiyon takip edecegiz. diyet verdi10 gün boyunca ona göre eğer düzelme olmazsa insilün başlıyacak.

Simdi baktimda internette farketmiyormus ac veya tok

Ozaman aclık şekerine bakmayacak demekki canım. Çünku 3 kere kan aliniyor. 1 aç 2 tok. Belki sende ilk kanı es geçecek. Gerci diğer kanları verirkende o içecek dısinda hicbir sey yeme dedi. Cünkü 50ml de olmasi gereken 75ml de olması gereken sonuç aralıkları var. Sen tok giderde birde sıvıyı icince nasıl hesaplayacakki.

Günaydın canım
Sağlık ocağı bana 50 lik yapıcaz testi dedi. Senin neden 75 yapıldı? Ben sağlık ocağına güvenmiyorum da , hastaneden daha yakın diye orada yaptırıcam sanırım.

Canim yanlis bilgi vermek istemem ama bazen 50 lik testte istenen sonuc cıkmayabiliyor sonra 75 lik test yapiyorlarmis. Oyüzden direkt 75lik test daha garanti geliyor

sağlık ocağında çalışıyorum 75 lik yapılmıyor genelde sağlık ocağında 50 gr yapılıyor o da hasta isterse rutinde zorunlu olan birsey olmadığı için bazı kadın doğum uzmanlarının isteği ile bazen açlık tokluk bakıyoruz biz
Teşekkür ederim 🙏
Tetanoz aşısı hakkında bir sorum olacak size o halde.
12 yıl önceki hamileliğimde tetanoz tek doz yapılmıştı. Bunda 2 doz olman gerekiyor 10 yılı geçmiş dedi doktorum. Ama sağlık ocağındaki ebe aşı hiç baştan başlamaz tek doz olduysa bunda da tek olur ikinciyi yapamam dedi ısrarla. Bu doğru mu peki ? Ebe her gidişimde lafı ağzıma tıkıyor , cevap alamıyorum doğru dürüst 😕

X