2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım çok geçmiş olsun, hastaneye zamanında gitmişsin artık Allahını izni ile bisey olmaz. Kanaman olsaydı suyun gelseydi falan pek bisey yapamazlardı ama şimdi gerekirse dikerler yine o açıklığı kapatırlar sıkıntı yapma. Bol bol dinlen stresten uzak dur gerisini doktorlar halleder.
sağol canım inşallah dediğin gibidir şu enfeksiyon bi geçsin yüzük takacaklar enfeksiyon olduğu için takamıyorlar

Ben de bugün detayliya girdim, yüzünü göremedik profilden gösterdi sadece 🤦‍♀️ bi türlü dönmedi ama olsun sağlıklıymiş o bana yeter. Benimde geçen gün sancim olmuştu rahimde kasılma varmış, bir de bebek asagidaymis biraz da ayrılma varmış ama yukarıya çıkar dedi, annem erken dogum yaptığı için benim de erken dogum riski artıyor o yüzden haftada 1 vurulan iğne var 28. Haftaya kadar kullan erken dogum riskini 1/3 oranında azaltır dedi, 28 haftadan sonra da doğarsa doğsun dedi 🤭 rahim ağzı kapalı, boyu iyiymiş ama kasilmadan dolayı sen iğneyi kullan yine de dedi. Ailesinde erken dogum geçmişi olan varsa doktorla fikir alışverişi yapsın bence, doktorum çok iyiydi çok memnun kaldım keşke sürekli kontrollerimi ona yaptırabilsem ama maddi olarak çok yorar 😀
genetık mi yani erken doğum riski bende 8 lik gelmişim dunyaya annem 6 ayından sonra hep hastanede yatmış açıklıği hep varmış ben şimdi bunu doktoruma söylemem mi lazim

Merhaba neden gebelikte sekere 20 li haftalarda bakiliyor acaba?20 li haftalardan sonra mi zarar veriyor bebege...eger en basindan da zarar verebiliyorsa niye testleri aylik yaptirmiyorlar bilginiz var mi?)🤔
canım bildiğim kadarıyla gebelikte 24 ve 28 hafta arası tepe noktasına ulaßiyormus şeker değeri o sebeple bu haftayı bekliyorlar.mesela ilk gebelik benim açlık hep normal çıkıyordu hiç şüphelenmedim ama fazla kilo alımım olduğu için doktorum ısrar etti ve çıktı şok olmuştum. tabi her kilo alımında çok olcak yada her az kilo alanda cikamıycak diye birşey yok. ailede varsa yatkınlık ondada risk oluyor. benim babaannem şeker hastasıydı mesela.

Ben sanırım ☹️ bı kaç gündür wc çıkamıyorum 1 kg da aldım cikamayinca. İlaç değilde ilk önce sabah aç karnına kayısı,gün kurusu yiyip ılık su içmeyi denicem. Umarım işe yarar şuan catlicak gibi karnım maden suyu içip rahatlamaya calisiyorum 🤦🏻‍♀️
Ayni durumdayım.. 2 gün oldu benimde.. maden suyu içiyorum hergun 1 tane ama oda fayda etmiyor.. karnim tas gibi nefes alamiyorum artik..
Kayisiyi bende deneyeyim sabah insallah ise yarar

genetık mi yani erken doğum riski bende 8 lik gelmişim dunyaya annem 6 ayından sonra hep hastanede yatmış açıklıği hep varmış ben şimdi bunu doktoruma söylemem mi lazim
Canım hepsi genetik değilmiş tetikleyen faktörler de varmış stres gibi ama ailede erken dogum olması riski az da olsa artırıyormuş, doktoruna söylemelisin bence bana o yüzden iğne verdi her ihtimale karşı kullan dedi.

Günaydın Kızlar Genelge resmi gazete de yayınlanmış. Ben yarın zaten 24 haftalık olduğum için izin alacaktım ama daha 24 hafta olmayanlar da idarı izinli sayılacak çok güzel yerinde Bi karar bence
Screenshot_20210414-080525.png

Merhaba neden gebelikte sekere 20 li haftalarda bakiliyor acaba?20 li haftalardan sonra mi zarar veriyor bebege...eger en basindan da zarar verebiliyorsa niye testleri aylik yaptirmiyorlar bilginiz var mi?)🤔

Gebelikte şekere 24-28 arası bakmalarının sebebi hormonlar aslında. Yanlış bilmiyorsam büyüme ve süt üreten hormonlar 24-28 hafta arasında pik yapıyor sonra da yüksek devam ediyor. Öncesinde ise çok daha az salgılıyoruz bu hormonları.

Bu hormonlar sanırım kan şekerini arttırıcı etki yapıyor gebede. Pankreas eğer düzgün çalışmıyorsa da insülin ile bu hormonların yaptığı etkiyi dengeleyemiyor. Sonuçta yüksek kan şekeri oluyor ve bebeği kötü etkiliyor devamlı yüksek şeker.

Benim gebelik başındaki takipte açlık şekerim yüksek olduğu için gestasyonel diyabet diye baştan konuldu tanı örneğin. (Hamilelik öncesinde de baktırmıştım şekerime de ondan eminiz öncesinde diyabet olmadığıma) çoğu insanın açlık şeker değeri değil tokluk değeri bozuk olabiliyor. Bu da o ön taramalarda bulunamıyor ve bu haftalara kadar da büyük bir tehlikesi yok sanıyorum. Yani bu haftalar sonrasında yemeseniz de içmeseniz de olabiliyor yüksek şeker, bu hormonlardan dolayı :)

Bir tane de basit anlaşılır bir makale linki bırakayım. Merak eden varsa okur;

Ayni durumdayım.. 2 gün oldu benimde.. maden suyu içiyorum hergun 1 tane ama oda fayda etmiyor.. karnim tas gibi nefes alamiyorum artik..
Kayisiyi bende deneyeyim sabah insallah ise yarar
Selamlar, uzun zamandır kabızlık bende de problem. Haftada 2 3 kez anca çıkıyorum. İlk zamanlar akşam 9 gibi 1 bardak kefir ve 2 3 adet günkurusu yiyordum işe yarıyordu ancak sonradan vücudum alıştı sanırım işe yaramadı. Doktorum Duphalac verdi ama oda uzun süre kullanımda bağışıklık yaptığı için çok zorda kalmadıkca kullanmıyorum. Doktora sordum şimdi de prebiyotik deneyeceğim, umarım işe yarar. 20. haftadayım 5 kilo aldım, resmen kilo alma sebebim tuvalet yani...

Selamlar, uzun zamandır kabızlık bende de problem. Haftada 2 3 kez anca çıkıyorum. İlk zamanlar akşam 9 gibi 1 bardak kefir ve 2 3 adet günkurusu yiyordum işe yarıyordu ancak sonradan vücudum alıştı sanırım işe yaramadı. Doktorum Duphalac verdi ama oda uzun süre kullanımda bağışıklık yaptığı için çok zorda kalmadıkca kullanmıyorum. Doktora sordum şimdi de prebiyotik deneyeceğim, umarım işe yarar. 20. haftadayım 5 kilo aldım, resmen kilo alma sebebim tuvalet yani...
mrb , bende de kabizlik sorunu vardi . Duphalac ve bekunis diye bir hapi hece yatmadan once ikisini beraber almami soylemisti doktorum. Ve gercekten de sabahina ishaldim yani oyle soyleyim. Sonrasinda da duzeldi zaten . Ama o ikisi beni cok rahatlatmisti. bi doktoruna danis istersen

Kızlar çok kötü bi gece geçirdim, çok ağrım var ve 4 ay sonra ilk defa böyle kustum. Bakteriyel enfeksiyon çıktı kanda. Bebeğe hala bakmadılar, nolur dua edin bana, iyi olsun bebek. O kadar gücüm kalmadı ki geceden beri acildeyim ve ayakta duracak son noktama geldim

Allah ım şifa versin. Bu enfeksiyon olayı çok yaygınlaştı. bol bol su iç dinlen

Kızlar çok kötü bi gece geçirdim, çok ağrım var ve 4 ay sonra ilk defa böyle kustum. Bakteriyel enfeksiyon çıktı kanda. Bebeğe hala bakmadılar, nolur dua edin bana, iyi olsun bebek. O kadar gücüm kalmadı ki geceden beri acildeyim ve ayakta duracak son noktama geldim
Çok geçmiş olsun 😔 Rabbim şifa versin inşallah🙏🏻

5 kilo aldım doktorum yüksek ihtimal bu seferde çıkar dedi bakalım çıkarsada önlemimizi alırız yeterki sağlıkla gelsin genişler.

Her gebelikte cikmayabiliyormus canim.
Benim bu sabahki ölçümlerim.
Sabah aç saat 09.20 104
Kahvaltı sonrası saat 10.20 108
saat 11.20 98 çıktı. Bir tuhaflık var sanki

Geçmiş olsun cnm korkma bebiş iyidir inş güzel haberlerle gel cnm 🙏dualarımız seninle ve S Sarisinmelekk le cnm

Geçmiş olsun. 🙁Bebeğe ne zaman bakacaklar?

Kızlar bu gebelik şekeri yüklemesinde çok kararsızım daha önceki 2 hamileliğin de de yaptırmamıstım bunda da yaptırmayı düşünmüyordum. Sadece açlık şekeri değerine baktırmıştım saglık ocagın da oda normal çıkmıştı yarın gidip hem idrar hemde kanda şeker için kan vereceğim çıkan sonuca göre de bir karar alacahım yapıp yapmamak adına ki ailede genetik şeker var Dedem, 2 halam, amcamın oglu kafam iyice karıştı 🙄

X